Septiņas veiksmīgākās filmu franšīzes

no

Filmu maratoni dažkārt var šķist kā liels izaicinājums. Taču ar pietiekami daudz popkorna un pareizo filmu izvēli, tā var kļūt par vislabāko izklaidi. Ja šaubāties, kuras ir labākās filmu sērijas, ko skatīties, mēs par to esam padomājuši.

Tā kā IMDb joprojām ir viena no populārākajām filmu informācijas vietnēm internetā, šajā sarakstā katrai filmām esam pievienojuši arī IMDb vērtējumus.

Šeit esam izveidojuši apjomīgu sarakstu, kurā apkopojām septiņas veiksmīgākās filmu franšīzes, ko skatīties.

1. Marvel supervaroņu filmu sērija

Marvel supervaroņu filmu sērija

Ar 12 gadu laikā iznākušām 23 filmām, Marvel Cinematic Universe ar savām supervaroņu filmām ir kļuvusi par populārāko franšīzi kino vēsturē.

Tās pamatā ir Marvel Studios veidotās supervaroņu filmu sērijas, kuras balstītas uz Marvel komiksu varoņu piedzīvojumiem. Kopš 2008. gada šīs filmas pasaules kasēs ir nopelnījusi 25 miljardus ASV dolāru.

Marvel sniedz ne tikai ļoti izklaidējošas un patīkamas filmas, kas piepildītas ar interesantiem stāstiem un asa sižeta ainām, bet arī rosina cilvēkus domāt par tādām sociālām problēmām kā aizspriedumi un diskriminācija.

Visas Marvel filmas tiek iedalītas fāzēs:

Pirmā fāze:

Otrā fāze:

Trešā fāze:

Ceturtā fāze:

2. Zvaigžņu kari

Zvaigžņu kari

1977. gadā “Zvaigžņu kari” aizrāva veselas paaudzes iztēli. Tā kļuva par pasaules popkultūras fenomenu. Vairāk nekā 40 gadus vēlāk šī franšīze turpina dominēt kinoteātru kasēs.

Kopumā ir iznākušas 12 “Zvaigžņu karu” filmas – deviņas no tām ir daļa no “Skaivolkeru sāgas”, divas bija atsevišķas spinoff filmas un viena animācijas filma. Šo filmu kopējais biļešu apgrozījums visā pasaulē ir vairāk nekā 10,2 miljardi ASV dolāru.

Visas zvaigžņu karu filma var sadalīt trijās daļās:

Oriģinālā triloģija

Otrā triloģija — priekšvēsture

Trešā triloģija — turpinājums

3. Harijs Poters

Harijs Poters

Fantāzijas filmu franšīze balstīta uz Džoannas Roulingas romānu sērijām par Hariju Poteru.

Filmas tiek veidotas jau kopš 2000. gada, un šajā laikā ir uzņemtas vienpadsmit filmas – astoņas no tām ir Harija Potera romānu adaptācijas, bet trīs ir daļa no Fantastisko būtņu sērijas. Šīs franšīzes filmas kopā pasaules kasēs ir nopelnījušas vairāk nekā 9,6 miljardus ASV dolāru.

Tās iedvesmoja cilvēkus tumšākajos brīžos, mierināja tos, kam tas bija visvairāk vajadzīgs, un iemācīja, ka mīlestība un draudzība ir vissvarīgākās lietas pasaulē.

Hronoloģiskā secībā filmas jāskatās šādi, sāc ar Fantastisko Būtņu sērijām:

Un turpini ar klasiskajām Harija Potera filmām:

4. Džeims Bonds

Džeims Bonds

Iespējams, viena no visilgāk pastāvējušajām filmu franšīzēm kino vēsturē ir Džeimss Bonds. Kopš 1963. gada ir uzņemtas 27 filmas ar slaveno slepeno aģentu. Šīs filmas visā pasaulē ir nopelnījušas vairāk nekā 7.8 miljardus ASV dolāru.

Džeimss Bonds ir kino industrijas ikona. Seši aktieri – Šons Konerijs, Džordžs Lazenbijs, Rodžers Mūrs, Timotijs Daltons, Pīrss Brosnans un Daniels Kreigs – ir iejutušies aģenta 007 lomā.

Šona Konerija filmas:

Džordža Lazenbija filmas:

Rodžera Mūra filmas:

Timotija Daltona filmas:

Pīrsa Brosnana filmas

Daniela Kreiga filmas

5. Zirnekļcilvēks

Zirnekļcilvēks

Arī Zirnekļcilvēks ir pietiekami slavens kinoindustrijā, lai attaisnotu savu atsevišķu franšīzi.

Kopš 2002. gada šis supervaronis piedalījies septiņās filmās, kā arī vienā animācijas filmā. Kopumā šīs filmas pasaules kasēs ir sasniegušas 6,3 miljardus ASV dolāru.

Zirnekļcilvēku ir atveidojuši trīs dažādi aktieri: Tobijs Makgvairs, Endrū Gārfīlds un Toms Holands. Zirnekļcilvēka franšīze ietver tikai tās filmas, kurās Zirnekļcilvēks ir galvenais varonis, tāpēc MCU filmas, kurās Pīters Pārkers parādās, bet nav daļa no nosaukuma, nav pievienotas sarakstam.

Lai vieglāk saprastu visas zirnekļcilvēka filmas tās tiks sadalītas četrās kategorijās;

Sema Remi Triloģija (Zirnekļcivēku spēlē Tobijs Magvairs)

Marka Veba sērijas (Zirnekļcivēku spēlē Endrū Gārfīlds)

Marvel filmu sērijas (Zirnekļcivēku spēlē Toms Holands)

Animācijas filma

6. X-cilvēki

X-cilvēki

X-cilvēki ir amerikāņu supervaroņu filmu sērija, kuras pamatā ir tāda paša nosaukuma supervaroņu komanda, kas sākotnēji parādījās komiksu sērijā.

Sākot ar 2000. gadu, 20th Century Fox izdeva 13 filmas par X-cilvēku pasauli. Kopumā šīs filmas iekasēja vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru no biļešu pārdošanas.

Šīs filmas ir atdalītas no Marvel filmu sērijas, lai gan tās ir no vienas un tās pašas komiksu kompānijas, jo tās ir radījusi cita kinostudija.

Visas X cilvēku filmas var sadalīt piecās kategorijās:

X-cilvēku oriģinālā triloģija:

Vilknadža triloģija:

X-cilvēku pirmsākumu filmas

Dedpūla filmas

Spin-off filmas

7. Gredzenu pavēlnieks

Gredzenu pavēlnieks

Pēc Džona Ronalda Rūela Tolkīna darbu motīviem ir uzņemtas sešas filmas, kas veido Viduszemes filmu franšīzi. Tās ietver triloģiju, kas adaptēta pēc “Gredzenu pavēlnieka” romāniem, un triloģiju, kas adaptēta pēc “Hobita”.

“Gredzenu pavēlnieka” triloģija joprojām ir paraugs, pēc kura tiek vērtēts katrs nākamais stāsts par labā cīņu ar ļauno. Kopumā sešas filmas pasaules kasēs ir nopelnījušas 5,86 miljardus ASV dolāru. Skaties filmas šādā secībā, sāc ar Hobita triloģiju:

Un turpini ar oriģinālajām Gredzenu pavēlnieka filmām:

Ja vēlies vēl citus ieteikumus, kā pavadīt brīvo laiku, noteikti apskati rakstus Labākie vesterni, ko ir vērts noskatīties un TOP datorspēles 2021.

Komentēt