Top septiņas filmas par dinozauriem

no

Lai gan dinozauri ir izmiruši jau vairāk kā 65 miljonu gadu, mūsu interese par tiem ir tikai augusi. Ja arī tu esi dinozauru entuziasts vai vienkārši meklē izklaidi vakaram, esam sagatavojuši sarakstu ar top filmām par dinozauriem, sākot ar sirdi sildošām animācijas filmām un beidzot ar adrenalīna piesātinātām piedzīvojumu filmām.

Šajā sarakstā esam iekļāvuši IMDb vērtējumus katrai filmai, jo tā joprojām ir viena no ievērojamākajām filmu atsauksmju vietnēm internetā, kā arī profesionālu paleontologu viedokļus par dinozauriem filmās.

Raksts pieejams arī angļu valodā Top seven dinosaur movies.

Juras laikmeta parks (1993)

Juras laikmeta parks (1993)

Miljardieris Atenboro ir atklājis dinozauru DNS klonēšanas kodu un uzbūvējis atrakciju parku Isla Nublāras salā ar dzīviem, elpojošiem dinozauriem, ko viņš cer padarīt pieejamu sabiedrībai. Šajā klasiskajā filmā par dinozauriem tūristu grupa un daži zinātnieki cīnās par izdzīvošanu pēc tam, kad parka sistēmas sabojājas.

Tā ir viena no visu laiku pelnošākajām filmām. 1994. gadā tā saņēma trīs tehniskās Oskara balvas, kļūstot par līderi top filmām par dinozauriem.

Filmā dinozauri šķiet kā īsti dzīvi, kustīgi, elpojoši dzīvnieki, nevis tikai filmu briesmoņi. Šī bija viena no pirmajām filmām, kurā tika izmantota jaunā CGI tehnoloģija, un tā radīja tādu dinozauru tēlu, kādu cilvēki līdz šim nebija redzējuši: dinamiski un inteliģenti dzīvnieki.

Stīvs Brusatte (Paleontologs)

Juras laikmeta parka filmas iesakām skatīties šādā secībā:

Juras laikmeta pasaule (2015)

Juras laikmeta pasaule (2015)

Divdesmit divus gadus pēc tam, kad sākotnējais Juras laikmeta parks cieta neveiksmi, ir atvērts jaunais parks, kas pazīstams arī kā Juras laikmeta pasaule. Pēc gadiem ilgiem ģenētikas pētījumiem parka zinātnieki ģenētiski izstrādā jaunu dinozauru sugu – Indominus Rex, kurš izbēg no izolācijas un sāk slepkavot parka apmeklētājus un darbiniekus.

Šajā filmā nav gandrīz nekādu mēģinājumu padarīt dinozaurus kaut nedaudz reālistiskus. Tā vietā mums tiek piedāvātas hibrīdu sugas un ģenētiski modificēti briesmoņi, kas ir daudz lielāki par visu, ko jebkad radījusi daba. Taču tas ir aizraujoši un izklaidējoši.

Stīvs Brusatte (Paleontologs)

Juras laikmeta pasaule ir Juras laikmeta parka franšīzes turpinājums. Filma guva ievērojamus kases un kritikas panākumus, visā pasaulē nopelnot 1,671 miljardu ASV dolāru, kļūstot par franšīzes pelnošāko filmu.

Ja interesē pārējās daļas filmas skaties šādā secībā:

Senā pasaule (1988)

Senā pasaule (1988)

Stāsts par brontozauru bāreni vārdā Mazpēdis, kurš dodas meklēt leģendāro Lielo ieleju. Zemi ar sulīgu veģetāciju, kur dinozauri var augt un dzīvot mierā. Pa ceļam viņš sastop četrus citus jaunus dinozaurus, katrs no savas sugas, un viņi sastopas ar vairākiem šķēršļiem un ļauno plēsēju Asszobu, mācoties sadarboties, lai izdzīvotu.

Filmā ne tikai redzami daudzi dinozauri, bet arī emocionāli mirkļi, kas pat pieaugušajiem var likt nobirdināt asaras. Neskatoties uz to, ka filma iznākusi gandrīz pirms trīsdesmit pieciem gadiem, tā joprojām ir viena no top filmām par dinozauriem, ko vērts noskatīties vēlreiz arī šodien.

Visemocionālākā filma par dinozauriem, kādu esmu redzējis. Dinozauri ir humanizēti līdz tādai pakāpei, ka tie gandrīz vairs nav dinozauri, un viņi runā. Bet tas ir lielisks stāsts, un daudziem paleontologiem tā ir vērtīga bērnības klasika.

Stīvs Brusatte (Paleontologs)

Kopā franšīzi sastāda 14 filmas no kurām vislabāk IMDb novērtētas:

Karalis Kongs (2005)

Karalis Kongs (2005)

Filma stāsta par 30. gados dzīvojošu pētnieku un dokumentālo filmu veidotāju grupu, kas dodas uz noslēpumaino Galvaskausa salu, lai izpētītu leģendas par milzu gorillu vārdā Kongs. Nonākuši tur, viņi atklāj, ka King Kongs ir īsts radījums, kas dzīvo milzīgos džungļos, kur aizvēsturiskie radījumi ir aizsargāti un slēpti miljoniem gadu. Kad pētnieki meklē lielo pērtiķi, viņu meklējumi nostāda viņus pret Kongu un viņa dinozauru ienaidniekiem.

2005. gadā tapusī Karaļa Konga versija lauza rekordlielu filmas budžetu, tāpēc aizvēsturiskie radījumi šajā Pītera Džeksona piedzīvojumā izskatās lieliski. Galvenā zvaigzne diemžēl nav dinozaurs, bet gan milzu gorilla. Tomēr dinozauru faniem šajā filmā joprojām ir daudz ko iemīlēt, jo Galvaskausa sala ir pilna ar dinozauriem, un tie izskatās diezgan unikāli.

Dinozaura kustības ir pareizas, kājas kustas pareizi. Priekš izdomāta hiperattīstīta tiranozaura tas ir radīts labi. Un vērtēju 9/10.

Dave Hone (paleontologs)

Filmu Karalis Kongs (2005) IMDb vērtē ar 7,2. Ja patika šī iesakām arī:

Labais dinozaurs (2015)

Labais dinozaurs (2015)

Jaunais dinozaurs Arlo baidās no visa. Baidās jau kopš izšķilšanās dienas. Taču kādu dienu viņš ir spiests rast drosmi, par kuru nekad nav zinājis. Pēc tam, kad Arlo iekrīt upē netālu no savām mājām, viņam ir jāatrod ceļš uz mājām. Pa ceļam viņš uzzina, ko patiesībā nozīmē mīlestība un drosme, un tam palīdz dažas interesantas tikšanās ar citiem dinozauriem.

Pixar ienāca dinozauru pasaulē ar filmu Labais dinozaurs – zinātniskās fantastikas stāstu par to, kas varētu notikt, ja milzīgais asteroīds nebūtu trāpījis un dinozauri nebūtu iznīkuši. Apbrīnojamie attēli un tēlainais stāstījums ir Pixar klasika.

Stīvs Brusatte (Paleontologs)

Šī sirsnīgā filma patiks visai ģimenei. IMDb filmu Labais dinozaurs (2015) novērtējusi ar 6,7. Ja meklē līdzīgas filmas, apskati:

Dinozaurs (2000)

Dinozaurs (2000)

Šis ir stāsts par Aladaru, iguanodonu dinozauru, kuru audzina lemuru ģimene. Tomēr viņu pasaule apvēršas kājām gaisā, kad meteorīti, pārvēršot viņu mājas par tuksnesi, ietriecas zemē. Apvienojoties ar citu zālēdāju ganāmpulku, viņi dodas ceļā, lai atrastu ligzdošanas vietu, kur ir daudz ūdens un veģetācijas. Taču, ja aiz muguras ir plēsēji un apkārt ir tikai tuksnesis vairāku jūdžu garumā, tas neizskatās daudzsološi.

Dinozaurs (2005) ir lielbudžeta CGI lielfilma, kurā meteorīts iznīcina paradīzes salu, un izdzīvojušie dinozauri dodas meklēt ligzdošanas vietu, kur viņi būs drošībā. Dinozauri izskatās kā lielo rāpuļu cilvēciskas versijas, un viņu runāšana neļauj radīt nekādu reālisma ilūziju. Tomēr animācijas kvalitāte ir izcila, un grandiozās, plašās ainavas ir vizuāls baudījums.

Stīvs Brusatte (Paleontologs)

IMDB filma Dinozaurs (2005) saņēma vērtējumu 6,4. Ja interesē līdzīgas filmas iesakām:

Ceļojums uz zemes centru (2008)

Ceļojums uz zemes centru (2008)

Ekspedīcijas uz Islandi laikā profesors Trevors Andersons, viņa brāļadēls Šons un viņu gide Hanna iesprūst alā. Sekojot vienīgajam glābšanās ceļam arvien dziļāk zem Zemes virsmas, viņi šķērso dīvainas vietas un sastop neticamus radījumus, tostarp dinozaurus.

Kopumā Ceļojums uz Zemes centru ir jautra, uzmundrinoša filma, kas skatītājus aizved galvenokārt aizraujošā braucienā. Daži biedējoši brīži un draudīgi radījumi prasa piesardzību jaunākiem skatītājiem.

Ja filmā tam vajadzēja būt gigantozaurim, kāds nejauši ir nokopējis T-Rex un vienkārši piešķīris tam trīs pirkstus, tas nepadara to par gigantozauru. Šim gadījumam ir nepareiza galva. Tomēr, ja tas ir T-Rex, tad tas ir diezgan reālistiski atveidots.

Dave Hone (paleontologs)

Ja vēlies uzzināt vairāk par populāriem tiranozauru tēliem filmās multenēs un komiskos, aplūko rakstu Populārākie T-rex dinozauri pasaulē.

Ceļojums uz zemes centru (2008) IMDb saņēma vērtējumu 5,8. Līdzīgas filmas šai:

Vēlies aplūkot citus mūsu filmu ieteikumus? Apskati rakstus Septiņas veiksmīgākās filmu franšīzes un Top 7 romantiskās filmas.

Komentēt