Ko darīt Siguldā

no

Pienākot rudenim, visi ceļi ved uz Siguldu. Šajā gadalaikā cilvēki tur dodas raudzīties dabas krāšņumā. Taču šajā pilsētā netrūkst arī dažādu citu aktivitāšu, un tur var lieliski atpūsties visos gadalaikos.

Sigulda ir viena no labākajām izvēlēm, kur iegriezties, ja plānojat atpūtu Vidzemē. Tā kā tā atrodas tuvu no Rīgas, tajā tiek piedāvāts plašs klāsts ar atpūtas un izklaides iespējām.

Izveidojām sarakstu ar vietām, ko darīt Siguldā, ko redzēt un kur paēst. Raksts visai apjomīgs, tāpēc zemāk saites, lai varat nokļūt uzreiz uz interesējošo satura sadaļu.

Raksta saturs:

Zelta rudens Siguldā

Nav nekāds noslēpums, ka tieši rudenī uz Siguldu dodas visvairāk cilvēku. Un tam ir labs iemesls. Pilsētā netrūkst vietu, no kurām paveras gleznainas ainavas uz rudens iekrāsotajām koku lapotnēm.

Apkopojām vairākas vietas, kuras jāapmeklē, ja dodies uz Siguldu raudzīties zelta rudeni.

Panorāmas rats

panoramas rats
Foto: Tourism Sigulda

Viens no šīs pilsētas simboliem noteikti ir Panorāmas rats. Tas ir Siguldas “iemītnieks” jau kopš 1974. gada.

Ar Panorāmas rata palīdzību iespējams pacelties 30 metru augstumā un aplūkot Gaujas senleju, Turaidas pili, Livonijas ordeņa Siguldas pili un Krimuldas muižu.

Siguldas Panorāma rata lokācija

Siguldas Svētku laukums

siguldas svetku laukums

Svētku laukums Siguldā tapa apaļajā 800. pilsētas jubilejā. Šis laukums attaisno savu nosaukumu – šeit cilvēki pulcējas, lai atzīmētu dažādus svētkus, klausītos koncertus un apmeklētu tirdziņus.

No Svētku laukuma paveras skats uz Gaujas senieleju un Krimuldas pili, kas atrodas upes labajā pusē. Tāpat savu viesošanos Siguldā var simboliski iemūžināt, nofotografējoties pie liela “S!” burta.

Siguldas Svētku laukuma lokācija

Gaisa vagoniņš

gaisa vagonins sigulda

Iespēja pavērties uz Siguldu no 43 metru augstuma. Vagoniņa trase savieno abus Gaujas krastus, sniedzoties 1020 metru garumā.

No vagoniņa redzēsi Gaujas senleju, Siguldas, Krimuldas un Turaidas pilis, Bobsleja trasi, Gaujas tiltu. Biļetes braucienam iespējams iegādāties Siguldas kasē vai Krimuldas pieturā pie vagoniņa pavadones. Vagoniņš kursē ik pēc 20/30 minūtēm.

Gaisa vagoniņa lokācija

Skatu punkts “Paradīzes kalns”

siguldas skatu punkts

Vien 30 minūšu attālumā no pilsētas centra atrodas viens no labākajiem skatu punktiem – Paradīzes kalns. No kalna paveras skats līdz pat 12 kilometru attālumam. Ceļš līdz Paradīzes kalnam ir līdzens.

No Paradīzes kalna var saskatīt Turaidas pili, Gaujas senleja, Kalna Klaukas mājas vieta.

Skatu punkta “Paradīzes kalns” lokācija

Pansijas “Lakstīgala” vēsturiskais tornis

vesturiskais tornis

Pie Siguldas slimnīcas atrodas pansijas “Lakstīgala” vēsturiskais tornis. 20. gadsimta sākumā šī vieta bija iemīļota atpūtniekiem, vēlāk tika izveidota slimnīca.

Senās ēkas tornis pārveidots par atpūtas un skatu vietu, no kuras tvert košos dabas skatus.

Pansijas “Lakstīgala” vēsturiskā torņa lokācija

Mierpilna atpūta Siguldas SPA Hotel Ezeri

spa ezeri hotel

Skaisto Siguldas rudeni iespējams baudīt arī mierpilni atpūšoties kādā SPA centrā. Viens no Siguldas labākajiem SPA ir 3 zvaigžņu viesnīca SPA Hotel Ezeri. Tā darbojas visa gada garumā un piedāvā viesiem bezrūpīgu atpūtu. Te iespējams nakšņot, kā arī baudīt visdažādākās SPA procedūras.

Tiem, kam labāk patīk pakarsēties pirtiņā un izbaudīt baseina peldes, te īpaši labi patiks baseina un saunas komplekss.

Lai baudītu rudeni Siguldā, var arī doties uz šo krāšņo pilsētu uz divām dienām. Līdz ar to SPA brīvdienas būs tieši laikā. Kā dāvana Ezeri SPA Hotel dāvanu karte būs labi piemērota saviem mīļajiem svētkos. Atpūtu vienmēr ir patīkami saņemt kā dāvanu, jo tas izrāda īpašas rūpes.

SPA Hotel Ezeri lokācija


Aktīvā atpūta Siguldā

Aktīvās atpūtas cienītājiem Sigulda ir gandrīz kā paradīze. Īpaši tiem, kuri vēlas gūt mazliet asākas izjūtas un devu adrenalīna.

Piedzīvojumu parks “Tarzāns”

aktiva atputa sigulda

Piedzīvojumu parks “Tarzāns” piedāvā dažādas aktīvās atpūtas iespējas. Šī ir lieliska vieta gan pieaugušajiem, gan bērniem, jo darāmais atradīsies ik vienam.

Tiem, kuriem patīk ekstrēmas sajūtas, jāizmēģina katapulta, milzu šūpoles un  šķēršļu trase.  Tie, kuri labāk pieturas pie mierīgākām aktivitātēm, labi pavadīs laiku, izmēģinot bamperlaivas vai batutu parku.

Arī bērniem izklaižu netrūkst – piedzīvojumu parkā ir gan bērnu safari, gan bērnu autoskola un ekskavatori. Pilns izklaižu saraksts un cenrādis meklējams tarzans.lv

Piedzīvojuma parka “Tarzāns” lokācija

Brauciens ar zipline “Zērglis”

brauciens ar zipline

Ja nebaidies no augstuma – vai tieši otrādi – vēlies šīs bailes pārvarēt, piemērota būs atrakcija “Zērglis”.  Palidinies 55 metru augstumā virs Gaujas ar ātrumu 60 km/h.

“Zērglis” ir vienīgā šāda veida atrakcija pasaulē, kura izmanto gaisa vagoniņa trosi. Jaunas sajūtas un brīnišķīgs skats, kā arī iespēja iemūžināt savu lidojumu video un bildēs.

“Zērgļa” lokācija

Gumijlēkšana

leksana ar gumiju

Siguldas klasika – lēciens ar gumiju no gaisa vagoniņa. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur iespējams ļauties šādam kritienam.

Izlekt ar gumiju var gan vienatnē, gan, ja tā jūties drošāk, arī divatā. Lēciena cena vienai personai ir 69 eiro, divām personām tandēmā – 119 eiro.

Siguldas vagoniņa lokācija

Piedzīvojumu parks “Mežakaķis”

meza kakis sigulda

Vēl viens Siguldas piedzīvojumu parks – “Mežakaķis”. Šeit pieejamas 7 dažādas sarežģītības trases, klinšu siena, bērnu istaba un kafejnīca.

Pārbaudi savu veiklību un drosmi, kā arī pavadi labu laiku svaigā gaisā.

Piedzīvojuma parka “Mežakaķis” lokācija

Aktīvās atpūtas un izklaides centrs “Klikk”

klikk atputas centrs

Izklaides centrs “Klikk” piedāvā kartingu, tīklu zonu bērniem, skeitparku un nerf laukumu. Laba vieta,  kur atpūsties jauniešu kompānijām vai ģimenēm.

“Klikk” piedāvā arī noorganizēt nelielu, divu stundu ballīti 10 personām. Sīkāk par piedāvātajām aktivitātēm un cenām iespējams izlasīt “Klikk” mājaslapā.

Centrā darbojas arī jau pieminētā “Klikk kafe”, kur varēs atgūt zaudēto enerģiju ar gardiem ēdieniem un dzērieniem.

Aktīvās atpūtas un izklaides centra “Klikk” lokācija

Bobsleja un kamaniņu trase

bobsleja trase

Vieta, kur ne tikai savā starpā sacenšas sportisti, bet izklaidi rod arī Siguldas apmeklētāji. Pasaulē atrodamas vien 18 šādas trases, un Siguldas trase ir viena no tām.

Iespējams gan pastaigāties un apjaust trases iespaidīgos izmērus, gan pašam doties braucienā ar bobu – ziemā ar klasisko, un vasarā uz riteņiem. Ja vēlies gūt adrenalīnu, šī būs viena no īstajām Siguldas vietām.

Bobsleja un kamaniņu trases lokācija

Aerodium vēja tunelis

aerodium veja tunelis

Siguldā ir daudz veidu, kā palidināties virs zemes. Viens no tiem – Aerodium vēja tunelis. Tas Siguldā darbojas kopš tālā 2005. gada. Tas bija pirmais vertikālais vēja tunelis Austrumeiropā.

Aerodium strādā draudzīgs personāls, kas palīdzēs apgūt lidošanu. Interesants piedzīvojums, kur gūt pozitīvas emocijas.

Aerodium vēja tuneļa lokācija

Lāzertaga izklaides centrs “Poligon 1”

poligon lazertags

Lieliska alternatīva sāpīgajam peintbolam – lāzertags. Tas Siguldā tiek organizēts bijušajā Padomju armijas civilās aizsardzības sakaru centrā. Spēlei ir ierīkotas piecas atsevišķas arēnas.

Iespējams nosvinēt gan kādu īpašu notikumu privāti organizētā spēlē, gan piedalīties arī atvērtajā (publiskajā) spēlē. “Poligon 1” teritorijā ir arī izlaušanās istaba. Tā atrodas Padomju laika slepenajā bunkurā – tātad zem lāzertaga laukuma.

Izklaides centra “Poligon 1” lokācija

Izbrauciens ar laivu

izbrauciens ar laivu

Cauri Siguldai vijas Latvijas gleznainākā upe  – Gauja. Līdz ar to – viena no Siguldas “must” aktivitātēm ir izbrauciens ar laivu pa šo skaisto upi. Brauciens ar laivu ir vēl viena perspektīva, no kuras pavērot Siguldas dabas ainavas.

Laivošanai Siguldā ir plašs piedāvājums:

 • Laivu un SUP noma “Barko”
 • Laivu un SUP noma “Makars”
 • Laivu un velo noma “Rāmkalni”
 • Laivu noma “laivojam.lv”
 • Laivu noma “Karlsona laivas”
 • Laivu un SUP noma “River Adventures”

Par citiem nomas punktiem uzzini Siguldas tūrisma lapā.


Pastaigu maršruti Siguldā

Siguldā ir izveidoti vairāki pastaigu maršruti, kas ir labs veids, kā apskatīt vairākas pilsētas vietas, saelpoties svaigu gaisu un izkustēties.

Gaujas senleja

gaujas senleja

Gaujas senlejas Siguldas posms sākas ar Nurmižu apkārtni un beidzas ar Lorupes ieteku. Senlejas nogāzes ir šauras un stāvas, apaugušas ar kokiem.

Veicot maršrutu Sigulda-Krimulda-Sigulda, skatam pavērsies skaistākās Siguldas apkaimes ainavas. Maršruta garums ir 15 kilometri, to vislabāk veikt ziedēšanas vai rudens laikā, kad koku lapotnes iekrāsojas dažādos toņos.

Gaujas senlejas lokācija

Maršruts “Desmit sēnītes”

desmit senites sigulda
Foto: Tourism Sigulda

Viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt pilsētu un “noķert” skaistākos skatus, ir viena kārtīga, gara pastaiga. Pilsētā ir izvietotas desmit koka sēnītes, kas iezīmē konceptu pastaigai.

Kļūsti par īstu “sēņotāju” un atrodi tās, reizē apmeklē zīmīgas Siguldas lokācijas.

Sēnīšu atrašanās vietas:

Turaidas gravas un alas

turaidas gravas

Gūtmaņala, Mazā ala un Viktora ala ir būtiski dabas objekti Siguldā, kas padara to interesantāku apmeklētājiem.

Dabas procesi pēdējo 10 000 – 15 000 gadu laikā ir izveidojuši neparastu reljefu un stāvas gravas. Turaidas gravu un alu maršruts ietver sešus kilometrus un tiek uzskatīts kā vidējas grūtības pakāpes. Svarīgi saģērbties atbilstoši, lai pastaiga būtu ērta un droša.

Turaidas gravu un alu lokācija

Mežonīgā Vējupītes grava un Paradīzes kalns

paradizes kalns
Foto: Tourism Sigulda

Aptuveni trīs kilometru attālumā no Stacijas laukuma atrodama Vējupītes grava. Maršruta garums ir 10 kilometri, un to vislabāk ir veikt posmā no aprīļa līdz oktobrim.

Svarīgi ģērbties atbilstoši situācijai – kājās aujot apvidus apavus un līdzi ņemot apvidus karti. Piemērots apskates objekts cilvēkiem, kas labprāt pavada laiku dabā un jūtas droši uz stāvām nogāzēm.

Mežonīgās Vējupītes gravas un Paradīzes kalna lokācija

Ko darīt Siguldā ar bērniem

Ieteikumi ģimenēm, ko darīt Siguldā ar bērniem.

Labirints “Mīnotaurs”

labirints sigulda
Foto: Poligon-1.lv

Mīklainie labirinta līkloči ir neparasts veids, kā pavadīt kopā laiku ar ģimeni. Tas pārbaudīs ne tikai jūsu orientēšanās spējas, bet arī attapību. Vai spēsiet uzvarēt labirintu un atrast izeju?

Labirinta platība pārsniedz 1000 kvadrātmetrus, pats maršruts ir aptuveni 714 metru garš. Ja vēlies kādam uzdāvināt labirinta apmeklējumu, to var iegādājies internetā FromMe.lv, kur tas maksā 12 EUR vienai personai.

Labirinta “Mīnotaurs” lokācija

Interaktīvā spēle “Vāvere.eu”

vavere spele sigulda

Vāveres.eu” ir interaktīva spēle, kura ļauj iepazīt dažādas Latvijas pilsētas. Siguldā ir pieejami divi maršruti “Sigulda – mazais loks” (4 km) un “Iepazīsti Siguldu” (7 km).

Izklaidējošs un informatīvs rīks, kas tevi izvedīs cauri pilsētai, parādīs pilsētas slavenākās vietas, aizvedīs uz dabas takām un arī atklās kādu mazāk zināmu Siguldas īpašo stūrīti. Maršrutu iespējams izstaigāt jebkuros laika apstākļos un diennakts laikos, taču jāņem vērā, ka lietainā laikā garā maršruta kāpnes var būt slidenas.

Izglītojošais centrs “Mazā Brīnumzeme”

siguldas maza brinumzeme
Foto: MazaBrinumzeme.lv

“Mazā brīnumzeme” ir vieta ģimenēm. Šeit iespējams iepazīt miniatūrās pasaules ekspozīciju un darboties 3D maketu darbnīcā.

Šeit uzzināsiet, kā tiek veidota smalkā modelisma pasaule, kā darbojas miniatūri vilcieni, auto un fabrikas. Turklāt ne tikai klausīsieties, bet arī paši varēsiet izmēģināt roku 3D maketu izveidā. Piedāvājumā ir programmas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

“Mazās Brīnumzemes” lokācija

Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs”

izklaide ar berniem ko darit sigulda

430 kvadrātmetru plašajās telpās ir ierīkoti trīs slidkalniņi, Xbox spēļu grīda, trīsstāvīga šķēršļu atrakcija, batuti un norobežota zona mazuļiem. Centra telpās ir iespējams arī uzrīkot bērnu ballīti.

Krāsaina un forša vieta, kur izklaidēties bērniem.

Bērnu izklaides centra “Brīnumu mežs” lokācija

Raiņa parks

raina parks sigulda

Lielākais bērnu parks Siguldā ir “Raiņa parks”. Moderns rotaļu laukums, kas aprīkots ar dažādām atrakcijām, lai garlaicīgi nebūtu nevienam.

Parks sadalīts atbilstoši vecuma grupām: 1-3; 4-6 un 7-12 gadus veciem bērniem. Jauniešiem paredzēts skeitparks un basketbola laukums.

“Raiņa parka” lokācija

Safari parks “More”

safari parks sigulda

Aptuveni 18 kilometru attālumā no Siguldas atrodas safari parks “More”. Šeit mīt krietns pulciņš ar briežiem, kurus var gan aplūkot, gan pabarot, gan kopā uzrīkot skaistu fotosesiju.

Safari parkā pieejamas arī naktsmītnes un kafejnīca, kur var nogaršot Latvijas meža un dabas labumus.  Apmeklējums safari jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 29444662.

Safari parka “More” lokācija

Siguldas Zoodārzs

siguldas zoodarzs

Vēl viena vieta, uz kuru būtu vērts aizdoties ģimenes lokā, ir Siguldas privātaias Zoodārzs. Tas ir lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā.

Šeit iespējams satikt tādus dzīvnieciņus kā zebras, kamieļi, lamas, alpakas, hailandas govis, poitou ēzelīši, valē kazas, pāvi, surikati un daudz citi dzīvnieciņi.

Siguldas Zoodārza lokācija

Tropu tauriņu māja

tropu taurinmaja

Iepretī Siguldas Svētku laukumam atrodas Tropu tauriņu māja. Šeit apskatāmi ne tikai krāsaini tauriņi, bet arī citi iemītnieki – bruņurupuči, zivtiņas un putni.

Tropu tauriņu mājā iespējams ne tikai aplūkot krāšņās radības, bet arī uzzināt par to pasauli. Turklāt paši tauriņi, pretēji tiem, kurus esam raduši redzēt savvaļā, ir gana droši. Iespējams, kāds pat uzlaidīsies uz rokas!

Tropu tauriņu mājas lokācija


Kultūra un māksla Siguldā

Ieteikumi, ko darīt Siguldā kultūras un mākslas cienītājiem.

Radošais kvartāls “Zaļā Villa”

zala villa sigulda

Kvartāls “Zaļā villa” iestājas par zaļo domāšanu, biznesu, dizainu, mākslu, inovācijām, mūžizglītību un dzīves baudīšanu. Šeit atrodas biznesa centrs, galerija, kafijas veikals, veikali, kafejnīcas, pasākumu telpas. Bet ar to netiek pielikts punkts. Nākotnē “Zaļajā Villā” iecerēts izveidot arī darbnīcas un mājīgu hosteli.

Šī vieta laika gaitā ir piedzīvojusi vairākas “dzīves” – šeit atradās Siguldas pirmā aptieka, mājā ir dzīvojusi kņaziene Marija Kropotkina, te bija bibliotēka, miertiesa, pamatskola un pat televizoru darbnīca.

Vieta, kur tiek organizēti daudzpusīgi pasākumi – tā, lai kaut ko sev tīkamu var atrast katrs siguldietis vai pilsētas viesis.

Radošā kvartāla “Zalā Villa” lokācija

Kino “Lora”

kino Lora sigulda
Foto: Kino Lora

Iespējams, Latvijas īpašākais kino teātris. Kino “Lora” neapstājas pie tipiskajiem našķiem – aukstas koka kolas un popkorna – bet paceļ latiņu augstāk.  Šeit iespējams ne tikai noskatīties jaunākās filmas, bet arī pasūtīt kārtīgu maltīti.

Ēdienkartē atradīsi sushi, dažādas siltās uzkodas, vistas un veģetāro kebabu un citus ēdienus. Iespējams tikt arī gan pie bezalkoholiskiem, gan alkoholiskiem dzērieniem.

Ja plāno kino apmeklēt arī viesojoties citās pilsētās, izlasi par kinoteātriem Latvijas reģionos.

Kino “Loras” lokācija

Turaidas muzejrezervāts un pilis

turaidas pils sigulda

Leģendām apvītā Turaida… Muzejrezervātā ietilpst Turaidas pils, pilskalns, Baznīckalns, Dainu kalns un Turaidas muiža. Kopumā šis iespaidīgais kultūras piemineklis aizņem 43 hektārus.

Teritorijā atradīsies gana daudz interesanta visiem, kuriem patīk vēsture, arhitektūra un māksla. Pieejamas dažādas izglītojošas ekskursijas gida pavadībā, kas sniegs aptverošāku un pilnīgāku iespaidu par Turaidu.

Turaidas muzejrezervāta lokācija

Smilšu galerija

smilsu galerija

Vietējais mākslinieks Elmārs Gaigalnieks rada smilšu gleznas. Viņa darbnīcu ir iespējams apmeklēt katram interesantam. Darbnīcā aplūkojamas smilšu gleznas, smilšu kolekcija no visiem pasaules kontinentiem un Latvijas vulkāniem.

Rezervējot iepriekš, ir iespēja arī noskatīties unikālas izrādes, kuru laikā mākslinieks rada mainīgus mākslas darbus. Pieejamas divcēlienu un mazā izrāde.

Smilšu galerijas lokācija


Kur paēst Siguldā

Kad Sigulda izstaigāta krustu šķērsu, ir kārtīgi jāapēd. Apkopojām vairākus restorānus un kafejnīcas Siguldā, no kurām katrs atradīs sev piemērotāko variantu.

“Jāņa Tirgus”

jana tirgus

Rosīga vieta ar dvēseli – “Jāņa Tirgus”. Reiz šeit tirgotāji no saviem mašīnu bagāžniekiem tirgoja dārzeņus, bet nu te slejas moderns un plašs gastro tirgus.

“Jāņa Tirgū” vienkopus sapulcējušies ēdinātāji, amatnieki, zemnieki un dravnieki. Lieliska iespēja gan papusdienot, gan aizvest uz mājām kādu gardumu no vietējiem ražotājiem.

Šeit atradīsi šādus restorānus un kafejnīcas:

 • “Kebab Factory” – kebabi un burgeri
 • “Osvalds Pupa” – picas, wok, pasta
 • “Melnais pipars” – grilbāra steiki un šašliki
 • “Lielais loms” – zivju ēdieni
 • “Gustavbeķereja” – svaigi ceptas smalkmaizītes un vafeles
 • “Piens un ledus” – itāļu saldējums

“Jāņa Tirgus” lokācija

“Doma”

doma sigulda

Burvīgs namiņš, kur paslēpties no pārējās pasaules.  Dažādas smalkmaizītes un kūciņas, ko nogaršot pie kūpošas kafijas tases, kā arī uzkavēties ilgāk un papusdienot.

Kvalitatīvs ēdiens un lieliska atmosfēra.

“Doma” lokācija

Full Moon Neapoles picas

full moon kafejnica

Vēl viena populāra vieta Siguldā ir “Full Moon” kafejnīca. Tajā ir iespējams nobaudīt autentiskas Neapoles picas no malkas krāsns, kā arī nogaršot garšīgu kafiju un atspirdzinošus dzērienus.

Kopumā kafejnīcā valda patīkama atmosfēra un maltīti iespējams baudīt gan omulīgajās kafejnīcas telpās, gan terasē, gan kupola teltī.

Full Moon lokācija

Kafejnīca un konditoreja “Misters Biskvīts”

misters biskvits
Foto: Misters Biskvīts FB

“Misters Biskvīts” ir divu māsu kopīgais lolojums. Kafejnīca un konditoreja, kas kļuvusi par iemīļotu vietu kā siguldiešiem, tā arī pilsētas viesiem.

Kafejnīca atrodas pašā pilsētas centrā, netālu no dzelzceļa stacijas. Omulīga vieta, kas neatstās vienaldzīgu.

“Misters Biskvīts” lokācija

Restorāns Karbonāde XXL

karbonade xxl sigulda

Vēl viena vieta, kur baudīt gardu maltīti Siguldā, ir Karbonāde XXL restorāns. Tā ir vieta, kur tiek piedāvāti tradicionāli, mājīgi ēdieni. Restorāns īpaši uzsver to, ka šeit ir lielas porcijas un maciņam draudzīgas cenas.

Šeit var baudīt arī pusdienu piedāvājumu, kas sastāv no 3 ēdieniem un dzēriena.

Karbonāde XXL lokācija

“Zaļumnieku piestātne”

zalumnieku piestatne

Lieliska vieta, kur paēst arī lielākām kompānijām. Dažādas uzkodu plates un komplekti, tostarp arī bērniem.

Darba dienās no plkst. 11.00 līdz 16.00 pieejami pusdienu piedāvājumi. Klienti slavē “Zaļumnieku piestātnes” picas, kokteiļus un jauko uzņemšanu.

“Zaļumnieku piestātne” lokācija

Uzbeku virtuve “Mr. Uzbeks”

mr uzbeks kafejnica

Vēl viens “misters” šajā sarakstā. Tiem, kuri labprāt izmēģina citu tautu ēdienus, jāiegriežas uzbeku virtuvē “Mr. Uzbeks”. 

Apmeklētāji īpaši atzinīgi vērtē čeburekus un viesmīlīgo saimnieku.

“Mr. Uzbeks” lokācija

“Klikk Kafe”

klikk kafe
Foto: Klikk.lv

Izklaižu vietā “Klikk” centrā izveidota arī kafejnīca, kur iestiprināties pēc kartingu brauciena.

Šeit var padzert gan kafiju, gan paēst visai ģimenei. Dažādi vrapi – gan ar gaļu, gan ar tofu un falafelu; salāti un uzkodas.

“Klikk” Kafe lokācija

Grilbārs “Kokos”

kokos siguldā

Netālu no piedzīvojuma parka “Tarzāns” atrodas grilbārs “Kokos”. Dažnedažādi ēdieni, sātīgas porcijas un jauki saimnieki, kuriem rūp viesu labsajūta.

Grilbārs “Kokos” lokācija

Kebabnīca “Siguldas kebabs”

Vieta, kur paēst gan “fast food”  – dažādus kebabus, burgerus un kebab box, gan pamatēdienus.

Laba vieta tiem, kuri nevēlas pusdienošanai atvēlēt pārāk daudz laika.

“Siguldas kebaba” lokācija

Āzijas virtuve “Tobio Sushi”

tobio sushi

Āzijas virtuves piekritējiem labs atradums būs “Tobio Sushi”. Ēidenkartē atradīsies siltie un aukstie sushi, wok, dažādas uzkodas, piemēram, pavasara rullīši un sīpolu gredzeni.

Restorāns atrodas iepretī Siguldas Stacijas laukumam.

“Tobio Sushi” lokācija

Viesnīcas SPA Hotel Ezei restorāns Gadalaiki

restorans gadalaiki

Restorāns Gadalaiki atrodas viesnīcā Hotel Ezeri & SPA. No restorāna paveras lielisks skats uz pļavu un bērzu birzi, kura rudenī rotājas zelta toņos. Šeit iespējams atbraukt un baudīt gardu maltīti. Savukārt, ja esi nolēmis te baudīt SPA atpūtu, tad restorāns noteikti kalpos kā patīkams brīvdienu papildinājums.

Katru sezonu tiek mainīta ēdienkarte, lai apmeklētājiem piedāvātu aktuālākās maltītes no sezonālajām sastāvdaļām. Katrs ēdiens tiek pasniegts kā īstens mākslas darbs, kā jau izsmalcinātam restorānam pienākas. Šeit izdosies ne tikai gardi paēst, bet izbaudīt visu restorāna apmeklējuma pieredzi.

Nav nekāds pārsteigums, kāpēc Sigulda ik gadu atvilina tik daudz apmeklētāju. Lieliski dabas skati, plašas atpūtas iespējas un mājīgas kafejnīcas.

Ja vēlies košajā rudenī apskatīt arī citas Vidzemes pilsētas, ieskaties līdzīgos rakstos:

Komentēt