Dažādie kolagēna veidi – kuru izvēlēties?

no

Kolagēna produkti pēdējo gadu gaitā ir pārņēmuši skaistumkopšanas industriju. Ja sekojiet līdzi ziņām par novecošanas pazīmju apstādināšanu, noteikti būsiet dzirdējuši par šo dabīgo vielu, kas sastāda 30% no mūsu ķermeņa proteīna rezervēm. Taču kolagēna veidi ir dažādi, tāpēc ir vērts aplūkot vairākas opcijas.

Ap 25 gadu vecumu šī proteīna daudzums mūsu ķermenī sāk sarukt, tāpēc lai saglabātu veselu ādu, ir svarīgi lietot kolagēnu saturošus produktus. Vislielākā kolagēna koncentrācija meklējama zīdītāju cīpslās, skrimšļos, ādā, saitēs un kaulos. Ja šāda kaulu buljona ēšana nav Jūsu gaumē, tad Jums varētu interesēt kolagēna pulveri, krēmi un citi uztura bagātinātāji. Kolagēna cena veikalos sākas zem 3 € un kāpj pat pāri 50 € skatoties uz to, kas tiek pirkts.

Kolagēns ir populārs veģetāriešu un vegānu vidū, jo uztura bagātinātāji ir pieejami arī ar augu valsts proteīniem, lai gan parasti tos iegūst no govju un zivju kauliem, ādas un audiem. Pagaidām nav atrasti negatīvi aspekti kolagēna lietošanai uzturā, taču tā kā tas ir salīdzinoši jauns produkts, vēl nav veikti pietiekami daudz pētījumu par šo tēmu.

Turpini lasīt un iepazīsties ar pasaulē populārākajiem kolagēna produktiem.

1. Hum Nutrition Collagen Love

Šis kolagēna produkts internetveikalos maksā ap 40 €. Uztura bagātinātājs lietojams kapsulu formā. Tam ir pievienots arī C-vitamīns, hiaronskābe, kā arī vīnogu kauliņu ekstrakts. Tas sola padarīt ādu tvitrtu un uzlabot pašsajūtu.

2. Bielenda – Golden Placenta Collagen Reconstructor

Notino.lv šo produktu iespējams iegādāties par 1,30 €. Vienreizlietojamā sejas maska ar kolagēnu. Šāda tipa maskas ir labs veids, kā atslābināt un barot seju pēc garas darbadienas.

3. Some By Mi – Snail Truecica Miracle Repair

Notino.lv nopērkams par 17,30 €. Mitrinošs sejas krēms ar kolagēnu kā vienu no galvenajām sastāvdaļām. Lietojot kolagēnu krēma formā rezultāti parādās jau pēc dažām nedēļām. Krēma priekšrocība ir tas, ka kolagēns tiek koncentrēts tieši uz seju, nevis visu ķermeni. Ja sejas ādas uzlabošana ir Jūsu mērķis, tad krēms ir laba izvēle.

4. HASK – Biotin Boost

Notino.lv nopērkams par 5,80 €. Šampūns ar kolagēnu, lai stiprinātu tieši matus un galvas ādu. Pievienots arī biotīns.

Pulverveida kolagēns

Solot uzlabot ādas kvalitāti un tvirtumu, kā arī padarīt biezākus mūsu matus, kolagēna industrija līdz 2027. gadam plāno sasniegt 7.5 miljardu dolāru lielu peļņu. Šo industriju lielā mērā dominē Vital Proteins, kuru Instagram platformā cītīgi reklamē Kortnija Kardašjana.

Kopā ar Vital Proteins viņa izveidoja kolagēna pulveri ar melleņu un citronu garšu, ko iegūst Brazīlijā. Šādu pulveri iespējams pievienot ēdienam gatavojot, kā arī sablenderēt kopā ar ogām kādā smūtijā.

Pulverveida kolagēns ir populārākais, taču arī virspusēji dārgākais uztura bagātinātāja veids. Ieraugot šo pulveru cenas zīmes mati ceļas stāvus, taču jāņem vērā, ka uztura bagātinātāji ir iedarbīgāki, kad tiek uzņemti kopā ar pārtiku, un pulveri var pielietot simtiem dažādās receptēs, tāpēc tas ir labs ieguldījums.

Ieturot veselīgu dzīvesveidu, kā arī barojot un stiprinot ādu dabīgā ceļā nebūs jāuztraucas par pāragru novecošanu un jāveic kosmētiskās operācijas, lai izmainītu ķermeņa izskatu. Kolagēna produkti sola palīdzēt mums saglabāt jaunību daudz ilgāk un nesāpīgāk.

Ieskatieties arī citos mūsu rakstos:

Lai veselīgi!

Komentēt