Miglas lukturu tehniskā apskate – ko ir svarīgi zināt?

no

Lai vadītu automašīnu nepietiekamas redzamības apstākļos, tiek izmantotas īpašas ierīces – miglas lukturi. Par to, kas ir miglas lukturi, kādi ir tā veidi, no kā tie sastāv, kā darbojas, kas ir miglas lukturu tehniskā apskateun kā izvēlēties pareizu lukturi automašīnai, lasiet vairāk šajā rakstā.

Kas ir miglas lukturi?

Miglas lukturi ir īpašas automobiļu apgaismes ierīces, kas paredzētas, lai uzlabotu ceļa apgaismojumu nepietiekamas redzamības apstākļos. Miglas lukturi tiek izmantoti, lai uzlabotu ceļa un paša transportlīdzekļa redzamību miglas, stipra lietus, sniegputeņa, putekļu vētras u.c. apstākļos.

Miglas lukturi uzlabo braukšanas drošību uz visa veida ceļiem vissarežģītākajos laika apstākļos, tāpēc automašīnu īpašnieki to bieži uzstāda pēc savas iniciatīvas. Taču pirms izvēlēties un uzstādīt miglas lukturus ir jāsaprot, ko ņemt vērā un kāda ir miglas lukturu tehniskā apskate. Kādi pastāv lukturu veidi, kādas mēdz būt  to konstrukcijas un ekspluatācijas īpatnības.

Miglas lukturu veidi un konstrukcijas

Miglas lukturus var iedalīt grupās pēc to mērķa un izstarojamās gaismas spektrālā sastāva.

Pēc uzdevuma miglas lukturi tiek iedalīti divos veidos:

  • Priekšējie – lai apgaismotu ceļu automašīnas priekšā, tos uzstāda transportlīdzekļa priekšpusē;
  • Aizmugurējie – lai uzlabotu transportlīdzekļa redzamību, uzstāda transportlīdzekļa aizmugurē.

Apgaismes ierīces, kas uzstāda automašīnas priekšpusē, ir priekšējie miglas lukturi, ​​tie ir paredzēti, lai uzlabotu redzamību transportlīdzekļa vadītājam. Šie elementi veic priekšējo lukturu funkcijas sliktas redzamības apstākļos.

Miglas lukturu tehniskā apskate

Apgaismes ierīces, kas uzstāda automašīnas aizmugurē, ir aizmugurēji miglas lukturi, to galvenais mērķis ir uzlabot paša transportlīdzekļa redzamību aizmugurē braucošo automašīnu vadītājiem. Šie elementi veic aizmugurējo gabarītlukturu funkcijas sliktas redzamības apstākļos.

Pēc gaismas spektrālā sastāva priekšējie un aizmugurējie miglas lukturi mēdz būt:

  • Baltie – aprīkoti ar parasto caurspīdīgo difuzoru;
  • Dzeltenie – aprīkoti ar dzelteno difuzoru;
  • Sarkanie – aprīkoti ar sarkanu difuzoru, pielieto tikai aizmugurējiem lukturiem.

Miglas lukturu krāsa neietekmē ceļa apgaismojuma kvalitāti miglas laikā, taču tā ietekmē, kā vadītājs uztver ceļa situāciju. Ir svarīgi atcerēties, ka miglas lukturu tehniskā apskate ir process, ko nepieciešams veikt regulāri un paturēt prātā.

Komentēt