Ko darīt Valmierā

no

Esam izveidojuši rakstu sēriju par aktivitātēm dažādās Latvijas pilsētās, kas palīdzēs tavu izbraucienu plānošanā. Šoreiz laiks pienācis Valmierai, tāpēc lasi tālāk, un uzzini, ko darīt Valmierā.

Valmiera ir viena no zināmākajām Vidzemes pilsētām un ne velti. Pietiek aktivitāšu gan ģimenēm, gan pārīšiem, gan draugu kompānijām. Valmiera ir gatava uzņemt gan tos, kuri labprāt savu brīvo laiku pavada aktīvi, gan cilvēkus, kuri labprātāk izvēlas kultūras pasākumus.

Raksta sadaļas:

Kur paēst Valmierā

Par izsalkumu Valmierā nav jāuztraucas, jo vietas, kur paēst, ir gana daudz. Zemāk esam apkopojuši pāris no vietējo mīļākajām vietām, kur paēst Valmierā.

Restorāns “Rātes vārti”

restorans valmiera edieni

Pretī Rātslaukumam atrodas viens no visaugstāk novērtētajiem restorāniem Valmierā – Rātes vārti. Glīti noformēts ēdiens un interjers. Vieta, kura kaut reizi ir “jāiemēģina”. Siltajā sezonā maltīti var ieturēt skaistā āra terasē.

Ēdienkartē atradīsies gan sezonāli gaļas un zivju ēdieni, gan opcijas veģetāriešiem. Apmeklētāji slavē gan ēdienu, gan apkalpošanu. Vieta, kur jutīsies gaidīts un kur ir pārdomāta katra nianse.

Rātes vārti lokācija

Kafejnīca “Mazais Ansis”

Ja maltīti vēlies ieturēt ceļā uz Valmieru, Valmiera-Inčukalns šosejas posmā atrodas ļoti mājīga kafejnīca “Mazais Ansis”. Vieta, kur ziemā atmosfēru lieliski papildinās kamīns, savukārt siltajā laikā pieejama terase pie ezera.

Ja dodies kopā ar ģimeni, bērni būs priecīgi gan par rotaļu laukumu, gan bērnu ēdienkarti. Latviski ēdieni un omulīgs interjers.

Kafejnīcas “Mazais Ansis” lokācija

Kafejnīca “Tērbata”

burgernica kokteilis valmiera kafejnica

Pavisam netālu no Valmieras teātra atrodama kafejnīca “Tērbeta”. Šī ir vieta, kas ātri vien iegūs tavas simpātijas, pateicoties gan ēdiena kvalitātei, gan patīkamajai atmosfērai. Nereti “Tērbatā” tiek uzrīkots arī kāds dzīvās mūzikas koncerts.

Ēdienkartē atradīsi sulīgus burgerus, gan wok un salātus. Tāpat šeit pasniedz arī dažādus atspirdzinošus dzērienus. Vieta, kas būs piemērota gan foršai pasēdēšanai divatā vai ar draugiem, gan kopā ar bērniem – ir pieejama bērnu ēdienkarte un bērnu stūrītis.

Kafejnīcas “Tērbata” lokācija

Kafejnīca “Bastions”

Ātri, garšīgi un pilsētas centrā. Kafejnīcā “Bastions” vari uz šķīvja salikt to, kas jau ir gatavs ēšanai. Laba vieta, kur kārtīgi paēst, tajā pašā laikā ilgi negaidot ēdiena pasniegšanu. Ja apmeklē “Bastionu” gada siltajā laikā, tad terasē pavērsies ainavisks skats uz Dzirnavu ezeriņu.

Daudzveidīgs ēdiens, ātra apkalpošana un saprātīgas cenas. Laba vieta, kur doties ar visu ģimeni. Turklāt “Bastions” atrodas pilsētas centrā, netālu no vairākām apskates vietām.

Kafejnīcas “Bastions” lokācija

Restorāns Valmiermuižas alus virtuve

valmiermuizas restorans

Viens no uzņēmumiem, kas nesis Valmieras vārdu, ir Valmiermuiža. Valmiermuižas alus virtuve – tā ir vieta ar savu īpašu auru. Šeit būs forši paviesoties draugu kompānijā. Vari gan uzzināt par darītavas vēsturi, gan padegustēt dažādus Valmiermuižas alus. 

Vieta, kur ievilkt elpu pie vēsa alus kausa un dažādām uzkodām. Gardēžiem iespējams nogaršot neparasto tumšā alus vai iesala saldējumu. Pieejami arī citi deserti, kuru pamatā ir alus vai iesals. Jāņem vērā, ka šī vieta vaļā ir vasaras sezonā. Ja esi nepacietīgs, ārpus sezonas Valmiermuižas alus virtuve piedāvā savās telpās uzrīkot skaistas svinības.

Valmiermuižas alus virtuve

Kafejnīca “Ahh-meat”

Ja vēlies nobaudīt gardu kebabu, vērts iegriezties kafejnīcā “Ahh-meat”. Turklāt bez dažādajiem kebabiem ēdienkartē atradīsi arī citus gaļas ēdienus, zupas, picas un salātus.

Piemērota vieta gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar bērniem. Kafejnīcā ir gan bērnu krēsliņi, gan bērnu ēdienkarte. Vieta priecē arī ar patīkamu atmosfēru un draudzīgo kolektīvu.

Ahh-meat lokācija

Jauna Saule

jauna saule valmiera

Jauna Saule ir mājīga, omulīga kafejnīca, kas atrodas pašā Valmieras centrā, vienā ēkā ar Valmieras Kultūras centru. Darba dienās šeit iespējams baudīt gardu pusdienu maltīti, ērti un ātri izvēloties ēdienus un dzērienus no plašā bistro piedāvājuma. Savukārt vakaros un brīvdienās – no ēdienkartes.

Gada siltajā sezonā šeit īpaši forši ir pasēdēt terasītē, baudot gardu maltīti un pavadot laiku kopā ar ģimeni vai draugiem.

Jauna Saule lokācija

Restorāns Dikļu pils

Īpašāku atmosfēru savām pusdienām vai vakariņām vari atrast Dikļu pils restorānā. 2018. gadā šis restorāns tika atzīts kā viens no labākajiem mūsu valstī. Vietējie produkti tiek pārvērsti mūsdienīgos, gardos ēdienos, kas pa prātam būs ikvienam gardēdim.

Jāņem vērā, ka restorānā ir dress code (smart casual), kā arī jāveic rezervācijas. Rezervācijām virs 10 personām tiek piemērota arī apkalpošanas maksa 15 procentu apmērā. Patīkama atmosfēra, laipns personāls un skaista, koku ievīta teritorija. Ja Valmieras pusē esi nolēmis uzkavēties, Dikļu pils piedāvā arī elegentus viesnīcas numuriņus.

Dikļu pils lokācija

Restorāns Vecpuisis

restorans vecpuisis valmiera

Vēl viena vieta, uz ko iesakām doties Valmierā, ir restorāns ‘’Vecpuisis’’. Tas ir itāļu un vietējo garšu restorāns, kur baudīt gardas maltītes un doties varenā garšu piedzīvojumā.

Pasniegtajos ēdienos ir atrodamas klasiskas itāļu garšas savienojumā ar vietējiem produktiem no Latvijas. Turklāt restorāna maltītēs izmantotie sezonas dārzeņi nāk no paša šefpavāra dārza.

Vecpuisis lokācija

Pasēdnīca – bistro tipa kafejnīca

Savukārt, ja gribās garšīgi paēst ātri un par maciņam draudzīgām cenām, tad īstā vieta, uz kuru braukt, ir Valmieras Pasēdnīca. Tajā ir pieejama mājas virtuve, kur bistro tipa kafejnīcā pasūtīt sev porciju.

Kafejnīca piedāvā gardas brokastis, pusdienas un vakariņas. Viss vienmēr ir svaigs un garšīgs, turklāt arī porcijas ir visai lielas. Šeit visi būs paēduši!

Pasēdnīcas lokācija

Aktīvā atpūta Valmierā

Ja uz Valmieru brauc ar mērķi pavadīt laiku pēc iespējas aktīvāk, esi izvēlējies pareizo pilsētu. Zaļā pilsēta, kurai cauri mijas līkumainā Gauja, ir piemērota vieta dažādām fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā – un ne tikai.

Valmieras piedzīvojumu parks

pastaiga kokos trase

Ja nebaidies no augstuma vai gluži pretēji – vēlies izaicināt un pārvarēt sevi – savā maršurtā iekļauj Valmieras piedzīvojumu parku. Viena no parka aktivitātēm ir takas kokos, kas ierīkotas 5-11 metru augstumā un 1.5 kilometra garumā. Takā ir arī četri nobraucieni pāri upei – tiem, kuri asas izjūtas vēlas padarīt vēl asākas.

Aizraujošs piedzīvojums, kuru vari izbaudīt kā vienatnē, tā draugu kompānijā vai kopā ar ģimeni. Piedzīvojumu parks ir piemērots arī bērniem. Darbojas arī mūsdienīgas kafejnīca, kur pēc trases iziešanas vari iestiprināties. Trase kokos izmaksā 10 eiro par personu līdz 16 g.v. vai 14 eiro par pieaugušu personu. Atvēlētais laiks – trīs stundas.

Valmieras piedzīvojumu parka lokācija

Velomaršruts “Zaļā Valmiera”

valmiera gauja daba velo

Ja jaunas vietas labprāt iepazīsti, minot velosipēda pedāļus, vērts ieskatīties velomaršrutā “Zaļā Valmiera”. Tas ir 9 kilometru garš maršruts, kurš mijas cauri pilsētas parkiem, upes krastiem un pilsētas zaļajām ielām. Ja esi bez velosipēda, nebēdā, jo maršrutu var arī izstaigāt.

Protams, lai pilnībā izbaudītu šo maršrutu, vislabāk to veikt pavasarī vai vasarā.  Tomēr arī ziemā atradīsi visai daudz zaļus elementus, kas paslēpušies šajos deviņos kilometros.  Ar velosipēdu šis brauciens aizņems aptuveni 1,5 stundas, ar kājām 2-3 stundas.

Velomaršruts “Zaļā Valmiera”

Valmieras Olimpiskais centrs

Cilvēkiem, kas labprāt nododas sportiskām aktivitātēm, jāpietur Valmieras olimpiskajā centrā. Zem olimpiskā centra jumta ir gan peldbaseins, gan Jāņa Daliņa stadions, gan sporta zāle un slidotava. Āra teritorijā ir futbola laukums un Māra Štromberga BMX trase.

Laba un daudzveidīga vide laba laika pavadīšanai un veselības uzlabošanai. Olimpiskais centrs ir atvērts visu nedēļu no plkst. 8:00 līdz 21:00.

Valmieras Olimpiskā centra lokācija

Dabas taka Sedas purvs

seda pastaigas purvs putni daba

Reiz visai neparastajā un ne tik zināmajā Vidzemes pilsētiņā – Sedā – viesojās Mārtiņš Ķibilds ar lielisko raidījumu “Adreses”.  Viņu skatījums uz Sedu bija caur pašas pilsētas prizmu. Tomēr tiem, kuriem tuvāki dabas objekti, Sedu vērts apmeklēt dabas takas dēļ.  Tā ir viena no garākajām purva takām mūsu valstī.

Labiekārotajā teritorijā iespējams atpūsties un uzrīkot nelielu pikniku. Tomēr taka nebūs piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai vecākiem, kuri vēlas taku paveikt ar bērnu ratiņiem.

Sedas purva dabas taka sastāv no diviem apļiem. Īsākais no tiem ir Sedas aplis, kas stiepjas 4,2 kilometru garumā, nedaudz lielāks ir Jērcēnu aplis 5, 5 kilometru garumā. Maršrutu var veikt,  arī abus apļus apvienojot.

Interesanta ainava, kura izveidojusies, kopā saplūstot purva dīķiem, kūdras laukiem un dzelzceļam. Dabas takā ierīkots arī skatu tornis, no kura iespējams novērot putnus.

Dabas takas Sedas purvs lokācija

Gaujas dabas taka un koka skulptūru parks

gauja parks latvija daba vidzeme

Netālu no Valmieras – Strenču Gaujmalā – izveidots Gaujas dabas taka un koka skulptūru parks. Interesanta vieta pastaigām, jo dabas ainava ir papildināta ar veselām trīsdesmit koka skulptūrām. Takai ir divi loki; viens no tiem plešas 5 kilometru garumā, otrs – 7 kilometru garumā.

Šī parka apmeklējums noteikti jāieplāno tiem, kuri labprāt uzturās un smeļas jaunus spēkus dabā. Mainīga, ainaviska apkārtne, Strenču krāces un Gauja un vieta, kur ieturēt nelielu pikniku.

Gaujas dabas takas un koka skulptūru parka lokācija

Izbrauciens ar laivu

Pavisam saprotami, ka pilsētā, kurai cauri stiepjas līkumainā Gauja, viens no izklaides veidiem ir laivošana. Ir pieejami vairāki maršruti, no kā izvēlēties. Tie atšķiras gan sarežģītības, gan garuma ziņā.

Katrs var izvēlēties sev piemērotāku maršrutu. Starp tiem atradīsi, piemēram, braucienu Strenči-Valmiera (25 km), Dakstu tilts – P17 tilts (17 km), Valmiera- Cēsis (44 km) vai pavisam apņēmīgiem laivotājiem Valmiera-Sigulda (84 km). Tā ir tikai daļa no laivošanas maršrutiem. Izvēle bagātīga, atliek tikai noīrēt laivu un mesties aktīvā piedzīvojumā, kura laikā netrūks daudzu skaistu skatu.

Lāzarparks “Shooter”

Lieliska alternatīva klasiskajam peintbolam – lāzertags. Aktīva un izklaidējoša atpūta dažāda vecuma cilvēkiem. Spēle, kas liks acīs iedegties azartam, uzlabos garastāvokli un saliedēs tavu kompāniju.

Lāzerparks “Shooter” darbojas cauru gadu, kā arī piedāvā noorganizēt spēli kādā īpašā dzīves notikumā. Piemēram, dzimšanas dienā vai vecpuišu ballītē. Pavisam droši, ka prom dosies pozitīvi uzlādēts. Aplūko lāzerparka cenrādi, un ieplāno jautru notikumu sev un saviem draugiem.

Lāzerpaka “Shooter” lokācija

Baskāju taka

baskaju taka berni atputa

Viena no jūtīgākajām mūsu ķermeņa vietām ir pēdas. Ja vēlies sev un līdzbraucējiem sagādāt īpašu piedzīvojumu, vari doties uz Baskāju taku. Tā stiepjas divu kilometru garumā, un šīs pastaigas laikā uzzināsi, kā ir staigāt pa stikla lodītēm, kastaņiem, keramzīta gabaliņiem un citiem materiāliem.

Kopumā takā ir izvietoti 15 dažādi segumi, kā arī veiklības elementi. Vieta, kas būs atbilstoša dažādām kompānijām – gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu lokam. Jāatzīmē, ka šī izprieca pieejama no _ līdz. Ieejas maksa ir 4 eiro par personu, sākot no 6 gadu vecuma. Brīvdienās Baskāju taka ir pieejama apmeklētājiem 10:00-18:00, savukārt darba dienās ierašanās ir jāsaskaņo.

Baskāju takas lokācija

Atpūtas iespējas ar bērniem

Arī dodoties uz Valmieru kopā ar bērniem, patīkams un jautrs laiks ir garantēts. Valmierā iespējams mesties dažādos piedzīvojumos, kas iepriecinās mazākos pilsētas viesus.

Bērnu auto pilsētiņa

piedzivojumu parks berniem

Vieta, kur nodoties īstai jautrībai – bērnu auto pilsētiņa. 350 kvadrāmetru plašā zāle aprīkota ar elektroauto, traktoriem un ekskvatoriem. Forša vieta, kur uzrīkot bērnu ballīti vai iegriezties tāpat vien. Jāņem vērā, ka vasarā auto pilsētiņa darbojas āra telpās, savukārt ziemā apmeklējums ir jāieplāno laicīgi un jāpiesaka iepriekš.

Bērni ne tikai izklaidēsies, bet arī iegūs jaunas prasmes. Vecākiem ir ierīkots stūrītis, no kura var noskatīties, kā bērnam sokas pie auto stūres. Viena stunda izmaksās 8 eiro par personu, pusstunda – 5 eiro par personu. Bērnu auto pilsētiņa atrodas atpūtas kompleksā “Avoti”, kur dažādas aktivitātes atradīsies visiem ģimenes locekļiem.

Bērnu auto pilsētiņas lokācija

Valmieras peldbaseins

Peldēšana ir ne tikai patīkama, tā sniedz arī daudz labuma mūsu ķermeņiem. Valmieras peldbaseinā pieejami divi atsevišķi nodalīti bērnu peldbaseini. Tur var gan apgūt peldēšanas prasmes, gan vienkārši atpūsties un izbaudīt ūdens priekus.

Šī pieturvieta nederēs spontānam pēdējā mirkļa lēmumam. Peldbaseina apmeklējumam jāsagatavojas – obligāti jāņem līdzi maiņas apavi un maisiņš, peldkostīms, peldcepure, dvielis un mazgāšanās piederumi.

Valmieras peldbaseina lokācija

Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs”

“Brīnumu mežs” ir vieta, kas sagādās bērniem daudz priekpilnu brīžu. Batuti, slidkalniņi un bumbu baseins. Jauka vieta, kur bērni var izpriecāties savā starpā. “Brīnumu mežs” piedāvā uzrīkot arī bērnu ballītes. Šī noteikti ir viena no bērnu iemīļotākajām vietām Valmierā.

Izklaides parka apmeklējums izmaksās 8 eiro darba dienās (1 stunda)/ 14 eiro (bez laika ierobežojuma). Brīvdienās cena ir mazliet augstāka – attiecīgi 14 un 17 eiro. Ģimenēm ar 3+ karti pieejama 20% atlaide.

Bērnu izklaides centra “Brīnuma mežs” lokācija

Fantāziju zeme “Neonija”

izstade neona gaismas

Fantāziju zeme “Neonija” būs ne tikai neaizmirstams notikums bērniem, bet jebkuram cilvēkam, kas labprāt ļaujas nelielai maģijai. Iespaidīgs vizuāls baudījums, kā arī audiāls piedzīvojums, kas sniegs patīkamu, nomierinošu efektu. Klejojumā pa neonu gaismu izgaismoto zemi jūs pavadīs mierpilna putnu un ūdens čalošana.

Ja vēlies izdzīvot nomoda sapni un mazliet atslēgties no realitātes, “Neonija” būs tieši laikā. Apmeklējums būs vairāk piemērots lielākiem bērniem, nekā pavisam maziņiem. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs. Ekspozīcijas ir tik iespaidīgas, ka pavisam maziem bērniem būs grūti atturēties no to aiztikšanas, tāpēc apmeklējums var neizvērsties tik mierpilns.

Fantāziju zemes “Neonija” lokācijas

Mini zoo “Mežiņi”

Grūti iedomāties bērnu, kuram nepatiktu dzīvnieki. Mini zoo apmeklējums ir jauka nodarbe visai ģimenei. “Mežiņos” mājo lamas, truši, kaziņas, mājputni un citi dzīvnieki. Vislabāk uz mini zoo doties labos laika apstākļos, jo lietainā laikā daļa no dzīvniekiem nebūs apskatāmi. Jāģērbjas silti un jādod priekšroka ūdensdrošiem apaviem, ja uz mini zoo dosies ziemas sezonā.

“Mežiņi” piedāvā ne tikai apskatīt dzīvniekus, bet piedalīties arī Angoras trušu cirpšanas un vilnas vērpšanas darbnīcā. Darbnīca norisinās ārā un tikai piemērotos laika apstākļos. Tā jāpiesaka savlaicīgi. Mini zoo iemītniekus varēsi arī pabarot ar saimniecībā piejaamo pārtiku.

Mini zoo “Mežiņi” lokācija

Ko apskatīt Valmierā

Savu viesošanos Valmierā vari paspilgtināt ar kādu no apskates objektiem.

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs
“Ztornis”

svetvieta udens tornis

Zilaisklans tiek uzskatīts par vienu no Latvijas svētvietām. Tas atrodas Kocēnu pagastā, aptuveni 13 kilometru attālumā no Valmieras. Senās tautas šeit reiz veica savus rituālus, turklāt šeit dzīvojusi arī viena no zināmākajām dziedniecēm – Zilākalna Marta.

Mūsdienās kalna pakājē ir izveidots Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs Ztornis. Tas atrodas ūdenstornī un modernā piebūvē. Lieliska vieta zinātkāriem cilvēkiem, kas vēlas uzzināt vairāk par šīs īpašās un neparastās vietas vēsturi, caur virtuālo realitāti apskatīt šaursliežu dzelzceļa lokomotīvi un pavērties uz šo vietu no augšas.

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra “Ztornis” lokācija

Gunta Ķiģuļa senlietu ekspozīcija

Guntis Ķiģulis ir kolekcionārs, kas Plāņu pagastā ir izveidojis iespaidīgu senlietu kolekciju. Ja sirdī esi vēsturnieks, šī ekspozīcija ir jāredz. Seno laiku darbarīki, mēbeles, mājsaimniecības preces, instrumenti, lauksaimniecības tehnika. Tas viss līdz Guntim nonācis daudzu gadu laikā, un viņš pats priecīgi pastāstīs par šo lietu dažādājiem stāstiem un ceļiem līdz viņa ekspozīcijai.

Jāņem vērā, ka apmeklējums jāpiesaka iepriekš. Kontaktinfromācija: +37129263766

Gunta Ķiguļa senlietu ekspozīcijas lokācija

Valmieras Livonijas ordeņa pilsdrupas

Vēsturiskais pieskāriens joprojām jaušams Valmieras pilsētvidē. Livonijas pils tika uzcelta 13.  gadsimtā Gaujas labajā krastā. Ziemeļu karš 1702. gadā pārvērta visai pamatīgi būvēto pili vien drupās. Vēlāk no pilsdrupu akmeņiem sāka būvēt citas ēkas, šādi nami joprojām redzami Rīgas ielā. No pilsdrupu pakalniem redzama arī ainaviskā Gauja.

Pilsdrupu apskati var apvienot kopā ar Valmieras muzeja apskati un paēšanu omulīgajā ģimenes picērijā “Vīnkalni”, jo šīs vietas atrodas vienas teritorijas ietvaros.           

Valmieras Livonijas ordeņa pilsdrupu lokācija

Neikenkalns un dabas koncertzāle

estrade koncertzale

Viena no mūsu tautas skaistākajām un koptākajām tradīcijām ir Dziesmu svētki. To pirmsākumi meklējami Valmieras novadā 1864. gadā. Juris Neikens bija šo svētku organizators un uz Dikļiem bija uzaicinājis sešus korus, kuri uzstājās pakalnā. Vēlāk šis pakalns tika nosaukts par godu Jurim Neikenam.

Nu Neikenkalnā iespējams apmeklēt brīnišķīgu dabas koncertzāli, kas atrodas starp upi un meža ieloku. Izveidota Skaņu birzs, kur jebkurš interesants var muzikāli paeksperimentēt ar ksilofonu, metalofonu, pūšaminstrumentiem un zvaniņiem. Lai pilnībā izbaudītu šīs vietas atmosfēru, ieteicams apmeklēt šo vietu kāda koncerta laikā.

Neikenkalna un dabas koncertzāles lokācija

Šokolādes ražotne “R CHOCOLATE”

Saldummīļiem labs pieturas punkts būs šokolādes ražotne “R Chocolate”. Šeit tiek darināti dažādi šokolādes našķi, piemēram, kraukšķi un trifeles. Tas ir ģimenes uzņēmums, kurš atrodas netālu no pašas Valmieras, Trikātā.

Ja vēlies ielūkoties saldumu tapšanas aizkulisēs, kā arī iemēģināt savu roku pats, “R Chocolate” būs pieredze, kas paliks atmiņā. Jaunas iemaņas, jaunas zināšanas un jauki pavadīts laiks lielpratēju pavadībā. Neaizmirsti, ka sava viesošanās ir jāsaskaņo un jāpiesaka iepriekš.

Šokolādes ražotnes “R Chocolate” lokācija

Ballītes un kultūra Valmierā

Ja uz Valmieru dodies ar otro pusīti vai jautru draugu kompāniju, tad noderēs pāris kultūras un izklaižu vietu ieteikumi.

Valmieras teātris

Tie, kuri labprāt savu ikdienu papildina ar kādu kultūras pasākumu, nenožēlos, ja aizies uz kādu izrādi Valmieras Drāmas teātrī. Tas ir vienīgais teātris Vidzemē, un ļoti nozīmīga kultūras vieta Valmierā. Šogad Valmieras teātrim aprit jau 100 gadi.

Plašs un mūsdienīgs repertuārs, kur katrs teātra apmeklētājs būs spējīgs atrast kaut ko savai gumei. Teātra izrādes veido tādi režisori kā Reinis Suhanovs, Inese Mičule, Māra Ķimele un citi. Aktieri un režisori no dažādām paaudzēm, kas kopā veido dinamisku sastāvu. Iepazīsties ar teātra repertuāru.

Valmieras Drāmas teātra lokācija

Valmieras muzejs

valmieras muzejs muzeja gids

Valmiera ir mājas arī plašam un daudzpusīgam muzejam. Muzejs sastāv no veselām astoņām ēkām, kas celtas laikā no 18. līdz 20. gadsimtam. Šī ir vieta, kur gūt zināšanas gan par Valmieras vēsturi, gan apskatīt dažādas mākslas darbu izstādes. Ja vēlies, iespējama arī ekskursija ar gidu pa muzeju teritoriju. Tieši šī teritorija ir Valmieras vēsturiskais centrs.

Muzejs piedāvā arī dažādas praktiskās darbnīcas, kas īpaši piemērotas būs tiem, kuri uz Valmieru ieradušies palielākā kompānijā. Ja esat pāris, kurš vēlas savas kāzas nosvinēt senlatviešu tradīcijās, Valmieras muzejs piedāvā mičošanas rituālu.

Valmieras muzeja lokācija

Valmieras vasaras teātra festivāls

Viena no Valmieras tradīcijām ir teātra festivāls, kas pilsētā norisinās ik vasaru. Tas ir interesants projekts, kas noteikti patiks tiem, kuri labprāt apmeklē teātra izrādes. Festivālā tās iespējams piedzīvot gan mazliet neierastākā veidā, gan mazliet neierastākā vidē. Turklāt bez teātra izrādēm organizatori izstrādājuši arī paralēlu programmu.

Kā aizmetnis šajam lieliskajiem svētkiem bija Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāls, kas Valmierā norisinājās no 1999. gada un notika reizi trīs gados. Valmieras vasaras teātra festivāls ir kā šīs tradīcijas turpinājums, tomēr daudz izvērstākā veidolā. Ja esi skatuves mākslu cienītājs, šis noteikti ir notikums, kuru jāieplāno savā plānotajā.

Festivāla mājaslapa

Caurumkrogs

izstade valmieras muzejs

Pieturvieta tavā maršrutā, ja uz Valmieru dodies no Rīgas puses. Reiz Caurumkrogs bija vieta, kur ceļinieki ar zirgiem piestāja ceļā no Rīgas uz Valmieru. Taču mūsdienās šī ir brīvdabas gleznu galerija, kur apskatāmi mākslinieka Jāņa Staņislava Rozes darbi. Brīvdabas galerijā apskatāmi ne tikai portretista Rozes darbi, bet arī mākslas skolas audzēkņu veikumi.

Pateicoties vietējo inicatīvai, Kocēnos, Rozes dzimtajās mājās, tika veikti labiekārtošanas darbi. Pie brīvdabas galerijas ir arī velo novietne, kas izskatās pēc zirgu slita. Tā tapusi, pateicoties Kocēnu pamatskolas skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem.

Caurumkroga lokācija

Bārs “Tinte”

Valmieras naktsdzīve noteikti visvairāk bāzējas vienuviet – bārā “Tinte”. Tā ir valmieriešu iemīļota izklaides vieta, kas pastāv jau gadiem ilgi. Ja Valmierā paliec pa nakti un vēlies kārtīgi izdejoties, tad “Tinte” būs īstā vieta. Bārs strādā no ceturtdienas līdz sestdienai, un savas durvis ver vaļā 22:00. Augustā bārs svin savu dzimšanas dienu, kas nu jau ir kļuvis par tādu kā minifestivālu.

Bāra “Tinte” lokācija

Ir skaidrs – darāmā Valmierā netrūkst. Novēlam tev skaisti pavadīt laiku šajā pilsētā. Šo braucienu var lieliski apvienot arī ar Cēsīm. Iemet aci rakstā, un izlasi, ko darīt Cēsīs. Tomēr, ja nākamreiz dosies uz Latgales pusi, uzzini, ko darīt Rēzeknē.

Komentēt