Top septiņas šausmu filmas

no

Dažkārt ideja par ideālo nakti ietver sēdēšanu ar milzīgu popkorna bļodu un bruņošanos ar spilvenu, lai pasargātu sevi no asiņainām ainām. Ir tūkstošiem šausmu filmu, kas gaida jūsu kliedzienus. Tomēr ne vienmēr ir viegli izsijāt nebeidzamo filmu sarakstu, lai atrastu pareizo šausmu filmu, kas ir gan biedējoša, gan aizraujoša.

Kamēr daži šausmu filmu cienītāji mīl klasiku, ir arī jauns šausmu filmu vilnis, kas parādījies pēdējos gados, kuras biedē vienkārši tāpēc, ka ir ticamas un attēlo dzīvi caur mūsdienu skatu.

Šajā sarakstā esam iekļāvuši IMDb vērtējumus katrai filmai, jo tā joprojām ir viena no ievērojamākajām filmu recenziju vietnēm internetā, kā arī šausmu filmu apakšžanru ceļvedi, lai palīdzētu jums atrast vispiemērotāko.

Prom! (Get Out) 2017

Prom! (Get out) 2017

Afroamerikāņu izcelsmes vīrietis Kriss kopā ar savu draudzeni Rozu dodas uz pirmo tikšanos ar viņas vecākiem. Tas, kas sākas kā neērts apmeklējums, drīz vien pārvēršas šausminošā cīņā par viņa veselo saprātu un izdzīvošanu, jo ģimene un pilsētiņas iedzīvotāji nav tādi, kādi tie šķiet.

Filma Prom! (2017) ir mūsdienīgs šausmu šedevrs visās šī vārda nozīmēs. Režisors Džordans Pīls vēlas pievērst skatītāju uzmanību biedējošajām patiesībām, kas sakņojas mūsdienu Amerikas identitātes politikā, un viņa lielās atklāsmes ir daudz šausminošākas nekā jebkurš šausmu filmu specefekts.

Šī šausmu filma pieder pie psiholoģisko šausmu filmu apakšžanra. Psiholoģisko šausmu filmu pamatā ir nevis vardarbība vai briesmoņi, bet gan psiholoģiskās un emocionālās bailes, koncentrējoties uz varoņu prāta stāvokļiem stāsta gaitā.

IMDb vērtē Prom! (Get Out) 2017 ar 7,7. Ja tev patīk šī apakšžanra filmas iesakām:

 • Mēs (Us) 2019 – IMDb vērtējums 6,8
 • Mungo Ezers (Lake Mungo) 2008 – IMDb vērtējums 6,2
 • Māt! (Mother) 2017 – IMDb vērtējums 6,6

Svaiga (Fresh) 2022

Svaiga (Fresh) 2022

Svaiga (Fresh) 2022 ir stāsts par meiteni Noa, kura pārtikas veikalā satiek valdzinošo Stīvu un, ņemot vērā viņas neapmierinātību ar iepazīšanās aplikācijām, riskē un dod viņam savu numuru. Pēc pirmā randiņa Noa ir sajūsmā un pieņem Stīva ielūgumu uz romantisku nedēļas nogales ceļojumu. Tikai tad viņa atklāj, ka viņas jaunais draugs slēpj neierastu apetīti.

Šī filma liek aizdomāties par mūsdienu iepazīšanās kultūru un vai mēs varam uzticēties cilvēkiem, ko iepazīstam. Vai cilvēks bez sociālajiem medijiem ir uzticamāks par to, kurš tos izmanto regulāri?

Svaiga (Fresh) 2022 ir lielisks piemērs šausmu komēdijai. Šī ir šausmu filmu apakšgrupa, kura apvieno komēdijas un šausmu stāsta elementus. Tās mērķis ir iebiedēt un satraukt skatītāju, un tajā pašā laikā likt skatītājam smieties.

Svaiga (Fresh) 2022 IMDb saņēma vērtējumu 6,7. Ja vēlies redzēt citas šausmu komēdijas iesakām:

Helovīns (Halloween) 1978

Helovīns (Halloween) 1978

1963. gadā Maikls Maijerss līdz nāvei sadūra savu 15 gadus veco māsu. Viņu ievietoja slimnīcā, un, kā apgalvo viņa ārsts Sems Lūmss, viņš ir ļaunuma iemiesojums. 15 gadus vēlāk, Helovīna priekšvakarā, Maijeram izdodas izbēgt un doties uz savu dzimto pilsētu. Helovīna naktī viņš sācis plosīties, kamēr Lūmss un vietējais šerifs meklē Maijeru viņa apkārtnē. Tikmēr Laurija, nopietna studente, kas reti dodas uz randiņiem, pieskata kaimiņu bērnu. Viņa nenojauš, cik lielā briesmās ir nonākusi.

Helovīns (Halloween) 1978 ir viena no ienesīgākajām neatkarīgajām filmām. Uzņemta ar mazu budžetu, pārsvarā nezināmiem aktieriem un ierobežotiem resursiem, Helovīns kļuva par ikonisku paraugu, kas ietekmēja nākamās šausmu filmu paaudzes.

Tā lielā mērā veicināja slasher filmu popularizēšanu 80. gados un palīdzēja definēt vairākas tēmas, kas tagad tiek uzskatīti par klasiskiem šausmu žanra elementiem. Slasher filmas ir šausmu filmu apakšžanrs, kurā slepkava vajā un nogalina cilvēku grupu, parasti izmantojot asiņainus instrumentus.

IMDb vērtē Helovīns (Halloween) 1978 ar 7,7. Ja tev patīk šī apakšžanra filmas iesakām:

Ļaunuma izsaukšana (The Conjuring) 2013

Ļaunuma izsaukšana (The Conjuring) 2013

1971. gadā Kerolaina un Rodžers Peroni pārceļas ar ģimeni uz pussabrukušu Rodailendas lauku māju, un drīz vien ap to sāk notikt dīvainas lietas, kas izraisa aizvien lielākas murgainas šausmas. Kerolaina izmisumā sazinās ar slavenajiem paranormālo parādību izmeklētājiem Edu un Loreinu Voreniem, lai tie pārbaudītu māju. Voreni atklāj, ka visa teritorija ir apsēsta ar sātaniskiem gariem, kas tagad vēršas pret Peronu ģimeni, lai kur viņi dotos. Lai apturētu šo ļaunumu, Voreniem nāksies likt lietā visas savas prasmes un garīgo spēku, lai pieveiktu šo spoku draudus to rašanās vietā, kas draud iznīcināt visus.

Ļaunuma izsaukšana (The Conjuring) 2013 ir amerikāņu pārdabiskā šausmu filma, ko režisējis Džeimss Vans, un šī filma ir lielisks paranormālo šausmu filmu paraugs. Šis šausmu filmu apakšžanrs fokusējas uz briesmoņiem, kuriem mēs nevaram pieskarties, – pārdabiskām būtnēm, piemēram, spokiem, gariem un dēmoniem. Paranormālajās šausmu filmās bieži vien tiek rādītas spoku māju, apsēstības, eksorcisma vai okultisma pielūgsmes.

IMDb Ļaunuma izsaukšana (The Conjuring) 2013 vērtē ar 7,5. Ja vēlies redzēt līdzīgas filmas skaties:

 • Poltergeists (Poltergeist) 1982 – IMDb vērtējums 7,3
 • Eksorcists (The Exorcist) 1973 – IMDb vērtējums 8,1
 • Astrāls (Insidious) 2010 – IMDb vērtējums 6,8

Miesa (Raw) 2016

Miesa (Raw) 2016

Justīne, audzināta kā stingra veģetāriete, ierodas pirmajā kursā prestižā veterinārajā skolā. Pametot ģimenes mājas, Justīne pēkšņi nonāk jaunā, trakulīgā pasaulē ar dīvainām skolas tradīcijām un nežēlīgiem iesvētību testiem, un drīz vien viņai nākas pārdomāt savus nelokāmos uzskatus. Justīnei arvien dziļāk un dziļāk iedziļinoties apslēptajā pasaulē ar vēl neapzinātām dzīvnieciskām tieksmēm, nepieredzēta un tikpat neveselīga tieksme pēc gaļas pārvērtīs viņu par pavisam citādu būtni, bet vai tagad, kad viņas atmoda beidzot ir pabeigta, viņa spēs noliegt alkas pēc jēlas gaļas?

Filma nepārtraukti pārbauda, kas notiek, kad cilvēcības robežas saplūst ar neierobežotu dzīvnieciskumu. Šī filma ir spilgts gore šausmu filmu apakšžanra piemērs. Tajā ir daudz asinsizliešanas un vardarbības, tāpēc pārliecinieties, ka esat tam gatavi. Šīs filmas nav piemērotas katram.

IMDb vērtē Miesa (Raw) 2016 ar 7,0. Ja vēlies vēl šādu filmu ieteikumus iesakām:

Blēras raganas projekts (The Blair Witch Project) 1999

Blēras raganas projekts (The Blair Witch Project) 1999

Trīs kino studenti dodas uz Melno kalnu mežu, lai uzņemtu dokumentālo filmu par leģendāro Blēras raganu. Bruņojušies ar kamerām un skaņu ierakstītāju, viņi iemūžina katru soli, vārdu un skaņu. Pēc klaiņošanas pa Melnajiem kalniem jaunieši ir nosaluši, apmaldījušies un medīti. Visbeidzot, kādu nakti pēc tam, kad pēdējais gaismas stariņš bija atstājis meža melnumu, viņus vairs nekad neredzēja. Gadu vēlāk tika atrasts maisiņš, pilns ar filmu bundžām, lentēm un videokasetēm. Aizkulises, videomateriāli un filma tika sagriezti kopā, un tā tika izveidots “Blēras raganas projekts”.

Blēras raganas projekts, protams, nav izgudrojis atrasto filmu kadru apakšžanru, taču tā paveica labāk nekā jebkura filma, kas tapusi pirms tā, un, iespējams, arī nekā jebkura filma, kas tapusi pēc tam. Atrastie kadri ir šausmu filmu žanrs, kurā filma tiek attēlota tā, it kā to būtu “atklājuši” filmas veidotāji, nevis paši radījuši. Piemēram, galvenie varoņi vecā videomagnetofona ierakstā atrod nezināma ļaunuma materiālu.

IMDb vērtē filmu Blēras raganas projekts (The Blair Witch Project) 1999 ar 6,5. Ja vēlies vēl šādu filmu ieteikumus iesakām:

Blēras raganas projekts (The Blair Witch Project) 1999

Blēras raganas projekts (The Blair Witch Project) 1999

Amēlija, kas autoavārijā zaudējusi vīru, cenšas tikt galā ar vientuļās mātes likteni. Viņai nepalīdz arī dēla nemitīgās bailes no briesmoņiem un vardarbīgā reakcija, pārvarot bailes, kas liek viņa draugiem distancēties. Kad situācija vairs nevar pasliktināties, viņi savā mājā izlasa dīvainu grāmatu par “Babaduku” briesmoni, kas slēpjas mājas tumšajos nostūros. Šķiet, ka pat Amēlija jūt Babadūka ietekmi un izmisīgi un veltīgi cenšas iznīcināt grāmatu. Taču vai Babaduks patiešām eksistē?

Babaduks (2014) risina tādus izaicinošus reālās dzīves jautājumus kā bēdas, aprūpe, labsajūta un vientuļo vecāku grūtības. Šī filma ir arī lielisks monstru šausmu subžanra paraugs. Daudzās šausmu filmās tiek izmantotas bailes no nezināmā, parādot biedējošus briesmoņus no zinātniskās fantastikas un tumšās fantāzijas. Vilkači, vampīri, citplanētieši bieži ir šī šausmu apakšžanra galvenie ļaundari.

Babaduks (The Babadook) 2014 IMDb saņēmis vērtējumu 6,8. Ja interesē citas šādas filmas noteikti apskati:

 • Klusā pasaule (A Quiet Place) 2018 – IMDb vērtējums 7,5
 • Tas (It) 2017 – IMDb vērtējums 7,3
 • Svešais (Alien) 1979 – IMDb vērtējums 8,5

Ja meklē vēl citus filmu ieteikumus, aplūko šos rakstus Top 7 romantiskās filmas un Top septiņas filmas par dinozauriem.

Komentēt