Septiņas veiksmīgākās filmu franšīzes

no

Filmu maratoni dažkārt var šķist kā liels izaicinājums. Taču ar pietiekami daudz popkorna un pareizo filmu izvēli, tā var kļūt par vislabāko izklaidi. Ja šaubāties, kuras ir labākās filmu sērijas, ko skatīties, mēs par to esam padomājuši.

Tā kā IMDb joprojām ir viena no populārākajām filmu informācijas vietnēm internetā, šajā sarakstā katrai filmām esam pievienojuši arī IMDb vērtējumus.

Šeit esam izveidojuši apjomīgu sarakstu ar septiņām veiksmīgākajām filmu franšīzēm, ko skatīties.

1. Marvel supervaroņu filmu sērija

Marvel filmas

Ar 12 gadu laikā iznākušām 23 filmām, Marvel Cinematic Universe ar savām supervaroņu filmām ir kļuvusi par populārāko franšīzi kino vēsturē.

Tās pamatā ir Marvel Studios veidotās supervaroņu filmu sērijas, kuras balstītas uz Marvel komiksu varoņu piedzīvojumiem. Kopš 2008. gada šīs filmas pasaules kasēs ir nopelnījusi 25 miljardus ASV dolāru.

Marvel sniedz ne tikai ļoti izklaidējošas un patīkamas filmas, kas piepildītas ar interesantiem stāstiem un asa sižeta ainām, bet arī rosina cilvēkus domāt par tādām sociālām problēmām kā aizspriedumi un diskriminācija.

Franšīzes visu laiku pelnošākā filma “Atriebēji: Noslēgums”, kas IMDb novērtēta ar 8,4.

Citas Marvel augsti novērtētas filmas:

2. Zvaigžņu kari

Zvaigžņu kari

1977. gadā “Zvaigžņu kari” aizrāva veselas paaudzes iztēli. Tā kļuva par pasaules popkultūras fenomenu. Vairāk nekā 40 gadus vēlāk šī franšīze turpina dominēt kinoteātru kasēs.

Kopumā ir iznākušas 12 “Zvaigžņu karu” filmas – deviņas no tām ir daļa no “Skaivolkeru sāgas”, divas bija atsevišķas spinoff filmas un viena animācijas filma. Šo filmu kopējais biļešu apgrozījums visā pasaulē ir vairāk nekā 10,2 miljardi ASV dolāru.

Top 3 visaugstāk novērtētās Zvaigžņu karu filmas:

3. Harijs Poters

Harijs Poters

Fantāzijas filmu franšīze balstīta uz Džoannas Roulingas romānu sērijām par Hariju Poteru.

Filmas tiek veidotas jau kopš 2000. gada, un šajā laikā ir uzņemtas vienpadsmit filmas – astoņas no tām ir Harija Potera romānu adaptācijas, bet trīs ir daļa no Fantastisko būtņu sērijas. Šīs franšīzes filmas kopā pasaules kasēs ir nopelnījušas vairāk nekā 9,6 miljardus ASV dolāru.

Tās iedvesmoja cilvēkus tumšākajos brīžos, mierināja tos, kam tas bija visvairāk vajadzīgs, un iemācīja, ka mīlestība un draudzība ir vissvarīgākās lietas pasaulē.

No Harija Potera filmām IMDb augstākos vērtējumus saņēmušas filmas:

Taču no fantastisko būtņu sērijas filmas:

4. Džeims Bonds

Džeimss Bonds aģents 007

Iespējams, viena no visilgāk pastāvējušajām filmu franšīzēm kino vēsturē ir Džeimss Bonds. Kopš 1963. gada ir uzņemtas 27 filmas ar slaveno slepeno aģentu. Šīs filmas visā pasaulē ir nopelnījušas vairāk nekā 7.8 miljardus ASV dolāru.

Džeimss Bonds ir kino industrijas ikona. Septiņi aktieri – Šons Konerijs, Deivids Nivens, Džordžs Lazenbijs, Rodžers Mūrs, Timotijs Daltons, Pīrss Brosnans un Daniels Kreigs – ir iejutušies aģenta 007 lomā.

Oktobrī iznāca jaunākā Džeimsa Bonda filma “Nav laiks mirt” saņemot IMDb vērtējumu 7,3.

No iepriekš izlaistajām filmām vislabākos rezultātus IMDb saņēmušas:

5. Zirnekļcilvēks

Zirnekļcilvēks

Arī Zirnekļcilvēks ir pietiekami slavens kinoindustrijā, lai attaisnotu savu atsevišķu franšīzi.

Kopš 2002. gada šis supervaronis piedalījies septiņās filmās, kā arī vienā animācijas filmā. Kopumā šīs filmas pasaules kasēs ir sasniegušas 6,3 miljardus ASV dolāru.

Zirnekļcilvēku ir atveidojuši trīs dažādi aktieri: Tobijs Makgvairs, Endrū Gārfīlds un Toms Holands. Zirnekļcilvēka franšīze ietver tikai tās filmas, kurās Zirnekļcilvēks ir galvenais varonis, tāpēc MCU filmas, kurās Pīters Pārkers parādās, bet nav daļa no nosaukuma, nav pievienotas sarakstam.

No visām Zirnekļcilvēka filmām augstākos vērtējumus IMDb ir saņēmušas:

6. X-cilvēki

Xcilvēki

X-cilvēki ir amerikāņu supervaroņu filmu sērija, kuras pamatā ir tāda paša nosaukuma supervaroņu komanda, kas sākotnēji parādījās komiksu sērijā.

Sākot ar 2000. gadu, 20th Century Fox izdeva 13 filmas par X-cilvēku pasauli. Kopumā šīs filmas iekasēja vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru no biļešu pārdošanas.

Šīs filmas ir atdalītas no Marvel filmu sērijas, lai gan tās ir no vienas un tās pašas komiksu kompānijas, jo tās ir radījusi cita kinostudija.

X-cilvēku franšīzes vislabāk novērtētās filmas:

7. Gredzenu pavēlnieks

Gredzenu pavēlnieks

Pēc Džona Ronalda Rūela Tolkīna darbu motīviem ir uzņemtas sešas filmas, kas veido Viduszemes filmu franšīzi. Tās ietver triloģiju, kas adaptēta pēc “Gredzenu pavēlnieka” romāniem, un triloģiju, kas adaptēta pēc “Hobita”.

“Gredzenu pavēlnieka” triloģija joprojām ir paraugs, pēc kura tiek vērtēts katrs nākamais stāsts par labā cīņu ar ļauno. Kopumā sešas filmas pasaules kasēs ir nopelnījušas 5,86 miljardus ASV dolāru.

“Gredzenu pavēlnieka” filmas ir IMDb top 100 sarakstā:

Ja vēlies vēl citus ieteikumus, kā pavadīt brīvo laiku, noteikti apskati rakstus Labākie vesterni, ko ir vērts noskatīties un TOP datorspēles 2021.

Komentēt