Ko darīt Liepājā

no

Liepāja – tas ir izcils galamērķis nedēļas nogalei. Pilsētai ir ko piedāvāt gan aktīvas atpūtas piekritējiem, gan kultūras cienītājiem, gan tiem, kas vienkārši vēlas interesanti pavadīt brīvdienas.

Līdz ar to, lai arī kādā kompānijā tur dosies, ir labi ir laicīgi izdomāt, ko darīt Liepājā. Liepājas apmeklējums var būt piepildīts un iespaidiem bagāts visdažādākajām auditorijām.

Šajā rakstā apkopojām vairākas Liepājas pērles, kas izskalotas pilsētas ielās – lietas un vietas, ko noteikti vajadzētu apmeklēt. Turpinājumā atradīsi ieteikumus, kur doties ar ģimeni, atpūsties ar draugiem vai romantiski pavadīt laiku ar otro pusīti. Pēc tam arī atsevišķi dažas vietas, ko apmeklēt Liepājā.

Kopā ar ģimeni

Vietas, kuras iesakām apmeklēt ģimenēm ar bērniem. Kur atpūsties dabā, uzzināt ko jaunu un draudzīgi paēst.

Jūrmalas parks ar spēļu laukumu

Liepājas jūrmalas parks ir izcila vieta atpūtai visai ģimenei.

Parka teritorijā ir basketbola un futbola laukums, tenisa korti, minigolfs un veloceliņš. Mazajiem parka viesiem ir pieejams bērnu rotaļu laukums. Ņem līdzi arī savu četrkājaino draugu – parkā ir norobežots laukums suņiem, kur dzīvnieki var brīvi izskraidīties.

Parka teritorijā ir atrodamas dažādas vasaras kafejnīcas, kas piedāvā uzkodas un našķus, kā arī siltus un atvēsinošus dzērienus. Vari uzrīkot arī pats savu ģimenes pikniku kāda koka paēnā.

Viss tas – brīnišķīgā dabas ielokā. Jūrmalas parkā ir atrodamas aptuveni 140 kokaugu sugu, kas to padara par vienu no lielākajiem stādītājiem dendroloģiskajiem parkiem Latvijā.

Jūrmalas parka lokācija

Liepājas muzejs

Liepājas muzeja ēka ir celta 20. gadsimta sākumā pēc Ernsta fon Īnes skicēm. Sākotnēji savrupmāja bija paredzēta kā rezidence Kacenelsonu ģimenei, taču no 1935. gada ēkā darbojas pilsētas muzejs. Tā ir vieta, kur iepazīt Liepāju jau pavisam citā – vēsturiskā – līmenī.

Muzeja apmeklējums ir iespējams arī gida pavadībā, tādējādi paplašinot savas zināšanas un izpratni par ekspozīcijām. Uzzināt par aktuālajām izstādēm iespējams muzeja mājaslapā.

Liepājas muzeja lokācija

Restorāns Hot Potato

Hot Potato ir restorāns, kur iespējams sātīgi paēst visai ģimenei. Restorāns ir izveidots pagrabā, kas, starp citu, atrodas vecākajā Liepājas ielā.

Bērniem ir pieejama speciāla ēdienkarte, kā arī bērnu stūrītis, kur izklaidēties, kamēr tiek pagatavota maltīte. Dažreiz tiek restorāna telpās tiek rīkoti arī pasākumi, piemēram, džeza mūzikas koncerti.

Hot Potato lokācija

Draugu kompānijā

Vairākas vietas, kur satikties un atpūsties ar draugiem.

Kafejnīcas Darbnīca un Vējš

Divas mājīgas vietas pilsētas centrā, kur ieturēt brokastis, dzert kafiju un nogaršot kādu kūkas gabaliņu. Mazai kompānijai vietas pietiks kafejnīcā Vējš, bet lielākai kompānijai jāskatās Darbnīcas virzienā.

Darbnīcas ēdienkartē atradīsi gardus salātus, burgerus un citus ēdienus. Ielās runā, ka tieši Darbnīcā gatavo garšīgāko kafiju pilsētā. Darbnīca lokācija.

Savukārt Vējā obligāti jāizmēģina sāļās un saldās pankūkas. Šeit būs atrodami arī vegāniski našķi, kas būs labs papildinājums tasei karstas kafijas. Kafejnīcas Vējš lokācija.

Sabiedriska vieta: Juliannas pagalms

Agrāk Juliannas pagalms bija ar pavisam citu – industriālu – auru, bet nu šī vieta ir kā tāda maza Liepājas kultūras meka. Pagalmā ir kopā sapulcējušies dažādi uzņēmēji, kas kopā veido Juliannas īpašo atmosfēru.

Šeit var padejot mūzikas ritmos (bārs Kursas putni), izbaudīt dažādu kulināriju (streetfood bārs Grēēks, gastrobārs Wood Stuck un restorāns MO Liepāja), salabot savu velosipēdu (Liepājas velo parks), nodot savas drēbes un/vai par brīvu paņemt kādu apģērba gabalu Pārmaiņas punktā (biedrība Radi vidi pats), iepirkties beziepakojumu veikalā (Zero Pauna) un, galu galā, pasēdēt pie kārtīga alus kausa (alus pagrabs Miezis & Ko).

Šajā komūnā darbojas arī citi uzņēmumi – uzskaitītie nebūt nav visi. Pagalmam noteikti vari ieplānot krietnu laiciņu – šeit ir ko redzēt, dzirdēt, nogaršot un darīt.

Juliannas pagalma lokācija

Veikparks Beberliņi

Ja tavai draugu kompānijai patīk aktīva atpūta, BB veikparks ir noteikti jāatzīmē darāmo lietu sarakstā.

Pieejamās aktivitātes: veikbords (gan vasarā, gan ziemā), katamarānu un laivu noma, SUP dēļi, ūdens bumbas, pirts un baļļa, brīvdabas slidotava ziemā.

Veikparks piedāvā arī palikt pa nakti komfortablā kempingā un paēst BB café.

Veikparka lokācija

Karosta

Karosta ir Liepājas rajons, kas aizņem gandrīz vienu trešdaļu no pilsētas. Šī vieta ir īpaša ar savu vēsturi – tā tika projektēta kā pilnībā autonoma vieta, kas nu ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā.
Turpinot ar lielākiem mērogiem, Karostā atrodas arī vienīgais tūristiem pieejamais militārais cietums Eiropā. Cietumā viesi var doties ekskursijā. Tie, kuri vēlas izjust cietumu uz savas ādas, var nakšņot kādā no cietuma kamerām.

Tāpat vēsturiskas atsauces ir meklējamas arī Karostas jūras līnijā – Ziemeļu fortos, kur saglabājušies cietokšņa nocietinājumi. Pastaigājoties pa Ziemeļu fortiem, ir jāatceras par drošību – krasts var iebrukt, tādēļ nedrīkst staigāt zem fortu drupām.

Šajā rajonā ir atrodami vēl citi objekti, kas saglabājušies cauri laika plūdumam: Karostas ūdenstornis, Redans, Karostas manēža, Jūras pasta baložu stacija. Savdabīgu ainavu veido arī Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, kuras kupols saskatāms aiz daudzdzīvokļu namu blokiem.

Pastaigu pa Karostu var noslēgt ar Ziemeļu molu, kas ir garākais mols Latvijā.

Karostas lokācija

Divatā ar otro pusīti

Liepājas apmeklējumu var pārvērst arī par romantisku piedzīvojumu divatā. Pāris ieteikumi, kas noderēs pāriem.

SPA centrs LOC Baseins&SPA

LOC Baseins&SPA ir lielākais SPA centrs Kurzemē. Pieejamas trīs dažādās pirtis (sāls sauna, turku pirts un aromātiskajā pirts) un vairāki baseini – gan peldbaseini, gan masāžas baseini.

Apmeklējumam nav laika ierobežojuma, tādējādi var mierīgā garā izbaudīt visas SPA sniegtās iespējas. Darba dienās ieejas maksa ir 15 EUR, brīvdienās – 17 EUR.

SPA centra lokācija

Liepājas teātris

Tas ir vecākais valsts teātris Latvijā, un repertuārā ir atrodamas daudzveidīgas un kvalitatīvas izrādes.

Ja esat pāris, kurš labprāt kopā apmeklē kultūras pasākumus, Liepājas teātris būs pareizā izvēle. Biļetes ir iespējams iegādāties gan teātra kasē, gan Biļešu Paradīzē.

Liepājas teātra lokācija

Cafe Antikvariāts

Vieta, kur tikusi uzņemta viena no filmas “1906” ainām. Antikvariāts ir īpaša Liepājas daļa, kur tiek novērtēts detaļu smalkums. Vinotēka, restorāns un austeru bārs – viss vienuviet, aiz grāmatu vākiem.

Antikvariāts savas durvis ir atvērts vien dienas otrajā pusē, tāpēc būs piemērota vieta romantiskām vakariņām divvientulībā.

Pirms došanās uz Antikvariātu, obligāti jārezervē sev galdiņš (26986336).

Cafe Antikvariāts lokācija

Koncerts uz ezera: Liepāja Lake Music

Lai gan leģendārās Liepājas rokkafejnīcas vairs nav, mūzikas tradīcijas pilsētā turpina attīstīties. Viens no interesantākajiem projektiem ir Liepāja Lake Music – koncerti Liepājas ezerā.

Tie norisinās neilgi pirms saulrieta un apmeklētāji ierodas katamarānos un laivās, bet mūziķi uzstājas uz īpaši veidotas skatuves – plosta.

Ezera koncertos ir uzstājušies tādi mākslinieki kā Aija Andrejeva, Rūta Dūduma, Emīls Balceris un daudzi citi.

Liepājas ezera lokācija

Citas vietas, ko apmeklēt Liepajā

Papildus ieteikumi, kas noderēs dažādām kompānijām un gaumēm.

Pastaigu taka: Zirgu sala

Liepāja ir ūdeņiem bagāta vieta. Un, kur ūdens, tur salas. Zirgu sala ir lielākā no pilsētas 15 salām. Tā stiepjas četru kilometru garumā un uz tās ir izveidota puskilometru gara pastaigu taka. Dabas taka ir izcila vieta mierpilnai pastaigai, kuras ainavu veido Liepājas lagūnveida ezers.

Takā ir ierīkotas arī vairākas atpūtas vietas, kur ieturēt pikniku. Ir pieejami arī āra trenažieri un ugunskura vietas.

Zirgu salas sākumposmā ir atklāta arī Dabas māja. Tās nosaukums runā pats par sevi – Dabas māja ir vieta, kur gūt jaunas zināšanas par vidi. Pieteikšanās apmeklējumam ir obligāta.

Zirgu salas lokācija

Koncertzāle Lielais dzintars

Lai arī koncertzāle “Lielais dzintars” savas durvis vēra vien 2015. gada nogalē, tā nenoliedzami ir kļuvusi par vienu no Liepājas simboliem. Svarīga pieturvieta tiem, kuriem interesē kultūra, jo Lielais dzintars ir reģionālais pasākumu norišu centrs. Tā telpās mitinās gan Liepājas Simfoniskais orķestris, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Austrijas arhitekta Folkera Gīnkes īstenotais projekts noteikti ir uztverams par vienu no pamanākajiem arhitektūras piemēriem Latvijā. Ne velti Dzintarā ir viesojušies arī raidījuma Adreses komanda.

Koncertzāles lokācija

Kafejnīca Valhalla Wine & Coffee

Vien dažu soļu attālumā no koncertzāles,atrodama kafejnīca ar savu Ēdenei līdzvērtīgo dārzu.

Valhallā ir iespējams gan notiesāt garšīgu maltīti (bieži ir pieejamas arī vegāniskas opcijas!), gan nesteidzīgi pasēdēt pie laba vīna glāzes un uzspēlēt galda spēles. Vieta, kur atradīsies kāds stūrītis katram – tostarp arī tavam četrkājainajam draugam.

Valhalla Wine & Coffee lokācija

Liepājas Pētertirgus

Tirgus – tā ir vieta, kur jau izsenis pulcējušies ļaužu pūļi. Arī Liepājas Pētertirgum ir sava vēsture, kas sniedzas pat gadsimta tālā pagātnē.

Pētertirgum ir četri paviljoni, daudzi tirdzniecības kioski un treileri, kā arī liela āra teritorija. Kā jau kārtīgā tirgū, ir iespējams atrast visu nepieciešamo – dārzeņus, gaļu, piena produktus, ziedus, kā arī sadzīves preces un apģērbu. Un, protams, svaigi ceptās Lottes smalkmaizītes, kuras nobaudīt kopā ar Coftea stenda kafiju.

Pētertirgus lokācija

Pludmale

Bez jūras Liepājas apmeklējums nebūtu pilnvērtīgs. Pludmales līnija ir astoņus kilometrus gara un 50-80 metrus plata. Ir parūpēts par to, lai pludmale būtu ērta visiem tās apmeklētājiem.

Tā ir piemērota gan cilvēkiem, kas nodarbojas ar vindsērfingu un kaitsērfingu, gan tiem, kuri vēlas nesteidzīgi pagozēties saulītē un izbaudīt vēsu kokteili kādā no pludmales kafejnīcām. Centrālā pludmales daļa ir pielāgota cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem. Ir pieejama arī telpa vecākiem ar zīdaiņiem, kur aprūpēt mazuli.

Pludmales lokācija

Smeļoties iedvesmu šajā ceļvedī, patīkamas brīvdienas ir teju garantētas – atliek vien sēsties auto, vilcienā, autobusā vai pat lidmašīnā un doties uz vēju pilsētu.

Papildu informāciju iespējams iegūt Liepājas tūrisma informācijas birojā, kas atrodas pilsētas centrā.

Kur vēl doties Kurzemē

Ja apceļojat Kurzemi, tad noteikti iesakām aizbraukt arī uz Kuldīgu, Pāvilsostu un Jaunpili. Plašāk par to, ko darīt Kuldīgā.

Iedvesmai un jau konkrētām idejām skaties mūsu rakstu sadaļu Ko darīt Latvjas pilsētās

Komentēt