Atpūta Latvijas pilīs

no

Latvijas teritorijā jau gadsimtiem ilgi ir vairākas skaistas pilis un muižas ar bagātu vēsturi. Tās ilgu laiku kalpojušas par apskates objektiem visiem interesentiem, taču nu jau liela daļa no tām ir tikušas renovētas un pārveidotas par viesnīcām. Tiem, kas vēlas karaliski atpūsties, viesošanās kādā no Latvijas pilīm ir lieliska izvēle.

Vairākās pilīs, kas ir pielāgotas viesu uzņemšanai, ir izveidoti arī SPA centri, tematiskas vakariņas viduslaiku stilā, skaisti iekārototi pagalmi un pils teritorijas. Izvēloties atpūsties pilī, iespējams sajust patiesi iespaidīgas sajūtas, izjust bagātīgu devu vēstures un seno notikumu – atrasties visa šī centrā un sajusties pilī kā mājās.

Šajā rakstā uzzini nelielu ieskatu par Latvijas pilīm, kurās iespējams nakšņot un izbaudīt patiesu atpūtu.

Par konkrētiem atpūtas piedāvājumiem, ko baudīt dažādās Latvijas pilīs un muižās, lasi rakstā Apceļo Latvijas pilis un muižas.

Dikļu pils – karaliska atpūta Vidzemē

Izbraucienam karaliskai atpūtai uz Vidzemi iespējams izvēlēties Dikļu pili. Pati pils ir burvīga, tāpat kā tās apkārtne. Dabas skaistums šeit plešas teju 20 ha platībā. Atpūtu un mieru no pilsētas steigas iespējams baudīt garās pastaigās par pils parku, izbraucienos ar zirgiem, vizinoties ar laivu pa pilij blakus esošo dīķi un citas aktivitātes.

Dikļu pils četru zvaigžņu viesnīcas numuriņi ir skaisti iekārtoti un ļauj sajusties patiesi īpaši. Mēbeles, kas rotā istabas, ir no 19.–20.gs. laika perioda. Grezns interjers mijās ar senatnes eleganci un šarmu. Papildus nakšņošanai pils viesnīcā un gardām vakariņām restorānā, iespējams arī ļauties dažādām SPA procedūrām. Viesiem tiek piedāvātas enerģiju atjaunojošas SPA dabas kūres.

Jaunpils pils – viduslaiku cienīga atpūta

Vieta, kur sajust patiesu viduslaiku atmosfēru, iejusties dažādos tēlos un baudīt viduslaiku maltīti, ir Jaunpils pils. Jaunpils pilī ir īpaša gaisotne, senatnīgi mūri un grezni viduslaiku apartamenti, kas ikvienam ļauj iejusties baronu lomā. Jaunpils pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Jaunpils pils celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis.

Grezni apartamenti pilī izveidoti jau 17.gadsimtā, kad baroni labiekārtoja Rekes bruņinieku pili, to pielāgojot muižnieku dzimtas ērtībām. Jaunpils pilī bieži tiek svinēti svētki un dažādi īpaši notikumi. Tāpat šī pils ir lieliski piemērota atpūtai divatā ar savu mīļoto cilvēku. Ir vairāki piedāvājumi, kas domāti tieši romantiskai atpūtai divatā – gan romantiskas vakariņas, gan īpašs pirts rituās.

Jaunmoku pils – vieta pilnīga miera baudīšanai

Jaunmoku Pilī ir izveidots lielisks atpūtas komplekss ar daudzveidīgu piedāvājumu klāstu ārpus pilsētas trokšņiem un steigas – klusā, pakalniem ieskautā Kurzemes ainavā. Apkārtne ir brīnišķīga un piemērota pilnīga miera baudīšanai. Saglabājot apkārtnes kultūrvēsturiskās vērtības un ieviešot arvien jaunus kultūrtūrisma produktus, Jaunmoku pils kļuvusi par vienu no atpazīstamākajām atpūtas vietām Latvijā.

Saviem viesiem piedāvājam Meža muzeja apskati, viesnīcas un restorāna pakalpojumus, kā arī greznas telpas svinībām un konferencēm. Numuri ir skaisti iekārtoti, tajos ir greznas mēbeles un maigi toņi – viss, kas nepieciešams, lai sajustos komfortabli, mierpilni un īpaši karaliski.

Bīriņu pils – gleznaini parki, divi ezeri un gardas pils parka tējas

Bīriņu Pils viesnīca ir senatnes, gleznaina parka un ezeru ieskauta vieta neaizmirstamai atpūtai. Istabas izvietotas Pils ēkā trīs stāvos un blakus esošajā Dārzniekmājā divos stāvos. Bīriņu Pils restorāns atrodas skaista parka ieskautā vēsturiskā pilī pie ezera 55 km attālumā no Rīgas centra un apkalpo banketus, seminārus, dārza svētkus, Restorānu Pils lielajā Velvju zālē un vasaras kafejnīcu vecajās Ūdensdzirnavās.

Bīriņu pils piedāvā ne vien bezrūpīgu atpūtu pils istabās, bet arī pastaigas un atpūtu svaigā gaisā pils parkos, peldes abos ezeros, kā arī pirts un baseina baudīšanu pils ēkā. Viesiem tiek piedāvātas arī īpašas pils parka tējas uzmundrinājumam un enerģijai vai, tieši otrādāk, mieram un relaksācijai. Augu ziedu un lapu spēks, kas uzkrāts katra auga īpašajā vasaras kulminācijā, ir izcils palīgs cilvēka fiziskās un mentālās veselības uzlabošanai.

Mežotnes pils – sauna un vīns uz pils terases

Mežotnes pils jeb bijusī Mežotnes muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Mežotnes pagastā, Mežotnē. To klasicisma stilā pēc Pēterburgas galma arhitekta Džakomo Kvarengi meta uzcēla Johans Georgs Ādams Berlics 1798. – 1802. gados. Šobrīd daļa no tās ir pārveidota arī par 4 zvaigžņu viesnīcu – trešajā stāvā.

Mežotnes pils saviem viesiem piedāvā 21 labiekārtotus numuriņus 19.gs stilā ar īpašiem nosaukumiem – Ziedonis, Jaukās atmiņas, Rožistaba u.c. Mežotnes pils piedāvā baudīt atpūtu saunā un izsalkumu remdēt restorānā, kas gatavo gardus ēdienus. Taču pāriem tiek piedāvāti īpaši romantiski piedāvājumi, kas iekļauj saunas baudīšanu, nakšņošanu numuriņos, vīna baudīšanu un pils terases un vēl citus labumus.

Piena muiža – vēsturiskā atmosfēra un pelde piena upē

Piena muiža ir vieta, kas sniedz viesiem pārliecinošas vērtības – nav pasaulē tik daudz lietu, kas reizē ir vienkāršas, tīras un skaidras, bet tai pat laikā tik daudz izsakošas kā piens. Tas ir spēka, veselības un pārticības simbols. Piena muižā iespējams izbaudīt vēsturisko atmosfēru un gūt neaizmirstamas emocijas.

Piena muiža – Berghof piedāvā ļauties nesteidzīgai atpūtai un izsmalcinātai nakšņošanai Kungu mājā. Muižas viesi aicināti izbaudīt arī peldi Kungu pirts baseinā, siltu pienu ar medu pirms gulētiešanas saldākam miegam un kafiju ar sviestmaizi brokastīs – tas viss iekļauts numuriņu cenā. Piena Muižā var palutināt miesu un dvēseli ar atjaunojošiem, dziednieciskiem Piena SPA skaistuma un pirtī iešanas rituāliem, kā arī ļauties sportiskām aktivitātēm tenisa kortos un sporta laukumā.

Mālpils muiža – klasicisma arhitektūra un romantisks tējas namiņš

Mālpils muiža atrodas vien 50 km attālumā no Rīgas. Tas ir izcils klasicisma arhitektūras piemineklis un vēstures liecību glabātuve. Muiža tika atjaunota, maksimāli saglabājot tās vēsturisko, klasicisma stilam raksturīgo arhitektonisko veidolu. Muižā ir pieejami 22 izsmalcināti numuriņi, no kuriem katrs ir īpašs, ar individuāli veidotu dizainu.

Mālpils muiža piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas, sniedzot iespēju ikvienam muižas viesim – gan romantikas mīlētājiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan aktīvās atpūtas piekritējiem brīvo laiku pavadīt atbilstoši savai gaumei. Mālpilī nesen atklāta jauna Dabas taka – 6,5 km garā dabas taka ved no viduslaiku pilskalna gar Mergupītes kreiso krastu līdz atpūtas vietai pie Oto Skulmes dižozola pretī ” Skulmju ” mājām. Mālpils muižas parkā pie paša dīķa atrodas mājīgs Tējas namiņš, kuru iespējams iznomāt maza piknika rīkošanai vai tējas baudīšanai lietainā laikā.

Sventes muiža – atpūta dažādos gadalaikos

Sventes muiža atrodas Latgalē un tā ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota viesnīca un kura atrodas prom no pilsētas steigas, gleznainā Daugavpils novadā. Restaurētās grāfa muižas gaisotne, kas papildināta ar mūsdienīgām ērtībām, ir lieliska vieta atvaļinājumam, romantiskām brīvdienām, komandējumiem vai svinīgiem pasākumiem. Viesnīca ir ieguvusi 4 zvaigžņu viesnīcas cienīgu sertifikātu.

Skaistās Sventes muižas piedāvājumā ir viesnīcas numuriņi, kur katrs nosaukts par godu vienam no 12 gada mēnešiem no “Janvāra” līdz “Decembrim”, un kuri ir īpaši ar izvēlētā gadalaika stilu un gaisotni. Numuri ir apgādāti ar visām ērtībām, lai atpūta izvērstos bezrūpīga un nesteidzīga. Sventes muižas restorāna ēdiens gatavots ievērojot klasiskās Eiropas virtuves tradīcijas. Tā mierīgā atmosfēra ļaus aizmirst par steigu un pilnvērtīgi izbaudīt jautru svētku gaisotni vai ieslīgt romantiskā noskaņojumā.

Skrundas muiža – izsmalcināta gaisotne un plašs SPA klāsts

Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā. 19. gs. sākumā, klasicisma stilā celtā ēka, mūsdienās kļuvusi par lielisku vietu atpūtai un pasākumiem. Viesnīcai ir piešķirts Hotelstars Union starptautiski atzītais 4 zvaigžņu Superior sertifikāts. Ikviens ir aicināts baudīt pusdienas vai elegantas vakariņas gaišā un mierīgā atmosfērā Skrundas muižas restorānā.

Skrundas muižā ir ļoti plašs SPA procedūru un rituālu klāsts, tādējādi viesus nodrošinot ar augstas klases atpūtu. Skrundas muižas SPA atrodas atsevišķā ēkā, kas lieliski iekļaujas kopējā muižas teritorijas plānojumā. ‘’SPA piedāvājumi ir izveidoti atbilstoši mūsu viesu vēlmēm – kā to piedāvā augsta līmeņa SPA viesnīcas, un mūsu mērķis ir kļūt par vienu no izcilākajiem SPA Kurzemē. Mūsu SPA piedāvājumi ir daudzveidīgi, balstīti uz gadalaiku mijiedarbībā un senču tradīcijās.’’

Mārcienas muiža – romantisks interjers un bagāta vēsture

Kopš 13. gs. beigām Mārciena bija baronu Tīzenhauzenu dzimtas īpašums. No 19.g.s.vidus Mārcienas īpašnieks bija barons Voldemārs fon Maidels. Vidzemes vidienē viņš radīja izcilu neorokoko stila šedevru, greznāko pili Baltijā. Latvijas Valsts Vēstures muzejā saglabājušās unikālas ārskata un interjera fotogrāfijas. Mārcienas muiža celta nedaudz vēlāk kā saimnieciska vienība un medību muiža.

Šodien Mārcienas muiža ir īsts sapnis ikvienam, kas vēlas sajusties īpašs un izbaudīt izsmalcinātu atpūtu un SPA. Numuriņos izveidotais dizains liek elpai aizrauties. SPA komplekss jūsu labsajūtai veidots divās daļās – relaksējošajā, kurā ietilpst siltais baseins, aukstā ūdens baseins, Sauna, Skuju tvaika pirts, Sāls istaba, Zāļu tēju krēsli, āra burbuļvanna, ūdens dzirnavas jeb kontrastu duša un SPA procedūru zonā.

Liepupes muiža – grezni dekori un dabas SPA

Liepupes muiža ir ar mīlestību radīta vieta, kas piedzīvojusi 8 gadus ilgu restaurāciju. Neskatoties uz apjomīgajiem atjaunošanas un restaurācijas darbiem, namā ir izdevies saglabāt senatnīguma elpu un īpaši skaistu karalisku atmosfēru. Kungu mājas pirmā stāva telpu interjers veidots kā kopēja, gaismas caurstrāvota telpa, kur zāles saplūst cita ar citu. Numuri ir aprīkoti ar malkas krāsnīm un katru dienu tiek piepildīts malkas grozs. Suite klases apartamentu griestus rotā grezni, restaurēti dekori, no istabām paveras brīnišķīgs skats.

‘’Liepupes muižas SPA esam centušies radīt unikālu konceptu paņemot labāko no pasaules pieredzes, savienojot to ar Vidzemes lauku dabas bagātību un senču zināšanām. Procedūrās izmantojam bioloģiski audzētus produktus no Latvijas laukiem, kurus mūsu prasmīgie meistari gatavo tieši pirms procedūras, tieši konkrētajam klientam.’’ Klientu labsajūtai tiek piedāvātas aromātiskas tvaika pirtis un ūdens baļļas, SPA rituāli diviem, dažādas masāžas un maskas, kā arī pēc procedūrām, nesteidzīgu muižas zāļu tējas un veselīgu našķu baudīšanu SPA atpūtas istabā. vienlaicīgi, vienā telpā.

Elegantai un mierpilnai atpūtai dinamiskajā lielpilsētā, izvēlies kādu SPA centru no raksta SPA centri Rīgā.

Ja vairāk interesē mierpilna atpūta tālāk no pilsētas trokšņiem, ieskaties rakstos SPA atpūta Rīgas pievārtē un SPA atpūta Latvijas reģionos.

Komentēt