Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

no

Tiranozauru ģimenes populārākā suga, kas pastāvējusi pirms aptuveni 67-65 miljoniem gadu, ir T-rex dinozauri. Savu popularitāti tie izpelnījušies galvenokārt tāpēc, ka tas ir viens no pēdējiem dinozauriem, kas pastāvējis uz zemes. Līdz ar to daudzas citas dzīvnieku sugas veidojušās tieši no tiem.

Protams, vērts pieminēt arī T-rex dinozauru jokaino ārējo izskatu. Milzīga izmēra un draudīga paskata dinozauri ar mazām rociņām. Tieši tas mūsdienu izpratnē šim dinozauram piešķir komisku tēlu, kas manāms daudzās filmās, multenēs un komiksos.

Šajā rakstā iepazīsimies ar pasaulē populārākajiem un interesantākajiem T-rex dinozaura tēliem – gan labajiem, gan arī ļaunajiem.

Labie T-rex varoņi

Šajā sarakstā esam apkopojuši labos, rotaļīgos un draudzīgos T-rex tēlus.

Rekss no Rotaļlietu stāsta

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Rotaļu kovbojs paliek greizsirdīgs, kad tā īpašnieks tiek pie jaunas aizraujošas kosmonauta rotaļlietas, un tad piedzīvojumi var tikai sākties. 

Rotaļlietu stāsts ir mūsu bērnu iemīļota multene jau gadiem ilgi ikkatra tā tēla dēļ – arī komiskā Reksa dēļ. Šis nervozais dinozaurs nespēj izbiedēt nevienu, kas patiesībā viņu pazīst. Taču viņš bieži vien pārvar savu bailīgumu ar nelieliem, bet ievērojamiem drosmes uzplaiksnījumiem tad, kad tas patiesi nepieciešams.

Mario un Luidži sabiedrotais, Joši dinozaurs

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Super Mario personāžs Joši ir T-rex dinozauriņš un Mario un Luidži piedzīvojumu sabiedrotais, kas mums visiem asociējas ar tā vienmēr uzticamo draudzību. 

Saskaņā ar Super Mario World rokasgrāmatu, viņš savu vārdu dabūjis no Joši salas, jo tur pirmo reizi tika atklāts. Seriālā viņš bieži vien darbojas kā saliedējams varoņu personāžs, lai arī viņš pats ir rotaļīgs un vienmēr gatavs jauniem piedzīvojumiem. 

Čompers no filmas Zeme pirms laika sākuma

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Zeme pirms laika sākuma bez šaubām ir viena no skaistākajām un skumjākajām filmām par dinozauriem. Draudzīgais dinozaurs Čompers ir viens no galvenajiem varoņiem šajā filmā.

Viņš ir šis zilgani violetais Tiranozaurs, kuru, viņa baisās sugas dēļ, filmā citi sauc par ass-zobi. Lai arī patiesībā Čompers ir draudzīgs, izpalīdzīgs un laipns draugs galveno varoņu grupai.

Dinozaurs Spekls no filmas Dino Karalis: Lieliskais piedzīvojums

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Šī ir 2012. gadā  3D formātā veidotā filma. Tās dzimšanas vieta ir Dienvidkoreja, kur šī filma tikusi ģenerēta ar datora palīdzību. 

Pirms aptuveni 80 miljoniem gadu jauns Tiranozaurs vārdā Spekls, kas nosaukts par godu savai unikālajai dzimumzīmītei, dzīvo kopā ar savu vecāko brāli, dvīņu māsām un māti. Spekls tiek atstāts viens brīdī, kad viņa ģimenei uzbrūk ļaundaris Vienacs cīņā par teritoriju. 

Lai arī Spekls izskatās gana draudīgs, viņš šajā stāstā noteikti ir labais tēls.

Draudzīgais dinozaurs Bārnijs

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Bērnu iemīļotākais raidījums reiz bija Bārnijs un draugi. Draudzīgais dinozaurs Bārnijs vairāk kā 10 sezonu garumā mācīja, ka viss neiespējamais ir sasniedzams. 

No izlikšanās par pilotu izdomātai lidmašīnai līdz izlikšanās par pirātu, kas meklē dārgumus, Bārnijs mācīja ik bērnam peldēt savas izdomas viļņos. 

Super Dinozaurs

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Ideja par Super Dinozauru radās aptuveni divus gadus pirms seriāla tapšanas. Džeisons Hovards uzzīmēja Tiranozauru ar supervaroņa apmetni savam tolaik piecus gadus jaunajam dēlam. 

Super Dinozaurs ir galvenā varoņa (Dereka) labākais draugs. Tas bieži tiek saukts par SD. Šo tēlu izveidoja multfilmas seriāla zinātnieki Dinamo un Maksimuss. Tiem veicot jaunus zinātniskus atklājumus, viņiem izdevās izveidot arī dinozauru. Galu galā tas kļuva ļoti inteliģents un sāka cīnīties ar pasaules ļaunumu, topot par super Dinozauru.

Ļaunie T-rex varoņi

Šajā sarakstā esam apkopojuši ļaunos un baisos T-rex varoņus. 

Juras laikmeta pasaules T-Rex

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

Zinātniskās fantastikas piedzīvojumu filma Juras laikmeta pasaule ir viena no populārākajām dinozauru filmām, kurā attēlots T-rex baisais un draudīgais dinozaurs. 

Starp brīvībā izkļuvušajiem un atdzimušajiem dinozauriem tieši T-rex filmā uzņemas lielākā ļaundara lomu, vajājot galveno tēlu grupu visas filmas gaitā. Lai arī šajā filmā milzu dinozaurs nav draudzīgs un mīlošs tēls, tas ir viens no populārakajiem T-rex dinozauriem popkultūrā.

Rekss no piedzīvojumu filmas Nakts Muzejā

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

2006.gada piedzīvojumu komēdijā ar nosaukumu Nakts Muzejā ir viena no interesantākajām tā laika filmām. 

Filma ir par naktssargu, kas pirmajā darba dienā uzzina, ka apburtas plāksnes dēļ viss muzejā naktīs atdzīvojas. Ieskaitot arī T-rex dinozaura skeletu vārdā Rekss. Kurš gan spētu stāties ceļā tik apburošam un jautrību mīlošam (lai arī baisam) spēļu biedram, kurš grib vienīgi spēlēties?

Zudušās pasaules dinozaurs Īgņa

Populārākie T-rex dinozauri pasaulē

2009.gadā iznākusī filma Zudusī pasaule ir īsts komisku piedzīvojumu virpulis. Filmas izveidotajā pasaulē zinātnieks Riks dodas elpu aizraujošā piedzīvojumā, pa ceļam satiekot primātu Čaku un dažadas fantastiskas būtnes – arī dinozaurus. 

Filmā parādās arī T-rex dinozaurs Īgņa, kura cīņa ar otru filmā attēloto dinozauru Alisi bija mazāk baisa, kā aizraujoša un interesanta. Gluži tāpat kā viss cits, kas notika šajā filmā.

Lai arī šis bija viens no neitrālākajiem T-rex varoņiem šajā apkopojumā, tas joprojām attēlots kā  draudīgs dinozaurs, no kura turēties pa gabalu. 

Vairāk var izlasīt rakstā Most famous T-rex characters.

Daži no šiem tēliem jau noteikti tev bija zināmi, citi varbūt arī nē. Lai kā arī būtu, skaidrs ir viens – T-rex dinozauri bija vieni no lielākajiem un baisākajiem dinozauriem uz mūsu planētas, kuri ir aktuāli vēl joprojām.

Komentēt