Izglītojošas sienas uzlīmes

no

Savās istabās mēs pavadām lielu daļu brīvā laika. Tā ir vieta, kur atpūsties, justies brīvi un arī iemācīties ko jaunu. Bērnībā pašam sava istaba var kalpot par lielisku vietu – par karaļvalsti, kas pilnībā atbilst bērna fantāzijām un ļauj izdomai vaļu. Izglītojošas sienas uzlīmes ir labs veids, kā uzlabot bērna istabas interjeru un sniegt viņam ko patiesi vērtīgu.

No dažādām sienu uzlīmēm var daudz ko iemācīties – skaitīt, lasīt, atpazīt dzīvniekus, valstis, transportus utt. Šajā rakstā esam apkopojuši galvenās pozitīvās sienu uzlīmju vērtības. 

Raksta noslēgumā arī atlasīti daži sienu uzlīmju paraugi, kas ne tikai skaisti izskatīsies, bet arī palīdzēs bērniņam iemācīties ko jaunu.

Izglītojošu sienu uzlīmju priekšrocības

sienu uzlīmes

Bērna istabai ir milzu ietekme uz viņa fizisko un garīgo veselību, kā arī spēju mācīties. Pareizs istabas iekārtojums var būt ļoti vērtīgs bērna izaugsmei. It īpaši tad, ja tiek izvēlētas tapetes vai sienas uzlīmes, kas var iemācīt ko jaunu.

Lūk, izglītojošu sienas uzlīmju galvenās priekšrocības.

Esošo prasmju uzlabošana vai kā jauna apgūšana

Sienu uzlīmes var bērnos attīstīt radošās prasmes un iedvesmu. Tas savukārt labi noder mākslā, iztēles veicināšanā, lēmumu pieņemšanā un jaunu valodu apgūšanā.

Sienu uzlīmes var būt dažādas, taču izglītojošo uzlīmju mērķis ir iemācīt bērnam ko jaunu. Viens no pārsteidzošākajiem mums zināmajiem novērojumiem ir bērnu akadēmiskās pratības uzlabojumi. Papildus visam iepriekš minētajam, sienu uzlīmes var arī veicināt koncentrēšanās spējas.

Galvenais ir atrast tādu sienas uzlīmi, kas bērnu iedvesmu. Tam ir jābūt kam tādam, kas atbilst bērna vecumam un interesēm. Tie var būt supervaroņi, dzīvnieki, mašīnas utt. Par izglītojošu šo uzlīmi padara pievienotā vērtība – cipari, fakti,  sombolu vai krāsu atpazīstamība, iedvesma utt.

Sienu uzlīmes ir viegli kopjamas

Pastāv maldīgs uzskats, ka sienas uzlīmes ir grūti kopjamas. Patiesībā tās ātri nesmērējas un pat tad, kad tiek sasmērētas, ir viegli satīrāmas. Tās var pielīdzināt virtuvēm paredzētām tapetēm, kas parasti tiek veidotas no viegli tīrāmiem materiāliem. Ar bērnu istabām paredzētām sienu uzlīmēm ir pavisam līdzīgi.

Turklāt sienu uzlīmes ir izcilas ar to, ka tās nebojās jūsu sienu virsmas. Šāda veida uzlīmes ir viegli noņemt nost un pārvietot. Turklāt sienu gleznojumi uz uzlīmēm ir ļoti izturīgi.

Tās noslēpj bērnistabas nepilnības

Bērnībā ikviens no mums ir sajuties kā liels mākslinieks un nolēmis, ka laiks savu mākslu visiem izrādīt uz sienām. Tas ir pavisam normāli, ja arī tavam bērniņam uz istabas sienām ir dažādi nevēlami mākslas darbi, švīkas un varbūt pat caurumi. Sienas uzlīmes kalpo par veidu, kā visas šīs nepilnības ērti un gaumīgi paslēpt.

Tas labi noder arī gadījumos, ja siena ir tikusi sasmērēta ar kādiem traipiem un neiztīrāmiem pleķiem. Piemēram, eļļas traipus iztīrīt ir ļoti grūti. Te nu nāk palīgā sienas uzlīmes, kas ļaus aizmirst par visiem netīrumiem.

Izglītojošu un attīstošu sienas uzlīmju piemēri

Esam atraduši lielisku zīmolu Stickerinos.com, kas par ļoti draudzīgām cenām piedāvā iegādāties visdažādākās sienas uzlīmes. Piedāvājumā ir arī vairums labu izglītojošo uzlīmju, no kurām dažus piemērus esam iekļāvuši zemāk.

Alfabēta sienas uzlīmes

Izglītojošas sienas uzlīmes alfabēts

Šī ir skaista un krāsaina sienas uzlīme ar angļu valodas alfabētu. Tā labi noderēs gadījumā, ja bērniņš jau zina latviešu alfabētu, taču mācās jau angļu valodu. 

Sienas uzlīme ir koša un krāsaina, kā arī tā neaizņem pārāk daudz vietas. Tā būs piemērota tad, ja bērna istabā ir kāds brīvs sienas gabals, taču tur neprasās liks ne plauktu, ne ko citu. Tad brīvā vieta labi var tikt aizvietota ar šo izglītojošo uzlīmi. Turklāt, kad bērns alfabētu būs iemācījies, to var aizvietot ar kādu citu uzlīmi.

Transportu un zvēru sienas uzlīmes

Izglītojošas sienas uzlīmes transporti

Nereti bērnībā, it īpaši puišiem, rodas aizrautība ar dažādiem transportiem. Tas viss sākas ar mašīnām un močiem, līdz tiek uzzināts arī par kuģiem, traktoriem, lidmašīnām un zemūdenēm. Šis ir lielisks veids, kā apvienot bērna aizraušanos ar kā vērtīga iemācīšanos.

No šīs izglītojošās sienas uzlīmes iespējams apgūt ne tikai transportus, bet arī dažādos zvērus un dzivnieciņus. Bērna iztēlei tiks dota vaļa un, kas to lai zina, varbūt tiks izdomāts arī vesels multenes stāsts no šī attēla.

Transportu un nosaukumu sienas uzlīmes

Izglītojošas sienas uzlīmes mašīnas

Šī ir iepriekšējam piemēram līdzīga sienas uzlīme. To rotā dažādi transportu veidi, kas bērnam iemācīs tos atpazīt ikdienas dzīvē. Šajā sienas uzlīmē attēlotie transporta veidi ir detalizētāki un piemērotāki nedaudz pieaugušākiem bērniem.

Te papildus ir uzrakstīti arī transportu nosaukumi, ko bērns varēs lieliski iemācīties un atcerēties ar vizuālās atmiņas palīdzību.

Sienas uzlīmes bērna garuma atzīmēšanai

Izglītojošas sienas uzlīmes žirafe un citi zvēri

Lieta, ar ko gandrīz mēs visi esam uzauguši, ir kāda sabojāta siena, kur ticis atzīmēts mūsu garums pieaugot. Nu vairs sienas nav jābojā, jo ir izveidota sienas uzlīme, kur var atzīmēt bērna garumu.

Šī ir mīlīga un krāsaina sienas uzlīme, kas bērniņam ļaus vērot pašam savu progresu un izaugsmi. Gadu garumā varēs redzēt, kā ar katru dzimšanas dienu varēs aizsniegt jaunu dzīvnieciņu. Sākumā tie būs foršie rukši, līdz izdosies aizsniegt arī gudro žirafi!

Kontinenti un zvēri

Izglītojošas sienas uzlīmes pasaule

Un mūsu pēdējais piemērs iekļauj visas pasaules izzināšanu. Sienas uzlīme ar pasaules karti ir aizraujošs un košs veids, kā bērnam iemācīties dažādus kontinentus. Papildus tam izdosies atpazīt arī zvērus un dzīvniekus, kas dzīvo konkrētās lokācijās.

Iespējams, vēlāk arī radīsies ziņkāre mācīties tālāk – izzināt valstis, pilsētas, upes u.c. 

Šie ir vien daži piemēri. Vairāk izglītojošās uzlīmes varēsi atrast Stickerinos sadaļā Educations Wall Stickers.

Sienas uzlīmes var būt arī laba dāvanas ideja bērniņam vai viņa vecākiem. Lūk, vēl citas dāvanu idejas rakstos Attīstošas dāvanas bērniem un Noderīgas dāvanas ģimenei.

Ceram, ka tev šis raksts patika un bija noderīgs!

Komentēt