Dāvana vārda dienā

no

Vārda diena ir īpaši svētki, kuri tiek svinēti vien dažās valstīs. Tā kā Latvija ir viena no šīm valstīm, tad arī vārda dienas uztveram par jaukiem svētkiem, kad apsveikt savus tuviniekus un draugus. 

Dāvanai vārda dienā nav jābūt pārāk lielai un dārgai – tā tiek pasniegta vairāk simboliski. Vārda dienas dāvanas ir mazas, jaukas un noderīgas. Tās galvenokārt kalpo par veidu, kā iepriecināt jubilāru un parādīt, ka tu atceries par viņa mazajiem īpašajiem svētkiem.

Šajā rakstā esam apkopojuši dažas idejas par to, kas ir laba dāvana vārda dienā sekojošās kategorijās:

Lai izdodas atrast piemērotu dāvanas ideju vārda dienā!

Dāvanas vietējos veikaliņos

Dāvana vārda dienā vietējos veikaliņos

Tā kā vārda dienās nav ierasts dāvināt pārāk lielas dāvanas, tad patiešām labu apsveikumu iespējams atrast arī vietējos veikaliņos. Svarīgi paturēt prātā to, ka dāvanas mērķis ir iepriecināt un patīkami pārsteigt gaviļnieku. 

Laba vīna pudele

Klasiska dāvanas izvēle ir laba vīna pudele. Tā ir dāvana, kas ir tieši laikā jebkuros svētkos. Galvenais ir parūpēties par to, ka izvēlētais vīns garšos pašam jubilāram. Ja ir zināms jubilāra iecienītākais vīns, tad iesakām tieši to arī izvēlēties. Savukārt, ja par vīna preferenci nav zināms, iesakām palūgt palīdzību pārdevējam. Viņi noteikti zinās, ko ieteikt.

Vīna pudele ir laba dāvana, ko vienmēr var arī paķert pa ceļam uz jubilāra satikšanu. Tā var būt dāvana, ko iespējams ātri vien sarūpēt arī tad, ja uz ballīti esi uzaicināts pavisam negaidīti.

Gardumi

Vēl viena laba apsveikuma ideja vienmēr ir gardumi. It īpaši tad, ja tiek ir skaisti sapakoti un jau uzreiz izskatās kā paredzēti dāvanai. Tad arī šī var būt pavisam vienkārša un ātri sarūpējama dāvana, kas jubilāru iepriecinās.

Tie var būt mazi gardumu komplektiņi, zefīri, klasiska konfekšu kaste un citi našķi. Ja dodies ciemos, tad laba dāvanas ideja var būt arī kādā beķerejā vai konditorejā iegādātas kūciņas, torte vai eklēri. Nereti šāda veida saldumi jau paši par sevi izskatās kā greznas dāvaniņas.

Tējas komplekts

Īstenam tējas cienītājam piemērotākā vārda dienas dāvana būtu tējas kolekcijas papildināšana. Ja zini, kāda veida un garšas tēja jubilāram garšo visvairāk, tad laiks sarūpēt viņam pašam savu tējas komplektu. Var, protams, rīkoties arī pretēji – apkopot dažādas interesantas tējas, lai jubilāram būtu iespēja atklāt kādu jaunu garšu.

Lai padarītu šo dāvanu vēl īpašāku, tējas komplektiņu var uzdāvināt kopā ar īpašu tējas groziņu, kur tēju ikdienā turēt. Iesakām doties uz kādu īpašu tējas veikaliņu, kur sarūpēt tādu tēju, ko ikdienā jubilārs nemaz neatradīs. Ja starp vietējiem veikaliņiem tāda nav, tad noteikti tiks novērtēta arī tēja no parastā lielveikala. Tad varbūt ir vērts iegādāties kādu no augstākajiem plauktiem, ko pats jubilārs, iespējams, ikdienā nepērk.

Aromātiskas kafijas pupiņas

Uzreiz pretēja dāvanas ideja ir paredzēta īsteniem kafijas cienītājiem. Tiem, kas savu ikdienu nespēj iedomāties bez tases kafijas (vai vairākām), tad augstas kvalitātes kafija būtu tieši laikā. Ja vārda dienas gaviļniekam mājoklī ir kafijas automāts, tad ir svarīgi uzzināt, kāds tieši. Pēc iegūtās informācijas arī varēs izvēlēties piemērotākās kafijas pupiņas vai kafijas kapsulas.

Ja jubilāram kafijas automāta mājoklī nav, tad derēs arī laba šķīstošā vai maltā kafija. Svētku galvenais mērķis ir iepriecināt jubilāru. Tas nozīmē sarūpēt viņam to, kas viņam pašam visvairāk garšo. Tad arī dāvana ir izdevusies!

Līdzīgas dāvanu idejas var pasmelties arī mūsu rakstā Dāvanu idejas tiem, kam garšo tēja vai kafija.

Telpaugi

Vienmēr aktuāls veids, kā apsveikt svētkos, ir ziedi. To uzskatām par pašsaprotamu, tāpēc uzreiz pie dāvanas idejas nemaz nepieminām. Savukārt skaists telpaugs varētu būt laba alternatīva grieztajiem ziediem. Šī dāvanas ideja varētu būt īpaši mīļa tiem, kam mājoklī vienmēr atradīsies vieta jaunam telpaugam.

Atliek vien doties uz vietējo ziedu veikaliņu un izvēlēties kādu telpaugu. Svētkos, protams, var izvēlēties kādu interesantu un, iespējams, pat eksotisku augu. Kaut ko tādu, kā jubilāram visticamāk mājās nemaz nav.

Vārda dienas dāvanas internetā

Dāvana vārda dienā internetā

Mūsdienās liela daļa dāvanu ir pieejama arī internetā. Tas ir vienkāršākais veids, kā, nepametot mājokli, iespējams sarūpēt labu dāvanas ideju.

Šajā sarakstā esam apkopojuši FromMe.lv dāvanu kartes, ko iespējams iegādāties un nosūtīt jubilāram elektroniski jau vienas minūtes laikā. Turklāt ar personisku apsveikumu, kas jau iekļauts dāvanu kartē.

STENDERS skaistumkopšanas dāvanu karte

Lieliska dāvanas ideja sievietei vārda dienā varētu būt dāvanu karte veikalā STENDERS. Tajā jubilāre varēs sev sarūpēt jebko no plašā piedāvājuma. Varbūt tās būs relaksējošas vannas bumbas, bet varbūt arī kādas skaistumkopšanas preces.

Šī ir laba dāvana īpaši aizņemtai sievietei, kas novērtētu atgādinājumu, ka arī viņa ir pelnījusi atpūsties un palutināt sevi. Tad relaksējošu SPA procedūru varēs sarīkot arī savā mājoklī, izmantojot iegādātos produktus.

Dāvanu karte no veikala TavaTelpa.lv

TavaTelpa.lv ir interneta veikals, kas piedāvā iegādāties visu nepieciešamo mājokļa uzkopšanai un iekārtošanai. Tas ir universāls veikals, kurā kaut ko noderīgu varēs atrast jebkurš. Līdz ar to dāvanu karte TavaTelpa.lv būs laba dāvana arī tiem, kas saka, ka viņiem uz svētkiem neko dāvināt nevajag. 

Tādās reizēs negribās nošaut greizi ar dāvanas izvēli un uzdāvināt kaut ko nevajadzīgu. Tieši tāpēc ir labi dāvināt dāvanu kartes, jo tās vienmēr tiks izmantotas pēc jubilāra vēlmēm. Vārda dienas gaviļnieks pats varēs izvēlēties nopirkt to, kas viņam šobrīd ir vajadzīgs.

Barber Shop apmeklējums

Ja vārda dienu svin vīrietis, tad viņam piemērota dāvana varētu būt Barber shop dāvanu karte. Tā ļautu vīrietim doties uz kādu Barber shop, kur iegūt stilīgu matu griezumu vai sapucēt savu bārdu. Šī ir praktiska dāvanu karte, kas ļaus to izmantot pēc vīrieša paša vajadzībām un pieejamā laika.

Mūsdienīgie Barber shop sniedz īstenu pieredzi, nevis parastu pakalpojumu. Apmeklējuma laikā vīrietim tiks piedāvāta iespēja baudīt arī kafijas vai alus glāzi. Pakalpojumu sniedzēji ir īsteni profesionāļi, kas specializējas tieši vīriešu griezumos.

SALMO dāvanu karte makšķerniekiem

Laba dāvana, kas izrāda rūpes un cieņu, ir dāvanu karte hobijam. Tas ir veids, kā iepriecināt jubilāru ar viņa hobija atbalstīšanu. Gribot labu, varam arī izvēlēties kaut ko jubilāra hobijam paši, taču visticamāk nezināsim, ko tieši lai izvēlas. Galu galā tikai hobija īpašnieks pats zinās, kas viņam nepieciešams.

Līdz ar to dāvanu karte ir labākais risinājums. Piemēram, SALMO dāvanu karte ir lielisks apsveikums ikvienam makšķerniekam svētkos. Šajā veikalā iespējams iegādāties arī dažādus apģērbus un ekipējumus atpūtai dabā, tā kā piedāvājums būs aktuāls ikvienam, kam patīk pavadīt laiku dabā.

Sportland dāvanu karte apģērbam un sporta inventāram

Tiem, kam patīk aktīvi pavadīt savu brīvo laiku vai pilnībā nodoties kādam sporta veidam, piemērota varētu būt dāvanu karte veikalā Sportland. Tam ir plašs piedāvājums, no kura iespējams izvēlēties apģērbu, kā arī sporta inventāru. 

Sportland ir viens no populārākajiem sporta veikaliem Latvijā, līdz ar ko tas arī atrodas gandrīz katrā pilsētā. Arī FromMe.lv dāvanu karti iespējams izmantot visā Latvijā. Šī varētu būt aktuāla dāvana arī tiem, kas dzīvo ārpus Rīgas.

Paštaisītas dāvanas vārda dienā

Dāvana vārda dienā paštaisīta

Vismīļākās dāvanas ir tās, kuras tiek darinātas paša rokām. Protams, reizēm gadījums sauc pēc dāvanas, ko nākas sarūpēt pēdējā mirklī. Taču visīpašākā dāvana būs tā, kuras sarūpēšanā tiks ieguldīts laiks, pūles un enerģija. Lūk, dažas idejas.

Pašcepti našķi

Atgriežoties pie gardumu idejas, tos pavisam vienkārši var pagatavot arī pats. Ja viss veikala piedāvājums ir apnicis un nevari vairs atrast neko īpašu, ķeries klāt pie piemērotākās receptes sameklēšanas. Viss, ko pagatavosi pats, būs daudz īpašāks un mīļāks.

Ņem vērā arī to, ja jubilāram ir kādas īpašas preferences attiecībā uz gardumiem. Varbūt, viņaprāt, deserts nav iedomājams bez gardas piena šokolādes. Bet varbūt jubilārs visvairāk novērtētu kādu veselīgo našķi, ar kuru var arī remdēt izsalkumu. Idejas var būt tik dažādas, ka atliek vien doties uz virtuvi un eksperimentēt!

Koka rāmītis ar mīļu attēlu

Viena no vienkāršāk izveidotajām pašdarināto dāvanu idejām ir koka rāmītis. Internetā ir pieejamas pavisam elementāras pamācības ar ieteikumiem, kā izveidot pašam savu koka rāmīti. 

Turklāt šī dāvana būs ar pievienoto emocionālo vērtību. Koka rāmīti tukšu visticamāk nedāvināsi, tāpēc nāksies attīstīt arī kādu kopīgu attēlu. Tāda veidā praktiskā dāvana tiek papildināta ar kādu skaistu atmiņu, kas priecēs ikdienā. Alternatīva varētu būt arī kāda apsveikuma kartīte vai paša zīmējums, glezna.

Rokassprādze saņēmējas gaumē

Lai izveidotu dāvanu pašam, noder arī iepriekš gūtās prasmes un zināšanas. Iespējams, tev jau ir kāds noderīgs hobijs, kas palīdzēs attīstīt šo ideju. Ja rotaslietu darināšana tev nav sveša lieta, tad arī saviem draugiem un tuviniekiem svētkos vari darināt savas rokassprādzes, auskarus un kaklarotas.

Ņem vērā jubilāra gaumi attiecībā uz to, cik košas un pamanāmas rotaslietas ikdienā tiek valkātas. Lai padarītu šo dāvanu vēl īpašāku, padomā par veidiem, kā to personalizēt. Iespējams, rokassprādzei pievienots kulons ar jubilāra vārda iniciāli vai īsu sveicienu būs tieši laikā.

Skrubis vai ziepītes

Vēl viena diezgan vienkārši izveidojama dāvana mājas apstākļos ir dabīgais skrubis. To var veidot gan no sāls, gan no cukura. Atliek vien tam pievienot klāt kādas aromātiskās eļļas, un piemeklēt skaistu iesaiņojuma burciņu vai trauciņu. Ar skrubju pagatavošanu, protams,  arī var eksperimentēt.

Otrs variants ir izveidot pašam savas ziepes. Arī te talkā nāks aromātiskās eļļas, kas ziepēm piešķirs patīkamu smaržu. Varēs eksperimentēt arī ar ziepju krāsām un formām – tas, šķiet, šajā procesā ir pats interesantākais.

Aromātiskā svece

Sveču liešana ir vēl viens hobija veids, kas var labi noderēt dāvanu sarūpēšanā saviem tuviniekiem. Ja vārda dienas gaviļnieka svētki ir tieši gada vēsākajos mēnešos, tad arī sveču izmantošana būs pavisam pašsaprotama. Nav noslēpums, ka sveces piepilda visa mājokli ar to siltumu, izstaroto mieru un smaržu.

Ja sveces liešana tev pašam nav pa spēkam, tad nu jau tiek tirgoti arī sveču pagatavošanas komplekti. Tajos ir apkopots viss nepieciešamais – vasks, smaržiņas, daktis u.c. rīki, kas nepieciešami savas sveces izveidošanai.

Noderīgas un praktiskas dāvanas

Dāvana vārda dienā praktiska un noderīga

Vēl viena dāvanu kategorija, kas ir piemērota jebkuriem svētkiem, ir noderīgas un praktiskas dāvanas. Mums katram ir zināms kāds jubilārs, kuram šķietami nekas nav nepieciešams. Tad visgudrākais lēmums ir uzdāvināt viņam kaut ko tādu, ko nākotnē viņš būtu sev pircis pats jebkurā gadījumā. 

Ilgtspējīga un stilīga ūdens pudele

Ar vien populārākas paliek ilgtspējīgās ūdens pudeles, jo cilvēki sāk apzināties savu ietekmi uz dabu. Ja ikdienā nepieciešams padzerties un kā risinājums tiek izmantots ūdens iepirkšana plastmasas pudelēs, tad ir laiks sarūpēt savu ūdens pudeli. Ja arī tavam jubilāram gribētos samazināt ietekmi uz dabu, tad sava ūdens pudele ir pirmais solis.

Turklāt ūdens pudeles ir lielisks veids, kā ikdienā atcerēties regulāri padzerties. Sava ūdens pudele vienmēr būs līdzi. Vari arī izvēlēties stilīgu ūdens pudeli, kas ir visatbilstošākā vārda dienas jubilāra ikdienai – sportam, ceļošanai, braukšanai mašīnā, ofisam u.c.

Plašu piedāvājumu vari apskatīt interneta veikala UDENSPUDELE.LV sadaļā Ūdens pudeles.

Piezīmju grāmatiņa ikdienai

Tiem, kam vienmēr nepieciešams visas domas pierakstīt uz papīra, arī šajā digitalizācijas laikmetā ir vajadzīga sava piezīmju grāmata. Ja arī tavam jubilāram vienmēr patīk rakstīt ar pildspalvu, tad piezīmju grāmatiņa būs laba un arī noderīga dāvana svētkos.

Populārākais piezīmju grāmatas veids šobrīd ir ar punktiņu lapām vai pilnīgi tukšām. Ja agrāk klasiskas bija līniju vai rūtiņu klades, tad tagad dizains ir nedaudz izmainījies. Tas svarigi arī tad, ja jubilārs savu piezīmju grāmatu izmantos zīmējumiem, skicēm un citām radošām idejām.

Mīksts pleds

Maigs, silts un mīksts plediņš ir laba dāvana, kas vienmēr noderēs. Ja vārda dienas jubilāra svētki ir tieši gada aukstākajos mēnešos, tad pleds var kalpot par siltu novēlējumu vienmēr būt siltumā un drošībā. 

Savukārt vasaras mēnešos siltums nav nepieciešams pa dienas vidu, taču pleds arī ir noderīga dāvana – bez šaubām. Mums katram vēsos vakaros gribās sasildīties ar plediņu, arī vasarīgos vakaros, kad tiek malkoti dzērieni ārā uz balkona vai terases. Līdz ar to šī praktiskā dāvana patiesībā ir aktuāla visa gada garumā.

Termokrūze

Runājot par sasildīšanos, kvalitatīva termokrūze ir viena no pirmās nepeiciešamības lietām katram tējas un kafijas cienītājam. Mums katram reiz ir gadījies nepaspēt izdzert tēju vai kafiju steidzīgos rītos. Termokrūze ļaus dzērienus baudīt arī pa ceļam uz darbu, pastaigās un dažādos izbraucienos.

Laba termokrūze spēj noturēt dzēriena temperatūru stundām ilgi. Tieši tāpēc tā ir labākais sabiedrotais visas dienas garumā, kas nesteidzīgi malkot savu dzērienu. Arī termokrūžu piedāvājumu plašā klāstā vari apskatīt interneta veikala UDENSPUDELE.LV sadaļā Termokrūzes.

Ceram, ka tev ir izdevies atrast vērtīgas apsveikumu idejas vārda dienā! Vēl citas noderīgas idejas meklē mūsu rakstā Ko dāvināt vīrietim vārda dienā.

Lai izdodas atrast meklēto!

Komentēt