Paštaisīts ūdens ar garšu – 6 veselīgas receptes

no

Dienas laikā cilvēkam ir jāizdzer aptuveni 2 litri ūdens. Kādam tas izdodas visai veiksmīgi, kādam citam nebūt nē. Viens no iemesliem, kāpēc regulāri dzert daudz ūdens ir apgrūtinoši, ir pavisam vienkāršs – parasts ūdens mēdz būt garlaicīgs. Lai tam piešķirtu kādu odziņu (burtiskā un pārnestā nozīmē), ir vērts paeksperimentēt ar dažādām garšām.

Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir pievienot garšu savam ūdenim ar dažādu augļu, ogu un pat dārzeņu palīdzību. Tādā veidā ūdens kļūst garšīgāks, joprojām saglabājot svaigumu un veselīgumu.

Šajā rakstā esam apkopojuši veselīgas ūdens receptes, kas visticamāk izmainīs tavus ikdienas ūdens dzeršanas paradumus. Raksta noslēgumā lasi par galvenajiem padomiem.

Veselīgas un gardas receptes

Paštaisīts ūdens ar garšu

Labākais ir tas, ka pagatavot gardu ūdeni pašam ir ļoti vienkārši. Viss, kas tev nepieciešams, ir svaigi produkti (augļi, ogas, dārzeņi vai garšaugi) un auksts ūdens. Sāc ar to, ka izvēlies savas mīļākās garšas. 

Šeit dažas receptes iedvesmai!

1. Zemenes ar timiānu – labākam garastāvoklim

Zemenēs ir daudz vitamīna C, kas, kā zināms, samazina stresu. Savukārt timiānu bieži vien izmanto aromaterapijas praksēs, lai tas nomierinātu un relaksētu prātu. Abu apvienojums ar aukstu ūdeni noteikti būs garastāvokļa uzlabotājs karstā dienā.

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • 6 vidēja izmēra zemenes, sagrieztas šķēlēs;
 • 4 zariņi svaiga timiāna;
 • 1 litrs auksta ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj dažas stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai!

2. Greipfrūts ar zaļo halapenjo – vielmaiņas uzlabošanai

Šis ūdens ar garšu apvieno 2 produktus, kas vislabāk tike galā ar vielmaiņas paātrināšanu – greipfrūtus un asos piparus. Ja tev garšo pikanti ēdieni, tad šis ūdens kombo ir domāts tieši tev. Izmēģini!

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • ¼ greipfrūta, sagriezta šķēlēs;
 • ½ halapenjo bez sēklām, sagriezta;
 • 1 litrs ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj 2 stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai! Brīdinājums – jo ilgāk šim ūdenim ļausi ievilkties, jo pikantāks tas kļūs!

3. Rozmarīns ar avenēm – muskuļu atjaunošanai

Gan rozmarīnam, gan avenēm piemīt muskuļu audu atjaunojošas īpašības. Šis dzēriens būs tieši laikā pēc intensīva treniņa.

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • ½ glāze avenes;
 • 2-3 svaiga rozmarīna zariņi;
 • 1 litrs ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj dažas stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai!

4. Mellenes ar baziliku – ādas veselībai

Ūdens dzeršana lieliski uzlabo ādas stāvokli. Ja tiek pievienotas ar antioksidantiem pilnās mellenes, tas garantēs vēl labāku efektu uz ādu. Atliek vēl tikai pievienot baziliku, kura eļļas palīdz mazināt iekaisumu un palēnināt novecošanas procesu. Skaistuma eliksīrs gatavs!

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • ½ glāze melleņu;
 • ¼ glāzes svaiga bazilika;
 • 1 litrs ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj dažas stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai! Lai iegūtu pilnvērtīgāku garšu, vari ogas arī samīcīt.

5. Gurķis ar citronu – detoksifikācijas dzēriens

Gurķu un citrona garšas ūdens ir ļoti populārs un tam ir lielisks iemesls. Šī kombinācija uzlabo gremošanas trakta darbību, palīdzot izvadīt toksīnus no organisma sistēmas un samazinot apetīti. Lai iegūtu vēl lielāku gremošanas atbalstu, pievieno ūdenim piparmētru. Viens malks šī gurķa un  citrona kombinācijas, un tu jutīsies kā SPA.

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • ¼ svaiga gurķa, šķēlēs;
 • ½ citrona, šķēlēs;
 • 1 litrs ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj dažas stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai!

6. Greipfrūts ar citronu un laimu – imunitātes uzlabošanai

Šī citrusu kombinācija ir piepildīta ar vitamīnu C, kas ir viens no svarīgākajiem vitamīniem imunitātes uzlabošanai. 

Lai pagatavotu šo recepti, tev nepieciešams:

 • ¼ greipfrūts, šķēlēs;
 • ½ citrons, šķēlēs;
 • ½ laims, šķēlēs;
 • 1 litrs ūdens.

Apvieno visas sastāvdaļas, ļauj dažas stundas ledusskapī ievilkties un ūdens ir gatavs baudīšanai! Lai izvairītos no iespējas, ka ūdens būs rūgtens citrusu mizas dēļ, vari augļus nomizot.

Daži visbiežāk uzdotie jautājumi

Paštaisīts ūdens ar garšu

Šajā sadaļā ir dažas lietas, ka jāņem vērā jautājumu un atbilžu formātā.

Ko ņemt vērā pagatavošanas procesā?

Izmanto tikai svaigus, augstas kvalitātes produktus. Labi tos nomazgā – tu nevēlies savā dzērienā atrast netīrumus vai kādu no zemeņu dobes atnestu vabolīti. Un vēl viens padoms – izmanto aukstu vai istabas temperatūras ūdeni. Karsts ūdens padarīs augļu, ogu konsistenci nepatīkamu un viss sajauksies putrā.

Vai drīkst apēst ūdenī esošos augļus?

Jā, to noteikti drīkst darīt. Cits jautājums, ir vai tu to vēlēsies. Tā kā augļi piešķir savu garšu ūdenim, tad pašos augļos no garšas vairs nekas daudz nepaliek. Tie kļūst visai pliekani un daudz bezgaršīgāki, nekā varētu likties.

Cik ilgi paštaisīto ūdeni var uzglabāt ledusskapī?

Pagatavoto ūdeni vislabāk izdzert 2 līdz 4 stundas pēc tā pagatavošanas, ja tas neatrodas ledusskapī. Tomēr var arī ļaut tam uz nakti ievilkties ledusskapī. Par tālāku ūdens izdzeršanu ir jāskatās pēc tā sastāvdaļām. Piemēram, baziliks ūdenī paliks svaigs 2 līdz 3 dienas, bet rozmarīns var izturēt pat nedēļu. Ar ogām, savukārt, termiņš ir īsāks.

Vislabāk būtu gatavot ūdeni ar domu to tajā pašā dienā izdzert. Ja taisi tikai pats sev, tad izvēlies 2 litru tilpumu, ja diviem cilvēkiem, tad 4 litru tilpumu utt. Tad būs arī nostādīts mērķis, kas dienas laikā jāizpilda.

Vai ūdens ar augļiem ir veselīgs?

Jo vairāk dienas laikā uzņemam ūdeni, jo labāka veidojas arī mūsu pašsajūta, veselība. Balstoties uz to, ko esi izvēlējies kā ūdenim pievienotās garšas avotu, šis ūdens var būt bagātināts ar dažādiem vitamīniem un uzturvielām.

Tomēr īsā atbilde ir – jā, šīs receptes ir veselīgs, jo ūdens ir un paliek veselīgs.

Šeit ir dažas ūdens priekšrocības:

 • Ūdens palīdz samazināt lieko svaru – ja jūties izsalcis, iespējams, vienkārši esi izslāpis;
 • Ūdens dzeršana uzlabo vielmaiņu;
 • Ūdens sniedz papildus enerģiju taviem muskuļiem, palīdzot izvairīties no krampjiem;
 • Ūdens palīdz uzlabot koncentrēšanās spējas un domāšanu;
 • Ūdens palīdz izvairīties no galvassāpēm un saslimšanām;
 • Ūdens uzlabo ādas stāvokli.

Ar vai bez augļiem, ūdens ir veselīgs, tāpēc ir labi atrast veidu, kā to ikdienā uzņemt piemērotā daudzumā!

Cerams, ka ar to esam nedaudz palīdzējuši!

Vēl viens veids, kā ikdienā sevi motivēt padzerties, ir sarūpēt sev labu ūdens pudeli. Labus zīmolus apskaties rakstā TOP ūdens pudeles.

Komentēt