TOP dāvanas jauniešiem izlaidumā

no

Šis mācību gads ir bijis viens kārtīgs pārbaudījums gan skolēniem un jauniešiem, gan viņu ģimenēm. Sevišķi liels izaicinājums šis gads bija tiem, kam tas bija pēdējais, kam šajos neierastajos apstākļos nācās kārtot izlaiduma eksāmenus un doties tālākā dzīves ceļā.

Mūsu mīļie absolventi patiešām ir pelnījuši atelpu un iepriecinājumu. Arī izlaidumi šogad nebūs gluži tādi, kā bija ierasts, taču laimīgā absolventa ģimene, radi un draugi joprojām drīkst atzīmēt šo sasniegumu, pasniedzot kādu dāvanu.  

Ierosmei – dažādas idejas, kādas dāvanas varētu patikt un būt noderīgas jauniešiem vidusskolas beidzēju vecumā.

Dāvanas izaugsmei un attīstībai

Autovadītāju kursi

Nav pat lieki jāstāsta, cik nozīmīga mūsdienu dinamiskajā pasaulē ir spēja būt mobilam, un tai skaitā – auto vadīšanas prasme. Patiesībā vairums jaunizcepto skolu beidzēju sapņo par autovadītāja apliecību kabatā, bet galvenais šķērslis ir priekš viņiem visai augstās apmācību izmaksas. Ģimene vai radu saime, pasniedzot jaunietim šādu dāvanu, ne tikai veiks nozīmīgu investīciju viņa nākotnes konkurētspējā, bet, iespējams, arī iegūs vēl vienu “šoferīti” kopīgiem izbraukumiem vai saimniecisko jautājumu risināšanai.

Koučinga sesijas

Nākotne mūslaiku skolu beidzējiem piedāvā tik daudz iespēju, ka ir viegli apjukt, ko tad īsti izvēlēties, kādu ceļu iet. Daudziem absolventiem pēc skolā apgūtās mācību programmas joprojām nav skaidrs, kura joma viņus patiešām interesē, būtu piemērota viņu spējām un dotu gandarījumu un panākumus nākotnē. Jauniešu vidū valda liels apjukums, kuru pēdējā gada kājām gaisā apgrieztā dzīve tikai pastiprinājusi.

Varbūt viest skaidrību varētu palīdzēt individuāla saruna(s) ar dzīves treneri jeb kouču, kas palīdzēs salikt pa plauktiņiem vēlmes, iespējas, talantus, mērķus un konkrētus soļus to virzienā. Un galvenais – iedos svaigu skatu no malas, tie vairs nebūs apnicīgie mammas atgādinājumi par zinību apguves milzu svarīgumu.

Fitnesa aproce vai viedais pulkstenis

Lai gars būtu spirgts un veselīgs, nepieciešama arī vesela miesa. Visi esam dzirdējuši sūdzības par mūsdienu jauniešu mazkustīgumu. Tādēļ laba dāvana, kas rosinātu jaunieša entuziasmu piecelties no ērtā dīvāna vai datora krēsla, varētu būt viedais pulkstenis vai fitnesa aproce.

Soļu skaitīšana, aktivitāšu mērīšana un citas interesantas opcijas ir kā spēle, kurā pat pieauguši cilvēki reizēm kļūst kā bērni un aizrautīgi sacenšas ar ierīci vai cits ar citu. Rezultātā ieguvēji ir visi, un vajadzība izkustēties kļūst par ikdienas ieradumu, bez kura grūti iztikt. Turklāt jauniešiem dažādi gadžeti ļoti patīk.

Ceļojumi un piedzīvojumi

Aviobiļetes

Jauniešos mājo spēcīga vēlme ja ne uzreiz pēc pilngadības kļūt pilnībā patstāvīgiem, tad pirmo reizi dzīvē izdarīt kaut ko nozīmīgu pašiem, bez vecāku klātbūtnes – noteikti. Un kāpēc lai tas nebūtu ceļojums uz kādu Eiropas pilsētu, kas ļautu gūt neaizmirstamus iespaidus un “restartēties” no mācību gada grūtībām, pie viena attīstot savas plānošanas prasmes? Absolvents būs stāvā sajūsmā, ja izlaiduma dāvanā saņems aviobiļeti!

Eiropa šobrīd ir atvērta ceļojumam, un gandrīz visu aviosabiedrību piedāvājumos var atrast biļetes par ļoti izdevīgām cenām. Ārzemju ceļojumi ne vienmēr ir tik dārgi, kā varbūt liekas. Uzdāvinātā biļete jaunietim būtu stimuls ar vasaras darbiņiem nopelnīt hostelim un tēriņiem, kā arī būtu signāls, ka vecāki viņam uzticas.

Mazie ceļojumi Latvijā un kaimiņvalstīs

Nav obligāti jābrauc tālu prom, lai sajustu īsta ceļojuma un piedzīvojuma garšu. Arī mazāki ceļojumi Latvijā un “tuvajās ārzemēs” var būt ārkārtīgi aizraujoši. Jo sevišķi, ja tie nav autobusu braucieni “Paskaties pa labi, paskaties pa kreisi”, bet gan aktivitātes kur izbaudīt dabu, kustību un sevis pārvarēšanu, pie viena iepazīstot interesantāko no apkārtnes piedāvājuma.

Kā būtu ar trīs dienu velo tūri kopā ar Velomenu pa kādu no Latvijas novadiem – mazliet sevi fiziski izaicināt, bet izbaudīt arī atpūtu, peldes un kulinārā mantojuma gardumus ?

Tiem, kam sirds vairāk velk uz ūdeņiem, varētu patikt kāds no Fabadventures piedzīvojumiem, piemēram, iespēja izbraukt ar SUPu unikālajā Rumnu karjerā Igaunijā vai došanās uz pavisam noslēpumainu salu, kuras atrašanās vieta un pasākuma programma ir pārsteigums.

Piedzīvojumi uz ūdens

Ūdeņu mīļotāji Latvijas vasarās pēdējos gados tiešām var būt laimīgi, jo viņiem domātu piedāvājumu ir ļoti daudz, un kļūst tikai vēl vairāk. Ir no kā izvēlēties katrai gaumei – laivu braucieni interesantās lokācijās, SUPošana, vindsērfings, ūdensslēpošana un kas tik vēl ne. Dodieties visa ģimene kopā vai arī uzdāviniet šo iespēju jaunietim draugu kompānijā.

Baltezera krastā ik vasaru noenkurojas Aktīvās atpūtas centra bāze, kur pieejami visu iespējamo veidu ūdens prieki – ūdensslēpošana, veikbords, izbraucieni ar motorlaivu, SUPi, vindsērfinga inventāra noma un apmācība, un citas jautras izdarības. Ir iespēja arī noorganizēt ballīti ar pirti uz kuģīša un pasakainu saulrietu virs ezera.

Episks piedzīvojums ir saullēkta vai saulrieta sagaidīšana purvā uz SUP dēļa, izmēģiniet visi kopā, ja vēl neesat to pieredzējuši. Īpašas iemaņas nav nepieciešamas, pietiks ar nelielu instruktora apmācību aktivitātes sākumā.

Dāvanas ekstrēmu sajūtu cienītājiem

Ja jūsu jaunietis ir no tiem, kam asiņu vietā dzīslās adrenalīns, viņu noteikti iepriecinās piedzīvojums, kas sola asākas sajūtas. Tiesa, dažas no šīm dāvanām prasīs arī gana stiprus nervus vecākiem.

Sigulda pēdējā laikā ir izveidojusies par tādu kā Latvijas piedzīvojumu galvaspilsētu, kuras piedāvājumā atradīsit, ko vien sirds kāro – augsto virvju trases, lēcienu ar gumiju no slavenā vagoniņa, lidojumu ar Z-ērgli vai Aerodiumā, un daudz ko citu.

Mazliet mierīgāks, bet ne mazāk iespaidīgs un neaizmirstams piedzīvojums solās lidojums ar gaisa balonu.

Motorizētu piedzīvojumu cienītājiem varētu patikt arī izbrauciens ar īstu krosa motociklu.

Vairāk ideju interesantu aktivitāšu dāvanām atradīsit arī rakstā par aktīvās atpūtas iespējām vasaras baudīšanai.

Labo sajūtu dāvanas

Ne visi jaunieši ir ekstrēmisti un sevis izaicinātāji. Jūs savu absolventu pazīstat vislabāk, un droši vien varat nojaust, kāda veida dāvanas viņam vai viņai visvairāk ietu pie sirds. Varbūt tas ir kas pavisam mierīgs, siltuma, laimes un prieka sajūtu raisošs.

Piemēram, romantiskas meitenes noteikti priecātos par iespēju papildināt savu garderobi ar oriģinālu Lovy by J&K adījumu. Šo zīmolu izveidojušas latviešu meitenes, un tā devīze ir – radīt krāsainu pasauli laimīgiem cilvēkiem. Visi viņu izstrādājumi ir radīti ar rokām, vienā eksemplārā, un iespējams arī pasūtīt tieši savām vēlmēm atbilstošu lietu.

Dāvana izlaidumā var būt arī iespēja to skaisti nosvinēt kādā no restorānu terasēm. Dodieties visi kopā vai dāvājiet šo iespēju jaunietim un viņa draugiem.  

Lieliska labo sajūtu dāvana varētu būt arī atpūta kādā no SPA centriem. Pilnīgs miers un relaksācija pēc mācību gada un eksāmenu stresa.

Arī šajā virzienā Latvijā ir plašas iespējas – gan Rīgā, gan ārpus tās. Vairāk uzziniet par tām mūsu rakstos:

Komentēt