Ko labu paveikt, esot #PaliecMājās

no

Pasaulē šobrīd ir paradoksāla situācija. No vienas puses, laiks ir trauksmains. No otras puses, ikdiena daudziem kļuvusi mierīgāka.

#PaliecMājās ir lieliska iespēja izdarīt sen atlikto, iemācīties ko jaunu vai pilnveidot jau esošās prasmes.

Veic ģenerāltīrīšanu

Pavasaris tuvojas, un ikgadējo pavasara ģenerāltīrīšanu vari veikt jau tagad! Atceries par vietām, kuras bieži vien izkrīt no prāta. Skapja augšas, lustras, palodzes. Tīra, sakārtota vide uzlabo noskaņojumu.

Pārbīdi mēbeles

Nevajag veikt dārgu remontu, lai veicinātu telpas praktiskumu un uzlabotu atmosfēru. Pārdomā savas guļamistabas, viesistabas, virtuves iekārtojumu.

Vai ir kaut kas tāds, kas tevi iekārtojumā neapmierina vai vienkārši garlaiko? Uzliec mūziku, atrodi kādu palīdzīgu roku un rīkojies!

Parūpējies par telpaugiem

Iespējams, kāds augs tavā mājā jau sen ilgojas pēc jaunas augsnes. Vari telpaugus arī pavairot – mājā būs vairāk skābekļa un zaļuma.

Noskaties interesantu video par iekštelpu augu pavairošanu. Ja mājās augu nav, var iestādīt sīpoliņus – tie noderēs imunitātes stiprināšanai.

Iztīri datoru un telefonu

Uzkopt nepieciešams ne tikai apkārtējo vidi, bet arī uzkrāto informāciju. Datora un telefona iztīrīšana ir darbiņš, ko parasti atliekam. Tagad tam ir pienācis atbilstošs brīdis.

Izšķiro failus, dzēs nevajadzīgo, atinstalē liekas programmas vai lietotnes, kuras neizmanto, un sakārto savus dokumentus tematiskās mapēs.

Bieži telefonā glabājam daudz fotogrāfiju – šis ir labs brīdis, lai mīļākos foto attīstītu un papildinātu īstu foto albumu.

Velti laiku ģimenei

Straujajā skrējienā mēs bieži aizmirstam par līdzcilvēkiem vai arī apmainamies ar paviršām frāzēm. Spēlējiet kopā galda spēles, gatavojiet vakariņas, runājieties pie tējas krūzes.

Ja apciemot radiniekus nav iespējams, jo vīrusa dēļ tas nav ieteicams, piezvaniet viņiem. Īpaši saruna iepriecinās seniorus, kuri, iespējams, šajā laikā ir visvairāk uztraukušies. Velti laiku un pastāsti viņiem, kā izvairīties no vīrusa.

Atlaidies dīvānā ar labu grāmatu

Noteikti ir kāda grāmata, kuras izlasīšanu esi atlicis jau ilgi. Lai lieki nebūtu jāstaigā apkārt, grāmatas vari iegādāties elektroniskā formātā.  Ja šobrīd budžetam pievērs pastiprinātu uzmanību, lejupielādē grāmatas bezmaksas.

Laikā, kad daudziem prāti tiek nodarbināti ar ārkārtas situāciju, lieti noderēs krāsojamās grāmatas. Tas ir meditatīvs process, kas mazina stresu un trauksmi.

Noskaties jaunākās filmas

Ja grāmatu pasaule tevi neinteresē, vari novērst domas, noskatoties kādu filmu vai turpināt seriālu, kuram spraigajā ikdienā nepietika laika. Daudzas straumēšanas vietnes piedāvā 30 dienas skatīties bezmaksas, piemēram, pasaulslavenais Netflix vai mūsu pašu Shortcut.

Tomēr der atcerēties, ka pārāk liela TV skatīšanās var nozīmēt arī pārāk daudz pavadīta laika uz dīvāna. Ieturi balansu un filmu noskaties vakarā – pēc produktīvas dienas.

Atrodi sev interesantu podkāstu

Podkāsti kļūst aizvien populārāki. Tie ir viegli atrodami dažādās platformās, piemēram, Youtube, Spotify vai castbox. Tēmas – katrai gaumei. Ir gan izglītojoši podkāsti, gan tādi, kuru saturs ir vienkārši izklaidējošs.

Atšķirībā no filmām un grāmatām, podkāstu var apvienot ar citu nodarbi – uzliec to fonā, kamēr gatavo vakariņas, pildi sporta vingrinājumus vai uzkop māju.

Apmeklē koncertu Instagram

Aplūko, ko šobrīd tagad dara tavi iemīļotie mūziķi un citi mākslinieki. #Paliecmājās veicina radošas alternatīvas sabiedriskajai dzīvei – tiek rīkoti, piemēram, online koncerti.

Apgūsti jaunas prasmes

Gūsti jaunas zināšanas un prasmes! Youtube, Pinterest un citur internetā ir milzīgs klāsts ar pamācībām. Izdekorē savu guļamistabu, iemācies nospēlēt savu mīļāko dziesmu uz klavierēm, restaurē mēbeles… Iespējamas ir nebeidzamas!

Internetā ir pieejams saraksts, kur aplūkojamas dažādas latviešu tiešsaistes lekcijas un kursi. Laba iespēja paplašināt savu redzesloku, nepametot māju.

Izkusties vai pavingro

Svarīgi, lai #PaliecMājās laikā tikstu stiprināta veselība, tāpēc iesakām reizi pa reizei pavingrot. Nav nepieciešama sporta zāle, lai uzturētu sevi formā.

Youtube ir pieejami daudz kanāli, kuri piedāvā dažādus treniņus, kuri ir piemēroti veikšanai mājās. Vari piesekot vingrosev.lv Facebook lapai un pildīt viņu piedāvātos vingrojumus.

Tomēr, ja tava mājvieta nav piemērota treniņam – dodies garās pastaigās pie dabas.

Atmet smēķēšanu

Atmest smēķēšanu ir viena no izplatītākajām lietām, ko cilvēki apņemas, sākoties jaunam gadam. Ir pagājuši gandrīz četri mēneši, un tie, kuriem tas vēl nav izdevies, var izmantot karantīnu veselības uzlabošanai.

Šis ir izcils brīdis, lai beidzot uzvarētu cīņu ar nikotīnu. Ballītes ir noklusušas, tāpat kā pīppauzes ar kolēģiem. Iespējams, izpaliek arī bieža došanās uz veikaliem.

Tāpat ir vairāk laika, lai pārdomātu savas maltītes un ieviestu uzturā veselīgākas izvēles.

Raksti blogu vai kļūsti par influenceri

Tiem, kuriem ir kāda spēcīga aizraušanās vai hobijs ir bijusi doma par to dalīties ar citiem. tiem, kuri klusībā ir sapņojuši par šādām radošām nodarbēm, ir piemērots brīdis izpausties. Īpaši, ja dēļ esošās ituācijas nevari pilnībā izbaudīt šo hobiju.

Piemēram, ceļošanas entuziastiem tagad kādu laiku būs jādomā par citu hobiju. Kāpēc gan lai tā nebūtu bloga rakstīšana par ceļošanu.

Dažādus noderīgus ieteikumus par blogu satura veidošanu un arī paša bloga veidošanu vari atrast kādā blogā par blogu veidošanu.

Pelni naudu no mājām

Lai gan ir jābūt uzmanīgam ar pelnīšanas piedāvājumiem internetā, ir pavisam reālas iespējas gūt papildus ienākumus.

Iepazīsties ar iespējām, piemēram, fiverr.com , upwork.com vai atver savu online veikaliņu etsy.com.

Komentēt