Ko ņemt vērā, dodoties uz pasakaino Tērvetes dabas parku

no

Viens no draudzīgākajiem un krāsainākajiem atpūtas parkiem Latvijā ir Tērvetes dabas parks. Atpūtas vietas galvenā sastāvdaļa ir pasaku pasaule un tās varoņi. Visvairāk šo parku iecienījušas ģimenes ar bērniem un tūristi. Šī vieta neatstās vienaldzīgus arī apmeklētājus, kuri jūsmo par pilskalniem un Zemgales seno vēsturi.

Šajā rakstā esam apkopojuši noderīgu informācīju par to, kas jāņem vērā, dodoties uz dabas takām un nelielu ieskatu par pašu Tērvetes dabas parku.

Ko piedavā Tērvetes dabas parks?

Sākuma punkts Annas Brigaderes Sprīdīša zeme. Pēc tam saulainais Iršu dārzs. Tur pat slavenās koka skulptūras un mirdzošās Tērvetes upes. Apmeklētāji izvēlas starp divām takām- Anneles vai Sēņotāju. Bērni ar vecākiem parasti piestāj Rūķu sētā, lai pēc tam no torņa augšas izvēlētos nākamo virzienu.

Populārākās parka vietas ir Pasaku un Rūķīšu meži. Pasaku mežā izceļas Sprīdītis un Rūķu mežā izceļas dažādās sēnes un rūķu mājiņas.

Tērvetes dabas parks ir padomājis par dzīvnieku mīļiem. Apmeklētāji var doties uz Anneles dzīvnieku dārzu, kurā iepazīties ar kaziņām, vistām un citiem dārza iemītniekiem.

Citi apmeklētāji izvēlas maldīties starp trīssimt gadīgajām priedēm. Tie apstājas arī Tērvetes pilskalnā, lai iepazītos tuvāk ar saviem senčiem un Latvijas vēsturi.

Tērvetes dabas parka karti var aplūkot Tērvetesnovads.lv

Vai parkā iespējams paēst?

Šobrīd Tērvetes dabas parka kafejnīca “Rūķu bodīte” ir slēgta līdz 1. maijam, tādēļ siltas pusdienas nevarēs iegādāties. Par laimi, parka teritorijā izvietotas vairākas piknika vietas.

Neatkarīgi no tā, cik ilgs ir pārgājiens, katram jāpaņem līdzi kāds našķis, piemēram, batoniņi, augļi, riekstiņi. Ja gadīsies sajust enerģijas izsīkumu, uzlādēsies ar sevis paņemtajām uzkodām.

Apmeklētāji novērojuši, ka aukstajā periodā blakus kafejnīcai iekurts ugunskurs. Ir iespēja uguns liesmās uzceptu kādu gardumu, lai to īstenotu, jāapvaicājas dabas parka darbiniekiem.

Pie biļešu kases var iegādāties dažādus dzērienus, piemēram, tēju un kafiju.

Karstajās dienās ķermenis pastiprināti svīst un zaudē ūdeni. Parka teritorijā tūristi un apmeklētāji vidēji uzturas četras stundas. Tāpēc ir svarīgi paņēmt līdzi savu ūdens pudeli, lai padzertos jebkurā brīdī visas dienas garumā. Padomus par to, kādu ūdens pudeli izvēlēties pārgājieniem, atradīsi dāvanu ideju bloga Top Dāvanas rakstā Dāvanas ģimenei ar bērniem.

Kāds būtu piemērotākais apģērbs?

Tērvetes dabas parka apmeklētājiem ir jāseko līdzi laika prognozēm. Parks ir atvērta teritorija, kur no nevēlamiem laikapstākļiem nav iespējams paslēpties.

Aukstajā periodā kalnainās vietas ir apledojušas, tāpēc jāizvēlas piemēroti apavi un apģērbs. Lai lieki nesavainotos kāpjot kalnā, Tērvetes dabas parka darbinieki iesaka viens otru asistēt.

Lietus laikā liela parka teritorija ir dubļos. Jāsagatavo gumijas zābaki un mitruma izturīgs apģērbs. Vēlams visai ģiemenei padomāt par lietussargu līdzņēmšanu, ja nu katrs izvēlas doties pa citu ceļu.

Savukārt karstajās dienās katram būtu jāsagatavo saules cepures. Tās pasargās no ultravioletā starojuma un ļaus apmeklētājiem pilnvērtīgi izbaudīt pastaigu pa Tērvetes takām.

Ceram, ka šis raksts tev ir bijis noderīgs un tagad zini par ko būtu jāpadomā pirms doties aktīvā pārgājienā uz Tērvetes dabas parku.

Ja tomēr ar ģimeni esi nolēmis palikt Rīgā vai doties citā virzienā, ieskaties mūsu atpūtas ideju rakstos- Atpūta Rīgā ar bērniem un 5 interescanti pastaigu maršruti netālu no Rīgas

Komentēt