Konkurss E-komercijas zvaigzne 2021

no

E‑komercijas zvaigzne ir e‑komercijas gada balva, kas pirmo reizi norisināsies Vislatvijas mērogā. Tās mērķis ir izcelt pašmāju ražotāju un uzņēmumu veiksmes stāstus, kā arī iedvesmot arī citus sākt savu tirgošanu digitālajā vidē. Šī balva tiek pasniegta Latvijas uzņēmumiem par kvalitāti, radošo izcilību, inovācijām un dizainu.

Konkursa “E-komercijas zvaigzne 2021” žūrija ir izvirzījusi veselus 50 finālistus – labākos interneta veikalus katrā no 10 kategorijām. Šajā rakstā uzzini nedaudz vairāk par šo konkursu, kā arī noskaidro galvenos finālistus.

E-komercijas zvaigzne

E-komercijas zvaigznes mērķis ir izcelt labākos uzņēmumus e‑komercijas lauciņā – ražotājus, mājražotājus, lietotnes, māksliniekus u.c. pakalpojumu sniedzējus, kam izdevies pārliecinoši uzmirdzēt savā jomā. Uzņēmumus vērtē starptautiska žūrija, kas paver iespēju atzītu nozares ekspertu skatījumā daudz plašāk palūkoties uz mūsu uzņēmumu panākumiem.

Konkursa galvenie sadarbības partneri ir tādi lielie uzņēmumi kā Printful, Omniva, Swedbank un citi. Uzņēmumi varēja pieteikties balvai 10 kategorijās, neatkarīgi no uzņēmuma darbības jomas un mēroga (uzņēmums ir mazs, vidējs vai liels).

Kāds ir dalībnieku un uzvarētāja ieguvums?

Iepirkšanās internetā ar katru gadu paliek ar vien populārāka. Pieaugot pieprasījumam, pavisam loģisks ir arī piedāvājuma pieaugums – daudzveidīgs un kvalitatīvs. 

Šis konkurss ir izcila iespēja nodot starptautiskas žūrijas vērtējumam savu veikumu e-komercijas nozarē, pakļaujoties izvērtējumam par paveikto un veikt arī turpmākus uzlabojumus.

Tāpat katra uzņēmuma pieredze var kalpot arī kā iedvesma un labs piemērs citiem ražotājiem un tirgotājiem Latvijā, vairojot augstu kvalitāti un piedāvājuma plašumu mūsu pašu valstī. Labākais e-komercijas uzņēmums saņems Grand Prix – unikālu stikla balvu, ko īpaši šim notikumam radījis latviešu stikla mākslinieks un dizainers Artis Nīmanis.

ekomercijas zvaigzne

Finālistu kategorijas

Lūk, apkopoti finālisti 10 kategorijās – Mazais bizness; Ražotāji; Nozaru veikali; Daudznozaru veikali; Pakalpojumu sniedzēji; Lietotnes; Eksportētāji; Platformu veikali (Marketplace); B2B e-komercijas vietnes; Globālie e-veikali.

Balvu ieguvēji tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā 26. maijā. Tiešsaite bez maksas būs pieejama mājaslapā.

Mazais bizness

Mazā biznesa kategorijā ietilpst uzņēmumi, kas rada savu produkciju vai sniedz pakalpojumus ar 1-9 darbiniekiem, kā arī uzņēmuma gada apgrozījums nepārsniedz 2 miljonus eiro.

Finālisti:

Ražotāji

Ražotāju kategorijā ietilpst uzņēmumi, kuri izplata tikai savu produkciju, kuros strādā 10 un vairāk darbinieku, kā arī gada apgrozījums nepārsniedz 10 miljonus eiro.

Finālisti:

Nozaru veikali

Šajā kategorijā ietilpst e-veikali, kuri pārstāv tikai vienu konkrētu nozari, taču izplata dažādu ražotāju produktus.

Finālisti:

Daudznozaru veikali

Ja uzņēmums ir e-veikals, kas izplata dažādu ražotāju un nozaru preces, tā vieta ir šajā kategorijā.

Finālisti:

Pakalpojumu sniedzēji

Ja uzņēmuma e-vietne sniedz iespēju izmantot dažādus pakalpojumus, tā iederas šajā kategorijā.

Finālisti:

Lietotnes

Ja uzņēmums savus e-komercijas pakalpojumus sniedz un nodrošina caur mobilo lietotni, tas iederas tieši kategorijā “Lietotnes”.

Finālisti:

  • Fiqsy – koplietošanas auto un elektroskūteri
  • Mobilly labumi – mūsdienīga darbinieku motivācija
  • Partly – pakalpojumu sniedzēji
  • RIDE – elektroskūteri
  • Wolt – ēdiena un ikdienas preču piegāde

Eksportētāji

Lepojamies ar ikvienu, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, tāpēc, ja e-veikals ir reģistrēts Latvijā un veic produktu pārdošanu ārzemēs, tas kandidē balvai kategorijā “Labākais eksportētājs”.

Finālisti:

Platformu veikali (Marketplace)

Ja uzņēmums veiksmīgi nodrošina sava e-veikala darbību kādā no globāli pieejamajām e-komercijas platformām, piemēram, Etsy, Ebay, Amazon u.c., tad tas iederas šajā kategorijā.

Finālisti:

B2B e-komercijas vietnes

Ja uzņēmuma e-veikala darbība ar panākumiem ir primāri vērsta uz citu uzņēmumu apkalpošanu, tā vieta ir šajā kategorijā.

Finālisti:

Globālie e-veikali

Priecājamies, ka Latvijā attīstās arī globālie zīmoli! Ja zīmols ir globāls, taču uzņēmuma vietne un pakalpojumi ir lokalizēti Latvijā, tam ir vieta šajā kategorijā. 

Finālisti:

Atgādinām, ka rezultāti un uzvarētaji tiks paziņoti 26.maijā. Bezmaksas saite būs atrodama E-komercijas zvaigznes mājaslapā. 

Vairāk par to, kas ir labs interneta veikals, lasi rakstā Labākie interneta veikali Latvijā 2021.

Komentēt