Labākās dāvanas bērnu attīstības veicināšanai

no

Bērni apkārtējo pasauli uztver ar sajūtām – redzi, dzirdi, tausti, smaržu un kustību izjūtu. Atkārtoti sajūtot un iegūstot pieredzi par notiekošajiem procesiem, pakāpeniski attīstās arī uztvere, spēja procesus atkārtot un apgūt noteiktas darbības. Arī sīkās motorikas attīstība galvenokārt saistīta ar spēju redzēt, uztvert, sekot objektiem un priekšmetiem – šo attīstību var palīdzēt veicināt arī atbilstošas rotaļlietas.

Tāpēc laba svētku dāvana bērniem būs tā, kas veicinās viņu attīstību. Šajā dāvanu ideju rakstā, esam apkopojuši dažādas dāvanas bērnu attīstībai, kas iepriecinās kā bērnus, tā arī viņu vecākus.

Izglītojošas grāmatas

izglītojoša grāmata

Izglītojošas grāmatas bērnam, vienmēr ir laba ideja dāvanai. Šajā dāvanas kategorijā ietilpst gan krāsainas pasaku grāmatas, gan grāmatas, kas ļauj iemācīties ko jaunu – piemēram, dzīvniekus un krāsas. Kā arī dažādas uzdevumu grāmatas, ņemot vērā bērna vecumu.

Lai šī dāvana bērnu patiesi varētu iepriecināt, noteikti iesakam ņemt vērā bērna intereses. Piemēram, ja bērns interesējas par mašīnām, tad kāda krāsaina bilžu grāmata ar dažādām mašīnām, būs dāvana, kas bērnu iepriecinās un reizē ļaus attīstīties un mācīties.

Spēļu mūzikas instrumenti

spēļu mūzikas instruments

Pētījumi liecina, ka bērnu spēlēšanās ar spēļu mūzikas instrumentiem, īpaši sitaminstrumentiem, var būt ļoti vērtīga viņu attīstībai. Spēlēšana ar instrumentiem palīdz attīstīt smalkās un rupjās motoriskās prasmes, kā arī atbalsta maņu attīstību.

Izvēloties dāvināt spēļu mūzikas instrumentu, būs iespējams ne tikai veicināt bērna attīstību, bet arī ļaut tam iepazīt mūzikas pasauli. Un iespējams, tādējādi bērnam pieaugot, viņš izvēlēsies kādu no šiem spēļu mūzikas instrumentiem apgūt profesionāli, tādējādi turpinot veicināt arī savu attīstību.

Galda atmiņas spēles

atmiņas spēle bērniem

Galda atmiņas spēles bērniem var palīdzēt attīstīt vizuālās atmiņas prasmes, kas vēlāk var palīdzēt vieglāk apgūt lasītprasmi un rakstītprasmi. Mazākiem bērniem šāda spēle sākotnēji var šķist vien jautra kartīšu saskaņošana, bet drīz vien viņi iemācīsies spēlēt atmiņu spēles versiju.

Šāda dāvana būs ne vien jautra un attīstoša nodarbe bērniem, bet arī kvalitatīva laika pavadīšana visai ģimenei kopā. Un iespējams, šī dāvana ģimeni iedvesmos iegādāties dažādas citas galda spēles, ko visa ģimene varēs spēlēt kopā.

Konstruktori

konstruktori bērniem

Konstruktori bērniem būs lieliska dāvanas izvēle! Šī dāvana sniegs ne tikai prieku un jautrību, bet arī prāta treniņu. Konstruktoru komplekti radīs bērnos sajūsmu mācīties. Konstruēšanas process veicina bērna loģisko un abstrakto domāšanu, izdomu un atmiņu.

Šo aktivitāti izbaudīs gan puikas, gan meitenes, bet brīdinām, ka arī pieaugušajiem tas liekas aizraujoši. Tāpēc, iespējams, ka šī dāvana aizraus visu ģimeni un tā būs nodarbe, ko varēs darīt visi kopā.

Krāsainas puzles

krāsaina puzle bērniem

Puzles likšana ir viena no aktivitātēm, kas ir interesanta kā maziem, tā arī lieliem. Tā ir spēle, kas nomierina, veicina loģisko domāšanu un attīsta pacietību. Puzle var būt pavisam vienkārša un krāsaina, tā arī apjomīga un ar sarežģītiem ainavu vai pilsētu attēliem.

Šāda dāvana bērniem trenēs loģisko domāšanu, palīdzēs attīstīt vizuālo un telpisko domāšanu, uzlabos smadzeņu darbību kā arī attīstīs plaukstu pirkstu kustību. Galvenais izvēlēties puzli, kas atbilst bērna vecumam.

Šis bija tikai neliels ieskats dāvanu idejās bērniem, lai dāvanas ne tikai radītu prieku, bet arī veicinātu to attīstību.

Ieskaties arī citos, mūsu bloga interesantajos un reizē noderīgajos rakstos kā Dāvanas, kas radītas Latvijā vai Oriģinālas dāvanas bērniem.

Komentēt