Kvesti Latvijas reģionos

no

Kvesti ir labs veids, kā izklaidēties kopā ar draugiem. Tie var izraisīt gan jaunas emocijas, gan “uzsist asinis”, gan arī saliedēt kompāniju.

Lai gan liela daļa no Latvijā izveidotajiem kvestiem atrodas Rīgā, arī reģionos ir no kā izvēlēties. Šajā rakstā apkopojām dažādus kvestus Latvijas reģionos.

Kvesti Vidzemē

Saulkrasti. Foto orientēšanās spēle

Divu stundu garš kvests, kura laikā jāizpilda dažādi uzdevumi. Objektu meklēšana, mīklu risināšana, kā arī izaicinājuma un veiklības uzdevumi. Lielisks kvests tiem, kuri Saulrakstos nav bieži viesi – laba iespēja iepazīt pilsētu neierastā veidā.

Kvestam nepieciešama komanda no 2 līdz 5 cilvēkiem, fotokamera (ar zibspuldzi) un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs. Uzdevumi pieejami trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Kvests maksā 10 eiro par cilvēku. Šo spēli iespējams noorganizēt arī citās Latvijas pilsētās – Jūrmalā, Kuldīgā, Rīgā un Tallinā.

Sigulda. Action quest padomju laika slepenajā bunkurā

Viena stunda atpakaļ pagātnē. Kvests, kas radīs spriedzi, jo uzdevums nav no vienkāršākajiem – ir jāglābj pasaule, apturot pašiznīcināšanās ierīci. Katrs dalībnieks ir bruņots ar lāzertaga ieroci.

Kvests paredzēts kompānijai no 1 līdz 4 cilvēkiem. Jāģērbjas ērtās  un siltās drēbēs, kurās viegli aktīvi kustēties. Pasaules glābšana norisinās zem zemes un pustumsā. Kvests piemērots arī bērnu grupām (kopā ar instruktoru). Nav paredzēts cilvēkiem ar sirds mazspēju, vājiem nerviem, klaustrofobiju vai bailēm no tumsas! Kvesta cena – 40 eiro.

Sigulda. Labirints “Minotaurs”

siguldas labirints
Foto: poligon-1.lv

Baisais labirints filmā “Mirdzums” vai “Cūkkārpas” labirints, kur klīst Harijs Poters…  Tiem, kurus vilina labirinta viltīgie ceļi, ir jādodas uz Siguldu. Labirints “Minotaurs” ir vairāk nekā 1000 m2 garš un liks palauzīt galvu pat visatjautīgākajam spēlētājam.

Cena pusaudžiem ir 4 eiro, pieaugušajiem 6 eiro, bet ģimenēm (2 bērni un 2 pieaugušie) – 18 eiro. Teritorijā pieejams arī lāzertags un piknika vietas.

Krimulda. Zelta Armijas Eliksīrs

Vēl viena iespēja paceļot laikā. Auchiburgas pilsēta, kas sadalīta trīs ietekmes zonās – krievu, amerikāņu un vācu. Kvests, kurā jābūt īpaši piesardzīgam – netrūks slēpšanās, lavīšanās un aizliegtu robežu šķērsošanas. Nepareizas izvēles rezultējas ieslodzījumā. Mērķis ir izkļūt no bīstamās Auchiburgas.

Kvesta ilgums ir līdz 2 stundām, tas ir piemērots 3 līdz 4 cilvēkiem. Jāģērbjas ērtās drēbēs, kas piemērotas laika apstākļiem. Kvesta cena – 70 eiro.

Kvesti Latgalē

Rēzekne. Detektīvspēle  “Saint-Twins”

Kvests tiem, kuros mājo mazliet Šerloks Holmss. Aizved savus draugus uz ”Saint-Twins” un pierādi savas detektīva spējas! Jūsu rīcībā būs dažādi ieraksti, laikraksti, policijas izziņas… Turklāt tas viss – valdzinošajā 50to gadu ASV atmosfērā.

Kvestā iespējams piedalīties no 2 līdz 6 cilvēkiem. Cena – 8 eiro par cilvēku.

Daugavpils. Trakā veļas mazgātava

daugavpils kvests
Foto: davanusala.lv

Veļas mazgātava, kuras galvenais inženieris ir spēlmanis, kas uzdos visneiedomājamākos uzdevumus. Viena stunda, lai izkļūtu no trakās veļas mazgātavas – bet vai ar to pietiks?

Kvests, kuru iespējams pildīt gan vienatnē, gan palielākā – astoņu cilvēku – kompānijā. Cena 1-2 personām – 20 eiro, par katru nākamo personu + 5 eiro.

Kvesti Kurzemē

Liepāja. Slēgtās istabas Karostas cietumā

Viens no Liepājas slavenākajiem apskates objektiem nenoliedzami ir Karostas cietums. Daudziem ir zināms par iespēju sajusties cietumnieka lomā speciālā ekskursijā, taču cietuma telpās ir ierīkoti arī kvesti. Divas slēgtās istabas -“Džordžs Orvels. 1984” un “Īslaicīgās aizturēšanas izolators”.

Katrs kvests ir stundu garš, un tā laikā ir jārod ceļš ārā – pildot dažādus uzdevumus un minot šifrus. Spriedzes pilna spēle, kas pārbaudīs loģisko domāšanu.

Kvestā iespējams piedalīties no 2 līdz 5 cilvēkiem. Cena 2 personām – 30 eiro, cena 3-5 personām – 45 eiro.

Pēc spriedzes pilnā kvesta izpildīšanas, var nodoties kādai mierīgākai atpūtai. Liepājā ir pieejams moderns kinoteātris, kur noskatīties kādu no jaunākajām filmām. Ja kino apmeklējumu vēlies ieplānot citā pilsētā, aplūko rakstu, kur atlasīti kinoteātri Latvijas reģionos.

Liepāja. Bēgšana no PSRS

Kvesti Latvijas reģionos
Foto: karostascietums.lv

Vēl viens kvests, kas saistīts ar vēstures notikumiem. PSRS okupācija, kas pārbaudīs jūsu kompānijas saliedētību un spēju sadarboties. No PSRS iespējams aizbēgt, darot to klusi un apdomīgi, citādi var nākties iekrist robežsargu rokās.

Kvests ilgst 90 minūtes un ir paredzēts 6-10 cilvēkiem. Apģērbs tiek nodrošināts uz vietas. Cena – 90 eiro.

Kuldīga. Escape Kuldiga

Kvests, kas būs pārbaudījums tavām meklēšanas spējām. Uzdevumi ir rūpīgi paslēpti, un ir tikai stunda laika, lai tos atrisinātu un izkļūtu brīvībā.

Tiekot ārā no istabas, kompāniju sagaidīs atspirdzinoši dzērieni un uzkodas. Kvests piemērots no 2 līdz 5 cilvēkiem. Cena – 25 eiro 2 personām, 45 eiro 3-5 personām.

Turpmāko dienu var pavadīt iepazīstot pilsētu. Vēstures un kultūras atzinējiem noteikti jāapsver ceļvedis “Kuldīga – pa vēstures un kino filmu pēdām”.

Kvesti Zemgalē

Jēkbapils. Detektīvspēle “Saint-Twins”

kvesti zemgalē
Foto: davanusala.lv

Arī Jēkabpilī ir pieejams kvests jau iepriekš pieminētais “Saint-Twins”. Detektīvspēle, kas parādīs, vai esi pietiekami atjautīgs izmeklētājs.

Kvests paredzēts no 2 līdz 6 cilvēkiem. Cena – 16 eiro divām personām, par katru nākamo cilvēku papildus 8 eiro.

Pārbaudi savu drosmi Siguldas bunkurā, loģisko domāšanu Karostas cietumā vai izkļūsti no maldinošā labirinta. Izmanto izdevību un apvieno došanos uz kādu no Latvijas reģiona kvestiem ar citām izklaidēm. Labs papildinājums tavam izbraucienam var būt Latvijas pilis un muižas.

Ja kāds no tavas kompānijas tomēr nevar pievienoties reģiona kvestam, ir pieejams lielisks risinājums. Uzdāvini viņam Izlaušanās istabas dāvanu karti, kas dos iespēju viņam “atrisināt” kādu kvestu Rīgā pēc paša izvēles.

Komentēt