Populārākie kokteiļi pasaulē

no

Katras neaizmirstamas ballītes sākums sākas ar kokteili. Tas var būt kāds stiprāks dzēriens, vai viegls un augļains bezalkoholiskais kokteilis. Bet mūsu populārāko kokteiļu sarakstā ir nonākuši visi tradicionālie dzērieni. Garšīgi, jautri un oriģināli dzērieni, kas dažādi papildinās uzkodas un citas pārtikas grupas.

Šajā rakstā ir apkopoti populārākie kokteiļi pasaulē un arī receptes, kā tos pagatavot tavai nākošajai vasaras ballītei!

Priekā!

Old fashioned

Lai pagatavotu oriģinālu Old fashion ir vajadzīga skaista, vecmodīga glāze un sastāvdaļas kā :

60ml rudzu viskija vai Burbona ;
1 cukura grauds ;
2 tējkarotes Angostura bitter ;
Apelsīna miza.


Ielejiet viskiju, cukuru un Angostura bitter maisīšanas glāzē. Piepildiet glāzi ar ledu un samaisiet, līdz cukurs ir izšķīdis. Maisījumu izkāš glāzē, kas piepildīta ar ledu. Dekorē ar apelsīna miziņu.

Martini

Martini

Visi kokteiļi ir jautri, taču nav foršāka kokteiļa par Martini, tam nepieciešams :

60ml džina ;
15ml sausa vermuta ;
Olīvu vai citronu vērpjot (pēc izvēles).

Ielejiet džinu un vermutu maisīšanas glāzē. Piepildiet glāzi ar ledu un samaisiet, līdz tas ir labi apvienots. Maisījumu izkāš atdzesētā martini glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar olīvu vai citronu mizas gabalu.

Margarita

Margarita

45ml tekilas ;
45 ml laima sulas ;
30 ml apelsīnu liķiera (piemēram, Cointreau vai Triple Sec) ;
Laima šķēle (pēc izvēles) ;
Sāls (pēc izvēles).

Apvienojiet tekilu, laima sulu un apelsīnu liķieri kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu glāzē ar sāls malām (ja lietojat). Ja vēlaties, dekorējiet ar kaļķa ķīli.

Daikirī

Daikirī

45 ml baltā ruma ;
30 ml laima sulas ;
15 ml vienkārša sīrupa ;
Laima šķēle (pēc izvēles).

Apvienojiet rumu, laima sulu un vienkāršu sīrupu kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu atdzesētā glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar laima šķēli.

Manhatana

Manhatana

60 ml rudzu viskija ;

30 ml salda vermuta ;

2 tējkarotes Angostura bitters ;

Maraschino ķirsis (pēc izvēles).

Apvienojiet viskiju, vermutu un Angostura bitters sajaukšanas glāzē, kas piepildīta ar ledu. Maisiet, līdz tas ir labi apvienots, un izkāš maisījumu atdzesētā glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar ķirsi.

Negroni

30 ml džina ;
30 ml Campari  ;
30 ml saldā vermuta ;

Apvienojiet džinu, vermutu un Campari sajaukšanas glāzē, kas piepildīta ar ledu. Maisiet, līdz tas ir labi apvienots, un izkāš maisījumu  glāzē, kas piepildīta ar ledu. Ja vēlaties, dekorē ar apelsīna miziņu.

Mohito

60 ml gaišā ruma ;
30 ml laima sulas ;
15 ml parastā sīrupa ;
piparmētra ;
2 tējkarotes Angostura bitters ;
gāzēts ūdens.

Kratītājā sajauciet piparmētru lapas, vienkāršu sīrupu un laima sulu. Pievienojiet rumu un piepildiet kratītāju ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu  glāzē, kas piepildīta ar ledu. Augšā ar kluba sodu un dekorē ar papildu piparmētru lapām.

Džina fizs (Gin Fizz)

60ml džina ;
30ml laima sulas ;
15ml parastā sīrupa ;
Olu baltums ;
Gāzēts ūdens.

Apvienojiet džinu, citronu sulu, vienkāršu sīrupu un olu baltumu (ja izmantojat) kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu glāzē, kas piepildīta ar ledu. Pievienojiet gāzētu ūdeni un samaisiet.

Whiskey Sour

60 ml burbons vai rudzu viskijs ;
30 ml citrona sulas ;
15 ml vienkārša sīrupa ;
Olu baltums (pēc izvēles) ;
Ķiršu un apelsīna šķēle (pēc izvēles).

Apvienojiet viskiju, citronu sulu, vienkāršu sīrupu un olu baltumu (ja lietojat) kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet maisījumu, līdz cukurs ir izšķīdis un sastāvdaļas ir labi apvienotas. Maisījumu izkāš glāzē, kas piepildīta ar ledu. Ja vēlaties, dekorējiet ar ķiršu un apelsīna šķēli.

Citi populārākie kokteiļi pasaulē

Cosmopolitan
Moscow Mule
Long-island Ice tea

Ceram, ka Jums noderēja šis raksts. Ja meklējat citus jautrus vai informatīvus rakstus, iesakām izlasīr mūsu rakstu Three reasons why you need a food thermos.

Komentēt