Privātuma politika

Atjaunota: 04.04.2024

Mēs, Toplietas.lv, esam apņēmušies aizsargāt jūsu Personas datus, kā arī skaidri un pārredzami norādīt, kādi dati tiek vākti un izmantoti. Šī Privātuma politika skaidro, kā mēs apstrādājam Personas datus, kurus jūs sniedzat vai kuri tiek apkopoti, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni www.toplietas.lv.

Kas mēs esam un kā ar mums sazināties

Mēs esam toplietas.lv, un gadījumā, ja jūs tieši izmantojat mūsu tīmekļa vietni vai mūsu pakalpojumus, mēs darbojamies kā datu pārzinis saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu (“FPDL”), kā arī ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu (“GDPR”).

Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu veikto jūsu personas datu apstrādi vai par datu aizsardzību kopumā, varat sazināties ar mums, rakstot uz [email protected].

Kā mēs izmantojam jūsu Personas datus?

Visi Personas dati, ko mēs no jums iegūstam, izmantojot tīmekļa vietni, tiks apstrādāti tikai turpmāk sīkāk aprakstītajiem mērķiem. Tas tiek darīts saskaņā ar attiecīgajiem iepriekš minētajiem tiesību aktiem vai tikai ar jūsu piekrišanu.

Jo īpaši mēs apstrādājam un vācam Personas datus tikai tad, ja:

 • Esat devis savu piekrišanu
 • Dati ir nepieciešami līguma izpildei / pirmslīguma pasākumiem
 • Dati ir nepieciešami juridiska pienākuma izpildeI
 • Dati ir nepieciešami, lai aizsargātu mūsu uzņēmuma likumīgās intereses, ar nosacījumu, ka jūsu intereses nav svarīgākas

To darot, mēs vācam un apstrādājam tikai tos datus, kas ir absolūti nepieciešami, lai uzturētu un izmantotu tīmekļa vietni. Personas datus var vākt divos veidos. Proti, tieši, kad jūs, piemēram, brīvprātīgi mums tos sniedzat, vai automātiski, piemēram, kad instalējat un izmantojat mūsu tīmekļa vietni.

Mēs apstrādājam un glabājam jūsu Personas datus tikai tik ilgi, cik nepieciešams, lai sasniegtu attiecīgo apstrādes mērķi, vai tik ilgi, cik ilgs ir juridiskais glabāšanas termiņš (jo īpaši komerctiesību un nodokļu tiesību aktos).

Kad mērķis ir sasniegts vai glabāšanas periods ir beidzies, attiecīgie dati tiek regulāri dzēsti.

Personas dati, kurus jūs sniedzat mums tieši

Lūk, apkopoti tie dati, kurus jūs sniedzat mums tiešā veidā, apmeklējot un mijiedarbojoties ar mūsu blogu.

1. Sazinoties ar mums

Ja jūs ar mums sazināties, mēs apstrādājam datus, kurus jūs mums sniedzat, lai apstrādātu un izpildītu jūsu pieprasījumu. Tie var ietvert jūsu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un attiecīgā gadījumā citu informāciju, piemēram, uzņēmuma nosaukumu, tālruņa numuru, ja esat to norādījis.

Datu apstrādes juridiskais pamats ir mūsu pienākums izpildīt līgumu un/vai izpildīt mūsu pirmslīgumiskās saistības, un/vai mūsu svarīgākās likumīgās intereses apstrādāt jūsu pieprasījumu.

2. Komentāri mūsu bloga rakstos

Kad atstājat komentārus mūsu blogā, jūsu IP adreses, jūsu vārds, uzvārds un e-pasta adrese tiek saglabāti, pamatojoties uz mūsu likumīgajām interesēm. Tas tiek darīts mūsu drošības labad, ja kāds komentāros un ziņojumos atstāj nelikumīgu saturu.

Šādā gadījumā mēs paši varam tikt saukti pie atbildības par komentāru vai ierakstu, tāpēc esam ieinteresēti noskaidrot autora identitāti.

Bloga ietvaros jums var būt iespēja parādīt noteiktu profila informāciju, dalīties ar noteiktu informāciju, sadarboties ar citiem, apmainīties ar zināšanām un atziņām, publicēt un apskatīt attiecīgu saturu.

Tā ir jūsu izvēle, vai komentārā iekļaut sensitīvu informāciju un vai šo sensitīvo informāciju publiskot. Lūdzu, nepublicējiet un nepievienojiet savam komentāram personas datus, kurus nevēlaties, lai tie būtu pieejami.

3. Datu apstrāde saistībā ar mūsu pakalpojumu sniegšanu

Jūsu datu aizsardzība mums ir īpaši svarīga, sniedzot mūsu pakalpojumus. Tāpēc mēs vēlamies apstrādāt tikai tik daudz personas datu (piemēram, jūsu vārdu, uzvārdu, adresi, e-pasta adresi vai tālruņa numuru), cik tas ir absolūti nepieciešams.

Tomēr mēs paļaujamies uz noteiktu Personas datu apstrādi, lai izpildītu savus pienākumus.

Personas dati, kurus sniedzat mums automātiski

Dati, kurus sniedzat mums automātiski, ir apkopoti šajā sadaļā.

Sīkfaili

Lai uzlabotu tīmekļa vietnē sniegtos pakalpojumus, mēs izmantojam sīkfailus, kas apkopo informāciju par jūsu lietošanas paradumiem. Sīkdatnes ir faili, ko tīmekļa pārlūkprogramma saglabā cietajā diskā, kad apmeklējat tīmekļa vietni. Sīkdatnes noteiktos apstākļos var tieši (piemēram, ar e-pasta adresi) vai netieši (piemēram, ar sīkfaila unikālo identifikācijas kodu, IP adresi vai ierīces identifikācijas kodu) identificēt jūs personiski.

Saglabātie dati var ietvert jūsu apmeklētās lapas, apmeklējuma datumu un laiku, kā arī citu izsekošanas informāciju. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu Sīkfailu politiku.

Piekļuves dati un žurnālu datnes

Mēs arī apkopojam datus par katru piekļuvi mūsu vietnei. Piekļuves dati ietver apmeklētās tīmekļa vietnes nosaukumu, failu, piekļuves datumu un laiku, pārsūtīto datu apjomu, paziņojumu par veiksmīgu piekļuvi, pārlūkprogrammas veidu un versiju, lietotāja operētājsistēmu, novirzīšanas URL (iepriekš apmeklētā lapa), IP adresi un pieprasītāja pakalpojumu sniedzēju.

Žurnāla datņu informācija tiek saglabāta drošības apsvērumu dēļ (piemēram, ļaunprātīgas izmantošanas vai krāpšanas gadījumu noskaidrošanai) ne ilgāk kā 7 dienas un pēc tam dzēsta.

Dati, kuru turpmāka glabāšana ir nepieciešama pierādīšanas nolūkos, netiek dzēsti līdz attiecīgā incidenta galīgai noskaidrošanai. Datu apstrādes juridiskais pamats ir mūsu leģitīmās intereses nodrošināt pievilcīgu tīmekļa vietni.

Hostings

Lai nodrošinātu mūsu tīmekļa vietni, mēs izmantojam Cloudway pakalpojumus, kas mūsu vārdā apstrādā turpmāk minētos datus un visus datus, kas jāapstrādā saistībā ar mūsu tīmekļa vietnes darbību.

Trešo personu pakalpojumi

Lūk, apkopoti arī trešo personu pakalpojumi, ko izmantojam mūsu blogā.

Google fonti

Mēs izmantojam Google Fonts by Google LLC, 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View, CA 94043, ASV, un Google Ireland Ltd, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Īrija, mūsu tīmekļa vietnē, lai parādītu ārējos fontus. Lai mūsu tīmekļa vietnē varētu attēlot noteiktus fontus, mūsu tīmekļa vietnei piekļūstot, tiek izveidots savienojums ar Google serveri ASV.

Savienojums ar Google, kas izveidots, kad jūs izsaucat mūsu tīmekļa vietni, ļauj Google noteikt, no kuras tīmekļa vietnes ir nosūtīts jūsu pieprasījums un uz kuru IP adresi ir jāpārraida fonta parādīšana. Tas ir leģitīma interese.

Google Analytics

Mēs izmantojam Google Analytics, lai novērtētu, kā jūs izmantojat mūsu tīmekļa vietni, sagatavotu pārskatus par darbībām un sniegtu citus pakalpojumus, kas saistīti ar mūsu tīmekļa vietnes izmantošanu, lai uzlabotu lietotāja pieredzi. Izmantojot Google Analytics, vietnes apmeklētāju mijiedarbība galvenokārt tiek reģistrēta un sistemātiski novērtēta ar sīkdatņu palīdzību.

Tas ir leģitīma interese, taču ir nepieciešama arī jūsu piekrišana, ņemot vērā datu pārsūtīšanu ASV un analītisko funkcionalitāti.

Google Maps

Mūsu tīmekļa vietne piekļūst karšu pakalpojumam Google Maps, izmantojot API. Lai izmantotu Google Maps funkcijas, ir nepieciešams saglabāt jūsu IP adresi. Šī informācija parasti tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur tiek saglabāta.

Mums nav nekādas ietekmes uz šo datu pārraidi. Google Maps tiek izmantots, lai mūsu tiešsaistes piedāvājumi būtu lietotājiem draudzīgi, lai mūsu tīmekļa vietne būtu lietotājiem draudzīga. Juridiskais pamats ir mūsu likumīgās intereses.

Google tagu pārvaldnieks

Mēs izmantojam Google Tag Manager. Šis pakalpojums ļauj pārvaldīt tīmekļa vietnes tagus, izmantojot saskarni. Google Tag Manager tikai ievieš tagus. Sīkfaili netiek iestatīti un personas dati netiek vākti. Google tagu pārvaldnieks aktivizē citus tagus, kas var vākt datus.

Google tagu pārvaldnieks šiem datiem nepiekļūst.  Ja deaktivizācija ir veikta domēna vai sīkfailu līmenī, tā paliek spēkā visām izsekošanas tagiem, ciktāl tie ir īstenoti ar Google Tag Manager.

Satura pārvaldības sistēma (CMS)

Mēs izmantojam arī WordPress satura pārvaldības sistēmu (CMS), ko nodrošina Automattic Inc., lai publicētu un uzturētu mūsu tīmekļa vietnē izveidoto un rediģēto saturu un tekstus, kā arī nodrošinātu izmantotās veidlapas.

Tas nozīmē, ka viss saturs un teksti, ko lietotāji iesniedz mums publicēšanai, tiek pārsūtīti uz WordPress. Papildus tekstiem tas ietver arī, piemēram, jūsu datus mūsu veidlapās. Tas ir leģitīma interese.

Informācijas izpaušana trešām personām

Mēs neizpaudīsim vai citādi neizplatīsim jūsu Personas datus trešajām personām, ja vien tas nav:

 • Nepieciešams mūsu pakalpojumu sniegšanai
 • Jūs esat piekritis datu izpaušanai
 • Datu izpaušana ir atļauta saskaņā ar attiecīgajiem tiesību aktiem

Tomēr mums ir tiesības pilnībā vai daļēji nodot jūsu Personas datu apstrādi ārpakalpojumu sniedzējiem, kas darbojas kā apstrādātāji saskaņā ar attiecīgajiem iepriekš minētajiem tiesību aktiem. Ārējie pakalpojumu sniedzēji sniedz mums atbalstu, piemēram, tīmekļa vietnes tehniskajā darbībā un atbalstā (sk. iepriekš), datu pārvaldībā, pakalpojumu sniegšanā un izpildē, mārketingā, kā arī ziņošanas pienākumu īstenošanā un izpildē.

Tomēr mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji apstrādā jūsu datus tikai saskaņā ar mūsu norādījumiem, un mēs saskaņā ar attiecīgajiem iepriekš minētajiem tiesību aktiem joprojām esam atbildīgi par jūsu datu aizsardzību. To darot, mēs vienmēr pārliecināmies, ka mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji ir rūpīgi izvēlēti, ievēro stingrus līgumiskos noteikumus, tehniskos un organizatoriskos pasākumus un mūsu veiktās papildu kontroles.

Mēs varam arī izpaust Personas datus trešajām personām, ja mums ir juridisks pienākums to darīt, piemēram, ar tiesas rīkojumu, vai ja tas ir nepieciešams, lai atbalstītu kriminālizmeklēšanu vai tiesvedību valstī vai ārvalstīs, vai lai īstenotu mūsu likumīgās intereses.

Automatizēta lēmumu pieņemšana

Automatizēta lēmumu pieņemšana, tostarp profilēšana, toplietas.lv nenotiek.

Īpašas kategorijas dati

Īpašas kategorijas datu apstrāde toplietas.lv nenotiek.

Bērnu dati

Mūsu pakalpojumi ir paredzēti personām, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Mēs apzināti nevācam, neizmantojam un neizpaužam nepilngadīgo, kas jaunāki par 18 gadiem, Personas datus bez iepriekšējas likumīgā aizbildņa piekrišanas, izmantojot tiešu bezsaistes kontaktu.

Nepārdodam

Mēs nepārdodam Personas datus trešām personām.

Datu drošība

Mēs esam ieviesuši tehniskus un organizatoriskus pasākumus, lai nodrošinātu jūsu Personas datu aizsardzību, drošību un integritāti. Piekļuve Personas datiem ir atļauta tikai tiem, kam tas ir jāzina un kas ir apmācīti ievērot konfidencialitātes prasības.

Atbilstošie mehānismi ietver, piemēram, SSL šifrēšanu (tā, lai dati nebūtu nolasāmi citiem) datu vākšanas un pārsūtīšanas laikā. Minētie dati tiek izmantoti tikai tam mērķim, kādam tie tika vākti, un mēs jums apliecinām, ka darīsim visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka jūsu Personas dati netiek izmainīti vai bojāti un tiem nevar piekļūt nepiederošas trešās personas.

Tomēr datu bāzes vai datu kopas, kurās ir iekļauti Personas dati, var tikt pārkāptas netīši vai nelikumīgi ielaužoties. Pēc tam, kad mēs uzzināsim par datu aizsardzības pārkāpumu, mēs paziņosim visām skartajām personām, kuru Personas dati, iespējams, ir tikuši apdraudēti, un paziņojumam tiks pievienots apraksts par pasākumiem, kas tiek veikti, lai novērstu jebkādu datu aizsardzības pārkāpuma rezultātā radušos kaitējumu. Paziņojumi tiks sniegti pēc iespējas ātrāk pēc pārkāpuma atklāšanas.

Mūsu tiesības saskaņā ar datu aizsardzības tiesību aktiem

Saskaņā ar PDPL un GDPR jūs varat izmantot šādas tiesības:

 • Tiesības uz informāciju
 • Tiesības uz labošanu
 • tiesības iebilst pret apstrādi
 • tiesības uz dzēšanu
 • Tiesības uz informāciju
 • Tiesības uz datu pārnesamību
 • Tiesības iebilst
 • Tiesības atsaukt piekrišanu
 • Tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei
 • Tiesības nepiemērot lēmumu, kas balstīts tikai uz automatizētu apstrādi

Jūsu informācijas atjaunināšana

Ja uzskatāt, ka mūsu rīcībā esošā informācija par jums ir neprecīza vai ka mums vairs nav tiesību to izmantot, un vēlaties pieprasīt tās labošanu, dzēšanu vai iebilst pret tās apstrādi, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot [email protected] vai mūšu Facebook TopLietas lapu.

Piekļuves pieprasījums un jūsu personas datu atjaunināšana

Gadījumā, ja vēlaties iesniegt datu subjekta piekļuves pieprasījumu, varat mūs par to informēt rakstiski, izmantojot [email protected].

Mēs atbildēsim uz piekļuves un labošanas pieprasījumiem pēc iespējas ātrāk. Ja mēs nespēsim atbildēt uz jūsu pieprasījumu trīsdesmit (30) dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas, mēs trīsdesmit (30) dienu laikā rakstiski informēsim jūs par laiku, līdz kuram mēs spēsim atbildēt uz jūsu pieprasījumu.

Ja mēs nevaram jums sniegt jūsu pieprasītos Personas datus vai veikt jūsu pieprasīto labojumu, mēs parasti informēsim jūs par iemesliem, kāpēc mēs to nevaram izdarīt (izņemot gadījumus, kad mums tas nav jādara saskaņā ar attiecīgajiem iepriekš minētajiem tiesību aktiem).

Uzraudzības iestāde

Kompetentā datu aizsardzības iestāde Latvijā ir:
Datu valsts inspekcija (“DVI”)
Elijas iela 17
Rīga, LV-1050
Latvija

Vai šī privātuma politika mainās?

Mūsu privātuma politika ik pēc laika tiek atjaunota. Tas var notikt dažādu iemeslu dēļ, piemēram, lai atspoguļotu izmaiņas tiesību aktos vai pielāgotos izmaiņām mūsu uzņēmējdarbības praksē un sīkfailu izmantošanas veidā.

Mēs iesakām periodiski pārbaudīt, vai mūsu privātuma politikā nav veiktas izmaiņas.

Ar ko man jāsazinās, lai iegūtu vairāk informācijas?

Ja jums ir kādi jautājumi vai komentāri par mūsu konfidencialitātes politiku vai vēlaties izmantot savas tiesības saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot [email protected].

Šī privātuma politika pēdējo reizi tika atjaunināta 2024. gada 4. aprīlī.