Sapņu ceļojums jeb kā izplānot savu ideālo ceļojumu

no

Ceļojums ir lielisks veids, kā atpūsties no ikdienas stresa un rūpēm. Ikviens vēlas izbaudīt patīkamu braucienu, kas veldzēs dvēseli un radīs paliekošas un patīkamas atmiņas.

Lai tasīstenotos, pirms došanās ceļojumā vēlams to kārtīgi izplānot. Ielūkosimies noderīgos padomos, kas palīdzēs izplānot lielisku un neaizmirstamu ceļojumu arī iesācējiem.

Galamērķa izvēle

Pirmais, ar ko noteikti jāsāk – galamērķa izvēle. Ne visi uzreiz zina, uz kurieni vēlas doties. Iespējams, ir zināma vēlamā galamērķa valsts, taču ar to vien nepietiek.

Kā izvēlēties ceļojuma galamērķi, ja nav konkrēta sapņa vai mērķa?

Mūsdienās ceļošanas iespējas ir visai neierobežotas, tāpēc pieņemt izvēli nereti ir ļoti grūti, jo ir pārāk daudz opciju.

Taču dažādas metodes jums var palīdzēt atrast ideālo galamērķi.

Budžets

Ikvienam ir aptuvens budžets, kovar iztērēt ceļojumam. Tas jāņem vērā galamērķa izvēlē. Ja budžets nav liels, jāmeklē galamērķis, kas nebūs pārāk tālu vai nav dārgā valstī.

Valsts

Pat ja jums nav konkrētas sapņu valsts, noteikti ir kādas valstis, kas jumsinteresē vairāk nekā citas. Tā var būt konkrēta kultūra, dzīvesveids, klimats, ēdiens vai apskates objekti un daba.

Attēli internetā

Mūsdienu lielākais bonuss ir internets – ar tā palīdzībuvaram atrast praktiski visu nepieciešamo informāciju. Google Maps varat izstaigāt dažādu pilsētu ieliņas vai aplūkot pieejamos attēlus, lai saprastu, vai jums patīk konkrētā vieta.

Tāpat jau pirms ceļojuma jūs varat izpētīt, kādi būslaikapstākļi, apskates objekti, cenas un noskaidrot citu praktisku informāciju un piedāvātās aktivitātes, lai pārliecinātos, ka tās atbilst jūsu vēlmēm.

sapņu ceļojums

Kā izplānot perfektu ceļojumu?

Kad galamērķis ir atrasts, atliek izplānot ceļojuma detaļas. Sākumā tas var šķist laikietilpīgi un sarežģīti, taču atcerieties, ka nav jāizplāno pilnīgi visas sīkākās detaļas.

Noteikt budžetu

Vispirms ir jāņem vērā ceļojuma budžets. Nereti ceļojums var izmaksāt vairāk nekā plānots. Var rasties neparedzēti izdevumi, var būt novecojusi iepriekš atrastā informācija par cenāmi vai arī jūs varat izlemt ceļojuma laikā iepirkties vai apmeklēt vairāk aktivitāšu un apskates objektu nekā sākotnēji plānots.

Tam nevajadzētu jūs atturēt no ceļošanas – līdzekļi nelieliem papildus izdevumiem atrodami, piemēram, patēriņa kredīts, vietnē.

Transports un apartamenti

Galvenais, kas jāizplāno vispirms, ir transports. Kā nokļūsiet galamērķī? Lidmašīnas, vilciena, kuģa, autobusa u.c. transportlīdzekļu biļetes ir jāiegādājas vispirms. Mūsdienās ir pieejamas lieliskas vietnes un aplikācijas, kas jums var palīdzēt atrast izdevīgākos un ērtākos veidus, kā nokļūt galamērķī.

Pēc tam jāpadomā par apartamentu atrašanu. Ja plānojat ceļojuma laiku pārsvarā pavadīt ārpus viesnīcas, piemēram, ekskursijās, pastaigās, tūrēs pa pilsētu, tad jāņem vērā apartamentu atrašanās vieta.

Apartamentu kvalitāti var izvēlēties zemāku, lai atrastu lētāku variantu, jo tāpat jūs tur ilgu laiku nepavadīsiet. Taču atrašanās vieta ir svarīga. Centrā, protams, cenas var būt augstākas, tāpēc varat izvēlēties apmešanās vietu gājiena attālumā no centra vai netālu sabiedriskā transporta pieturai. Ja plānojat nomāt auto, tad pārliecinieties, ka tuvumā ir piemērota stāvvieta.

Apskates objektu izvēle

Pēc tam ieplānojiet apskates objektus, aktivitātes un citas lietas, atzīmējot tās kartē unnoskaidrojot, kā tur nokļūt, ņemiet vērā arī darba laikus un cenas. Ja kaut kas ceļojuma laikā nenotiek, kā plānots, neļaujiet tam sabojāt ceļojumu –improvizējiet.

Aicinām izlasīt arī šo rakstu: ESTO bendradarbiauja su Baltijos šalių mažmeninės prekybos lyderiais

Vairāk par ceļošanu lasiet mūsu rakstos:

Lai veiksmīgs sapņu ceļojums!

Komentēt