Spēļu austiņas – kam jāpievērš uzmanība?

no

Datorspēles vai spēļu konsoles spēlēšana ir daudzu cilvēku iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids. Bet ne vienmēr ir komfortabli spēlēt, ja telpā, piemēram, atrodas citi cilvēki, kuriem varētu traucēt spēles radītās skaņas. Ir lielisks risinājums, kas patiesībā spēlēšanas piedzīvojumu tikai pastiprinās.

Lai ērti būtu gan tev, gan cilvēkiem, kas ir apkārt, ieteicams izmantot spēļu austiņas. Protams, austiņu piedāvājums ir plašs, bet ir lietas, kuras būtu ieteicams ņemt vērā, ja tuvākajā laikā vēlies iegādāties spēļu austiņas.

Primāri katrs vēlas, lai austiņas sniegtu labāko un augstāko skaņas kvalitāti.

Spēļu austiņu iedalījums

Austiņas tiek iedalītas pēc atskaņošanas veida:

  • stereo skaņas austiņas;
  • “virtual surround” telpiskās skaņas austiņas;
  • “dimensional” 3D skaņas austiņas.

Stereo skaņas austiņas visbiežāk tiek pielāgotas mūzikai, retāk spēļu spēlēšanai. Ar šo modeli ne tik veiksmīgi var saprast un saklausīt, no kurienes nāk skaņa, kas varētu sagādāt grūtības spēlējot datorspēles. Šo austiņu pluss ir to vieglā saderība ar dažādām ierīcēm, līdz ar to šo austiņu lietošanai nav nepieciešami papildus ieguldījumi.

“Virtual surround” telpiskās skaņas austiņas palīdzēs viegli uztvert un saklausīt, no kuras puses izplatās skaņa, līdz ar to tas lieliski palīdzēs spēles norisē.

“Dimensional” 3D skaņas austiņas ir vispiemērotākās, lai spēlētu datorspēles vai spēļu konsoli, jo ar šīm austiņām spēsi pilnvērtīgi uztvert radītās skaņas, tieši īstajā brīdi, nevis ar nobīdi. Šo austiņu radītā skaņa ir reālistiska, līdz ar to pilnībā ļaus piedzīvot un izdzīvot visu, kas notiek spēlē.

Aktuāla ir izvēle starp vadu un bezvadu austiņām

spēļu austiņas

Ja ir skaidrs, kurš no iepriekšminētajiem austiņu veidiem būs tev piemērotākais, tad jādomā, vai vēlies vadu vai bezvadu austiņas.

Visdrīzāk tu nojaut, ka vadu austiņas var radīt sarežģījumus, jo vadi var sapīties vai nolietoties, kā arī šādas spēļu austiņas var ierobežot spēlētāja kustības. Bet nevaram noliegt, ka šīm austiņām ir arī liels pluss – tās nekad neizlādēsies un nepievils spēles norises brīdī.

Bezvadu austiņas, protams, sniedz lielāku kustību brīvību, nesatraucoties, ka kaut ko varētu apgāzt. Izvēloties bezvadu austiņas vienmēr ir jāseko, vai tās ir uzlādētas un spēles laikā neizslēgsies.

Katram spēlētājiem ir jāsaprot, kādas ir viņa prioritātes, ko vēlas piedzīvot spēles norises laikā, līdz ar to ir vieglāk pieņemt lēmumu par vadu vai bezvadu austiņām.

Ērtas un vieglas spēļu austiņas

Ja datorspēles spēlē regulāri un lieto austiņas, tad visdrīzāk, ka būsi izjutis to, cik svarīgi ir tas, lai austiņas būtu ērtas un vieglas. Patiesībā vislabākās austiņas ir tās, kuras lietojot garas stundas pēc kārtas, neliek par sevi manīt. Tātad nespiež vai nesagādā dažādas citas nekomfortablas sajūtas.

Austiņas ir dažāda svara, līdz ar to atrodoties uz galvas var sagādāt dažādas sajūtas, katrā ziņā visām austiņām ir polsterējums, lai atrodoties uz ausīm, tās nekādā gadījumā nespiestu vai netraucētu. Ļoti labi, ja austiņu loks ir regulējams, lai gan šāda funkcija mūsdienās ir gandrīz visu firmu austiņām. Ja loks tomēr nav regulējams, tad ir jāizvēlas tādas austiņas, kuras, protams, nekrīt nost.

Ne visās datorspēlēs, bet iespējams, ka tev noderēs arī mikrofona funkcija, kas ir iebūvēta dažu modeļu austiņās. Izvēloties austiņas, noteikti noskaidro, vai tās “sader” ar ierīci, kurai vēlies tās pievienot.

Un galu galā, ne mazāk svarīgs ir austiņu dizains, jo šāds pirkums ir uz ilgāku laiku, līdz ar to izvēlies spēļu austiņas no interneta veikala 220.lv, kuras visvairāk atbilst tavas gaumes kritērijiem.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos par dažādu tehnoloģiju izvēli – TOP 5 populārākie bezvadu skaļruņi un Populārākie viedpulksteņi 2022. gadā.

Komentēt