Aktīvās atpūtas piedāvājumi vasaras izbaudīšanai

no

Vasara ir pats piemērotākais gadalaiks, kad izbaudīt aizraujošas aktivitātes svaigā gaisā. Dienas ir garas un gaišas – kā radītas dažādiem piedzīvojumiem, izbraucieniem un pārgājieniem. 

Lai vasara būtu jautrības un fantastisku notikumu pilna, esam sagatavojuši sarakstu ar galvenajiem aktīvās atpūtas piedāvājumiem, kas noteikti jāizbauda vasarā.

Izbrauciens ar kvadracikliem

brauciens ar kvadracikliem

Lielisks veids, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku vasarā, ir uz kvadracikla. Brauciens ar kvadraciklu ir aizraujošs piedzīvojums, kas ļauj aizmukt no ikdienas steigas un labi pavadīt laiku. Tas ļauj sajust ātrumu un ne par ko citu vairs nesatraukties. Šis ir piedāvājums, kas aktuāls visu cauru gadu, neskatoties uz gadalaikiem – tomēr, protams, vasarā to izbaudīt ir daudz patīkamāk. Sajust svaigu gaisu un siltu vēju matos.

Braucieni notiek dažādās vietās un galvenokārt aptuveni 30 – 60 minūšu garumā. Lai braucienu ar kvadracikliem padarītu vēl aizraujošāku, ir dažādi piedāvājumi, kuros iekļautas arī citas izklaides. Piemēram, kvadracikli diviem Leiputrijā paredz izbraucienu kvadraciklu mugurā divām personām Leiputrijā ar apvienotu ekskursiju pa PSRS armijas poligonu; seno Rīgas-Sanktpēterburgas ceļu; Gaujas stāvajiem krastiem un Padomju armijas atstātajiem vēstnešiem – kurgāniem, tanku bedrēm, bunkuriem. Lielisks veids, kā pavadīt siltu vasaras pēcpusdienu ar draugu vai savu otro pusīti.

Brauciens ar ūdens motocikliem

brauciens ar ūdensmoci

Kad vēl, ja ne vasarā, izbaudīt dažādus ūdens priekus? Viens no tiem ir izbrauciens ar ūdens motociklu. Tas ir vēl viens piedāvājums, kas ļauj sajust brīvību un sniedz iespēj atrasties tikai tajā brīdī, nedomājot ne par ko citu.  Adrenalīna bagāts brauciens ar ūdens motociklu aptuveni 40 minūšu garumā, kurā var pievienoties arī draugi, ir īstā izvēle ātruma un adrenalīna cienītājiem.

Izjāde ar zirgu

izjāde ar zirgu

Mierīgākas atpūtas cienītājiem vasaras laikā noteikti jāizmēģina doties izjādē ar zirgu. Tas ir interesants piedzīvojums, kas ļauj sajust dzīvnieku izstaroto miera enerģiju. Izjādes ar zirgiem sniedz brīnišķīgu iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā un aplūkot skaistās pļavas un mežus. 

Arī izjādes, protams, ir dažādas. Tās var baudīt vienatnē vai doties aizrauošā izjādē kopā ardraugiem. Tāpat iespējams doties romantiskā izjādē ar savu mīļoto cilvēku un jauki pavadīt laiku kopā. Ir pieejama arī izjāde ar fotosesiju, kas ir jauks veids, kā iemūžināt kādu īpašu notikumu. Vai arī izveidot izjādi ar zirgiem par ģimenisku pasākumu, jo izjādes ir pieejamas arī bērniem. 

Lidojums jaunu emociju gūšanai

lidojums

Veids, kā vasaras laikā izbaudīt aizraujošu piedzīvojumu un arī iegūt jaunas emocijas, ir lidojums. Ir vairāki veidi, kā lidot – ar deltaplānu, ar paraplānu vai ar gaisa balonu. Lidojums ar gaisa balonu ir pieejams visu gadu, tāpēc to iespējams izbaudīt gan sniegotā ziemā, gan zaļā vasarā. 

Lidojums ar deltaplānu ir sezonāla izklaide, kas ļauj palūkoties uz pilsētu no putna lidojuma. Tas ir mierīgs lidojums, kura laikā iegūt jaunu perpektīvi – ieraudzīt ikdienā izstaigātas ielas, aplūkotas ēkas un ieraudzīt tās no pavisam cita skatu punkta. Lidojums ar paraplānu, savukārt, ir vairāk izaicinošs lidojuma veids. To iespējams baudīt kā ekstrēmu izklaidi, nododoties aerobātiskiem trikiem. 

Vairāk par lidojumu veidiem lasi rakstā Labākie veidi, kā izbaudīt lidojumu.

Lidojums ar turbīndēli

lidojums ar turbīndēli

Tiem, kas vēlas apvienot lidojumu ar ūdens priekiem, vispiemērotākā vasaras aktivitāte noteikti ir lidojums ar turbīndēli. Tas sniedz iespēju lidināties virs ūdens virsmas, ienirt ūdens dzelmē kā delfīnam un tad izšauties no ūdens kā raķetei. Emocijas, kas tiek gūtas šīs izklaides laikā, ir neaprakstāmas.

Turbīndēlis ir ērts un to ir viegli un droši izmantot. Viena no galvenajām pamatlietām, kas ir jāpatur prātā, ir līdzsvara noturēšana. Tam nevajadzētu sagādāt grūtības, jo jau pāris minūšu laikā noteikti atradīsiet līdzsvaru un sāksiet izbaudīt vienreizējās sajūtas, ko sniedz lidojums ar turbīndēli.

Niršana un zemūdens pasaules atklāšana

niršanas apmācības

Vasara ir piemērots laiks, lai izzinātu zemūdens pasauli. Veids, kā to var izdarīt, ir apgūstot niršanu. Daivings ir iespēja apgūt jaunu un pavisam citu pasauli – zemūdens karalisti. Un ikviens, kas kādreiz ir apmeklējis to, vairs nespēs dzīvot bez šīs pasaules. 

Lai spētu šo prieku izbaudīt, nepieciešamas niršanas apmācības. Tas aizņem pavisam neilgu laiku. Piedāvājumā ietilpst teorētiskās nodarbības, kuru laikā tiks gūts priekšstats par zemūdens niršanā izmantojamo aprīkojumu un ekipējumu, kā arī par fiziskajiem un fizioloģiskajiem procesiem, kas ir saistīti ar zemūdens niršanu. Tam sekos praktiskās nodarbības, kuru laikā tiks veikta niršana zem ūdens pieredzējušu instruktoru vadībā. Ieniršana siltajā sezonā notiek Slokas karjerā.

Aizraujošs laivu brauciens

laivu brauciens

Neaizmirstamu piedzīvojumu vasaras laikā garantē laivu brauciens. Tā ir populāra izklaide, kas tiek piedāvāta dažādās vietās. Kārtīgam piedzīvojumam pa Gauju iespējams izvēlēties piedāvājumu laivošana ar kajaku. Tas ir jautrs izbrauciens draugu lokā, kā laikā iespējams nodoties sarunām un draudzīgai sacensībai, vai tieši otrādi – kopīgi baudīt mieru, klusumu un skaisto dabu. 

Reizēm arī vasaras laikā nav tik daudz brīvu dienu, lai dotos garākā izbraucienā pie dabas. Tāpēc tas iespējams arī tepat Rīgā. Laivošana pa Rīgas kanālu ir lielisks veids, kā izbaudīt aizraujošas vasaras aktivitātes pilsētas centrā un iegūt fantastiskas emocijas. Tā ir iespēja ikvienam rīdziniekam un Rīgas viesiem iepazīt pilsētu no sev neierasta skatu punkta, airējot ar divvietīgām, drošām smailītēm pa Rīgas kanālu, Daugavas ūdeņiem un iepazīstot tās līčus, kanālus un pietekas.

SUP piedzīvojums purvā

SUP piedzīvojums

Izbraucieni ar SUP dēļiem pēdējo dažu gadu laikā ir palikuši ļoti populāri. Tā ir aizraujoša aktivitāte, kas ļauj pavadīt laiku uz ūdens un vērot apkārtni. Iespējams arī trenēt savu pārliecību un līdzsvara turēšanu, taču tiem, kas nejūtas droši, iespējams izbaudīt braucienu sēdus. Tiesi tāpēc SUP braucieni ir tik universāli un pieejami ikvienam. 

Viena no lokācijām, kas noteikti ir jāizbauda ar SUP braucienu, ir purvs. Purvs ir fantastiska un noslēpumaina valstība, kurā strāvo savāda enerģija, jo īpaši pašā rīta agrumā vai pašā vakarā, saules stariem apspīdot mazos, žuburainos kokus un krūmus. SUP piedzīvojums purvā ļauj iegūt īpašu noskaņu un neaizmirstamas atmiņas.

Pārgājiens ar teltīm

pārgājiens ar teltīm

Neviena vasara nav iedomājama bez jautriem pārgājieniem ar teltīm draugu vai ģimenes lokā. Tā ir fantastiska iespēja visiem sanākt kopā un izbaudīt laiku pie dabas – ejot pastaigās, veidojot jaunas atmiņas, gatavojot ēdienu svaigā gaisā, dziedot dziesmas un stāstot dažādus stāstus. Pārgājieni ir lieliska pieredze, ko vērts atkārtot vismaz reizi vasarā. 

Jauka pastaiga pa gaisa taku

pastaiga pa gaisa takām

Piedzīvojumu pilnu dienu ar ģimeni vai draugu lokā iespējams piedzīvot arī Esena dārzā. Tā ir vieta, kas nodrošina vairākas aizraujošas aktivitātes, no kurām viena ir pastaiga pa gaisa takām. Tās noteikti pārbaudīs ikviena drosmi un ļaus noskaidrot, vai būs pa spēkam pārvarēt visus šķēršļus, noturēties virvju pakāpienos, rāpties pāri alpīnistu sienai, un šķērsot virvju tiltiņus.

Šķēršļu trasi kokos var iesākt ar vieglāko – mazo apli, kurā ir 16 atrakcijas ar noslēdzošu 40 metru garu nobraucienu. Šajā maršrutā savus spēkus  darba dienās varēs pārbaudīt arī paši mazākie apmeklētāji, pat 3 līdz 5 gadus veci drosminieki savu vecāku pavadījumā. Lielisks piedzīvojums visai ģimenei ir garantēts.

Komentēt