Labākie safari galamērķi

no

Safari braucēji bez šaubām ir vieni no interesantākajiem ceļotājiem, kas mājās atgriežas ar elpu aizraujošiem stāstiem, ar ko nākotnē izklaidēt savus mazbērnus. Jāatzīst, ka nav daudz galamērķu, kas būtu aizraujošāki par savvaļas dzīvnieku vērošanas iespēju viņu dabīgajā vidē. 

Līdz ar to safari galamērķi bieži vien ir visdārgākie ceļošanas veidi. Tieši tāpēc ir it īpaši svarīgi nenošaut greizi un izvēlēties labāko safari galamērķi savam ceļojumam.

Šajā rakstā esam apkopojuši informāciju par to, kas ir labākie safari galamērķi un ko tajos ceļojuma laikā varēs apskatīt. 

Lai noder!

Ongava parks – Āfrika, Namībija

ongava parks safari

Namībija, iespējams, nav pats pašsaprotamākais safari ceļojuma galamērķis. Tā daudziem var asociēties ar slaveni baiso skeletu piekrasti vai tumši sarkanajām tuksneša kāpām. Taču Ongavas un Etošas nacionālie parki ir vieni no Āfrikas labākajām apslēptajām pērlēm, ko noteikti var apsvērt savu galamērķu saraksta iekļaušanā.

Rezultātā Namībija sniegs aizraujošu safari piedzīvojumu. Maz ticams, ka nāksies ilgi meklēt nostūri, kur pamanīt daudzās lauvas, degunradžus un ziloņus. 

Vēloties izbaudīt patiesi ekskluzīvu ceļojumu, iesakām apmesties Ongavas mazajā nometnē, kas atrodas uz paaugstinājuma. Tas ļaus baudīt skatus uz savvaļas dzīvi arī vakaros, baudot tādas ekstras kā kamīni un bezgalibas baseini.

Okavango Delta – Āfrika, Botsvāna

okavango delta parks

Okavango Delta tiek slavēta par vienu no pasaules labākajiem safari galamērķiem, pateicoties savvaļas dzīvnieku daudzveidībai. Tā ir elpu aizraujoša, mirdzoša oāze apgabalā, kurā dominē galvenokārt sausums. Tūkstošiem dzīvnieku migrē šeit, veidojot nepārspējamu medījamo dzīvnieku blīvumu.

Savvaļas dzīvnieku satikšana, ko ceļotāji piedzīvo šeit, ir ievērojami. Zālaino līdzenumu vidū varēs sastap hiēnu saucienus, lauvu rēcienus, leopardus, žirafes un degunradžus. Mitrās parka daļas apdzīvo tādi dzīvnieki kā nīlzirgi, ziloņi un krokodili.

Atpūtu var baudīt pavadot laiku uz Kubu Queen dzīvojamās laivas, no kuras pētīt brīnumaino apkārtni. Pēcāk iesakām doties uz luksusa numuriņiem iekš Moremi Game Reserve, piemēram, uz Wilderness Safaris Mombo nometni.

Rantambores parks – Indija, Rajastāna

Rantambores parks

Rantambores savvaļas džungļi ir mājvieta daudziem iemītniekiem no dzīvnieku valsts, taču sīvākais līdz šim ir tīģeris. Ceļotājus pārsteigs krokodilu piepildītie ezeri, senie tempļi un mošejas, skaistās atliekas, ko atstājuši maharadžas, kas kādreiz šeit medīja. Un tomēr nekas neliks elpai aizrauties tik ļoti, kā tīģera ieraudzīšana brīvā dabā pirmo reizi..

Dodies uz Sher Bagh viesnīcu, kas atrodas Rantambores nacionālā parka malā, un izbaudi atpūtu koloniālā tematikā veidotās guļamistabu teltis, no citu acīm nošķirtu baseinu un vakariņas sveču gaismā ap ugunskuru. 

Safari tūres norit pārvietojoties ar milzīgām kravu automašīnām ar vaļējām malām. Uzturoties Sher Bagh vai blakus esošajā Aman-i-Khas, var arī doties privātās ekskursijās pa parku ar džipiem ar gidiem, kuri var sajust tīģeru klātbūtni jau vairāku kilometru attālumā.

Krīgera nacionālais parks – Dienvidāfrika

Krīgera nacionālais parks

Daudzu safari ceļotāju mērķis ir pirmo reizi dzīvē sastapt lielo savvaļas zvēru piecinieku – lauvas, leopardus, degunradžus, ziloņus un bifeļus. Krīgera nacionālais parks ir īstā vieta, kur tos meklēt, jo šis ir viens no lielākajiem, diemžēl arī tūristu piepildītākajiem safari.

Tā kā vieta ir tik populāra, izmitināšanas iespējas arī ir ļoti plašas – no vienkāršām nometnēm līdz pat glaunām luksusa numuriņa vērtām mītnēm.  Daudzveidība jūtama arī atpūtas baudīšanā, kas daudziem var būt svarīgi.

Sākot ar lielo zvēru piecinieku, te varēs klausīties arī eksotisku putnu dziesmās augstu debesīs un sastapt dažādus zvērus dabīgajā vidē. Īpašam piedzīvojumam var rezervēt vienu no trim namiņiem kokos, kas sniegs īstenu safari piegaršu, baudot atpūtu un skatoties zvaigžņotajās debesīs.

Serengeti nacionālais parks – Āfrika, Tanzānija

Serengeti nacionālais parks

Tiek uzskatīts, ka Serengeti ir vieta, kas iedvesmoja Disneja multeni Karalis Lauva, un tam nav grūti noticēt. Šis nacionālais parks ir nozīmīgs safari galamērķis, sākot no lepnām lauvām, kas pastaigājas pa atklātajiem līdzenumiem, līdz skaistām putnu šķirnēm, kas lido debesīs. Katru gadu Serengeti kļūst par migrācijas vietu vairāk kā miljonam gnu un simtiem tūkstošu zebru.

Priekšējās rindas sēdvietu rezervēšanai dzīvnieku vērošanā iesakām ieskatīties vienā no Singitas Grumeti nometnēm, kas atrodas privātā, bet plašā īpašumā. Laiku, kas nav pavadīts džipā, var pavadīt spēlējot biljardu, izmēģinot spēkus loka šaušanā vai meklējot atelpu atjaunojošajā spa kompleksā.

Bet, ja ceļojuma galvenais mērķis tomēr ir dzīvnieku migrācijas vērošana, reģistrējieties Singita Explore — mobilajā nometnē, kas seko līdzi migrācijas procesiem un sniegs iespēju baudīt labākos skatus.

Hwange nacionālais parks – Āfrika, Zimbabve

Hwange nacionālais parks safari

Pēc gadiem ilgas politiskās izolācijas Zimbabve, kas savulaik bija Āfrikas safari iecienītākā vieta, sāk atgriezties piedāvājumā.

Zimbabves lielākais safari galamērķis nepieviļ. Plašajā 14 651 kvadrātkilometru teritorijā izdosies sastapt ziloņu ganāmpulkus, lauvas un Āfrikas savvaļas suņus pļavās un mopānu mežos, kas atrodas šajā apgabalā.

Lai gan Zimbabves nacionālajā parkā ir daudz savvaļas dzīvnieku, par kuriem var priecāties (107 dzīvnieku sugas un 400 putnu šķirnes), ziloņi padara Hwange parku par tik maģisku vietu. Parkā dzīvo viena no lielākajām ziloņu populācijām uz planētas.

Patagonija – Dienvidamerika, Čīle

patagonija puma

Ja tu vēlies izbaudīt safari galamērķi, kas ir tukšs no tūristu pūļiem, tad viena izvēles iespēja varētu būt doties uz tālakajiem Dienvidamerikas nostūriem. Patagonijas piedzīvojums ļaus iejusties tradicionālā safari vidē, baudot dzīvnieku klātbūtni bez plašiem cilvēku pūļiem.

Nelīdzenais un kalnainais reljefs, kas robežojas ar Čīli un Argentīnu, aptver ļoti plašu dabas teritoriju. Sākot ar gleznainām kalnu virsotnēm, pasaku mežiem un spoguļattēlu ezeriem. 

Dodies dziļāk iekšā safari piedāvātajās takās, lai ieraudzītu Čīles baisāko iemītnieku pumu, kā arī vietējo putnu pārpilnību. Piekrases teritorijās varēs ieraudzīt arī tādus Dienvidamerikas iemītniekus kā orkas, ziloņu roņus un pingvīnus. Šeit īpaši populāras ir iespējas doties pārgājienos, kajaku izbraucienos un izjādēs ar zirgiem.

Masai Mara rezervuārs – Āfrika, Kenija

masai mara zebras

Atgriežoties pie Āfrikas, tā nebeidz pārsteigt ar jaunām safari vietām, ko apmeklēt. Šoreiz iesakām apsvērt iespēju doties uz Masai Maras tuksnesi, kas ir elpu aizraujošs.

Maras un Talekas upes vijas viscaur pļavām, upju mežiem un akāciju kokiem, kamēr savvaļas skaistākie zvēri rāmi dodas savās ikdienās gaitās. Te izdosies sastapt tādus savvaļas zvērus kā lauvas, gepardus, ziloņus, zebras, nilzirgus un arī gnu, kas šķērso šīs zemes ikgadējā migrācijā.

Papildus savvaļas dzīvnieku izpētei, kas ir safari galamērķa galvenais nosacījums, te var doties apskatīt arī tuvējos tuksneša ciemus. Būs vērtīgi apskatīties pavisam citas kultūras dzīves ikdienu, kā arī iemācīties ko jaunu no vietējo paražām.

Lai izdodas atrast un ieplānot savu safari galamērķi!

Pirms dodies ceļojumā, ieskaties mūsu rakstā Ko piedāvā tumšais tūrisms.

Ja tomēr tev tuvāka ir ceļošana pa Latviju, tad ieskaties mūsu bloga sadaļā Tūrisms, kur esam apkopojuši, ko darīt dažādās Latvijas pilsētās.

Komentēt