Kā papildināt interjeru izmantojot koka kastes?

no

Koka kastēm ir daudz pielietojumu. Tās var kalpot gan kā dizaina elements, gan kā praktisks mājsaimniecības piederums.

Koka kaste būs viegla, ērti lietojama un papildinās jebkuru mājas, restorāna, veikala vai citas telpas interjeru. Rakstā atradīsiet 10 idejas, kā oriģināli un atraktīvi izmantot koka kastes, tā lai jebkuras telpas interjers būtu papildināts un atsvaidzināts.

puku pods

 Koka kaste kā trauks dārzeņiem un puķu podiem

Cik gan elegants un vienkāršs risinājums jebkuram traukam būs koka kaste. Trauks no koka kastes būs dabai draudzīgs un to var pārkrāsot sev vēlamā krāsā.

Šādam traukam būs vairāki pielietojumi, tajā var glabāt jebkurus augļus, dārzeņus vai augus. Trauks var stāvēt uz galda, grīdas vai palodzes.

Oriģināli un neparasti koka kaste izskatīsies pielikta pie sienas, kur tā varēs kalpot, kā trauks puķu podiem. Kaste horizontāli pievienota pie sienas dos papildus drošību, samazinot iespēju nokrist.

kaste dzerieniem

Dzērienu kaste

Koka kaste var būt arī rotājums bārā. It īpaši, ja rotāts ar konkrētā produkta firmas logo.

Latvijā ar logotipu drukāšanu uz koka kastēm nodarbojas firma ColorwoodLatvia. Uzņēmums piedāvā arī dažādus kastu dizainus, ieskaitot vintage dizainu.

ColorwoodLatvia ražo kastes dažādiem pielietojumiem, bet pārsvarā tirdzniecībai, merčendaizingam, dekoram, preču iepakojumam.

dargumu lade

Dārgumu lāde

Koka kastes ar vāku kalpos kā burvīgas dārgumu lādes, kurās paslēpt savus mīļākos priekšmetus. Mazākās koka lādītēs var uzglabāt rotaslietas un citus mazus, bet svarīgus nieciņus.

Lielās koka lādēs var uzglabāt svarīgas atmiņas, piemēram, tautastērpu, apģērbus no bērnības, pirmās skrituļslidas un paštaisītus darinājumus. Lādes, kas ir mazliet izgreznotākas ar zīmējumu vai logotipu lieliski iederēsies kafejnīcu interjerā. Tur varēs uzglabāt pledus, kuras iedot klientiem vēsākos vasaras vakaros.

sienas plaukts

Sienas plaukts

Viens no acīmredzamākajiem risinājumiem, kā papildināt interjeru ar koka kastēm ir plaukts. Koka kastēm ir dažādi izmēri, tāpēc var variēt ar plauktiem, veidot kolāžu ar mazākām un lielākām kastēm.

Plauktos varēs glabāt grāmatas un ikdienas piederumus. Tajos skaisti iederēsies dažāda izmēra telpaugi, it īpaši izcelsies augi, kas vijas, piemēram, efeja. Liekot plauktos smagākas lietas ir jāuzmanās, plaukti ir izturīgi, bet tos nevajag pārbāzt, lai nerastos ieloces.

plaukti uzglabasanai

Stāvošs plaukts

To, ka koka kastes kalpo kā lielisks sienas plaukts esam noskaidrojuši. Bet vērts ir atzīmēt, ka no koka kastēm var izveidot arī lietderīgu stāvošo plauktu.

Šāds plauktiņš būs paredzēts tiem, kas vēlas paturēt sienas tīras un bez naglām. Tāpat kā sienas plauktos, arī stāvošajos plauktos var paglabāt lietas hobijam, suvenīriem.

Vienīgā lieta veidojot stāvošos plauktus, ir jāapzinas, ka kastes nevar celt vienu virs otras. Ja ir vēlme to darīt, tad būs jāveido papildus konstrukcijas, kas saturēs plauktus kopā. Stāvošie plaukti var būt vairāk nestabili, jo tie ir viegli. Mazākais grūdiens tos var apgāzt.

koka brokastu paplate

Brokastu paplāte

Koka kaste ar zemām malām lieliski kalpos kā paplāte. To var pielietot mājās, pārsteidzot mīļotos ar brokastīm gultā. Mazie uzņēmumi paplātē varēs skaisti noformēt pašu gatavotos produktus.

Koka kastēm, kuras izmanto kā paplātes, ir jābūt gludi noslīpētām, lai izvairītos no koka skabargām. Kastes var noslīpēt profesionāļi, bet var mēģināt pats, izmantojot smilšpapīru.

koka kaste tuksajam bundzam

Tukšo bundžu glabāšanas kaste

Ņemot vērā klimata pārmaiņas, ir svarīga pudeļu un kopējo atkritumu šķirošana. Stilīgā veidā to palīdzēs izdarīt koka kastes.

Kaste var kalpot kā izdzerto dzērienu glabātuve. Lai pudeles nemētātos plastmasas maisā vienā čupā, tās kārtīgi var salikt koka kastē.

Tādējādi, it īpaši stikla pudeles būs pasargātas no saplīšanas. Kaste nodrošinās, ne tikai pudeļu nesaplīšanu, bet izskatīsies stilīgāk nekā plastmasas maiss.

Viesistabas krēsls

Koka kastes var izmantot kā risinājumu ierastajiem krēsliem, jeb ķeblīšiem. Forši ir tas, ka krēslus var pārkrāsot pēc savas izvēles.

Vislabāk būtu ieteicams tos krāsot ar uz ūdens bāzētām krāsām, kas ir nekaitīgas dabai. Koka krēsli labi iederēsies āra ballītēs, sēžot pie galda un mielojoties ar vasarīgiem ēdieniem.

Koka krēsli labi iederēsies arī uz kafejnīcu terasēm, kur ģimenes un draugi varēs ērti apsēsties un baudīt vakarus. Krēsli ir viegli, tāpēc tos droši varēs pacelt. Pieliekot lietā iztēli un darbu, krēsliem var pievienot ritenīšus vai mazas kājiņas uz kurām krēsls stabili stāvēs.

kafijas galds no kastes

Kafijas galdiņš

Ja koka kaste var būt krēsls, tad tā pavisam noteikti var būt arī jauks žurnāla gadiņš. Finiera kastes būs tam pavisam piemērotas.

Sastumjot vairākas kastes kopā, droši varat veidot lielāku galdu, kuram apkārt varēs sasēsties vairāk cilvēku. Uz galda varēs spēlēt galda spēles un servēt našķus.

Pirms galda likšanas istabā vajadzētu pārliecināties, lai tas būtu veidots no noslīpēta materiāla, lai koka kastes būtu gludas. Tas ir nepieciešams, lai nepieļautu skabargu ieduršanos.

koka kastes kaku pasleptuve

Kaķu paslēptuve

Koka kastes noder, ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. No koka kastēm var sabūvēt lieliskas slēptuves mīļotajam mājdzīvniekam. Saliekot vairākas kastes kopā var izveidot labirintu, pa kuru mājas mīlulis varēs maldīties, bet var arī iztikt ar vienu kasti aiz kuras ķepainis noslēpsies nepieciešamajos brīžos.

Koka kaste var stāvēt uz sāniem, tādējādi kaķis varēs paslēpties aiz tās. Kaste var būt novietota arī guļus, tad kaķēns varēs ielekt kastes iekšpusē.

Papildiniet interjeru izmantojot koka kastes

Ir daudzi citi veidi, kā koka kasti padarīt par istabas dizaina elementu:

  • Kaste var kalpot trauks, kurā noglabāt dokumentus un biroja preces;
  • Kaste var kalpot kā paaugstinājums, kuru novietot zem datora ekrāna;
  • Uz kastēm var likt ziemā sasnigušās kurpes;
  • Kasti var pienaglot pie sienas un izmantot kā tāfeli pie kuras spraust līmlapiņas ar atgādinājumiem.

Inovatīvas interjera idejas ar koka kastēm

Visbeidzot, koka kastes ir daudzpusīgs un stilīgs risinājums, ar ko uzlabot jebkuru interjera dizainu. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties mājoklim piešķirt lauku noskaņu, veikalam – radošu noskaņu vai restorānam – pievilcīgu atmosfēru, koka kastes ir fantastiska izvēle.

Tās ir vieglas un viegli iekļaujamas dažādos interjeros, un arī kalpo gan estētiskiem, gan funkcionāliem mērķiem. Atcerieties, ka koka kastu izmantošanas skaistums slēpjas to vienkāršībā un inovāciju iespējās.

Komentēt