Namiņi un muižas, kur palikt ziemas brīvdienās

no

Bieži vien labākā atpūta ir vienkārši vides nomaiņa. Lai to izdarītu, nebūt nav jātraucas tālēs zilajās. Arī Latvijas robežās ir iespējams patverties no ierastās ikdienas.

Šajā rakstā apkopojām dažādas muižas un namiņus, kur palikt ziemas brīvdienās. Tā ir lieliska izdevība izvēdināt galvu un uzburt sev ziemas pasakas noskaņu.

Raksta saturs:

Namiņi un muižas Vidzemē

Namiņi un muižas Latgalē

Namiņi un muižas Kurzemē

Namiņi un muižas Zemgalē

Namiņi un muižas Vidzemē

Iespējams, tieši Vidzeme ir labākais novads, uz kura pusi tēmēt savās ziemas brīvdienās. Tieši Vidzemē visbiežāk temperatūras stabiņš noslīd zemāk nekā citās Latvijas vietās.

Krimuldas muiža pie Gaujas senlejas. Krimulda

Lai gan Siguldas un Krimuldas apkārtne visvairāk viesus pulcē zelta rudenī,  ir vērts šeit padzīvoties arī ziemā. Šejienes dabas krāšņums acis priecē arī tad, kad zeltainās lapas ir nokritušas un tās pārklājusi sniega kārta.

Krimuldas muiža atrodas izcilā lokācijā – pie Gaujas senlejas. Lieliska iespēja doties daudzās garās pastaigās un saelpoties pilnu krūti svaiga gaisa. Lai gan pati muiža un apkārtne ir krāšņa, viesnīcas numuriņi ir iekārtoti vienkārši. No rītiem iespējams ieturēt brokastis kafejnīcā. Patīkamākai atpūtai iespējama sauna un masāža.

Rezervē numuriņu.

Koka mājiņa ar pirti “Mazais Līvkalns”. Sigulda

Vēl viena burvīga vieta Siguldas pusē – atpūtas mājiņa “Mazais Līvkalns”. Vienkārša koka māja no ārpuses, kas iekšā slēpj mājīgu interjeru. Ir jūtams, ka mājas īpašnieki ir pievērsuši uzmanību detaļām. Lai patiesi atpūtinātu kā miesu, tā garu, iespējams sasildīties pirtiņā.

Mājiņa atrodas vien desmit minūšu gājienā no Siguldas centra un dažu simtu metru attālumā no Siguldas pils. Laba vieta tiem, kuri grib gan pabaudīt mieru, gan, iespējams, apmeklēt arī kādu pasākumu pilsētā.

Ja mājiņa tev ir par lielu, iespējams izīrēt studiju ar lielu terasi, taču jāņem vērā, ka tad pirts prieki ies secen.

Rezervē mājiņu.

Māja meža ielokā “Avotnieki”. Dzērbene, Vecpiebalgas novads

Ja vēlies brīvdienās mazliet aizmukt no civilizācijas, šī māja meža vidū būs labs galamērķis. Skaistajā ainavā savijas mežs un upe, kas priecēs acis ikvienam dabas mīlim.

100 kvadrātmetru plašā māja būs piemērota arī lielākām kompānijām – ģimenei vai draugu lokam. Mājā ir aprīkota virtuve, kur pagatavot sev siltas maltītes; TV, CD atskaņotājs, vannas istaba un kamīns. Liels pluss tiem, kuriem ir mājdzīvnieki – arī tiem ir atļauts doties jums līdzi.

Rezervē māju.

Neliela brīvdienu mājiņa ar kublu. Klīvji, Babītes novads

namiņš ar kublu kur palikt ziemā

20 kvadrātmetru nelielā brīvdienu mājiņa pavisam netālu no Rīgas. Mūsdienīgs, kompakts interjers, kas vislabāk derēs vienai personai vai pārim. Netālu no naktsmītnes atrodas arī slēpošanas trase. Laba iespēja pavadīt brīvdienas aktīvi.

Šīs vietas “pērle” ir āra kubls, kas sasildīs arī tajās ziemas dienās, kad sals neganti kniebj vaigos. Cilvēki, kas viesojušies šeit, ir teju vienisprātis, ka šī ir lieliska un ērta naktsmītne.

Rezervē mājiņu.

Namiņi un muižas Latgalē

Bieži tiek mēļots, ka visviesmīlīgākie cilvēki mājo Latgalē. To, vai tā ir patiesība vai ne, vislabāk noskaidrot, paliekot kādā jaukā naktsmītnē Latgales pusē.

Neliels namiņš ezera krastā. “Ritas odziņa”, Krāslavas novads

“Ritas odziņa” atrodas Cērpa ezera krastā. Šeit iespējams apmesties līdz piecu cilvēku lielai kompānijai. Viesistabā ir kamīns, kas lieliski papildinās ziemīgo noskaņu.

Klusums un miers ezera krastā, pavisam tālu no galvaspilsētas – veselu 254 kilometru attālumā. Krāslavā apskatāma Grāfu Plāteru pils, Karņicka kalns un Daugavas loki.

Rezervē namiņu.

Greznā Lūznavas muiža ar parku. Lūznava, Rēzeknes novads

muiža kur palikt pa nakti

Lūznavas muiža Rēzeknes novada 2020. gadā izpelnījās statusu “Kultūrvieta”. Šī ir īpaša vieta, kuru apvij dažādi nostāsti. Viens no tiem vēsta, ka bijušās muižas kundzes Jevgēnijas Kerbedzas  jeb Labās Dāmas gars joprojām uzturās muižā. Ir cilvēki, kas apgalvo, ka vēlos vakaros muižā dzirdējuši Labās Dāmas soļus.  Taču nav pamata baidīties – Lūznavas muiža ir patīkama, gaiša vieta.

Iespējams noīrēt kādu no trim rezidencēm – Sofijas, Marijas vai Felicijas. Uzturēšanās cenā iekļautas brokastis. Turklāt muiža atbalsta māksliniekus – ja izmanto rezidenci kā vietu, kur radīt mākslas darbu, saņemsi 50% atlaidi.

Rezervē rezidenci.

Lielbornes muiža Daugavas lokos.  Lielborne, Daugavpils novads

Lielbornes muiža Latgalē

Daugavas loki ir viena no skaistākajām dabas ainavām visā Latvijā.  Muiža atrodas tikai 30 minūšu attālumā no novada centra – Daugavpils.  Šī ir lieliska vieta, kur patverties dabas tuvumā un izbaudīt klusumu un mieru.

Lielbornes muiža piedāvā apmesties kādā no astoņiem numuriem vai arī Barona un Baroneses divistabu apartamentos. Gaiši, mājīgi un mierīgi.

Rezervē numuriņu.

Namiņi un muižas Kurzemē

Kurzemē ir vairākas vietas, kur vērts iegriezties ziemas brīvdienās.

Padures muiža ar senatnīgu auru, Kuldīgas novads

Padures muiža

Kuldīgas pusē – Padurē – atrodas ampīra stilā būvēta muiža. Muižā joprojām ir saglabājušās grīdas, durvis, kāpnes, logi un krāsnis no 15. gadsimta. Uz muižas sienām un griestiem ir saglabājušies zīmējumi.

Īpaša, autentiska vieta, kur vienkāršais samijas ar grezno. Muižai ir skaists parks ar 180 gadus vecu liepu aleju, kur pastaigāties. Lielisks galamērķis tiem, kuri novērtē vēstures mantojumu.

Savas brīvdienas Kuldīgas pusē vari paspilgtināt ar pašas pilsētas apmeklējumu. Izlasi, ko darīt Kuldīgā un papildini savus plānus.

Rezervē numuriņu.

Skrundas muiža ar SPA, Skrunda

Eleganta vieta ar iespēju atpūsties uz visiem simts. Skrundas muižā ir pieejamas dažādas SPA procedūras, baseins un sauna. Pēc patīkamās atpūtas iespējams pavakariņot vai papusdienot muižas restorānā.

Pieejami gan divvietīgi, gan ģimenes numuri. Izcila vieta tiem, kuri vēlas pavadīt brīvdienas ar komfortu un palutināt savu ķermeni.

Rezervē numuriņu.

Mūsdienīgā mājiņa Cardinalis House. Pāvilosta

brīvdienu māja Pāvilostā

Ļoti gaiša un mūsdienīga mājiņa meklējama Pāvilostā – Cardinalis House. Laba izvēle tiem, kuri labprāt pastaigājas gar jūru visos gada laikos, jo mājiņa ir vien 200 metru attālumā no tās.

Viesi slavē Cardinalis House saimnieci, kas liks justies patiesi gaidītiem. Apkārtnē atrodas E. Šneidera laukums, Baznīckalns un Pāvilostas evaņģēliski luteriskā baznīca.

Rezervē mājiņu.

Namiņi un muižas Zemgalē

Pavisam netālu no Rīgas – Jelgavas novadā – ir naktsmītnes, kas ilgi paliks atmiņā.

Blakenfeldes muiža. Vilce, Jelgavas novads

Vēl viena brīnišķīga muiža atrodas Jelgavas pusē. Muižas telpās jūtama pagātnes dvesma, savukārt viesnīcas numuriņi ir atjaunoti un mūsdienīgi.

Ap muižu plešas liels parks, kurā atrodas arī labiekārtots bērnu laukumiņš. Šo vietu īpaši novērtēs cilvēki, kuri labprāt uzzina ko jaunu. Viesmīlīgā muižas kundze ar prieku izrādīs gan apkārtni, gan izstāstīs muižas stāstu. Un, protams, no rīta – jūs sagaidīs garšīgas un sātīgas brokastis. Tas viss – vien stundas attālumā no Rīgas!

Rezervē numuriņu.

Brīvdienu namiņš “Lilac in Apple Tree Park”. Nākotne, Jelgavas novads

namiņš kur palikt ziemā Zemgalē

Skaists un gaišs namiņš, kur ir piedomāts pie niansēm. Īpaši piemērota vieta cilvēkiem, kas pamana ik nieciņu, jo šeit tādu slēpjas daudz. Namiņam ir savs ābeļdārzs, turklāt netālu atrodas arī bērnu laukumiņš.  Mājiņā ir aprīkota virtuve, kur var uztaisīt kādu sildošu maltīti.

Kopumā iespējams apmesties četriem cilvēkiem – ģimenei vai nelielai draugu kompānijai. Izcila lokācija tiem, kuri vēlas izrauties no ikdienas, taču nevēlas doties pārāk tālu no galvaspilsētas. “Lilac in Apple Tree Park” atrodas vien 60 kilometru attālumā no Rīgas.

Rezervē namiņu.

Ir skaidrs, ka mājīgu un skaistu vietu Latvijā netrūkst. Ja vēlies savas brīvdienas papildināt ar SPA apmeklējumu, iepazīsti SPA Latvijas reģionos.

Komentēt