Populārākās kāršu spēles

no

Tu noteikti zini kādu kāršu spēli jau no bērnības, piemēram, Duraku, Zoli vai citas. Ir simtiem dažādu spēļu ar standarta kāršu kavu, tomēr ir daudz un dažādu citu spēļu kāršu. Ja tu meklē jaunas idejas vakariem draugu lokā, tad vari pasmelties idejas no šī raksta, kur apkopotas populārākās kāršu spēles.

Spēlēt spēles kopā ar draugiem ir veids, kā radīt dzīvas emocijas. Tās rodas no cīņas spara un vēlmes uzvarēt. Spēlējot spēles kopā ir iespēja radīt pozītīvas emocijas pat ja neesi uzvarētājs. Galvenais ir kopā pavadītais laiks, kas izpaliek spēlējot spēles vienatnē, vai internetā spēlējot kazino spēles, kas diemžēl paliek aizvien populārākas.

Kāršu spēles ir populāras visā pasaulē. Bet šajā rakstā aplūkosim tās, kas šobrid ir populārākās tieši Latvijā.

UNO

populārākās kāršu spēles uno

UNO ir jautra spēle visa vecuma cilvēkiem. Spēles sākumā, katram spēlētājam tiek iedalītas 7 kārtis. Katrā gājienā tev ir jāizliek viena kārts, kas sakrīt ar iepriekšējo izlikto kārti. Kārtīm ir jāsakrīt ar vienādu krāsu, ciparu vai simbolu. Ja Tev nav atbilstoša spēlējamā kārts, tad tev jāpaceļ kārts no neizspēlēto kāršu kaudzes.

Otrā gadījumā, tu vari izmantot īpašo Wild kārti, ar kuras palīdzību tu vari nomainīt spēlējamās kārts krāsu.

Ja tavās rokās ir palikusi viena pēdējā kārts, tad tev pārējiem spēlētājiem ir jāpaziņo „UNO!” Uzvarētājs ir tas, kuram pirmajam ir izdevies atbrīvoties no visām savām kārtīm.

Spēli var iegādāties Games 4 You mājaslapā, caur saiti Spēle Uno.

Codenames

populārākās kāršu spēles code names

Šo spēli ir ieteicams spēlēt divās komandās, 4-8 spēlētājiem. Uz galda ir izvietotas 25 kārtis, un katrai komandai ir noteikts skaits slepeno aģentu, kurus tai ir jāmēģina atklāt.

Katrā komandā ir jābūt vienam galvenajam spiegam, kuram ir atklātas visas slepeno aģentu identitātes. Galvenais spiegs dod pavedienus savai komandai, lai tā starp 25 kārtīm spētu atrast visus savus slepenos aģentus. Tajā pašā laikā, komandām ir jāizvairās no slepkavas.

Uzvar komanda, kurai pirmajai ir izdevies sazināties ar visiem saviem slepenajiem aģentiem. Ja kāda no komandām ir atklājusi slepkavas kārti, tad šī komanda uzreiz zaudē spēli.

Spēle Codenames ir tulkota arī latviešu valodā. To var iegādāties Games 4 You Spēle Codenames LV.

Exploding Kittens

populārākās kāršu spēles exploding kittens

Ātra un smieklīga kāršu spēle, ko spēlēt kopā ar draugiem. To var izspēlēt 10-15 minūšu laikā. Katram spēlētājam ir pārmaiņus jāceļ viena kārts no kāršu kaudzes un jācer, ka tur nav sprāgstošais kaķēns. Ja tu pacel šo kārti, tad tu uzsprāgsti un izstājies no spēles.

Lai izvairītos no uzsprāgšanas, tavās rokās ir citas kārtis, kuras palīdzēs tev izlaist gājienu, izvairīties no sprāgstošās kārts vai deaktivizēt kaķēnus. Tev ir jābūt prasmīgam ar savām kārtīm, lai spētu izdzīvot. Uzvarētājs ir spēlētājs, kuram pēdējam ir izdevies neuzsprāgt.

Cards Against Humanity

cards against humanity

Šī kāršu spēle ir pieaugušo ballīšu spēle. To ieteicams spēlēt ar vismaz 3 spēlētājiem. Spēlē ir viens cars, kurš izlasa jautājumu vai apgalvojumu no melnās kārts. Pārējiem spēlētājiem ir iedalītas 10 baltās kārtis. Spēles mērķis ir atbildēt uz jautājumu, vai aizstāt apgalvojumā iztrūkstošos vārdus ar savu asprātīgāko iedalīto balto kārti.

Nezinot kam pieder katra atbilde, cars izvēlas viņaprāt smieklīgāko variantu. Spēlētājs, kuram pieder izvēlētā baltā kārts, ir uzvarējis. Nākošajā raundā tiek izvēlēts cits cars un pārējiem spēlētājiem tiek iedalītas jaunas kārtis.

Spēlei ir pieejami vairāki varianti, ieskaitot bērniem draudzīgo ģimenes izdevumu.

Shit Happens

shit happens game

Arī šī ir pieaugušo ballīšu spēle. Katra spēlētāja priekšā tiek izliktas 3 kārtis, augošā Misery Index secībā. Misery Index apzīmē nelāgās situācijas novērtējumu, ciešanu skalā no 1 līdz 100.

Viens no spēlētājiem izvelk kārti no kāršu kavas un izlasa situāciju, neatklājot Misery Index vērtējumu. Pārējiem spēlētājiem ir jāuzmin šīs kārts vieta starp savām kārtīm. Vai hronisks bezmiegs būs sliktāks par bišu uzbrukumu? Vai tas būs sliktāks par nozaudētu maku?

Ja tu esi uzminējis pareizi, tad tu esi uzvarējis šo kārti un pievieno to savām 3 kārtīm. Ja neviens spēlētājs nav uzminējis pareizi, tad kārti noliek malā. Uzvarētājs ir tas, kurš pirmais ir sev sakrājis 10 kārtis.

Šī spēle ir pieejama Games 4 You veikalā caur saiti Spēle Shit Happens.

Šīs spēles nodrošinās labi pavadītu laiku gandrīz jebkurā kompānijā. Lai jautra spēlēšana!

Vēl citas mūsu iecienītākās spēles dažādās platformās vari apskatīt mūsu rakstos TOP spēles Latvijā un TOP datorspēles 2021.

Komentēt