Kā rūpēties par auto lukturiem, lai tie kalpotu ilgāk

no

Iegādāties un uzturēt automašīnu nav lēts prieks. Ja kādreiz ir nācies remontēt savu “bitīti”, tad zini, ka tas var krietni patukšot maciņu. Tieši tāpēc ir svarīgi rīkoties proaktīvi – ik dienas rūpēties par savu auto, lai pēc tam nenāktos pārdzīvot par dārgajiem rēķiniem. Viena no svarīgākajām auto apkopes daļām ir rūpēties par auto lukturiem – pārliecināties, ka tava transportlīdzekļa priekšējie lukturi ir tīri un droši lietojami.

Vai zināji, ka tad, ja pareizi rūpēsies par saviem auto lukturiem, tie var nokalpot pat vairāk nekā desmit gadus? Regulāra lukturu pulēšana un citi salīdzinoši vienkārši darbiņi ne tikai nodrošinās to, ka tavs auto izskatās labi, bet arī to, ka ir labā darba kārtībā.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim veidus, kā rūpēties par auto lukturiem tā, lai tie kalpotu gadiem ilgi.

Regulāri pārbaudi savus auto lukturus

Pirmais un svarīgākais solis – vismaz reizi nedēļā pārbaudi savus priekšējos lukturus, lai pārliecinātos, ka tiem nav nekādu problēmu. Šādā veidā tu savlaicīgi varēsi pamanīt potenciālus draudus un ātri tos novērst. Atceries, ka laika gaitā pat šķietamākie sīkumi var radīt nopietnas problēmas, tāpēc svarīgi ir atrast risinājumu pēc iespējas ātrāk.

Viens no faktoriem, kam pievērst uzmanību, ir oksidācija. Tas nozīmē, ka uz lukturiem ir uzkrājušies pārāk daudz netīrumu, kas rada duļķainu izskatu. Ja pamanīsi to laicīgu, tad sākotnēji vajadzētu pietikt vien ar ziepēm un ūdeni, lai tos notīrītu.

Ja ignorēsi šo jautājumu ilgāku laiku, tad, visticamāk, nāksies meklēt spciālus aizsardzības līdzekļus pret aizsvīšanu.

Tāpat pievērs uzmanību tam, vai nav kādu citu bojājumu pazīmju, piemēram, plaisu. Lielus bojājumus, protams, ir viegli pamanīt, taču ir būtiski pārliecināties, ka lukturos arīdzan nav sīku šķembu. Ja ir, tad iesakām doties uz remontu vai apsvērt domu tos nomainīt.

Visbeidzot, apskati, vai lukturi nav pārāk blāvi. Parasti tie zaudē spožumu tad, ja ir apduļķojušies vai uzkrājuši netīrumus. Ja šķiet, ka lukturi ir tīri, tad parasti var iztikt ar spuldžu nomaiņu.

Lampu pulēšana – priekšnoteikums lukturu ilgmūžībai

rūpēties par auto lukturiem

Lai izvairītos no potenciālām problēmām, iesakām regulāri veikt lukturu mazgāšanu un pulēšanu. Pat ja šķiet, ka ar darbiņu vari tikt galā pats, iesakām vērsties pie speciālistiem, jo pretējā gadījumā vari nodarīt vairāk kaitējuma nekā labuma.

Lukturu pulēšana Rīgā ir pieejama daudzos auto servisos, taču mudinām izmantot “BDAuto” pakalpojumus, ja vēlies garantēti augstu kvalitāti.

Veicot regulāru lukturu pulēšanu, tavas lampas būs allaž gludas, tīras un caurspīdīgas, kas tavam auto piešķirs svaigāku izskatu. Rūpēties par lukturiem, protams, ir svarīgi arī drošības dēļ. Vai zināji, ka šis darbiņš var palielināt apgaismojuma efektivitāti par 30%? Tieši tā!

Lukturu pulēšanas cena nav liela, taču ilgtermiņā tā var ietaupīt gana daudz tavu līdzekļu. Ja nolemsi veikt lampu apkopi “BDauto.lv” tad dāvanā pasniegsim lukturu aplīmēšanu ar aizsargplēvi. Lukturu aizsargplēve ir vēl viens veids, kā nodrošināt savām lampām ilgāku mūžu.

Novērs bojājumus laicīgi

Jo ilgāk tavi priekšējie lukturi ir bojāti, jo grūtāk būs tikt galā ar problēmām. Nelieli bojājumi, piemēram, agrīnas oksidācijas pazīmes ir salīdzinoši viegli novērst, taču smagākus bojājumus nereti var labot tikai ar jaunu lukturu iegādi.

Tieši tāpēc – ja pamani kādas izmaiņas no ierastā – centies tās novērst pēc iespējas ātrāk.

Nobeigums

Auto lukturi nav vien smukumam. Lai varētu droši un pārliecinoši pārvietoties pa ceļu, ir svarīgi zināt, ka tie ir labā darba kārtībā. Auto pulēšana “Baltic Detailing” ir ātra, ērta un efektīva! Lai uzzinātu vairāk, apskati ar saiti pievienoto mājaslapu.

Mēs ceram, ka nu jau tev ir priekšstats par to, kā rūpēties par auto lukturiem. Lai tas veiksmīgi arī izdodas!

Komentēt