Labs matracis ir kvalitatīva miega garantija

no

Mūsu garastāvoklis, produktivitāte darbā un tas, kā jūtamies visas dienas garumā, var būt atkarīgs no tā, cik labi esam izgulējušies nakts laikā. Tāpēc kvalitatīva miega nozīme ir pašsaprotama. Labs matracis ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē labu atpūtu nakts laikā. Piemērots, ērts matracis ir salda miedziņa priekšnoteikums, tāpēc tas ir jāizvēlas atbildīgi.

Mūsdienās varam atrast visdažādāko modeļu, izmēru un veidu matračus, kas pielāgoti dažādām vajadzībām. Lai, ierodoties veikalā, neapjuktu bagātīgajā piedāvājumā, pirms jauna matrača iegādes vajadzētu veikt kādu svarīgu mājasdarbu.

Ir svarīgi izmērīt gultu (pievērsiet uzmanību matrača augstumam – tas nedrīkst būt zemāks par gultas rāmi), ņemt vērā savu veselības stāvokli (vai jums ir muguras, locītavu sāpes u. c.) un svaru, zināt savus gulēšanas paradumus (vai jums patīk gulēt vēsākā vai aukstākā vidē, kādā pozā parasti guļat).

Un pēc savu personīgo vajadzību noskaidrošanas ir pienācis laiks pāriet pie matraču aplūkošanas.

Matrači pēc cietības

Tas ir ļoti svarīgs kritērijs, jo nosaka, vai matracis būs ērts gulēšanai. Matrača cietība ir atkarīga no jūsu svara, veselības stāvokļa, pozas, kādā parasti guļat, un jūsu individuālajām sajūtām (katrs cilvēks cietību uztver subjektīvi). Parasti matrači pēc cietības tiek klasificēti šādi: cieti, vidēji cieti un mīksti.

Cieti matrači ieteicami cilvēkiem, kam ir liekais svars, kas cieš no muguras sāpēm vai kam patīk gulēt uz muguras. Svarīgs kritērijs ir arī augums – cieti matrači ir piemērotāki īsāka auguma cilvēkiem.

Vidēji cieti matrači ir zelta vidusceļš cilvēkiem, kas vēlas saglabāt līdzsvaru starp cietību un mīkstumu. Šādi matrači ir diezgan universāli un piemēroti gulēšanai visās pozās.

Mīkstie matrači ir ideāli piemēroti cilvēkiem, kuri guļ uz sāniem un naktī bieži gultā mētājas. Tie labi pielāgojas cilvēka ķermenim un palīdz atpūsties.

Tikai nejauciet matrača cietību ar atbalsta pakāpi. Atbalsts nodrošina pareizu mugurkaula stāvokli gulēšanas laikā, savukārt piemērota matrača cietība ļauj jums justies ērti. Lai pārliecinātos, ka matracis jums būs ērts, noteikti pirms pirkšanas to izmēģiniet, apgulieties un padomājiet, kā uz tā jūtaties.

matraci pec cietibas

Populārākie matraču veidi

Attīstoties tehnoloģijām, tirgū parādās arvien daudzveidīgāki un interesantāki matrači (piemēram, ūdens), kuru mērķis ir palīdzēt jums labi izgulēties. Arī vecie labie modeļi nestāv uz vietas un attīstās, tāpēc mūsdienās ražotāji var piedāvāt augstas kvalitātes matračus, kas piemēroti ikvienam.

Lūk, četri populārākie matraču veidi.

1. Lateksa matrači

Vai vēlaties matraci, kas kalpos patiešām ilgi? Tad izvēlieties lateksu, kas būs ne tikai izturīgs, bet arī gaisu caurlaidīgs (naktī nepārkarsīsiet), atbalstīs pareizu mugurkaula stāvokli, apslāpēs blakus guļošā cilvēka kustības un nevairos nevēlamās putekļu ērcītes.

Latekss var būt dabīgs vai sintētisks, bet parasti šos abus veidus sajauc kopā, lai panāktu vislabākos rezultātus. Ieteicams cilvēkiem ar lieko svaru. Šāda veida matracim nav piemērota cieta gultas pamatne, tāpēc ir nepieciešama režģu veida gulta.

2. Viskoelastīgie matrači

Šāda veida matračiem nav svarīgi, kāda ir jūsu figūra, jo tie spēj pielāgoties visām ķermeņa formām un nodrošina komfortu ikvienam. Viskoelastīgie matrači reaģē uz ķermeņa siltumu, tāpēc arī labs matracis var kļūt nedaudz cietāks vai mīkstāks (atkarībā no tā, cik dziļi esat tajā iegrimis). Guļot uz šāda matrača, jūs ātri atradīsiet ērtu pozu, muskuļi vieglāk atslābs, muguras un locītavu sāpes un ķermeņa daļu nejutīgums samazināsies vai izzudīs pavisam.

Piemērots cilvēkiem ar alerģijām, jo viskoelastīgajos matračos nevairojas putekļu ērcītes. Neskatoties uz to, tas nav ieteicams cilvēkiem, kuri miega laikā mēdz stipri svīst, un tiem, kam nepatīk siltums. Tāpat kā lateksa matračiem, arī šiem matračiem ir nepieciešama režģu gultas pamatne.

3. Putu poliuretāna matrači

Šie droši vien ir vispopulārākie matrači. To cenas var ievērojami atšķirties, jo poliuretāna putas ir dažāda blīvuma. Lielāks šī materiāla blīvums nodrošina ilgāku kalpošanas laiku, tāpēc cena attiecīgi arī būs augstāka.

Elastīgi, laba gaisa un mitruma caurlaidība, nealerģiski, viegli, lieliski pielāgojas cilvēka ķermeņa formām – tādi ir poliuretāna putu matrači. Tie parasti tiek likti uz gultas režģa.

4. Atsperu matrači

Atsperu matrači tiek iedalīti divās kategorijās: kabatas un bonell matrači. Pēdējie ir lētāki, tāpēc jūsu maciņš ievērojami necietīs pēc šāda pirkuma, taču tie kalpo īsāku laiku. Tāpēc, ja matracis nav paredzēts ikdienas lietošanai, varat izvēlēties arī šo veidu. Klasiskie atsperu matrači parasti ir cietāki, tāpēc tie ir ideāli piemēroti cilvēkiem ar lieko svaru. Kabatas atsperu matrači labāk pielāgojas ķermeņa svaram un vienmērīgāk to sadala.

Viena no lielākajām atsperu matraču priekšrocībām ir izcila gaisa ventilācija, uz tiem ir vēsi gulēt, tāpēc tie ir ideāls risinājums cilvēkiem, kas pastiprināti svīst. Šis ir labs matracis, kas piemērots arī gultām ar cietu pamatni.

labs matracis

Tāpēc, kad sākat staigāt pa veikaliem sava ideālā matrača meklējumos, nekautrējieties lūgt palīdzību tur strādājošajiem konsultantiem – viņi jums sniegs informāciju par katru matraci, izskaidros to dažādās nianses un palīdzēs jums izvēlēties vislabāko risinājumu. Cilvēkiem, kam ir veselības problēmas, ir vērts konsultēties ar ārstu par to, kurš matrača veids būtu vispiemērotākais.

Neuztraucieties, ja jums un jūsu partnerim ir ļoti atšķirīgi gulēšanas paradumi, ražotāji piedāvā arī kombinētus matračus, lai matraci varētu pielāgot katram personīgi. Tāpat veltiet pietiekamu laiku, lai atrastu kvalitatīvu matraci, kas ir ērts un piemērots tieši jums, jo to lietosiet ilgu laiku un tas būtiski ietekmē jūsu miega kvalitāti.

Ieskatieties arī citos mūsu padomu rakstos šeit:

Mēs ceram, ka šis raksts bija jums noderīgs un interesants!

Komentēt