Attīstošas dāvanas bērniem

no

Bērnībā intereses mainās ātri, jo visu laiku aktuāls ir kas cits. Veikalu plauktos ir tik daudz rotaļlietas, ka acis skrien uz visām pusēm – gribās izmēģināt un savam bērnam sapirkt visu ko. Vērtīgs padoms ir izvēlēties tādas dāvanas bērniem, kas būs ne tikai izklaidējošas, bet arī lietderīgas.

Veids, kā to uzdāvināt, ir ar attīstošajām dāvanām. Tās ir tādas dāvanas, kas bērnam spēs sniegt izklaidi un labi pavadītu laiku, kā arī iespēju kaut ko iemācīties. Turklāt attīstošas dāvanas nenozīmē tikai rotaļlietas un spēles, jo tās var būt arī kopīgi pavadīts laiks ar ģimeni.

Šajā rakstā esam apkopojuši attīstošas dāvanas bērniem, kas būs piemērotas dažādām vecuma grupām.

Konstruktori bērniem

konstruktori bērniem

Konstruktori ir lielisks piemērs attīstošajai dāvanai, kas bērnam sagādās prieku un iemācīs dažas vērtīgas lietas. Tā kā konstruktoru mērķis ir likt spelētājam tos uzbūvēt pašam, tas garantē veselu procesu. Bērns varēs iemācīties pacietību, uzlabot koncentrēšanās spējas un nepadoties pie pirmajiem izaicinājumiem.

Visinteresantāk ir būvēt konstruktorus kopā ar vēl kādu cilvēku. Tā var būt aktivitāte, ko izbaudīt kopā ar saviem brāļiem un māsām, vecākiem vai draugiem. No dāvinātāja puses atliek izdomāt, kas bērnam šobrīd ir topā – mašīnas, kuģi, helikopteri, dzīvnieciņi, pilsētu būvēšana utt.

Reālus dāvanu piedāvājumus atradīsi spēļu interneta veikala Games4You.lv sadaļā Konstruktori bērniem.

Kluču spēle Jenga

jenga

Nākošā dāvanas ideja ir spēle Jenga. Tā ir aizraujoša spēle, ko spēlēt kopā ar citiem cilvēkiem. Mērķis ir no uzbūvētā Jenga torņa vilkt ārā pa vienam klucītim, lai konstrukcija nesabruktu. Lai būtu vēl jautrāk, var arī sadalīties pa komandām – tad spēle būs vēl interesantāka, jo jāpaļaujas uz saviem komandas biedriem.

Kluču spēle Jenga ir klasiska un vienkārša. To ir labi uzspēlēt arī mirkļos, kad nav ko darīt vai ir jāgaida kāds brīdis. Šī spēle trenē sacensību garu, kā arī palīdzēs bērnam piedomāt par precizitāti un stratēģisko domāšanu.

Puzle ar bērna iemīļotāko varoni

puzles

Meklējot attīstošās dāvanas bērniem, nevar iztikt bez puzlēm. Tā ir vēl viena attīstošā spēle, kas ievērojami uzlabo smadzeņu darbību. Pierādīts, ka puzles spēj uzlabot arī atmiņu un problēmu risināšanas spējas. Bērns iemācīsies koncentrēties uz vienu darbību. Lai būtu pavisam interesanti, jāatrod tāda puzle, kas atbilst bērna šī brīža interesēm. Varbūt tas ir bērna iemīļotākais multeņu varonis, kādas filmas supervaronis vai dzīvnieks.

Galvenais, kas jāatcerās, ir puzles atbilstība bērna vecumam. Tā ir jāizvēlas ar piemērotu sarežģītības līmeni. Puzle bērnam neinteresēs abos greizi nošautajos gadījumos – ja tā būs par vienkāršu vai par sarežģītu.

Kvests kopā ar ģimeni

kvests dāvanu karte

Labs veids, kā pavadīt laiku kopā ar savu bērnu un pie reizes viņam ko iemācīt, ir kvests. Par kvestu dēvē izlaušanās istabas spēles, kuru mērķis ir kopīgiem spēkiem izlausties no telpas vienas stundas laikā. Lai to paveiktu, ir jāsaliek galvas kopā un jāmeklē norādes, jārisina mīklas un uzdevumi.

Tas ir aizraujošs veids, kā pavadīt savu brīvo laiku un izaicināt sevi. Bērnam tas iemācīs ssadarboties komandā un pievērst uzmanību telpā esošajām detaļām – jebkas var būt norāde. Par jautru šo pasākumu padara kvestu tematika, ko iespējams izvēlēties no daudzām opcijām.

Universālā kvestu dāvanu karte ļaus bērnam ar vecākiem pašiem izvēlēties viņiem visinteresējošāko variantu. 

Bērnu elektroauto

bērnu elektroauto

Ja vēlies bērnu palutināt ar ekskluzīvu dāvanu, tad aizraujošs variants ir bērnu elektroauto. Tā ir dāvana par kuru vismaz reizi ir sapņojis ikviens bērns. Tad nu šī ir iespēja apsteigt bērna sapni un palutināt viņu ar šo lielisko dāvanu jau laikus.

Šīs elektromašīnas ir radītas, lai bērns pats tās varētu vadīt un droši pārvietoties pa plašām vietām. Šī ir dāvana, kas bērna ļaus sajusties nedaudz pieaugušākam un iemācīs arī atbildīgu auto vadīšanu.

Reālus dāvanu piedāvājumus apskati sadaļā Bērnu elektroauto

Burvju triki

burvju triki

Gandrīz katram bērnībā ir gribējies kļūt par burvi vai iluzionistu, kas rāda burvju trikus. Šī ir iespēja bērnam uzdāvināt burvju triku komplektu. Tad arī varēs rādīt tos saviem draugiem un ģimenei, veidojot burvju šovus.

Spēļu interneta veikalā Games4You.lv sadaļā Burvju triki iespējams izvēlēties kādu no vairāk kā 20 dažādiem burvju triku veidiem. Tās ir lieliskas dāvanas bērniem svētkos. Pie katra burvju trika ir arī video pamācība, kas izskaidro trika būtību. Tas bērnam iemācīs būs klātesošam un pārliecināties par to, ka triks tiek parādīts pēc labākās prakses.

Dambretes spēle

dambrete

Vēl viena prāta treniņa spēle, ko iespējams bez grūtībām iemācīties jau bērnībā ir dambrete. Tā ir interesanta spēle, ko bērns varēs spēlēt vēl ar kādu entuziastu – draugu, klasesbiedru vai radinieku. 

Vislabāk šo spēli ir spēlēt ar kādu, kas to jau prot. Tad bērnam izdosies gan labāk iemācīties, gan arī uzzināt visus labākos gājienus. Dambrete ir visai klasiska spēle, kas bērnam jubilāram iemācīs domāt vairākus gājienus uz priekšu.

Balansa dēlis

balansa dēlis

Vēl viena interesanta dāvanas ideja ir balansa dēlis. Tas īpaši populārs ir palicis pavisam nesen, jo šī aktivitāte ir izaicinoša. Tas ir jautrs veids, kā sacensties ar draugiem un noskaidrot, kuram sanāks noturēt labāko līdzsvaru visilgāk.

Balansa dēlis ir noderīgs gadžets, ko pielietot gan sportā, gan arī ikdienā. Bērnam tas nodrošinās līdzsvara, stājas un koordinācijas attīstīšanu. Tas īpaši noderēs tiem bērniem, kuriem līdzsvara apgūšana ir īpaši svarīga kādā hobijā vai sporta veidā.

Interesanti komiksi

komiksi

Veids, kā bērnu iepazīstināt ar lasīšanu ne vienmēr būs vienkāršākais. Lai to panāktu, nepieciešams rast bērnā patiesu interesi. To iespējams izdarīt ar tādas lasāmvielas kā komiksi palīdzību.

Ja esi novērojis, ka mazajam jubilāram īpaši patīk multenes un varbūt pat kādi specifiski supervaroņi, tad viņam noteikti būs interesanti palasīt komiksus. Ar attēliem un mazo teksta daudzumu lasīšanas process darbinās bērna iztēli un vienlaikus arī iepazīstinās ar lasīšanu.

Pasaku grāmata

pasakas

Ja bērniņš vēl ir pavisam maziņš un lasīt pats neprot, tad jauka dāvanas izvēle var būt arī pasaku grāmata. To bērnam varēs lasīt viņa vecāki pirms gulētiešanas vai kādā garlaikotā pēcpusdienā. Ir vairāki plusi tam, ka bērniņam tiek nodrošināta lasīšana. Tas galvenokārt palīdz trenēt klausīšanās spējas.

Tāpat zināms, ka pasaku lasīšana veido īpašu saikni starp bērnu un vecākiem. Tas pārtop par ikdienas rituālu, kas palīdz pavadīt kvalitatīvu laiku kopā. Protams, pasakas arī paredzētas dažādiem vecumiem. Pavisam mazajiem pasakas var palīdzēt iemācīties atpazīt tēlus un objektus. Savukārt jau vecākiem bērniem pasakas var palīdzēt attīstīt iztēli un uzmanību.

Citas dāvanu idejas skati rakstā Noderīgas dāvanas ģimenei. Reizēm vislabākā dāvana bērniņam ir kopā pavadīts laiks ar savējiem. 

Ja, meklējot dāvanu, vēlies atrast ko foršu un vienlaikus arī atbalstīt vietējos ražotājus, ieskaties rakstā Dāvanas, kas radītas Latvijā

Vēl citas dāvanu idejas varēsi atrast Games4You.lv spēļu interneta veikala sadaļā Attīstošas spēles bērniem.

Lai izdodas iepriecināt mazos jubilārus svētkos!

Komentēt