Ziemassvētku virtenes un dažādi rotājumi noteikti ir atrodami visās mājās svētku laikā. Jau gadsimtiem Ziemassvētku dekorācijas priecē cilvēkus un svētki noteikti nav iedomājami bez eglītes, Ziemassvētku virtenes ar spilgtām gaismiņām un svētku vainaga pie durvīm.
Tomēr, vai esi kādreiz aizdomājies, kas tad īsti ir Ziemassvētku virtenes? Ziemassvētku virtenes ir ļoti fascinējošas un tās glabā daudz dažādus interesantus faktus, par ko mēs noteikti neaizdomājamies svētku laikā.
Šajā rakstā esam apkopojuši dažus interesantus faktus par Ziemassvētku dekorācijām.
Pirmās Ziemassvētku virtenes bija ļoti dārgas
Pēc ziemassvētku lampiņu izgudrošanas, strauji pieauga to popularitāte un pieprasījums. Tomēr pilna apgaismojuma komplekts ar ģeneratoru un elektroinstalācijas pakalpojumu iegādi izmaksāja apmēram 2000 dolārus (ja rēķina pēc mūsdienu inflācijas), kas reti kuram bija pa kabatai.
Plašākai publikai Ziemassvētku gaismiņas bija pieejamas par saprātīgu cenu tikai ap 1920. gadiem.
Ziemassvētku gaismas mūsu pagalmos
Lai gan mūsdienās Ziemassvētku virtenes ir plaši izmantotas pagalmu un dažādu ārtelpu dekorēšanai, līdz 20. gadsimta 20. gadiem tās bija drošas lietošanai tikai iekštelpu dekorēšanai.
Prezidents Kalvins Koldidžs bija atbildīgs par pirmo nacionālo Ziemassvētku eglīti ārtelpās 1923. gadā un to rotāja 2500 sarkanas, baltas un zaļas elektriskās spuldzītes. Tikai pēc tam tika ieviestas āra elektriskās Ziemassvētku gaismiņas plašākai publikai.
Pasaules rekords
Lai gan lielākā daļa no mums noteikti domā, ka pasaules rekords visvairāk izgaismotajam īpašumam pieder kādam uzņēmumam vai publiskai telpai, patiesība ir pavisam savādāka.
Kāda ģimene Ņujorkā 2014. gadā izrotāja savu īpašumu ar 601 736 gaismiņām, pārspējot pat slaveno 2016. gada Rokfellera Ziemassvētku eglīti, kas bija dekorēta ar 50 000 gaismām.
Kur paliek visas neejošās Ziemassvētku lampiņas?
Ķīna ir pasaules pārstrādes centrs neejošām Ziemassvētku virtenēm un lampiņām. Liela daļa Ziemassvētku gaismiņu, kas ir nokalpojušas savu laiku dodas uz Shijiao, kas ir pilsēta Ķīnā.
Gandrīz 10 miljoni kilogramu dažādu gaismekļu un Ziemassvētku virteņu katru gadu tiek nosūtītas uz šo pilsētu, kur tās tiek pārstrādātas. Parasti vecās gaismiņas un virtenes tiek pārstrādātas jaunās Ziemassvētku gaismās vai citos izstrādājumos, piemēram, mēbelēs, rotājumos un čībās.
Ceram, ka šis raksts tev bija interesants!
Ieskaties vēl citos mūsu saistītajos rakstos, ja tev interesē arī dāvanu idejas. Tās atradīsi rakstos Interesantas Ziemassvētku dāvanas un Labākās Ziemassvētku dāvanas.
Lai skaista svētku sezona!