Kvalitatīvs miegs – veiksmīgas dienas pamats

no

Kvalitatīvs miegs ir izdevušās dienas pamats. Lai miegs būtu ciešs un kvalitatīvs, būtiski pievērst uzmanību gultas veļai, kuru lietojat. Iespējams, nemaz nezinot, esat iegādājies tāda materiāla palagu, kurš ādu kairina, liedzot kvalitatīvu naktsmieru. Vispirms ir jāizvēlas pareiza veida palags.

Mūsdienās ir izplatīti divu veidu palagi – klasiskie palagi bez gumijas un palagi ar gumiju. Tāpat ir jāaizdomājas par palaga izmēru – ja tas būs par lielu, jau pēc pirmās nakts veidosies nepatīkamas krokas, kas berzīs ādu un neļaus izgulēties. Ja palags būs par mazu, tad tā uzklāšana neveiksies tik viegli un palags neturēsies vietā.

Šajā rakstā apskatīsim to, kā pareizā palaga izvēle un kvalitatīvs miegs ir viens no otra neatņemamas lietas.

Palagi ar gumiju – ērts risinājums vieglai palaga nomaiņai

Cilvēku gultas veļas maiņas paradumi ir dažādi – vieni to maina reizi nedēļā, citi pat divas reizes nedēļā. Tā kā palaga maiņa bieži var būt sarežģīta, piemēram, ja gulta atrodas pie sienas un tai nevar apiet apkārt, pēc gultasveļas maiņas mugurā mēdz iemesties sāpes un tīrajā gultas veļā nāksies gulties ar sāpošu muguru.

Tieši tāpēc biežākai gultas veļas nomaiņai ērts risinājums ir palags ar gumiju. To ir viegli uzklāt, jo gumija apņems matrača galvgali un palagu būs viegli nostiept un nostiprināt arī ap kājgali. Ikviens cilvēks miegā neapzināti kustas, tāpēc palags jau pirmajā naktī pēc tā uzklāšanas var saņurcīties un traucēt turpmāko naktsmieru.

Kopumā ir skaidrs, ka palags ar gumiju ir izdevīgs risinājums, jo gumija audumu notur tieši tur, kur to esat uzklājis, palīdzot izvairīties no nepatīkamas palaga krunkošanās.

kvalitativs miegs

Svarīgi pievērst uzmanību palaga izmēram

Mūsdienās pieejamo gultu izmēru klāsts ir plašs. Un cik dažādas ir gultas izmēra iespējas, tik dažāda lieluma palagi pieejami. Visizplatītākais palaga garums, kas derēs teju ikvienai gultai, ir 200 cm, bet platums var būt atšķirīgs – tipiskākie izmēri ir 120 cm, 160 cm un 200 cm.

Tie attiecīgi derēs vienguļamai, pusotrguļamai un divguļamai gultai.

Patīkamam naktsmieram būtisks ir palaga audums

Lai arī kādu palagu izvēlētos – ar gumiju vai bez – palaga veidam un izmēram vienlīdz svarīgs ir arī palaga auduma materiāls. Aukstajos ziemas vakaros patīkami sildīs kokvilnas palagi, bet vasaras tveicīgajās naktīs veldzi dos elpojošie satīna palagi.

Ja agrāk bija iespējams iegādāties tikai kokvilnas palagus ar gumiju, tad tagad tādi pieejami arī no satīna, lai arī vasarā gultasveļu varat uzklāt ērti un viegli.

Komentēt