Kā iesaiņot dāvanu – praktiskā pamācība

no

Pēc veiksmīgas dāvanu iepirkšanās ir pienācis laiks tās iesaiņot. Tad uzreiz rodas jautājums – kā iesaiņot dāvanas skaisti? No pieredzes zinām, ka māksliniecisks noformējums ir diezgan laikietilpīgs un nebūt ne viegls uzdevums. Par laimi, palīgā nāk pārbaudīti veidi, ar kuriem tiks galā ikviens – pat tie, kuri neredz sevī pietiekamu potenciālu. 

Ja jūs domājat par to, kā iesaiņot dāvanu tā, lai tā izskatītos skaisti un mudinātu tuviniekus ātri to izsaiņot, noteikti izlasiet Pepco pamācību.

Vai dāvanu iesaiņošanas prasme patiešām ir noderīga?

Skaisti iesaiņotas dāvanas vilina ar savu izskatu biļetenos, reklāmas bukletos un Ziemassvētku filmās. Tās izskatās ir īpaši gaumīgi un nevainojami, radot īsta mākslas darbu iespaidu. Tomēr izrādās, ka tādu pašu efektu var panākt pats, izmantojot dažus vienkāršus trikus. Lai gan viens no pirmajiem gadījumiem, kas nāk prātā, ir Ziemassvētki, mēs garantējam, ka dāvanu iesaiņošanas idejas noderēs arī daudzos citos gadījumos

Dzimšanas un vārda dienas, īpaši notikumi (bērnu diena, mātes diena, tēva diena, vecmāmiņas diena, vectēva diena, Valentīna diena, u. tml.), kristības, pirmā komūnija, dažādas jubilejas vai dzīvokļa vai mājas sālsmaize ir tikai daži piemēri, kad dāvanu saiņošana neapšaubāmi būs noderīga prasme.

Ja vēlaties panākt satriecošu efektu, pateicoties kuram saņēmējs nezinās, kā atvērt pārsteigumu tā, lai pēc iespējas mazāk sabojātu jūsu pūliņus, mums ir daži pārbaudīti veidi. Izvēlieties vienu no tiem un uzziniet, kā iesaiņot Svētā Nikolaja dienas dāvanu un gaidāmo Ziemassvētku dāvanu, kas sajūsminās ikvienu, pat vissīkumaināko un piekasīgāko ģimenes locekli.

Pamācība dāvanu iesaiņošanā – ar ko sākt? 

Ziemassvētku dāvanas priežu čiekuru un pīlādžu ogu fonā

Kad dāvana ir izvēlēta, pienācis laiks to atbilstoši iesaiņot. Dāvanas rotāšanas metode parasti tiek izvēlēta, pamatojoties uz dāvanas izmēriem un formu. Viens no populārākajiem veidiem, kā iesaiņot dāvanu, ir ievietot to dāvanu maisiņā

Pašlaik ir pieejams plašs maisiņu dizaina un izmēru klāsts, tādēļ atrast atbilstošu variantu nebūs grūti. Tas īpaši ieteicams aizņemtiem cilvēkiem un tiem, kuri nejūtas pārāk droši mākslinieciskos, nedaudz tehniskākos darbos, piemēram, dāvanu iesaiņošanā celofānā.

Starp izplatītākajām dāvanu iesaiņošanas metodēm nevar nepieminēt iesaiņošanu dāvanu papīrā. Lai tiktu galā ar dāvanas iesaiņošanu, vienkārši izmēriet dāvanai atbilstošu papīra gabalu, nolieciet dāvanu centrā un ar vislielāko rūpību ietiniet priekšmetu papīrā, pielīmējot stūrus ar divpusējo līmlenti. Tas nodrošina visestētiskāko un noturīgāko efektu.

Kā iesaiņot dāvanu – tradicionālie veidi

Dāvanas iesaiņošana

Dāvanas ar regulāram formām, piemēram, grāmatu vai kastīti, kurā jau ir kāds sīkums, var apsiet ar krāsainu lentīti un uz tās pielīmēt lentes pušķi. Šim vienkāršajam, bet joprojām stilīgajam veidam joprojām ir diezgan daudz cienītāju. Tajā nav nekā pārsteidzoša — dāvana, kas pārsieta ar lenti, izskatās ļoti jauki.

Neaizmirsīsim arī par tradicionālajām dāvanu kastēm, kas acumirklī atrisinās dāvanu iesaiņošanas problēmu. Ja nejūtaties pietiekami māksliniecisks vai jums nav pacietības rūpīgi iesaiņot dāvanu papīrā, šis veids noteikti jums patiks. Pirms dāvanas ievietošanas iesakām papildus piepildīt kastīti ar īpašu pildījumu krāsā, kas atbilst konkrētajam gadījumam. 

Piemēram, iesaiņojot Ziemassvētku dāvanu, vislabāk noderēs sarkanas, baltas, zaļas, zelta, sudraba vai tumši zilas krāsas pildījums. Cits materiāls kastes papildināšanai var būt arī kokvilna, saburzīts papīrs, sūnas, vienkārša vate vai pat siens. Šajā gadījumā ir vērts izrādīt radošumu – interesants dāvanu kastes pildījums noteikti pārsteigs tās saņēmēju, protams, pozitīvā šī vārda nozīmē.

Pepco ir pieejami dažādi iepakojumi, kastes, papīri, maisiņi un tekstilizstrādājumi, kas palīdz iesaiņot dāvanas. Gatavas Ziemassvētku dāvanu kastes un grozus, kas ļauj ātri un efektīvi iesaiņot dāvanu, varat atrast Pepco.

Oriģināli dāvanu iesaiņošanas veidi

Videi draudzīgi Ziemassvētku dāvanu iepakojumi

Tiem, kas meklē citus, nedaudz izsmalcinātākus veidus, kā iesaiņot dāvanu, mums ir arī daži interesanti ieteikumi, kas noteikti pārsteigs tuviniekus. Vispirms iesakām doties iepirkties, lai sameklētu interesantus aksesuārus un piederumus, kas ļaus izrotāt jūsu dāvanu un padarīt to vēl skaistāku.

Meklējiet nestandarta materiālus dāvanu iesaiņošanai

Vai jūs domājat, kā iesaiņot dāvanu tā, lai tā izceltos pārējo dāvanu vidū? Vai arī vēlaties izpaust savu radošumu un parādīt tuviniekam īpašu interesi? Viena no iespējām, kas neapšaubāmi piesaistīs uzmanību un piešķirs dāvanai īpašu raksturu, ir oriģinālu piederumu izmantošana. Tā vietā, lai izmantotu tradicionālo dāvanu papīru, izvēlieties citu, neparastu materiālu, kurā jūs rūpīgi iesaiņosiet iegādāto dāvanu. 

Šim mērķim lieliski noderēs melnbalta avīze, kas veidos elegantu duetu ar pelēku auklu. Iesaiņojumam ir vērts pievienot nelielu lapiņu ar tās personas vārdu, kurai sagatavots pārsteigums. 

PEPCO infografika: Kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanu

Citu piederumu vidū, kas lieliski aizstāj papīru dāvanu iesaiņošanai, var minēt:

  • Burbuļplēvi
  • Celofānu — caurspīdīgu, krāsainu vai ar izteiksmīgiem rakstiem
  • Krāsainu avīzi vai komiksu

Vēl viens iedvesmas avots, ko ieteicams izmantot, gatavojot dāvanu draugam, otrajai pusītei vai ģimenes loceklim, kuram patīk joki un piemīt humora izjūta, ir dāvanas iesaiņošana vairākās kastēs, sākot ar mazu un beidzot ar lielu kasti

Tiesa, dāvanas atvēršana aizņems vairāk laika nekā parasti, taču tā noteikti sagādās katram daudz prieka un raisīs smaidu!

Interesanti piederumi dāvanu iesaiņošanai

Sieviete rotā Ziemassvētku dāvanu kastīti

Papildus pašam iesaiņošanas materiālam ir vērts padomāt arī par tādiem papildelementiem kā bantītes, lentes, uzlīmes, pildījumi, zīmogi vai ziedu elementi. Tos var piestiprināt pie iepakojuma ar līmi vai abpusējo līmlenti.

Izvēloties oriģinālus piederumus dāvanu iesaiņošanai, iesakām ņemt vērā tuvinieka gaumi. Runa ir ne tikai par krāsu paleti, bet arī par interesēm. Piemēram, tālu ceļojumu cienītāju noteikti iepriecinās dāvana, kas iesaiņota kartē, bet dzīvnieku mīļotāju — uzlīmes ar viņa iecienītāko dzīvnieku motīviem, kas piestiprinātas pie izrotātas paciņas.

Kā iesaiņot dāvanu – videi draudzīgi veidi 

Mūsdienās arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts vides aizsardzībai un rūpēm par dabu. Tā ir brīnišķīga tendence, kas jāattīsta ne tikai mūsu planētas labklājības, bet arī mūsu kopīgās nākotnes labad. Izrādās, ka pat dāvanu iesaiņošana var būt videi draudzīga. Tā vietā, lai katru reizi meklētu jaunus dāvanu maisiņus vai papīrus, var izmantot tos, kas jau ir mājās.

Izvēlieties otrreizēji pārstrādātu papīru vai FSC sertificētu papīru, kas norāda uz atbildīgu mežu apsaimniekošanu. Ja jums ir mākslinieciskās prasmes un nevairāties no rokdarbiem, lielisks, videi draudzīgs un turklāt oriģināls veids, kā iesaiņot dāvanu, ir izgatavot savu dāvanu iesaiņojumu no veciem audumiem un materiāliem.

Sākot ar atbilstoša papīra un lentīšu, ka arī salikšanas un siešanas veida izvēli un beidzot ar personīgu akcentu, piemēram, kartītes vai dekoratīva elementa pievienošanu. Šis ir veids, kā eleganti un estētiski iesaiņot dāvanas dažādiem gadījumiem, pievienojot katrai dāvanai personisku akcentu. 

Ieskatieties citos mūsu rakstos par svētkiem šeit:

Rūpīgi iesaiņota dāvana ir ne tikai skaists noformējums, bet arī rūpju un uzmanības, kas veltīta dāvanas saņēmējam, izpausme. Visus nepieciešamos piederumus un kastītes dāvanu iesaiņošanai jūs atradīsiet Pepco veikalos.

Komentēt