Interesanti ceļojumu maršruti ar vilcienu

no

Brauciens ar vilcienu ir ērts un lēts veids kā apceļot Latviju. Šovasar, Pasažieru Vilciens piedāvā arī jaunus maršrutus un pieturvietas virzienā no Rīgas.

Tavām idejām, lūk apkopoti daži ceļojumu maršruti ar vilcienu, kurus šovasar ir vērts izmēģināt.

Gulbene

Šovasar ir uzsākta regulāra vilciena satiksme maršrutā Rīga-Gulbene. „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” piedāvā iepazīt Gulbeni caur orientēšanās spēli „Atklāj Gulbeni no jauna!”. Tajā var iepazīt Gulbenes parku pastaigu takas, izpētīt Vecgulbenes muižas vēsturi un izbraukt kādu loku ar elektrovilcieniņu. Izglītojošajā un interaktīvajā centrā „Dzelzceļš un tvaiks” ir iespēja izzināt arī dzelzceļa vēsturi.

Sestdienās var izmēģināt ceļojumu ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu dzelzceļa vilcienu – Gulbenes – Alūksnes bānīti. Šajā maršrutā bānītis piestāj arī skaistajā Stāmerienas pagastā. Tajā var apskatīt Stāmerienas pili vai izvizināties pa Stāmerienas ezeru ar laivu vai kuģīti.

Tiem, kas no Gulbenes vēlas turpināt ceļu ar riteni, ir iespēja izbraukt pa „Zaļo dzelzceļu”. Virzienā no Gulbenes līdz Balviem var piestāt Litenes pagastā. Tajā var apskatīt skaisto Litenes muižu, Pededzes upes apkārtni un neparasto Riteņu parku. Savukārt pretējā „Zaļā dzelzceļa” virzienā no Gulbenes ved maršruts līdz Jaunpiebalgai. Tajā var piestāt Rankas pagastā un apskatīt Rankas muižas kompleksu, kā arī Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centru.

Jaunkalsnava

Šī pieturvieta atrodas maršrutā Rīga-Madona. Šeit 3-11km garumā ir pieejams maršruts „Kalsnavas dārzu un mežu vilinājums”. Tajā apskatāmas dažādas retu stādu kolekcijas, dekoratīvas ainavas, meža pētīšanas stacija, Latvijas Valsts mežu kokaudzētavas un Kalsnavas arborētums.

Skaistajā Kalsnavas arborētuma dārzā ir iespējams apskatīt tūkstošiem dažādu un interesantu koku augu no visas pasaules – tulpjukokus, parūkkokus, zīdkokus, čūskegles un citus neparastus kokus. Šeit atrodas pastaigu takas, 25m augsts skatu tornis, skuju koku labirints, kā arī atpūtas un pikniku vietas. Pa dārza teritoriju tiek piedāvātas arī ekskursijas gida pavadībā.

Salaspils

Salaspili var sasniegt gan maršrutā no Rīgas, gan no citām pusēm – Aizkraukles, Krustpils, Daugavpils, Rēzeknes un Madonas. Šogad cauri Salaspils novadam iet Eiropas svētceļnieku maršruta posms – Svētā Jēkaba ceļš jeb Camino de Santiago. Šis maršruts stiepjas 17km garumā un ir īpaši nomarķēts, lai neviens interesents nenomaldītos.

Otrs šī gada jaunums Salaspilī ir gājēju maršruta izklaidējošā spēle „Salaspils dižie un īpašie koki”. Spēles maršrutu un uzdevumus var saņemt Salaspils tūrisma informācijas centrā. Izpildot visus spēles uzdevumus, ir iespējams saņemt mazu dāvaniņu no pilsētas.

Jūrmala

Jūrmala ir īpaši populārs atpūtnieku galamērķis. Vilciena dzelzceļš stiepjas gar visu pilsētu, tāpēc maršrutā no Rīgas par savu pieturvietu var izvēlēties Majorus, Dubultus vai Dzintarus. Jūrmalas pludmales piedāvā īpašas zonas gan aktīvai, gan mierīgai atpūtai. Gar piekrasti ir izvietojušās arī vairākas kafejnīcas un restorāni.

Ar dažādiem veikaliņiem, kafejnīcām un restorāniem āra terasēs var iepazīties arī uz gājējiem paredzētās Jomas ielas. Kājām gājēji un riteņbraucēji novērtēs arī īpaši izstrādāto 5-9km maršrutu pa vēsturiskajām Jūrmalas apkaimes vietām. Maršrutā ir iekļautas Lielupes villas, Buļļuciema bākas, Dubultu mākslas stacija un Vecbulduru arhitektūras objekti. Ar maršrutu var iepazīties Jūrmalas pilsētas mājaslapā.

vilciena maršruti

Cesvaine

Uz Cesvaini katru nedēļas nogali ir iespējams nokļūt ar vilcienu maršrutā Rīga-Gulbene. Šī vieta būs ideāls galamērķis romantiskam ceļojumam. Cesvaine piedāvā apskatīt sapņainas dabas ainavas, un tām līdzās – Cesvaines pili un muižas kompleksu.

Šo pieturvietu var izmantot kā galamērķi arī nelielam pārgājienam par novada teritoriju. Pārgājiena maršrutā vajadzētu iekļaut arī Grašu ciemu, Kārzdabas ciemu un Nesaules kalnu.

Sīkāku informāciju par katru no šiem vilcienu maršrutiem var apskatīt Pasažieru Vilciena mājaslapas tūrisma sadaļā.

Vairāk par aktīvās atpūtas iespējām vasarā lasi rakstā Aktīvās atpūtas piedāvājumi vasaras izbaudīšanai.

Taču varbūt tu ilgojies pēc mierīgākas atpūtas pie dabas? Tad ieskaties rakstā Kempingi Latvijā, kur atpūsties.

Lai izdevusies atpūta un jaunu pilsētu apceļošana! Ceram, ka šie ceļojumu maršruti ar vilcienu nu ir piefiksēti un esi gatavs jauniem piedzīvojumiem!

Komentēt