Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Latvijā

no

Aizvien vairāk cilvēku pievēršas veģetāram un vegāniskam dzīvesveidam. Ir noderīgi zināt piemērotas vietas, kur ir atbilstoša ēdienkarte,  tāpēc apkopojām vairākas kafejnīcas Latvijā, kur paēst veģetāri un vegāniski. Daļa no kafejnīcām ir pilnībā balstītas uz augu valsts ēdienkarti, daļa ir iekļāvuši savā piedāvājumā šādas opcijas.

Sarakstā pievienotas gan Rīgā, gan ārpus tās. Tādējādi šis raksts noderēs arī dodoties izbraucienos pa Latviju. Izlasi, ko darīt dažādās Latvijas pusēs un izmanto izdevību kādā no pilsētām izmēģināt vegāniskos ēdienus!

Raksta saturs:

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Rīgā

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Vidzemē

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Kurzemē

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Zemgalē

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Latgalē

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Rīgā

Dažādas kafejnīcas Rīgā, kur paēst veģetāri un vegāniski.

Mazā terapija

Viena no populārākajām vietām Rīgā, kur paēst vegāniski, ir “Mazā terapija”.  Kafejnīcā ir augu valsts ēdienkarte.  Svētdienās “Terapija” rīko arī brančus, kas ir lieliska iespēja izmēģināt jaunas garšas.

Daudzveidīga ēdienkarte, kur katrs atradīs sev ko saistošu. Terapijā pasniedz arī klasisku ēdienu vegāniskās versijas – piemēram, karbonādi vai auksto zupu. Turklāt tas viss – pašā Rīgas centrā.

“Mazās terapijas” ēdienkarte.

“Mazās terapijas” lokācija.

The Beginnings

Patīkama atmosfēra pašā Rīgas centrā, kur parūpēsies ne tikai par tavu labsajūtu, bet arī veselību.

Veselīgas ēšanas koncepta restorāns, kas saviem klientiem piedāvā ēdienus no ilgdzīvotāju diētai atbilstošus ēdienus. Pieejamas opcijas arī svaigēdājiem.

“The Beginnigs” piedāvā īpašu ēdienkarti – ēdieniem ir norādīts, cik enerģijas, šķiedrvielu, olbaltumvielu un omega 3 uzņemsi. Turklāt arī saldummīļiem ir iespēja tikt pie veselīgiem našķiem, kuri ir bez cukura, nesatur laktozi un glutēnu.

“The Beginnings” ēdienkarte

Restorāna “The Beginnings” lokācija

Kozy Eats

Viena no visaugstāk vērtētajām vegānu kafejnīcām ir “Kozy Eats”. Ēdienkartē atradīsi vegāniskas uzkodas, wrapus, bļodas un “comfort food” jeb ēdienu, kas uzlabos noskaņojumu.

Kafejnīcas klienti slavē jauko un ātro apkalpošanu, brīnumgardo ēdienu un patīkamo atmosfēru. Vieta, kur gribēsies iegriezties vēlreiz.

“Kozy Eats” ēdienkarte

Kafejnīcas “Kozy Eats” lokācija

MiiT Coffee

“Miit Coffee” ēdienkarte piemērota gan vegāniem, gan veģetāriešiem. Sestdienās un svētdienās iespējams pavadīt nesteidzīgas brīvdienas – “Miit” piedāvā pankūku rītus.  Pankūkas ir vegāniskas un bez glutēna. Līdzās pankūkām, brīvdienu brančos tiek servēti arī dažādi salāti, hummusi, muslis un citi ēdieni.

Šī ir vieta, kas jāpatur prātā tiem, kuri novērtē kvalitatīvu kafiju. Svaigi grauzdētas pupiņas, kas savu ceļu uz kafejnīcu mērojušas no mazām kafijas saimniecībām.

“MiiT Coffee” ēdienkarte

“Miit Coffee” lokācija

Zero waste kafejnīca “Cafe M”

“Cafe M” ir pirmā bezatkritumu kafejnīca Rīgā un Baltijā. Vieta, kur nobaudīt gardu kafiju un kādu krāsainu “Vigancakes” kūkas gabaliņu.

Mājīga atmosfēra, kur iegriezties var arī kopā ar savu četrkājaino draugu. “Cafe M” veido arī lekcijas un meistarklases par kafiju.

“Cafe M” lokācija

Āzijas virtuve “Himalaya Asia Kitchen”

“Himalaya Asia Kitchen” nav vegāniska koncepta kafejnīca, taču ēdienkartē ir vairāki ēdieni, kas ir piemēroti veģetāriešiem un vegāniem. Laba vieta, kur drēgnā laikā sasildīties ar kādu pikantu zupu.

“Himalaya Asia Kitchen” ēdienkarte

“Himalaya Asia Kitchen” lokācija

Svaigēdāju kafejnīca “Nirvana Raw”

“Nirvana Raw”  ir atrodama divās vietās Rīgā – krastmalā un centrā. Svaigi dārzeņu un augļu ēdieni, kas piemēroti vegāniem. Dažādi saldumi, kas gatavoti no augļiem, ogām, sēklām un riekstiem.

Vieta, kur ne tikai paēst, bet arī nogaršot tēju vai kafiju. Piedāvājumā ir ķīniešu, japāņu, beduīnu un tradicionālās tējas.

“Nirvana Raw” ēdienkarte

“Niravan Raw” Ģertrūdes ielā

“Nirvana Raw” Krastmalā

Hare Krišnas centra restorāns “Rāma”

Restorānā “Rāma” savā ēdienkartē iekļāvuši daudzveidīgus Eiropas un austrumu ēdienus. Dažādas uzkodas, dārzeņu kotletes, veģetārie šašļiki, picas un vēl, un vēl.

“Rāmā” iespējams arī nogaršot Indijas jogurta dzērienu “lassi”, kas īpaši pieskanēs siltākajām gada dienām. Šeit ir arī īsta paradīze tējas mīļiem – dažādas ārstnieciskas, profilaktiskas, nomierinošas un uzmundrinošas tējas. Vakaros – no pulksten 19.30 līdz 20. 00 – siltajiem ēdieniem un salātiem ir 25% atlaide, bet no pulksten 20.00 līdz 20.30 piecdesmit procentu atlaide.

Restorāna “Rāma” ēdienkarte

Restorāna “Rāma” lokācija

Augu kafejnīca “Laims”

Simtprocentīgi augu valsts kafejnīca. Dažādi siltie ēdieni, uzkodas, beyond meat burgeri un vēl daudz kas cits.

Draudzīgs kolektīvs, jauka atmosfēra un pats svarīgākais – gardas maltītes. “Laimā” iespējams iegādāties arī sojšļiku, ko vēlāk pašam izcept mājās.

Kafejnīcas “Laims” ēdienkarte

Kafejnīcas “Laims” lokācija

Nata Cafe

“Nata” vegānu komūnā ir labi pazīstama ar saviem sojšļikiem. Tos var iegādāties “Nata Shop” vai nogaršot uz vietas “Nata Cafe”. Vienkārša, bet jauka vieta ar ēdieniem veģetāriešiem un vegāniem.

“Nata Cafe” ēdienkarte

“Nata Cafe” lokācija

Vegāniskie sushi “Derbruder”

“Derbruder” piedāvā divus vegāniskos sushi setus “All Vegano” un “Vegan Paradise”, kā arī vegāniskus rollus. Ļoti draudzīgas cenas, laba kvalitāte un – vegānisks ēdiens.

Izcils variants tiem, kuri ir iemīļojuši Āzijas virtuvi, bet nevēlas savā ēdienkartē iekļaut zivis un citus produktus no dzīvnieku pasaules.

Restorāna “Derbruder” ēdienkarte

Restorāna “Derbruder” lokācija

Sidrērija

“Sidrērija” atrodas Vecrīgā. Vieta, kur atpūsties ar draugiem, iedzert kādu sidru un iestiprināties ar veģetārām uzkodām vai falafel burgeru.

Koncerti, forša āra terase un draudzīgs personāls.

“Sidrērija” ēdienkarte

“Sidrērija” lokācija

Veģetārie restorāni Rīgā ir ne mazums.  Izlasi vēl par citām vietām, kur paēst un rodi iedvesmu arī pašgatavotām veģetārām maltītēm mājās.

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Vidzemē

Vairākas vietas Vidzemē, kur paēst vegāniski un veģetāri.

Kafejnīca “Esi”. Sigulda

Kafejnīca ar brīnišķīgu terasi. Ēdienkartē atrodamas opcijas vegāniem, piemēram, “beyond meat” burgeri.

Apmeklētāji visvairāk uzteic kokteiļu kvalitāti. Laba vieta bezrūpīgiem brīvdienu rītiem, kur pačalot kopā ar draugiem.

Kafejnīcas “Esi” lokācija

Kafejnīca “Doma”. Sigulda

Vieta, kas aicina domāt labas domas… un nogaršot labus ēdienus. Pasakains namiņš, kur var sajusties mazliet nošķirti no pārējās pasaules.

Ēdienkartē ir veģetāras un vegāniskas opcijas.  Vieta, kur paēst gan pusdienas, gan pasēdēt pie kafijas tases un kūciņas gabala.

Kafejnīcas “Doma” lokācija

Kafejnīca “Stirna & Avocado”. Sigulda

Siguldā esošā “Stirna&Avocado” ir ne tikai kafejnīca, bet arī uzņēmums, kas ražo veselīgu pārtiku. Nosaukums simbolizē viņu konceptu. Stirna – Latvijas sezonālie labumi, avokado – pasaules vēsmas.  Tas patiešām atspoguļojas ēdienkartē, kurā atrodams, piemēram, nātru pesto.

Dažādi salāti, zupas, siltie ēdieni, smūtiji un svaigi spiestas sulas. Patīkama atmosfēra, sirsnīgs personāls un veselīgas maltītes.

Kafejnīcas “Stirna&Avocado” ēdienkarte

Kafejnīcas “Stirna&Avocado” lokācija

“Zaļā Zāle”. Cēsis

“Zaļā Zāle” nodarbojas ne tikai ar ēdināšanu, bet arī ar koncertu organizēšanu. Līdz ar to – lieliska vieta, kur iegriezties, ja vēlies pavadīt relaksētu vakaru draugu lokā.

Cilvēki mēļo, ka tieši “Zaļajā zālē” ir nobaudījuši savu labāko burgeru dzīvē. Pieejama atsevišķa ēdienkarte veģetāriešiem un vegāniem.

“Zaļā Zāle” lokācija

Mākslas telpa “Mala”. Cēsis

Vēl viena vieta Cēsīs, kur iespējams paēst veģetāri, ir “Mala”. Ēdieniem izmantoti vietējo zemnieku produkti, bet pati kafejnīca atrodas vecā alus brūža teritorijā.

Kafejnīcā virmo radoša atmosfēra, īpaši reizēs, kad norisinās kāds kultūras pasākums. Bohēmiska vide, veselīgas maltītes un jauki cilvēki.

Mākslas telpas “Mala” lokācija

“Moltto Coffee”. Salaspils

Pavisam netālu no Rīgas, Salaspilī, atrodas “Moltto Coffee”. Šeit atradīsi lielisku kafiju vai matchu, kā arī vegāniskus gardumus, piemēram, karameļu tarti.

Netrūkst arī sāļo opciju – dažādi salāti, pildīti kruasāni un wrapi. Kafejnīcai ir arī āra terase.

“Molto Coffee” lokācija

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Kurzemē

Vairākas vietas Kurzemē, kur paēst veģetāri un vegāniski.

Kafejnīca “Apetītes namiņš”.  Liepāja

Vasaras sākumā Liepājā atvērās neliela kafejnīca, kuras koncepts pilnībā balstās uz augu valsts pasauli.

Dažādi sāļie ēdieni, piemēram, budas bļoda, katru dienu jauns dienas piedāvājums un veselīgi našķi, kurus notiesāt pie siltas kafijas vai tējas krūzes. Ēdienkartē pieejami arī ēdieni bez glutēna.

“Apetītes namiņa” lokācija

Kafejnīca “Cafe Juliet”. Liepāja

Netālu no “Lielā Dzintara” atrodas “Cafe Juliet”, kas  savu klientu sirdis noteikti ir iekarojusi ar gardajām picām. Ēdienkartē atradīsi dažādas veģetāras un vegāniskas opcijas, piemēram, pašcepta focaccia ar vegānisku feta sieru. Vegāniskas brokastis, vegāniskas picas un vegāniski našķi.

Ja esi atceļojis uz Liepāju kopā ar savu suni, arī tavs mīlulis var iegriezties “Juliet” kopā ar tevi.

“Cafe Juliet” lokācija

Kafe Circus. Kuldīga

Netālu no Rātslaukuma atrodas “Kafe Circus”. Kafejnīca ar relaksētu atmosfēru kādā no Kuldīgas pagalmiem.  Ēdienkartē atradīsies picas, kas tiek ceptas malkas krāsnī un proteīna bagātie “beyond meat” burgeri.

Kafe Circus lokācija

Grieķu virtuve “Grēēks”.  Liepāja

Liepājas ballīšu vietā – Juliannas pagalmā – atrodama grieķu virtuve un bārs “Grēēks”. Ēdienkartē ir iekļauti vegāniski un veģetāri ēdieni, piemēram, veģetārā pita, vegāniskais box, falafeļu un halumi bļodas un citas vegāniskas/veģetāras opcijas.

Un tiem, kuriem neviena ēdienreize nav pilnīga bez kāda kāruma – arī vegāniska banānu kūka.

“Grēēks” lokācija

Park Coffee. Liepāja

Pastaigas pa plašo Liepājas jūrmalas parku var papildināt ar uzkavēšanos “Park Coffee”. Parkā esošajā treilerī vari paķert kafiju ar augu pienu, matcha tēju vai kādu citu sildošu dzērienu.

“Park Coffee” dzērienu karte

“Park Coffee” lokācija

Radošā maizes laboratorija “Ramala”. Ventspils

Radošās maizes laboratorija “Ramala” ir uzņēmums, kuru nodibināja krīzes centrs “Paspārne” speciālisti. “Ramala” pārvērš maizes cepšanu terapiskā nodarbē un piedāvā šādas nodarbības vardarbību cietušiem bērniem, pieaugušajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Līdztekus šādām nodarbībām, “Ramala” piedāvā arī relaksēties viņu kafejnīcā – nogaršojot kādu veselīgu ēdienu vai našķi. Kafejnīcas peļņa tiek novirzīta rehabilitācijai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vardarbības upuriem. Laba vieta, kur iegriezties, ja vēlies gan papusdienot mierīgā gaisotnē, gan atbalstīt sociāli atbildīgu uzņēmumu.

“Ramala” atrašanās vieta

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Zemgalē

Pāris Zemgales kafejnīcas, kuru ēdienkartēs atradīsies maltītes veģetāriešiem un vegāniem.

Konditoreja “Putni”. Jelgava

Ja vēlies iedzert kafiju un apēst kūkas gabaliņu, jādodas uz “Putniem”. Lai gan vairums saldumu ir veģetāri, īpašniece ir parūpējusies, lai arī vegāniem būtu kāds kūkas gabaliņš, ar ko padarīt savu dienu saldāku.

Konditorejas “Putni lokācija”

“Academia” Jelgava

Jelgavas brokastu vieta, kur sātīgi paēst varēs arī veģetārieši un vegāni. Patīkama atmosfēra, sāļie un saldie ēdieni, sildoši un atsvaidzinoši dzērieni.

Kafejnīca izmanto vietējā grauzdētāja “Kalve Coffee” kafijas pupiņas. Daudzi apmeklētāji uzskata, ka šeit meklējama labākā kafija Jelgavā.  Netālu no kafejnīcas atrodas mašīnu stāvlaukums, tādēļ ir ērti šeit ierasties arī ar savu auto.

 “Academia” ēdienkarte

“Academia” lokācija

“Aveņi”. Aveņmuiža

“Aveņi” atrodas skaistā vietā, netālu no Mēmeles upes. Ēdienkartē atradīsies aukstie un siltie ēdieni gan veģetāriešiem, gan vegāniem.

Uzņēmums piedāvā noorganizēt romantisku vakaru trīs stundu garumā pārīšiem, bērniem pieejams bērnu stūrītis.

“Aveņi” ēdienkarte

“Aveņu” lokācija

Kafejnīcas veģetāriešiem un vegāniem Latgalē

Lai gan Latgalē no visiem novadiem vegānisku un veģetāru kafejnīcu ir vismazāk, arī šeit gluži nepaēdis nepaliksi.

Pa ceļam dažādās Latgales vietās iespējams piestāt “Viršos” un pagaršot vegānisko burgeru ar biešu vai zirņu kotleti, Daugavpilī – ātrās ēšanas uzņēmumā “Hesburger” pieejami veģetārie Veke burgeri un sojas tortillas.

Ausmeņa kebabs. Rēzekne

“Ausmeņa kebabs” ir iemīlēta kebabnīca gan Latgalē, gan arī Rīgā. Veģetārajam kebabam ir pieejamas vairākas versijas – lavašā, uz šķīvja vai maizē.

Kebabnīcas “Ausmeņa kebabs” ēdienkarte

Kebabnīcas “Ausmeņa kebabs” lokācija

Ja dodies izbraucienā pa Latvijas reģioniem, papildini savus iespaidus ar atpūtu SPA Latvijas reģionos.

Komentēt