Ieteikumi, kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanas

no

Ziemassvētku laiks tuvojas un sāk jau parādīties pirmās idejas par savu draugu, ģimenes un tuvinieku apsveikšanu. Dažas vērtīgas dāvanu idejas vari paspēt apskatīties rakstos Ziemassvētku dāvanas vecākiem un jauniešiem. Kad dāvanas jau sapirktas, bieži mēdzam aizmirst par to skaistu iesaiņošanu, ko nemaz tik grūti nav izdarīt pašam.

Lai dāvanu sarūpēšanas laiku padarītu vienkāršāku, nolēmām apkopot dažādus veidus, kā pašam dāvanas arī iesaiņot. Balstoties uz dāvanas veidu un formu, varēsi atrast tieši tavai dāvanai piemērotāko veidu, kā to atbilstoši iesaiņot.

Raksta noslēgumā arī daži noderīgi padomi par to, kā radoši izpausties dāvanu saiņošanas procesā un padarīt iesaiņoto dāvanu vēl personiskāku.

Dāvanu iesaiņojuma veidi

Ir dažādi veidi, kā dāvanu iesaiņot. Zemāk esam apkopojuši ērtākos iesaiņošanas veidus, kas piemēroti jebkāda veida dāvanām. 

Skaists dāvanu maisiņš

Klasisks mūsdienu dāvanu iesaiņojums ir dāvanu maisiņš. Tie ir atrodami dažādās krāsās, izmēros un svētku tematikās. Šāda iesaiņojuma galvenā priekšrocība ir ātra un vienkārša iesaiņošana bez liekām pūlēm. Lai šis iesaiņojums nebūtu garlaicīgs, svarīgi atrast unikālu dāvanu maisiņu, kas pārsteigs dāvanas saņēmēju un liks priecāties, ka nu viņa īpašumā ir ne vien dāvana, bet arī skaists iesaiņojums.

Gaumīgs iesaiņojuma papīrs

Iesaiņojuma papīrs ir labs veids, kā iesaiņot dāvanas četrstūra formā. Protams, ar labām iemaņām var papīrā iesaiņot jebkādas formas dāvanu. Tomēr, praktiski domājot, šis iesaiņojuma veids būs visefektīvākais tādām dāvanām kā grāmatas, pierakstu klades, plānotāji, kalendāri, jau iepakotas lampu virtenes u.c.

Dāvanu kaste atbilstošā formā

Vēl viens vienkāršs dāvanas iesaiņojums, kur sarežģītākais ir veikalā atrast piemērotāko, ir dāvanu kaste. Tās jau veikalā ir skaisti pieejamas un noformētas – atliek vien piemeklēt dāvanas formai atbilstošo – četrstūra, apaļu, trijstūra utt.

Pītais groziņš

Ne viss ģeniālais ir sarežģīts – parastie pītie groziņi bieži vien kalpo par skaistu un praktisku dāvanu iesaiņojumu. Tajos ērti var salikt dāvanu, ja tā sastāv no vairākiem priekšmetiem. Piemēram, ja gribi mammai uzdāvināt mājas spa groziņu, tad piepildi to ar smaržīgām vannas bumbām, ķermeņa sviestu u..c skaistumlietām. Tematiskais groziņš ir skaists un gatavs.

Skaisti ziemas cimdi

Ziemassvētkos ierasts dāvināt mīļas un siltas zeķes, cimdus, cepures un šalles. Šīs visas var būt arī jaukas iesaiņošanas idejas. Ja plāno uzdāvināt mīkstas un siltas zeķītes un vēl kādu dāvaniņu, tad to vari paslēpt zeķēs. 

Aploksne

Ja svētkos vēlies dāvināt naudu vai dāvanu kartes, tad labs iesaiņošanas veids ir aploksnes. Nu jau arī tās ir pieejamas dažādās krāsās un pat speciāli paredzētas svētkiem – ar skaistiem zīmējumiem, viegli un parocīgi atvērtas.

Citus dāvanu iesaiņošanas veidus atradīsi FromMe.lv rakstā Dāvanu iesaiņošana.

Padari iesaiņojumu personisku

dāvanu saiņošana

Kad dāvana iesaiņota pēc izvēlētās saiņošanas metodes, iespējams dāvanai pievienot vēl lielāku vērtību. Ja ir laiks un vēlme, atraisi vaļā savu radošo iedvesmu un padari dāvanas iesaiņojumu sirsnīgu un personisku – griez, līmē, zīmē un raksti!

Zemāk daži vērtīgi padomi par to, kā dāvanas iesaiņojumu pilnveidot paša rokām!

Atceries bērnību – zīmē, līmē, izpaudies

Vislabākais veids, kā iesaiņoto dāvanu papildināt, ar piešķirot tai savu radošo interpretāciju. Ja dāvana iesaiņota skaistas krāsas dāvanu kastē, tad atrodi skaistas lentas, kas uz kastes krāsas labi izcelsies. 

Nebaidies arī griezt, līmēt, zīmēt, aplipināt, aptīt un ko tik vēl nē! Ziemassvētku klasiskās krāsas baltā, sarkanā un zaļā ļoti skaisti izskatās arī apvienojumā ar citām krāsām. Izmanto dažādus diegus, dziju, kreppapīru, plastilīnu. Parastas krāsas iesaiņojumu vari skaisti izrotāt ar izgrieztām sniegpārslām vai zvaigznēm. Spīdumi arī ir universāls rīks ar ko piešķirt dāvanai mirdzumu un svētkiem tik raksturīgo maģiju.

Neaizmirsti par apsveikuma kartīti

Kad dāvana iesaiņota, tad mēdzam aizmirst par personiska sveiciena pievienošanu. Protams, dāvināšanas mirklī dāvanas saņēmējs zinās, no kā dāvana ir. Un ja tā būs skaisti un oriģināli iesaiņota, to noteikti arī neaizmirsīs! Un ja nu tomēr – Ziemassvētkos, kad sabraukusi visa ģimene kopā, apjukt dāvanu kaudzēs ir pavisam vienkārši.

Kartiņas izveidē arī vari kārtīgi izpausties. Vienkārši un praktiski ir vienkārši paņemt kartīti, kur uzrakstīt īsu sveicienu un pievienot kartīti klāt iesaiņojumam – uzlīmēt uz kastes, iesaiņojamā papīra vai uzreiz uzrakstīt uz aploksnes.

Ja vēlies pacelt kartītes veidošanu jaunā līmenī, tad droši darbini radošo garu! Atrodi internetā kādu skaistu pantiņu vai, vēl labāk, saceri to pats! Nebaidies izpausties ar dažādiem rokraksta fontiem, krāsām, zīmējumiem. Kas no sirds nācis, tas arī patiesi iepriecinās.

Svētku gardums ir labākais dekors

Vel viena ideja ir pievienot dāvanu kastei u.c. iesaiņojumiem ko gardu. Piemēram, kartīti apvienot ar gardu un glītu šokolādi. Tas gan izskatīsies skaisti, gan arī vēlāk iepriecinās vēderu. Dekori, ko vēlāk iespējams gardu muti notiesāt, ir vislabākie! 

Lai skaisti svētki!

Komentēt