Populārākie mīti par aizdevumiem

no

Dažkārt terminam “aizņemšanās” tiek likta vienādības zīme ar ievērojamu finanšu slogu vai parādiem. Aizņemoties neapdomīgi, kredīts patiešām var radīt problēmas, bet pārējos gadījumos tas kalpo kā viens no veidiem dzīves kvalitātes uzlabošanai vai savu vēlmju izpildīšanai.

Mīti par kredītiem ir daudz un dažādi, tāpēc ir svarīgi tos atspēkot.

Šajā rakstā uzzini patiesību par mītiem, kas saistīti ar kredīta ņemšanu.

1. Kredīta saņemšanas process ir sarežģīts

Viens no izplatītākajiem mītiem par aizņemšanos – šis process ir visai sarežģīts un laikietilpīgs. Vērā, protams, jāņem kredīta tips (hipotekārie kredīti un patēriņa kredīti, piemēram, ir ļoti atšķirīgi pakalpojumi), bet šobrīd aizņemties iespējams pat neizejot no sava mājokļa.

Arī pieteikuma aizpildīšana prasa vien dažas minūtes laika. Laikietilpīga var būt manuāla kredītu salīdzināšana, bet, izmantojot kredītu salīdzināšanas vietni, piemēram – “Sortter”,  šāda problēma atkrīt. 

2. Kredīts u.c. finanšu pakalpojumi ir saistības, kas liek justies kā parādu jūgā

Aizņemoties atbildīgi un gudri, pirms tam rūpīgi izvērtējot savu maksātspēju, aizdevums problēmas var sagādāt vien tad, ja dzīvē rodas kāds negaidīts pavērsiens. Ja, piemēram, tiek zaudēts ienākumu avots.

Pārējos gadījumos ar kredīta palīdzību pat iespējams dzīvi atvieglot un samazināt izdevumus ilgtermiņā. Piemēram, ar patēriņa kredīta palīdzību iegādājoties energoefektīvu veļas mazgājamo mašīnu ar zemāku ūdens patēriņu. Uz elektrības un ūdens rēķina jau mēneša ietvaros iespējams ietaupīt vairākus eiro.

Kredīti

3. Kredīti ir vienādi

Bieži vien cilvēkiem šķiet, ka kredīta izvēlei nav nepieciešams piešķirt pārāk lielu uzmanību, uzskatot, ka visu aizdevēju piedāvājumi ir visai līdzīgi. Tā nav taisnība – piemēram, patēriņa kredīta gadījumā gada procentu likme (GPL) var atšķirties pat vairākas reizes un šādā gadījumā, izvēloties neizdevīgāko variantu, klientam nākas krietni pārmaksāt.

Veidi, kā finanšu pakalpojumus salīdzināt, ir dažādi, taču ērtākais un ātrākais variants – izmantojot kredītu salīdzināšanas platformu, piemēram, bezmaksas platformu “Sortter”. Šī platforma ir izstrādāta Somijā, kur tā ir ļoti iecienīta, taču nu pieejama arī Latvijā. Tā ļauj ne vien salīdzināt vietējo aizdevumu piedāvājumu, sakārtojot tos pēc izdevīgākās procentu likmes, bet arī iepazīties ar noderīgu informāciju, saistītu ar finanšu jautājumiem. Un tas viss – bez maksas.

4. Aizņemšanās palielina dzīves slodzes līmeni

Dažkārt iespējams dzirdēt apgalvojumu, ka kredīts liek palielināt darba slodzi, tomēr tā ne vienmēr ir patiesība.

Piemērs: ja jūsu darbs ir saistīts ar datortehnikas izmantošanu, taču tā šobrīd ir pārlieku nolietota vai ar nelielu jaudu, darba pienākumiem nākas tērēt vairāk laikā nekā tad, ja jūsu rīcībā būtu moderns un ātrs dators. Tādējādi aizņemoties naudu jauna datora iegādei, jūsu darba diena, pretēji mītiem, var kļūt vēl īsāka. Savukārt ieguldījums būs jūsu paša produktivitātē, kas ar laiku atmaksāsies.

Līdzīga situācija ir arī tiem cilvēkiem, kuru peļņa ir saistīta ar automašīnas izmantošanu. Ja transportlīdzeklis arvien biežāk jāved uz servisu, kas rada ne vien izdevumus, bet nereti – arī piespiedu dīkstāvi, auto līzings vai kredīts dzīvi var ievērojami atvieglot.

Nosacījums, kas jāievēro vienmēr: aizņemies atbildīgi!

Viens no labākajiem veidiem, kā aizņemties gudri, ir izmantot kredītu salīdzināšanas rīkus, piemēram, platformu Sortter, tādējādi atrodot izdevīgāko aizdevēju un lasot visdažādākos finanšu pratības padomus.

Tomēr ar to viss vēl nebeidzas – ar konkrēto piedāvājumu rūpīgi jāiepazīstas, izlasot kredītiestādes sagatavoto līgumu un rūpīgi izpētot procentu likmes un komisijas maksu, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar aizdevēju. Tikai šādi iespējams maksimāli samazināt iespēju iekulties finansiāla rakstura grūtībās.

Ja vēlies palasīt vairāk par finansiāli gudriem lēmumiem, ieskaties rakstā 5 iemesli, kāpēc izvēlēties Revolut.

Komentēt