Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

no

Atpūsties no ikdienas steigas vislabāk izdodas uz brīdi aizbraucot prom no skaļās pilsētas. Mieru un klusumu vislabāk ir baudīt laukos, un Latvijā mums to ir patiešām daudz. Vislabākās bērnības atmiņas daudziem no mums piedzīvotas tieši laukos, tāpēc vērts arī tagad paņemt pauzi no dinamiskā ikdienas ritma un palutināt sevi ar dabas relaksāciju.

Protams, labi atpūsties var arī kādā spa centrā Rīgā vai Rīgas pievārtē. Šajā rakstā gan dosimies uz tālākām valsts pilsētām. Esam apkopojuši vismaz 5 lieliskas lauku mājas katrā Latvijas reģionā, kur baudīt senatnīgu gaisotni, skaistu dabu un pilnīgu mieru. 

Lauku mājas Vidzemē

Viens no krāsainākajiem un gleznainākajiem novadiem Latvijā ir Vidzeme. Tā ir vieta, kur braukt baudīt atpūtu gan vasarā, gan ziemā. Mierpilnu relaksāciju atradīsi kādā no zemāk uzskaitītajām lauku mājām, kas piedāvā nakšņošanu, pirtiņas un skaistas lokācijas.

Kalbakas lauku mājas – koku smarža un svaigs gaiss

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Smiltenes pievārtē jūs sagaidīs aptuveni 18.gs. celtā māja – Kalbakas lauku māja. Atpūtas teritorijā ir dīķis, lauku pirts, šūpoles, piknika vietas, kā arī nakšņošanas iespējas. Lauku māja  Kalbakas piedāvā 14 istabiņas, kurās jūtama koka smarža un svaigais lauku gaiss. Šī ir vieta, kur baudīt klusumu un savu līdzpaņemto cilvēku sabiedrību. Dabas miers ir visapkārt un šeit to iespējams baudī ar manāmu senatnes piegaršu par ko liecina, piemēram, pie mājas augošie ozoli.

Zalgauskas muiža – upju un avotu ieskauta

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Zalgauskas muiža piedāvā atpūtu laukos dabā pie ūdeņiem, kur valda mierpilna gaisotne un skaisti dabas skati. Muižu ieskauj upes un avoti, kas ir kalpo par lielisku iemeslu doties garās pastaigās pa muižas teritoriju un saelpoties simtgadīgo ozolu koku radīto gaisu. Šeit pieejamas piknika vietas, kā arī ir iespēja makšķerēt un vizināties ar laivu. Pastaigu iespējams nomainīt pret velosipēdu braucienu. 

Mežvidi – lauku māja meža ielokā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku māja Mežvidi ir omulīgas naktsmājas skaistā meža ielokā. Pagalmā ir pieejams dīķis, kur nopeldēties vai pabaudīt vakara romantiku, piknikojot uz segas. Protams, mājas ir ērti iekārtotas pilnvērtīgam komfortam. Šeit īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, dabas tūrisma un veselīgas lauku pirts cienītāji. Nelielas pastaigas attālumā atrodas arī ezers. No aktīvās atpūtas šeit piedāvā baudīt volejbola spēles, dzīvnieku apskates, slēpošanas priekus. Bērniem pieejams rotaļu laukums.

Svētupes lauku mājas – ar gleznainu skatu no istabas

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Visa gada garumā atpūtu iespējams baudīt Svētupes lauku mājās. Tajā ir 10 labiekārtotās istabas, kurās palikt pa nakti pēc mierpilnas dienas dabā. No mājiņas paveras gleznains skats uz piemājas dīķi, kurā izpeldēties, pavizināties ar laivu vai pamakšķerēt zivis. Netālu ir arī ezers. Svētupes lauku mājas viesiem ir pieejama koplietošanas sauna, dārzs un grila iekārtas. Šeit izdosies pilnībā atslēgties no pilsētas vides, arī vistuvākie veikali un restorāni ir 10km attālumā. 

Jaunrēveļi – klusums un izjādes ar zirgiem

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Jaunrēveļu laukus māja atrodas 185km attālumā no Rīgas. Šī ir ērta un klusa vieta nakšņošanai, kur izbaudīt jauku atpūtu. Vēsturisko apkārtni iespējams apskatīt gida pavadībā, padarot atpūtu par izglītojošu izbraucienu. Pieejams arī pirts namiņš un ugunskura vieta. Aktīvās atpūtas cienītāji šeit varēs vizinātes ar laivu, peldēties, braukt ar velosipēdiem vai izmēģināt izjādi ar zirgu. Teritorija ir skaista un mierpilna – tā piemērota gan klusai divvientulībai, gan arī nelieliem svētkiem ģimenes lokā.

Lauku māja Lantus – Bērzaines pagastā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Atjaunota lauku sēta Lantus atrodas netālu no Burtnieku ezera, Bērzaines pagastā. Šajā vietā iespējams baudīt senatnes noskaņu mājīgās istabiņās, kurās savienots senatnīgais ar moderno. Lantus lauku sēta ir piemērota vieta ķermeņa un gara attīrīšanai un spēcināšanai, baudot dažādas SPA procedūras, pirtnieka pērienu un peldi piemājas dīķī. Tāpat šeit viesi tiks cienāti ar lauku maltītēm, ko izbaudīt pēc aktīvās atpūtas, kas arī pieejama lauku mājas viesiem. 

Lauku māja Dzirnavas – Vecpiebalgas novadā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Dzirnavu lauku māja atrodas vienā no skaistākajiem un ekoloģiski tīrākajiem Latvijas novadiem, Vecpiebalgas novada Kaives pagastā. Šī ir 100-gadīga ēka, kas viesiem ļaus baudīt senatnes piegaršu un lielisku atpūtu gleznainajā mājas teritorijā. No pašām dzirnavām diemžēl ir saglabājušās tikai drupas, tomēr pirms dažiem gadiem ir izdevies atjaunot dzirnavu dīķi. Māja  piemērota tiem, kas vēlas baudīt lauku burvību un vienkāršību – klusumu, mieru, neskartu dabu. 

Lauku mājas Kurzemē

Baudīt dzīvo kultūrvēsturisko mantojumu, skaistos dabas skatus un mieru iespējams doties baudīt arī uz valsts rietumiem – Kurzemi. Zemāk apkopotas lauku mājiņas, kurās baudīt atpūtu no ikdienas steigas kaut uz vienu dienu.

Indāni – lauku sēta Kurzemē

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku sēta pie Valdeķiem ar nosaukumu Indāni atrodas aptuveni 100km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Viesiem tiek piedāvāta atpūta vienkāršā, bet skaistā koka mājiņā tiesi pie dīķa. Istaba atrodas pirtsaugšā. Šeit viesiem būs iespēja iepazīt apkārtni, ieskaitot lauku sētu ar dažādiem mājdzīvniekiem. Lauku pirts pieejama ar bērza, kadiķa slotiņām, kā arī dažādām zāļu tējām. Aktīvākas atpūtas baudītāji var nodoties draudzīgai volejbola spēlei.

Čiekuriņi – pirtiņa un vīnu degustācija

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku atpūtas nams Čiekuriņi piedāvā viesiem jauku un senatnīgā stilā iekārtotu naktsmītni un  pirts pakalpojumus. Ir pieejama arī telpa svinībām lielākam cilvēku daudzumam. Viesu namiņš aprīkots ar virtuves zonu un dušām. Ir iespēja aplūkot dažādu dekoratīvo augu dārzu, trušu audzētavu un vistu dārzu. Netālu atrodas dzirnezers, kur iespējams makšķerēt. Šeit iespējams arī nodegustēt dažādus mājās gatavotus vīnus. Apkārtne ir patiesi skaista un gaumīgi iekārtota!

Lauku māja Bieriņi – iespēja apmeklēt fazānu audzētavu

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Arī Saldus novadā ir jauka lauku māja – labiekārtota, senatnīga un ar kamīnu. Iekštelpās jūtama senatnes piegarša, kas atgādinās bērnības dienas laukos. Mājās ir viss nepieciešamai komfortablai atpūtai. Iekārtojumā lielu lomu spēlē medību trofejas, savukārt teritorijā iespējas atpūsties arī aktīvi sporta laukumā vai makšķerējot blakus esošajā ūdenskrātuvē. Šajā vietā ir unikāla iespēja arī aplūkot fazānu audzētavu, kas atrodas tepat mājas teritorijā.

Lauku nams Zāģeri gleznainā vietā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Viesu nams Zāģeri atrodas klusā un gleznainā vietā Kuldīgas novadā. Nama iekārtojums ir moderns un komfortabls, pagalma teritorija ir bezgala skaista gan ziemā, gan vasarā. Šeit iespējams rīkot ugunskuru, apskatīt saimniecībā esošos mājdzīvniekus, kā arī baudīt dažādas aktivitātes. Dīķī iespējams makšķerēt un peldēties. Lai apskatītu teritoriju no cita skatu punkta, iespējams arī doties izjādē ar zirgu. Un, protams, neizpaliek arī pirtiņa. 

Spīdolas lauku māja – atpūta pie Liepājas jūras

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Spīdolas lauku mājas ir īpašs atpūtas komplekss, kas atrodas Baltijas jūras piekrastē 1,5 km no Liepājas. Pēc neaizmirstamas atpūtas dabā viesi var pavadīt vakaru mājīgos namiņos, apmeklēt pirti, taisīt ugunskuru, baudīt masāžas. Pastāv lieliska iespēja pavadīt romantisku vakaru mājiņā, kas atrodas kalna galā ar burvīgu skatu uz pašu jūru. Spīdolas lauku māja ir skaista dabas daļiņa pie jūras, kur gaida lieliska un neaizmirstama atpūta no pilsētas drūzmas.

Lauku mājas Zemgalē

Mežu un skaistu dabas skatu piepildītajā Zemgalē arī ir vairākas lauku mājas, kas laipni uzņem viesus un atgādina, ka vislabākā atpūta no ikdienas steigas ir baudāma tieši mierā un klusumā, pie dabas.

Pilkalnes muiža – naktsmītne 350 gadus vecā ēkā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Pilkalnes muižas numuros ir senlaicīgs lauku stila interjers, kas ļāuj atslēgties no ikdienā redzētā un sajusties kā mājās bērnībā. Muiža pati par sevi ļauj piedzīvot senatnīgo noskaņu apvienojumā ar skaisto muižas teritoriju un svaigo gaisu. Naktsmītne atrodas 250 metru attālumā no Neretiņas upes. Naktsmītne Pilkalnes muiža ir iekārtota 350 gadus vecā ēkā, klusā Susējas pagasta apvidū. Tajā mīt mājīga gaisotne uz laipni saimnieki, kas labprāt uzņem viesus un ļauj tiem atpūsties pie dabas krūts.

Sutras – enerģijas atjaunošana laukos

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku māja Sutras ir lieliska vieta, kur īstenot vēlmi pabūt netālu no pilsētas, bet pietiekoši tālu, lai aizbēgtu no ļaužu burzmas un baudītu patiesu atpūtu skaistā dabas nostūrī. Pie mājas ir neliels dīķis, kur pamakšķerēt vai izpeldēties pēc pirtiņas baudīšanas. Pagalms ir visai liels, ar rotaļu laukumu bērniem. Šī vieta piemērota klusai nakšņošanai ģimenes lokā, kur pa dienu ārā nodoties piknikiem un kopā būšanai. Teritorijā ir arī laimes piramīda, apskates objekts, kurā uzņemt pozitīvu enerģiju. 

Bincāni – atpūta pie Saukas ezera

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

130km attālumā no Rīgas, pie Saukas ezera atpūtu piedāvā baudīt Bincānu lauku mājas. Teritorija atrodas pie paša ezera, taču pagalmā pie viesu mājiņas atrodas arī dīķis. Šeit iespējams iet pirtī, peldēties, makšķerēt un vizināties ar laivām. Apkārtni izpētīt iespējams ar velosipēdiem, ziemā var arī slēpot. Nepieciešamības gadījumā te var rīkot arī svētkus ar ēdināšanu un pasākumiem. 

Amatnieki – atpūta krāšņajā dārzā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Amatnieki atrodas vien 6km no Tērvetes parka, kas padara šo par lielisku nakšņošanas vietu pēc pastaigu garas dienas Tērvetes parkā. Amatnieku lauku māja piedāvā doties pirtiņā, makšķerēt un baudīt dabas skaistumu. Pagalms gada siltajā sezonā zaļot zaļo, ik uz stūra sastādītas krāsainas puķes un dārzs ir patiesi pasakains. Šis ir jauks paradīzes stūrītis, kur atbraukt atpūsties no ikdienas steigas un saelpoties svaigu gaisu. 

Atjaunota atpūtas lauku māja Zaķi

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Zaķi ir atjaunota lauku māja skaistā vietā. Bijušajā klētī tiek rīkoti pasākumi un nodrošinātas naktsmājas. Viesiem tiek piedāvātas tādas aktivitātes, kā teniss un biljards. Savukārt pilnvērtīgai relaksācijai iespējams baudīt lauku un tvaika pirtis, kā arī džakuzi vannu. Nākošajā rītā viesi tiks cienāti arī ar kārtīgām lauku brokastīm. Pie lauku mājas Zaķi atrodas tenisa korts, basketbola grozs, laukums sporta spēlēm, bērnu rotaļlaukums un peldvieta (dīķis).

Lauku mājas Latgalē

Bieži vien Latgale latvietim saistās ar vislielākajiem laukiem, jo tieši šeit ir visplašākie un zaļākie meži, visskaistākā daba un lielākais miers.

Atpūtas lauku mājas Stārki

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku māja Stārki piedāvā lielisku atpūtu pie dabas, netālu no Daugavpils. Šeit visbiežāk brauc svinēt kāzas, jubilejas un citus svētkus plašā kompānijā. Ir pieejama arī mazā svinību zāle, kur atpūsties un izbaudīt īstenu krievu pirti. Pēc saimnieku domām vislabākais veids, kā atpūsties, ir viņu rūpes, atpūtas noskaņa un skaista daba. Tas viss šeit sagaidīs viesus! Mājas pagalmā ir arī neliels dīķītis.

Pakrasti – atpūta uz pussalas

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku mājas Pakrasti atrodas Sventes ezera krastā. Šeit viesiem tiek piedāvāts liels plašums klusai atpūtai uz pussalas pie paša ezera, kur izpeldēties vai pavizināties ar laivu. Sventes dabas parka teritorijā saimnieki piedāvā 2 guļbaļķu mājas ar visu nepieciešamo komfortablai atpūtai, lauku pirtiņu ar slotām, laivas, sporta un bērnu rotaļu laukumi, lapenes pie ezera, pludmale, teltsvietas, makšķerēšanas un zemūdens medības iespējas.

Piekalne – atpūta un latgaliešu mākslinieku gleznas

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Īstenas lauku mājiņas Piekalne piedāvā viesiem atpūsties senatnīgi iekārtotās telpās. Pavisam netālu ir skaists ezers, kur peldēties, vizināties ar laivām vai makšķerēt. Šeit iespējams apskatīt arī vietējo latgaliešu mākslinieku gleznas īpaši nodalītā mākslas galerijā. Apkārtne ir skaista un tā vien sauc pēc svinībām, ko šeit noorganizēt ar savu ģimeni vai draugiem. Ārā, protams, pieejams grils un vieta piknikam, kur svaigā gaisā baudīt maltīti.

Zemeņu krastiņi – pēršana zemeņu pirtiņā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Lauku mājas Zemeņu krastiņi ar 3 mājiņām, lielu treileri (8 vietas) un telts vietas lauku saimniecībā, Geranimovas-Ilzas ezera krastā. Šeit ir bioloģiski audzētas zemenes, kas ir radījis iedvesmu lauku māju nosaukumam. Tāpat tiek gatavots mājas jogurts, siets siers, dārzeņi, āboli. Visiem tiek piedāvāta dziednieciska pēršana zemeņu pirtī ar dažādām slotiņām, zemeņu, bērzu, skujkoku, siena, dārzeņu, puķu, pretvīrusu pirts rituāli (lauku SPA), balto mālu, zemeņu, jogurta, medus un citas ķermeņa un sejas maskas.

Mežinieku mājas

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Mežinieku mājas ir kas vairāk par atpūtu lauku mājā. Šeit iespējams baudīt skaistu dabu un mieru, taču tiek piedāvātas arī lauku spa procedūras – dažāda veida masāžas, aromaterapija, zāļu tējas, kā arī malkas apkures saunas. Iespējams arī pērties un pēc saunas apmeklē kubulu vai burbuļu, džakuzi vannu. Tāpat te palutinās arī ar gardu latviešu lauku maltīti, kurā viss tiek gatavots uz vietas no vietējiem produktiem. 

Pierīga

Lai baudītu lauku atpūtu pilnīgā mierā un zaļumā ne vienmēr ir jābrauc uz dziļiem Latvijas laukiem. Ja ikdienas ritms neļauj doties garā pārbraucienā, tad labas atpūtas iespējas atradīsi arī tepat Pierīgā, maksimums 30km attālumā.

Zvejnieki – atpūta Daugavas krastā

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

150m attālumā no Daugavas un 30km attālumā no Rīgas atrodas jaukā atpūtas mājiņa Zvejnieki. Kā jau vēsta nosaukums, šajā atpūtas vietā iespējams nodoties mierpilnai makšķerēšanai un atpūtai uz upes – pieejama laivu noma. Nakšņošanai pieejami divvietīgi numuriņi, kas Zvejnieku lauku māju padara par lielisku vietu, kur baudīt romantiku un divvientulību ar otro pusīti. Zaļais pagalms priecēs ar iespēju izmantot grilu, pasēdēt lapenē vai pasildīties āra kublā. 

Kāli – pirts mājas pie ezera

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Braucot Bauskas virzienā, vien 18km attālumā no Rīgas atrodas brīvdienu lauku mājas Kāli. Viesiem tiek piedāvātas 2 mājas – mazā un lielā pirts māja, abas atrodas ūdenskrātuves pretējos galos. Lielajā pirtī pieejams apsildāmais baseins, taču pēc pirts karsēšanās iespējams veldzēties arī ar ezera peldi. Ir iespēja arī pavizināties ar laivu un ūdensvelosipēdu, par ko papildus samaksa netiek prasīta. 

Vecupenieki – atpūta pie Spuņņupes

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Vien 20 minūšu brauciena attālumā no Rīgas lidostas, Babītes novadā atrodas jauks viesu namiņš atpūtai pie dabas – Vecupenieki. Atpūta iespēja gan divatā, gan līdz pat 80 cilvēku sabiedrībā, jo atpūtai tiek piedāvāti divvietīgas mājiņas, pirts mājas un viesu māja. Viesiem tiek piedāvātas plašas atpūtas iespējas – lieliska peldvieta, laivošana ar laivām un SUP dēļiem, katamarānu. Nepilnu 10 minūšu braucienā pa upi nokļūsiet Babītes ezerā, kas ir iecienīta vieta arī makšķernieku vidū.

Koceri – atpūties no pilsētas

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Brīvdienu atpūtas mājas Koceri moto ir sekojošs – atpūties no pilsētas, nedari neko! Šī ir jauka vieta, kas piemērota atpūtai ar mīļoto cilvēku, ģimeni vai nelielā draugu lokā. Koceri atrodas netālu no Rīgas – vien 19km attālumā no centra. Mājiņa ir mūsdienīga, pirmais stāvs veidots atvērtā tipā, ar logiem gar visu mājas sienu. Otrajā stāvā pieejamas 2 mājīgi iekārtotas guļamistabas. Koceros pieejams viss nepieciešamais ērtai atpūtai, mājas pagalmā ir jauks dīķis, kā arī pirtiņa, kur pakarsēties.

Straupes brīvdienu māja pie jūras

Lauku mājas, kurās atpūsties no pilsētas steigas

Nedaudz tālāk no Rīgas centra, aptuveni 30 km attālumā, atrodas Straupes brīvdienu māja pie jūras – Saulkrastu novadā. Naktsmītne ir vien 700m attālumā no jūras. Pie brīvdienu mājiņas ir neliels dīķis, savukārt pašā mājā ir viss nepieciešamais komfortablai atpūtai un tā iekārtota ļoti mājīgi un moderni. Brīvdienu mājā Jūras Straupes ir arī grils, kas ļaus pacept gaļu un labi pavadīt laiku draugu lokā. Ir pieejama arī pirtiņa.

Lai izdodas atrast jauku atpūtas māju un patiesi atpūsties no pilsētas!

Komentēt