Labākais kebabs Rīgā

no

Kebabs ir viens no daudzu iecienītākajiem ēdieniem, kas savu slavu ir ieguvis gardas, sulīgas gaļas, lielu porciju un maciņam draudzīgo cenu dēļ. Tie, mūsuprāt, ir svarīgākie kritēriji pēc kuriem meklēt, kas tad ir labākais kebabs Rīgā. To arī nolēmām apkopot.

Šajā rakstā noskaidrosim, kādas kebabu vietas ir populāras tepat Rīgā un galu galā uzzināsim, kādi ir gardākie kebabi pilsētā.

Ausmeņa kebabs

ausmena kebabs

Viena no populārākajām rīdzinieku izvēlēm ir Ausmeņa kebabs, kas nācis no Rēzeknes. Tā ir jauka vietiņa pašā Rīgas centrā, uz Skolas ielas, un tajā vienmēr ir lielas cilvēku rindas, kas ziņo par augstu pieprasījumu.

Saimnieku Valters Murāns kādā publikācijā arī atklāja, ka vistas gaļu viņi marinē paši, bet sulīgās maizes doniņas tiek ceptas Rīgas filiālē. Runājot par skanīgo nosaukumu, Valters stāsta, ka pirms kebabnīcas bija “Ausmeņa records” – hiphopa apvienība, kur viņš ar draugiem rakstījis dziesmas. Un tad pavisam nejauši nosaukumam pievienojās arī ausmenis.

Vidusskolas gados Valters aizrāvās ar grafiti, tāpēc arī šodien Ausmeņa kebabā ir vērojami grafiti stila dizaini un māksla. Savukārt paši kebabi tiek gatavoti lavašā, uz plates vai pitas maizītē. Ir pieejamas arī lieliskas veģetārās opcijas, ieskaitot, ceptu sieru. 

Ausmeņa kebaba lokācijas: 

Kebab Factory

kebab factory

Vēlviena lieliska pašmāju izvēle ir Kebab Factory, ko uzsācis Edgars Kroģeris. Tur tiek piedāvāti gardi, sulīgi kebabi, kā arī liellopa un vistas burgeri ar dažādām piedevām. Un nevar nepieminēt arī viņu populārās uzkodas – vistas spārniņus un kartupeļus ar garnējumiem visām gaumēm.

Edgars pētīja tirgu, kā arī to, ko cilvēki biežāk izvēlas, kas viņiem vairāk patīk. Nonācis pie secinājuma, ka, viņaprāt, Latvijā ir vien pāris vietu, kurās gatavo tiešām labus kebabus, nolēma aizsākt Kebab Factory. Vietu, kur ne tikai pagatavot gardus kebabus ar lielām porcijām, bet arī uzturēties ilgāk ar draugiem un labi pavadīt laiku. Tāpēc īpaša uzmanība tiek pievērsta arī uz vietas iekārtojumu un dizainu.

Edgars pats ir arī izgatavojis daļu ēstuves mēbeļu, kā arī taisījis palešu krēslus terasei. Laika gaitā nācis arī foršs dizains, kā iepakot kebabus – ar krāsainu, apdrukātu iesaiņojumu, kas veido labu zīmola tēlu. Kebab Factory bieži vien dodas arī izbraukumos un piedalās dažādos ēdienu festivālos.

Kebab Factory lokācijas: 

Rīgas kebabs

rigas kebabs

Arī Rīgas kebabs ir viens no garšīgākajiem, ko daudzi rīdzinieki ir iecienījuši. Rīgas kebabs Valdemārs atrodas uz Krišjāņa Valdemāra ielas, līdz ar ko ir pieņemts arī Valdemāra nosaukums. Šī kebaba vieta ir visai maza, domāta līdzņemšanai. Turklāt ir iespējams pasūtīt kebabu arī zvanot pat Whatsapp aplikācijā.

Piedāvājums ir klasisks – kebabi lavašā, plates un kebabi maizītē. No uzkodām ir pieejami kartupelīši, vistas nageti, falafels un pat asās halapeno bumbiņas.

Rīgas kebaba lokācija: Krišjāņa Valdemāra iela 77, Rīga

Kingu Kebabs & Chicken Story

kingu kebabs

Karaļu cienīgus kebabus un vistiņas ir iespējams nobaudīt pie Kingu kebabs & Chicken story. Tie ir iedvesmoti no amerikāņu virtuves, tās aizsākumi meklējami jau tālajā 1930. gadā Tenesī štatā – Nešvilā. Kingu kebabs ir spējuši iedvesmoties no gardajiem Amerikas ēdieniem un izveidot konceptu, kas apvieno kebabu un fritētus vistas ēdienus.

Pie viņiem ir pieejami arī dažādi brokastu sendviči, kas atgādina kārtīgus burgerus. Protams, ir pieejami arī sulīgi burgeri un nevar aizmirst arī vistas spārniņus un strēmeles. Šī kebaba vieta piedāvā arī daudzveidīgas alternatīvas veģetāriešiem, piemēram, burgeru ar siera salātiem, ziedkāpostus panējumā un kulteņa sendviču.

Kingu kebaba lokācijas:

Par to, kas ir labākais kebabs Rīgā, mums ideju vēl ir daudz.

Pavisam drīz saraksts tiks papildināts ar vēl citām lieliskām kebabu vietām!

Vēl citus ieteikumu rakstus var skatīt šeit:

Lai garšīgi!

Komentēt