Latvijas dabas objekti, kas jāapmeklē katram latvietim

no

Nenoliedzami Latvijas daba piedāvā neizmērojamu unikālu dabas objektu dažādību, sākot ar biezajiem mežiem un beidzot ar zilajiem ezeriem. Mūsu zemā ir pieejami gan apmeklēšanas vērti pastaigu objekti, gan neskaitāmas aktīvās atpūtas iespējas, kas ļauj atvilkt elpu no ikdienas steigas un liek iemīlēt vietējo dabu vēl vairāk.

Tādēļ šajā rakstā ir apkopoti Latvijas dabas objekti, kas nevienu latvieti neatstās vienaldzīgu un mudinās iepazīt Latvijas dabas dažādību.

Dabas parks – Ogres Zilie kalni

latvijas dabas objekti ogre
Avots: https://sapnumedniece.lv/5-karjeri-un-avoti-ar-neparasti-zilu-vai-dzidru-udeni-latvija/

Ogre ir zināma ar tās krāšņajiem lampiņu rotājumiem ziemas periodā, taču pilsēta piedāvā arī citus ievērības vērtus skatus un atpūtas iespējas. Piemēram, aktīvās atpūtas cienītāji iemīlējuši baudīt pieejamos distanču slēpošanas ceļus, kas ved ap priežu un egļu ieskauto zilo Dubkalnu karjeru, kas atrodas dabas parkā.

Arī pārējos gadalaikos, bez šaubām, Ogres Zilie kalni vieno dabas cienītājus. Te ir pieejamas pastaigu takas, piknika vietas, kā arī skatu tornis, lai vērotu zvaigžņu lietu augusta naktīs.

Ūdenskritums – Ventas rumba

ventas rumba
Avots: https://www.delfi.lv/turismagids/latvija/foto-apbrinojama-ventas-rumba-no-putna-lidojuma.d?id=53256179

Kuldīgā esošais un Eiropā platākais ūdenskritums Ventas rumba ļauj baudīt ne vien elpu aizraujošo, lēkājošo zivju skatu nārsta periodā, bet arī trešo vecāko ķieģeļu tiltu Eiropā. Tas ir uzskatāms par pilsētas atpazīstamības simbolu.

Apmeklējot Ventas rumbu, noteikti nepieciešams paviesoties arī Kuldīgas vecpilsētā. Tā pulcē tūristus no ārvalstīm, lai novērtētu seno būvju saglabāto skaistumu un spētu izjust vecpilsētas izseno glamūru.

Pastaigu laipas – Lielais Ķemeru tīrelis

ķemeru tīrelis
Avots: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/aktiva-atputa/daba/kemeru-nacionalais-parks/liela-kemeru-tirela-laipa/

Vieta, kas apvieno Latvijas dabas dažādību un ļauj baudīt skaistākos saullēktus un saulrietus, ir Lielā Ķemeru tīreļa laipas. Ceļš uz pastaigu taku ir pavadīts ar vietējo mežu atspirdzinoši svaigo gaisu. Savukārt pašas laipas ir dažādas purva veģetācijas un viršu ieskautas.

Apmeklētājiem ir iespējams izvēlēties veikt garāku vai īsāku pastaigu maršrutu, kas rada vienlīdz baudāmu dabasmīļotāju pieredzi. Gada siltākajos periodos iespējams doties braucienos ar SUP dēļiem pa purva ezeriem, lai mierpilnā gaisotnē vērotu saules apmirdzētās priežu galotnes un purva ezerus.

Dabas vērotavas punkts – Svētku laukums

svētku laukums
Avots: https://maminuklubs.lv/sieviesu-klubs/siguldas-svetku-laukums-297982/

Svētku laukums Siguldā vieno dažādu aktivitāšu cienītājus. Pie nogāzes pieejami gan soliņi, lai laiski vērotu kokiem rotātos Gaujas ieleju līkumus, gan gaisa vilcieniņi. Gada siltajā sezonā ir pieejami arī braucieni panorāmas ratā, lai no putna lidojuma novērtētu vietējās dabas unikalitāti.

Apmeklējot Siguldu, noteikti nepieciešams apmeklēt arī Livonijas ordeņa Siguldas pili. No tās parka nogāzes paveras elpu aizraujošs skats uz Gaujas līkumiem un Turaidas pils torņiem.

Piejūras klintis – Veczemju klintis

veczemju klintis
Avots: http://www.imistudio.lv/blog/params/post/1833576/veczemju-klintis

Uzmundrinoši svaigā meža un jūras gaisa piepildītais ceļš uz jūras krastu un laiskās pastaigas gar to, apvienotas ar sarkano 6m augsto Veczemju klinšu aplūkošanu, ideāli piemērotas mierīgas atelpas meklētājiem idilliskai atpūtai.

Apmeklētājiem ir pieejamas arī piknika un telšu vietas. Tās ir piemērotas Latvijas vasaras nakšu izbaudīšanai draugu lokā jūras viļņu šalkoņas pavadījumā.

Ceram, ka nu jau arī tavā ceļojumu sarakstā ir kādi Latvijas dabas objekti no šī raksta.

Uzzini vairāk arī par citām atpūtas iespējām mūsu rakstos Atklāj jaunu pasauli Ludzas novadpētniecības muzejā un Ko ņemt vērā, dodoties uz pasakaino Tērvetes dabas parku.

Komentēt