Latvijā ražotas galda spēles

no

Galda spēles ir jautrs un vērtīgs veids kā pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Spēļu veikals Games4You.lv piedāvā īpašu kategoriju, kurā apkopotas Latvijā ražotas galda spēles.

Šajā rakstā apkopotas dažas no interesantākajām spēlēm.

Spēle Burtošanas Čempionāts

burtošanas spēle

Šī ir aizraujoša vārdu spēle, caur kuru var darināt vairāk nekā 20 000 vārdus latviešu valodā.

Uz katras spēles kārts ir uzrakstīta viena zilbe. Šīs zilbes ir jāliek kopā, tā veidojot vārdus. Punkti tiek piešķirti atkarībā no tā, cik bieži latviešu valodā attiecīgā zilbe tiek izmantota. Izmantojot retāku zilbi, var iegūt vairāk punktu. Spēles mērķis ir izveidot latviešu valodas vārdus no dažādām zilbēm, tādējādi sakrājot pēc iespējas vairāk punktu.

Spēlētāju skaits: 1-6 spēlētāji

Ieteicamais vecums: sākot no 8 gadu vecuma.

Lai iegādātos spēli ar tās jauniznākušo paplašinājumu, apskati saiti Spēle burtošanas čempionāts ABI VIENĀ.

Stratēģiskā spēle Piramīda

piramīda

Spēle Piramīda palīdz veicināt stratēģisko domāšanu, plānošanu vairākus gājienus uz priekšu, un pretinieka gājienu paredzēšanu.

Katrā gājienā, spēlētājs uz laukuma izliek vienu savas krāsas bumbiņu. Ja tev ir izdevies sakrāt 4 savas bumbiņas rindiņā, tad no laukuma pie sevis var atgriezt vienu bumbiņu. Spēles mērķis ir sakraut visas bumbiņas piramīdā. Uzvar tas, kuram ir izdevies novietot savas krāsas bumbiņu piramīdas virsotnē.

Spēlētāju skaits: 1-6 spēlētāji

Ieteicamais vecums: sākot no 7 gadu vecuma.

Spēli var nopirkt caur saiti Spēle Piramīda.

Spēle Kvadra Tetris

tetris spēle

Šī spēle ir kādreiz tik populārās datorspēles Tetris galda spēles versija.

Spēlētāji met 2 metamos kauliņus. Stienīšus, ar kuriem jāaizpilda laukums, var izvēlēties atkarībā no metamo kauliņu summas. Ja ir uzmesti cipari 1 un 5, var izvēlēties 1 stienīti ar vērtību 1 vai 5. Tāpat var izvēlēties stienīti ar metamo kauliņu summu vai starpību. Šajā gadījumā var izvēlēties stienīti ar vērtību 6 (1 + 5) vai 4 (5 – 1). Spēles mērķis ir aizpildīt savu spēles laukumu ātrāk par citiem spēlētājiem.

Spēlētāju skaits: 2-4 spēlētāji

Ieteicamais vecums: sākot no 7 gadu vecuma.

Apskati spēli saitē Spēle Kvadra Tetris.

Atmiņas spēle SADABŪ

sadabū spēle

Sadabū ir atmiņas spēle ar Latviešu mitoloģijas motīviem. Ar to ne tikai uztrenēsi savu atmiņu, bet arī izzināsi dažādus mošķīšus Latviešu mitoloģijā.

Spēles sākumā, samaisa visas kārtis un saliek tās ar skatu uz leju. Katrā gājienā, spēlētājs apgriež otrādi divas kārtis. Ja kārtis neskatīt, tad jāmēģina iegaumēt to attēlus un atrašanās vietas. Pēc tam tās atkal apgriež otrādi. Ja kārtis sakrīt, tad pāri noņem no laukuma un patur pie sevis. Spēle beidzas, kad tiek atrasts pēdējais pāris. Uzvar tas, kam spēles beigās sakrājies visvairāk pāru.

Spēlētāju skaits: 1-4 spēlētāji

Ieteicamais vecums: sākot no 3 gadu vecuma.

Lai nopirktu spēli, ieskaties saitē Atmiņas spēle SADABŪ.

Spēle PRIECĪGUS!

spēļu kārtis

Šī ir kāršu spēle ar dažādiem jautājumiem un apgalvojumiem, kas ļaus tuvāk iepazīt draugus un paziņas.

Uz katras kārts ir kāds jautājums, uzdevums vai apgalvojums. Ja tev atbilst konkrēts apgalvojums, vai ja tu esi izvēlēts par kāda jautājuma grēkāzi – tad jāiedzer!

Spēlētāju skaits: 2+

Spēle ir paredzēta tikai no 18 gadu vecuma.

Ir pieejami divi dažādi spēles komplekti. Abus kopā var iegādāties caur saiti Spēle PRIECĪGUS! 1+1 KOMPLEKTS.

Cerams, ka esi rūpīgi izpētījis Latvijā ražotas galda spēles un atradis kādu, ko izmēģināt. Noteikti izmēģini kādu no šīm spēlēm – atbalsti vietējo ražojumu un vērtīgi pavadi laiku ģimenes vai draugu lokā!

Ieskaties vēl citos mūsu veidotajos rakstos kā, piemēram, Attīstošas dāvanas bērniem.

Komentēt