Ko darīt Ventspilī

no

Ventspils ir ostas pilsēta, kas pazīstama ar savu zaļo un ziedpilno vidi, koncertzāli, jūru un, protams, arī dažāda izmēra govīm, kas ganās pilsētas ielās. 

Šajā rakstā apkopojām pāris idejas, ko darīt Ventspilī dažādām kompānijām – ģimenei, draugiem un pārim.

Ko darīt Ventspilī kopā ar ģimeni

Pāris ieteikumi ģimenēm ar bērniem, kuras izvēlējušās pavadīt brīvdienas Ventspilī.

Piedzīvojumu parks

Foto: piedzivojumuparks.lv

Vieta, par ko bērni noteikti būs sajūsmā. Plašas izklaides iespējas – kameršļūkšanas trase, rotaļu namiņš, bērnu ekskavators, bampermašīnas un bamperlaivas un vēl, un vēl. Parks piedāvā arī atpūtu pieaugušajiem, piemēram, peintbolu vai veikparku. Piedzīvojumu parkā darbojas arī kafejnīca, kur iespējams iegādāties gan uzkodas, gan ieturēt kārtīgu maltīti. 

Vasaras sezonā parks strādā katru dienu no plkst. 11.00 līdz pat plkst. 22.00. Cenas par atrakcijām variē, ir iespējams iegādāties arī dienas biļeti, taču tajā nav iekļautas pilnībā visas aktivitātes. Dienas biļetes cena personai – 15 eiro klusajā sezonā un 25 eiro aktīvajā sezonā. Pilnīgāku informāciju par pieejamiem pakalpojumiem var atrast Piedzīvojuma parka mājaslapā.

Piedzīvojuma parka lokācija

Mazbānītis

Foto: visitventspils.com

Mazbānītis Latvijā ir visai reta “parādība”.  Ventspils šaursliežu dzelzceļam ir divas līnijas: viena no tām 1,4 km gara, bet otra – 3 km. Biļetes cena pieaugušajiem ir 3 eiro, skolēniem – 2 eiro, bet pirmskolas vecuma bērni var vizināties bezmaksas. 

Starp citu, šī ir viena no vietām, kur var norēķināties arī ar Ventspils īpašo valūtu – ventiem. Mazbānīša kustības saraksts pieejams Ventspils muzeja mājaslapā

Mazbānīša stacijas lokācija

Mini zoo – atpūtas vieta “Buki”

Atpūtas vietā “Buki” ir ierīkots mini zoo, kurā mājo dažādi dzīvnieki, tostarp – kamieļi. Skaisti iekārtota vide, kur var arī nakšņot. Atpūtas vietā ir vairākas nelielas kempinga mājiņas. 

“Buki” atrodas aptuveni 7 kilometru attālumā no Ventspils. Mini zoo apmeklējuma cena pieaugušajiem ir 4 eiro, bērniem līdz 12 g.v. – 3 eiro. Nakšņotājiem dzīvnieku apskate ir bezmaksas.

Atpūtas vietas “Buki” lokācija 

Ko darīt Ventspilī kopā ar draugiem

Pāris idejas jautrai draugu kompānijai, kas vēlas atpūsties Ventspilī. 

Trošu tilts pār Irbes upi

Trošu tilts pār Irbes upi atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā. Tas stiepjas 100 metru garumā un 1,5 metru platumā. Uz tilta drīkst atrasties ne vairāk kā astoņi cilvēki vienlaikus! 

Tilts ir daļa no starptautiskā pārgājienu maršruta “Jūrtaka”, tādēļ šo apskates objektu var apvienot ar garāku vai īsāku pārgājienu draugu kompānijā. Tārgales pagastā atrodami arī citi apskates objekti. Var uzņemt enerģijas lādiņu Čīkstelē vai apskatīt Lībiešu zvejnieku sētu. 

Trošu tilta lokācija

Brauciens ar jahtu

Foto: unsplash.com

Esot Ventspilī – piejūras pilsētā, jāizmanto arī iespējas, ko sniedz jūra. Var izvēlēties no dažādiem piedāvājumiem – nelieliem divu stundu izbraukumiem pa Ventu vai jūru. Taču tie, kuri vēlas doties tālākā piedzīvojumā, var apsvērt braucienus uz Gotlandi, Roņu salu, Liepāju un citām vietām. Ir iespēja arī doties vairāku dienu izbraucienā. 

Jahtu veidus un nomas maksas iespējams aplūkot Ventspils tūrisma mājaslapā.

Ventspils Jahtu ostas lokācija 

Ko darīt Ventspilī ar otro pusīti

Lai gan par Kurzemes “romantiskāko” pilsētu bieži vien uzskata Kuldīgu, arī Ventspils nav gluži ar “pliku roku ņemama”. Ar savām bruģētajām ieliņām, jūras piekrasti un daudzajām ziedu kompozīcijām tā ir visai jauka vieta, kur pavadīt romantiskus mirkļus divatā.

Piedzīvojumi uz ūdens

Foto: unsplash.com

Desmit kilometru attālumā no Ventspils ir iespējams nodarboties ar dažādiem ūdens priekiem. Kanoe laivas, SUP dēļi, bet asāku sajūtu cienītājiem  – arī ūdens motocikli, veikskeits, veikfoils, un ar to saraksts nebeidzas. Pilns aktivitāšu saraksts ar cenām meklējams Ventspils tūrisma lapā.

Tiem, kuri pie dabas vēlas uzkavēties ilgāk, var uzsliet telti pie Ventas un uzvārīt zupu uz uguns. Ja savu dienu vēlies iemūžināt, ir iespēja nolīgt profesionālu fotogrāfu, kas sarūpēs foršas bildes un video.

“Piedzīvojumi uz ūdens Ventspilī” lokācija

Būšnieku dabas taka – apkārt ezeram

Foto: visitventspils.com

Deviņus kilometrus garā taka ir iemīļota vieta gan sportistiem, gan riteņbraucējiem, gan tiem, kas vienkārši vēlas pabūt dabas tuvumā. 

Nesteidzīgas pastaigas un veldzējošas peldes uz skaista dabas fona. Teritorijā ir iekārtotas arī piknika vietas, kur atpūsties un kopīgi nobaudīt kādu atspirdzinošu dzērienu. 

Būšnieku dabas takas lokācija

Kur paēst Ventspilī

Protams, ka aktivitātēm pilnas dienas nav iespējamas ar tukšu vēderu. Pāris ieteikumi, kur Ventspilī garšīgi paēst vai panašķoties ar kādu kūciņu.

Bistro “Ērmanītis”

Pilsētas centrā atrodas ventspilnieku iemīļotais bistro “Ērmanītis”. Tas īpaši mīļš liksies latviešu kino klasiku cienītājiem. Kafejnīcā jūtamas “Vella kalpu” atblāzmas – sākot, protams, ar pašu nosaukumu, līdz filmas citātu iekļaušanai interjerā. Piemērota vieta ģimenēm.

Bistro “Ērmanītis” lokācija

Krodziņš “Skroderkrogs”

Viens no pilsētas populārākajiem krodziņiem. “Skroderkrogs” ir izpelnījies arī apbalvojumus – 2018. gadā tas ieguva pirmo vietu grupā “Kafejnīca ar apkalpošanu pie galdiņiem” konkursā “Labākais ēdināšanas uzņēmums Ventspilī”. Tajā pašā gadā krodziņš ieguva arī atzinības rakstu par nomināciju “Ventspilnieku simpātija”. 

Senatnīga atmosfēra, zivju, gaļas un veģetāriešu ēdieni, salāti un deserti. Piemērots gan ģimenēm, gan draugiem, gan rvakariņām divatā.

“Skroderkroga” lokācija

Ventspils Kārumnieks

Foto: visitventspils.com

Neliela konditoreja Ventspils vecpilsētā. Pieejami gan nelielas kūciņas, eklēri un makarūni, kā arī sāļās smalkmaizītes. Un, ļoti iespējams, tieši šeit cep visgaršīgākos groziņus visā pilsētā.  Piemērota vieta pāriem, kas vēlas uzburt maza randiņa sajūtu ar kādu smalku kūciņu.

Ventspils Kārumnieka lokācija

Kafejnīca “Betānija”

Viena no vecākajām kafejnīcām Ventspilī. Tā darbojas jau 23 gadus. “Betānija” ir ģimenes uzņēmums, kas ir spējis “noturēt” savus lojālākos klientus kopš pirmās atvēršanas dienas. Varbūt tieši tāpēc, ka virtuvē saimnieko īsta ģimene, daudzi apmeklētāji šeit jūtas kā mājās.

Daudzpusīgi ēdieni un draudzīgas cenas. Turklāt šī ir kafejnīca, kas mēdz piedalīties arī labdarības akcijās. “Betānijas” īpašos dienas piedāvājumus ir iespējams aplūkot Facebook lapā.

Betānijas lokācija

Windau Coffee

Mūsdienīga kafejnīca Pils ielā, kur var gan pasēdēt pie kafijas tases un nogaršot kādu kūkas gabalu, gan iestiprināties pirms piedzīvojumu pilnas dienas Ventspilī. Katru dienu “Windaucoffee” piedāvā saviem apmeklētājiem izdevīgus dienas piedāvājumus.  

Dažādi gaļas, zivju un dārzeņu ēdieni. Īpaši steidzīgie kafejnīcā var paķert kādu sātīgu sendviču vai kruasānu. 

Windau Coffee lokācija

Sushi Fighter

Foto: visitventspils.com

Tiem, kuriem sirdij un vēderam tuvāka ir Āzijas virtuve, sava maltīte jāieplāno suši bārā “Sushi Fighter”. Piedāvājumā ir suši, poke, zupas, dažādas uzkodas un arī deserti. Lielākām kompānijām – suši seti. 

Sushi Fighter lokācija

Kafejnīca “Jūras brīze”

Foto: hoteljurasbrize.lv

Kafejnīca, kur var paēst gan vienkāršu maltīti, gan arī izmēģināt kādu neparastāku šefpavāra veikumu. “Jūras brīze” ir uzņēmums, kas apvieno naktsmājas un kafejnīcu, tāpēc tas ir labs risinājums tiem, kas Ventspilī vēlas uzkavēties nedaudz ilgāk.

Viena no vietām, kas ir vietējo iemīļota. To apliecina arī 2017. gada iegūtais tituls “Labākais ēdināšanas uzņēmums Ventspilī”.

Jūras brīzes lokācija

Krogs “Pasiekstes vējdzirnavas”

Foto: vejdzirnavas.lv

Aptuveni sešu kilometru attālumā no Ventspils, atrodas krogs ar īpašu auru. Kroga trijos stāvos iespējams paēst līdz 100 viesiem. Autentiska vieta ar autentiskiem ēdieniem, piemēram, medījuma gaļas zupu. Ir padomāts arī par ēdieniem bērniem un veģetāriešiem.

Ja vējdzirnavās gūtā pieredze paliks atmiņā, vari pārsteigt kādu draugu ar iespēju pamieloties krogā un uzdāvināt dāvanu karti. Tie, kuri vēlas uzzināt vairāk par vējdzirnavu vēsturi un sniegtajiem pakalpojumiem, var apmeklēt uzņēmuma mājaslapu.

Pasiekstes vējdzirnavu lokācija

Kafejnīca “Ostas 23”

Vieta, kur kopā ar Krišjāni Valdemāru noskatīties, kā no ostas aizplūst kuģi. Un, protams, arī ieturēt pusdienas. Mūsdienīgs interjers, glīti noformēti ēdieni un iespēja uz kādu brīdi atvilkt elpu. Kafejnīcā pieejams stūrītis bērniem un vintage žurnālu un grāmatu plaukts.

Kafejnīcas apmeklējumu var apvienot arī ar Livonijas pils apskati, kas atrodas blakus.

Ostas 23 lokācija

Vairāk ideju vari smelties Ventspils tūrisma mājaslapā. Ja pēc Ventspils apmeklējuma nolem atgriezties Kurzemē, izlasi, ko darīt Kuldīgā un ko darīt Liepājā – vēl divās lieliskās pilsētās.

Komentēt