Kinotēatri Latvijas reģionos

no

Šķietami –  latviešus ar kino nesaista sevišķi tuvas attiecības, bet tas gluži neatbilst patiesībai. Pirmais kino seanss Latvijā notika 1896. gadā, bet pirmais kinoteātris tika uzcelts 1907. gadā.

Savukārt PSRS laikā pa “kinītim”  Rīgā bija ik uz stūra – vairāk nekā trīsdesmit vietas, kur skatīties filmas. Tiesa – mūsdienās šis skaits ir sarucis.

Kāda situācija ir citās Latvijas pilsētās? Daļā mazpilsētu “kinoteātra” lomu ir uzņēmušies kultūras nami. Tomēr arī reģionos ir vietas, kur filmas var noskatīties īstā kinoteātrī. Šajā rakstā apkopojām Latvijas reģionu kinoteātrus.

Kinoteātri Vidzemē

Kinoteātris “Lora” Siguldā

Tirdzniecības centrā “Šokolāde” ir kinoteātris “Lora”. Tas ir vienīgais kinoteātris Latvijā, kur iespējams pasūtīt svaigi gatavotas karstās un aukstās uzkodas, kā arī bezalkoholiskus un alkoholiskus kokteiļus.

“Lora” piedāvā trīs kinozāles, kuras ir aprīkotas ar komfortabliem ādas krēsliem. Katram krēslam ir arī galdiņš un poga viesmīļa izsaukšanai. Piedāvātais serviss noteikti izceļ šo kinoteātri starp citiem.  Iespēja reizē gan noskatīties filmu, gan ieturēt garšīgu maltīti – kino, kur justies kā mājās.

Kinoteātris “Vidzeme” Madonā

Lai arī daudzās mazpilsētās kino seansi nereti notiek kultūras namos, Madonā jau kopš 1962. gada darbojas kinoteātris “Vidzeme”. Tas Ir aprīkots ar modernām digitālajām iekārtām, Dolby 3D sistēmu un Barco 2K projektoru.

Kino piedāvā noskatīties jaunākās pašmāju un ārzemju filmas. Ir iespējams arī pasūtīt individuālus seansus un baudīt filmas uz lielā ekrāna savā draugu kompānijā.

Kinoteātris “Gaisma” Valmierā

Pilsētā, kurā ir bagātas teātra tradīcijas, protams, atradīsies vieta arī kārtīgam kinoteātrim.

Kinoteātris “Gaisma” piedāvā 3D filmas un Dolby Digital 7.1 skaņas sistēmu, kas aptver skatītājus 360 grādu leņķī. Sniegtā kvalitāte ļauj filmas piedzīvot īpašā “tuvumā”.

Tāpat “Gaisma” vēlas savā programmā iekļaut arī operas uzvedumus 3D formātā. Vadība ir uzsākusi pārrunas ar pasaules vadošajām operām un, iespējams, nākotnē gan valmierieši, gan pilsētas viesi varēs baudīt operu arī kino formātā.

Kinoteātris “Cēsis” Cēsīs

Foto: turisms.cesis.lv

Līdzīgi kā Rēzeknē – arī Cēsīs kino ierīkots koncertzālē, kura abās pilsētās ir teju kā vietējā kultūras meka.

Katru otro trešdienu ir iespēja apmeklēt “Kino gardēžu klubu”, kur tiek rādītas kritiķu atzītas filmas, kas nav iekļautas citās kinoteātru programmās. Tie, kas vēlas skatīties filmas savā kompānijā,  var pasūtīt individuālus seansus.

Kinoteātri Latgalē

Kinotēatris “Silver Screen” Daugavpilī

Latgales lielākajā pilsētā – Daugavpilī par kino seansiem rūpējas “Silver Screen”.  Skatītājiem ir pieejamas veselas četras kinozāles, lielākā no tām – ar 323 sēdvietām. Skatītāju ērtībām kinozāles ir aprīkotas ar ērtiem, atlaižamiem krēsliem.

“Silver Screen” darbojas arī popkorna bufete.

Kinoteātris “Silver Screen” Rēzeknē

Arī Rēzeknē darbojas “Silver Screen” kino filiāle.  Filiāle ierīkota “GORS” Mazajā zālē “Zīdaste”. Lai gan tas nav atsevišķs kinoteātris, Mazā zāle ir pielāgota kino demonstrēšanai.

Šeit iespējams skatīties filmas arī 3D formātā. Pirms seansa iespējams iegādāties uzkodas un dzērienus.

Kinoteātri Kurzemē

Kinoteātris “Balle” Liepājā

Pašā Liepājas centrā atrodas kinoteātris “Balle”. Tā ir viena no “CINAMON” kino filiālēm – citas filiāles atrodas Igaunijā, Somijā, Lietuvā un arī Rīgā.

Kinoteātra programmā ir gan ārzemju, gan pašmāju filmas un arī operu un baletu tiešraides. Ir padomāts arī par dažādām iespējām skatītājiem – ir pieejamas gan jauniešu biļešu pakas, gan darba dienu biļešu pakas.  

Kinoteātris “RIO” Ventspilī

Vēl kāda vieta, kur skatīties filmas Kurzemē – Ventspils. “RIO” ir vecākais kino Baltijā, kas jorpojām darbojas. Tāpat šis kinoteātris ir saistīts ar pirmās latviešu spēlfilmas “Kur patiesība” veidošanu – režisors bija sākotnējais kinotēatra ēkas īpašnieks un filmā piedalījās arī kinoteātra darbinieki.

“RIO” kinozālē ir pieejams arī balkons, kur filmas var baudīt, sēžot ērtā dīvānā. Kopā pieejamas 240 sēdvietas.

Lai gan šobrīd kinoteātri ir “iepauzēti”,  ierobežojumiem mazinoties, kinomīļiem noteikti ir vērts izmēģināt reģionu sniegtās iespējas.

Dodoties ekskursijā uz kādu Latvijas reģionu,  ieteicams padomāt par daudzveidīgām aktivitātēm, kas piepildīs brīvdienas ar patīkamām emocijām. Savā ceļvedī var iekļaut gan kinoteātra apmeklējumu, gan izmēģināt kādu no reģionu SPA centriem.

Komentēt