Veselīgi pārtikas produkti labai pašsajūtai un enerģijai

no

Ja plānojam pareizi to, kas tiek apēsts, tad tas var ļoti labi palīdzēt saglabāt veselību un enerģiju visas dienas garumā. Ir svarīgi uzturēt līdzsvarotu cukura līmeni asinīs un ēst maltītes, kas sastāv no zema ogļhidrātu daudzuma. Konkrēti veselīgi pārtikas produkti palīdz ievērot šo sistēmu bez problēmām.

Ļoti labi sabalansēta maltīte var uzturēt cilvēka enerģiju pat četras stundas, tas nozīmē, ka vajadzētu ēst maltītes ik pēc četrām stundām. Tādā veidā var saglabāt vienmērīgu enerģijas plūsmu. 

Sliktākie pārtikas produkti, ko ēst, lai iegūtu ilgstošu enerģiju, ir pārtikas produkti ar augstu cukura saturu, jo tie ātri paaugstina cukura līmeni asinīs, izraisot pārāk daudz insulīna izdalīšanos, kas izraisa cukura līmeņa pazemināšanos asinīs jeb cukura sabrukumu. 

Šajā rakstā apkopoti veselīgi pārtikas produkti, kas katram cilvēkam būtu jāiekļauj savā ikdienas ēdienkartē.

Auzu pārslas

Savā uzturaā var pievienot dažādus produktus, kas liks justies labi un enerģiski. Piemēram, savā uzturā vajadzētu pievienot auzu pārslas. Tā kā auzu pārslas sastāvā ir sarežģītie ogļhidrāti, tas nozīmē, ka tas ir lēni degošs enerģijas avots.

Auzas arī palielina serotonīna ražošanu, kas var palīdzēt katram cilvēkam pārvaldīt stresu un uzlabot mācīšanās un atmiņas funkciju. Tikai vajag izvairīties no ātri pagatavotajām auzu pārslu paciņām, kas ir pildītas ar cukuru un viskaut ko citu. 

Zivis

Sardīnes un treknas zinis ir galvenie veselīgu garo ķēžu omega-3 taukskābju avoti, kā arī bagāti ar citām uzturvielām, piemēram, D vitamīns, kreatīns un selēns. Treknajās zivīs ir daudz olabaltumvielu un maz piesātināto tauku.

Ir arī pārliecinoši pierādījumi, ka zivju ēšana vai zivju eļļas lietošana ir laba katra cilvēka sirdij un asinsvadiem.

Tāpat dažāda veida zivis satura labu daudzumu ar beta-alanīnu, protams, katrs var iegādāties atsevišķi arī beta-alanīns no mrbiceps.lv, ja nevēlas lietot uzturā zivis vai cita veida produktus, kas satur nelielu saturu ar beta-alanīnu. 

olas veselīgi pārtikas produkti

Olas

Tie, kas no rītiem savā uzturā vienmēr ir pievienojuši olas, tas nozīmē, ka šie cilvēki jau zina to, kāda enerģija ir no olām. Olas ir bagātas ar olbaltumvielām, kas nozīmē vienmērīgu un ilgstošu enerģiju.

Olas satur leicīnu, aminoskābi, kas vairākos veidos stimulē enerģijas ražošanu. Tas palīdz šūnām uzņemt vairāk cukura asinīs, stimulē enerģijas ražošanu šūnās un paātrina tauku sadalīšanos, lai ražotu enerģiju.

Olas ir veselīgi pārtikas proukti, kas ir arī bagāti ar B vitamīniem, kas palīdz fermentiem pildīt savas funkcijas pārtikas pārvēršanas procesā. 

Pupiņas, lēcas

Pupiņas un lēcas arī dara brīnumus, lai gan daudzi cilvēki to nezina. Nav svarīgi, kāda veida pupiņas pievienot uzturā, jādara tā, lai garšo, jo tām ir savā starpā līdzīgs uzturvielu profils. Pupiņas sagremojas lēni, kas stabilizē cukura līmeni asinīs, tāpat arī satur antioksidantus, šķiedrvielas, olbaltumvielas un ogļhidrātus.

Pupiņas ir folijskābes, dzelzs un magnija avoti, kas palīdz ražot enerģiju un piegādāt to cilvēka organisma šūnām. Toties lēcas ir lieliski un mazi pākšaugi, kas ir bagāti ar ogļhidrātiem un šķiedrvielām. Tikai viena glāze vārītu lēcu satur vairāk kā 10 gramu šķiedrvielu un vairāk kā 30 gramu ogļhidrātu.

Lēcas ir enerģijas spēkstacija, kas paaugstina cilvēka enerģijas līmeni, papildinot dzelzs, folātu, cinka un mangāna krājumus. Šīs barības vielas palīdz sadalīt barības vielas un palīdz ražot šūnu enerģiju. 

Katram cilvēkam vajag izvēlēties sev vēlamos produktus, kas arī garšo, lai radītu lielāku enerģiju. Pirmais solis gan vienmēr ir saprast, kas ir veselīgi pārtikas produkti, ko ir vērts iekļaut savā ēdienkartē.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos par veselīgiem ēdieniem, piemēram, Top 5 vasaras aukstās zupas.

Paldies, ka lasāt mūsu rakstus!

Komentēt