Ko darīt Rīgā

no

Rīga ir Latvijas pats centrs, kur baudīt visdažādākās atpūtas, izklaides, gastronomijas un mākslas iespējas. Tās šeit ir visur, kur vien acīm paveras skatiens – ir tikai jāzina pareizās vietas, ko izvēlēties apmeklēt.

Šajā rakstā esam apkopojuši vien dažas no daudzajām idejām par vietām, ko apskatīt un aktivitātēm, ko darīt Rīgā. 

Raksta saturs:

Līdzīgus rakstus esam izveidojuši arī par gleznainajām Cēsīm, studentu pilsētu Jelgavu, vēsturisko Kuldīgu, dabas ieskauto Daugavpili un atsvaidzinošo Liepāju.

Aktīvā atpūta ar draugiem

aktiva atputa riga

Ja plāno doties uz Rīgu un jautri pavadīt laiku, tad šeit esam apkopojuši aktīvās atpūtas piedāvājumus, kas noteikti jāizbauda gan vienam, gan ar draugiem.

Atpūta uz ūdens – SUP, laivas, ūdensmoči

Rīgā ir plašas aktīvās atpūtas iespējas, ko var baudīt uz ūdens. Gada siltajos mēnešos šis ir īpaši aktuāls veids, kā pavadīt laiku pašā valsts centrā, taču arī izbaudīt svaigu gaisu un dabu visapkārt.

Rīgā var laivot pa Daugavu un Rīgas kanālu vai supot ar SUP dēļiem bariņā ar draugiem. Pie Lucavsalas iespējams baudīt tādus ūdens priekus kā lidojums ar turbīndēli. Tā ir iespēja sajusties kā betmenam, kas izšaujas gaisā un mēģināt noturēt lidzsvaru virs ūdens.

Ja gribās sajust ātrumu uz ūdens, tad laba izvēle ir brauciens ar ūdens motociklu. Šāda iespēja noteikti tiek piedāvāta uz Ķīšezera. Tur var baudīt arī piepūšamo pūšļu atrakcijas, kas noteikti patiks visai ģimenei un draugiem.

Mierīgākam piedzīvojumam var izbaudīt arī braucienu ar kuģīti. Īpašus notikumus var nosvinēt arī glaunā braucienā ar jahtu. 

Atpūta Joker Kluba sporta un atpūtas kompleksā

Kad jādomā par to, ko darīt Rīgā, labi ieteicams ir Joker Klubs – vieta, kur var gan patīkami pavadīt laiku relaksējoties, gan ejot uz dažādām sporta nodarbībām.

Relaksācijai šī vieta ir īpaši piemērota tāpēc, ka tur pieejami baseini un pirtis. Veselībai ir pieejamas masāžas, ķermeņa procedūras un kosmētiskie pakalpojumi. Savukārt SPA ziņā ir pieejams liels baseins un veselas 7 pirtiņas.

Var atpūsties arī īpašajā VIP zonā – tur ir SPA vanna, masāžas dušas un pirts. atpūtas zona, kur ir arī dzērieni no baseina bāra.

Var arī aktīvi pavadīt laiku sportojot – piemēram, ejot uz skvoša nodarbībām, apmeklējot trenažieru zāli vai kopīgos grupas treniņus. Iedvesmu sportot šeit noteikti var atrast!

Izbrauciens ar Pan cars

Pan cars ir mazās mašīnītes Andrejsalā, kuras pieejamas īrei. Tās ir krāsainas un pavisam noteikti nevar palikt nepamanītas. Lielākoties Pan cars zīmols piedāvā team building pasākumus gan draugu, gan arī kolēģu kolektīviem. Tas ir jautrs veids, kā pavadīt laiku visiem kopā un darīt to oriģinālā veidā.

Pan cars mašīnītes darbojas visa gada garumā – slikti laikapstākļi vai ziema nav šķērslis doties kādā aizraujošā orientēšanās spēlē vai izbaudīt jebkuru citu uzņēmuma piedāvāto maršrutu, aktivitāti.

Azarta cienītājiem – drifta halle

Tiem, kam patīk sajust ātrumu, varētu patikt dažādi braucieni ar drifta tricikliem, motocikliem, kvadracikliem utt. Lieliska vieta, kur izbaudīt ātrumu ar modernu aprīkojumu ir Drifta hallē.

Drifta Halle ir īstā vieta pozitīvu emociju gūšanai kopā ar ģimeni un draugiem. Drifta Hallē lielāko prieku gan lieliem, gan maziem sagādās tepat Latvijā ražotie WOLFTRIKE tricikli, kas ir aprīkoti ar elektrodzinēju. Var sasniegt ātrumu līdz pat 50km stundā un kārtīgi iztrakoties.

Protams, Drifta hallē iespējami arī braucieni ar kartingiem. Iespēja sajust ātrumu un jaudu, uzstādot savu personīgo rekordu.

Peintbols ar draugiem

Vēl viena aktivitāte, ko iespējams izbaudīt kopā ar draugiem Rīgā ir peintbola spēle. Lokācijas ir dažādas – tāda iespēja ir gan Mežaparka rajonā, gan arī Juglā. 

Peintbols ir lielisks veids, kā aizmirsties un labi pavadīt laiku kopā ar savējiem. Arī šo aktivitāti bez šaubām var saukt par saliedēšanās pasākumu. Tiks izveidotas komandas un kopīgi būs jādomā par veidu kā uzvarēs – dalīt lomas, domāt par vislabāko un piemērotāko stratēģiju utt.

Laba alternatīva peintbolam, kas paliek ar vien populārāka, ir lāzertags. Tas ir tā paša peintbola spēle, tikai krāsas vietā tiek šauts ar lāzeriem. Šis ir modernāks spēles veids, kas ir arī saudzīgāks pret apģērbu.

Lidojums ar deltaplānu augstu gaisā 

Vēl viena lieta, ko darīt Rīgā, ir baudīt arī lidojumus, kas daudziem noteikti ir darāmo lietu sarakstā. 

Populāra aktivitāte, kas ļaus ieraudzīt Rīgu no pavisam cita skatu punkta būs lidojums ar deltaplānu. Tā ir iespēja lidot augstu gaisā un ieraudzīt ierastās Rīgas ieliņas un parkus tā, kā iepriekš vēl nav izdevies redzēt.

Rīgas izzināšana ar elektriskajiem skūteriem

Kā jau visā Latvijā, taču Rīgā it īpaši populārs pārvietošanās veids jau labu laiku ir elektriskie skūteri. Populārākie šī pakalpojuma sniedzēji ir Bolt, Jungo, CityBee, Fiqsy un citi. Ar to vairāk var iepazīties rakstā Elektroskūteru nomas maksu salīdzinājums.

Šis pārvietošanās veids ir laba velo alternatīva. Ja ar draugiem esat sabraukuši uz Rīgu misijā doties kaut kur tālāk ārpus centra vai vienkārši ar vēlmi izzināt Rīgas neiepazītās ieliņas, kāpēc gan to nedarīt ar skūteriem?

Aizraujoša atpūta kopā ar ģimeni

atputa ar gimeni

Šeit esam apkopojuši aizraujošas aktivitātes, ko baudīt gan vasarā, gan ziemā kopā ar visu savu ģimeni.

Rīgas Zooloģiskais dārzs Mežaparkā

Mežaparkā jau kopš 1912.gada darbojas Rīgas Zooloģiskais dārzs, kas ir viens no populārākajiem galamērķiem Rīgā. Te var pavadīt visu dienu pētot visdažādākos dzīvniekus, piknikojot un elpojot dabas svaigo gaisu.

Šo gadu gaitā Zoo dārzs paplašinājis savu iemītnieku kolekciju līdz vērā ņemamiem apmēriem – nu jau te ir iespējams satikt lauvas un žirafes, pavērot ķengurus un degunlāčus, paviesoties aizraujošajā tropu mājā un izpētīt arī zemūdens pasauli.

Izlaušanās istabu apmeklējums

Izlaušanās istabas jeb kvesti ir vēl viena lieliska aktivitāte, ko var baudīt ģimenes lokā. Tajā parasti var piedalīties 2-6 cilvēki – atkarīgs no uzņēmuma standartiem un izvēlētā kvesta. 

Izvēle parasti tik tiešām ir plaša. Ir pieejami dažādi kvesti arī pēc žanriem – izglītojoši, šausminoši, smieklīgi utt. Galvenais mērķis ir sekot norādēm, risināt mīklas, vērot apkārtni, atrast atslēgas un visu citu, kas nepieciešams veiksmīgam izlaušanās atrisinājumam.

Te noteikti iespējams labi pavadīt laiku un pierādīt savu labo ģimenes komandas darbu. Tā kā jāizlaužas no istabas stundas laikā, tad šī ir lieliska aktivitāte, ko apvienot ar kādu no citām šajā sadaļā minētajām. Labākos kvestus atradīsi rakstā Labākie kvestu piedāvājumi – izvēlies piemērotāko.

Interesantu muzeju apmeklējumi

Muzeju apmeklēšana ir aktivitāte, ko vienmēr ir vērts iekļaut ģimenes izbraucienā. Rīgā ar to problēmu noteikti nav, tā kā uz katra stūra Rīgas centrā ir kāds aizraujošs muzejs.

Balstoties uz bērnu interesēm var arī izvēlēties, ko darīt Rīgā – kādus muzejus apmeklēt. Mēs iesakām piestāt Laimas šokolādes muzejā, jo būs interesanti uzzināt, kā tiek ražotas konfektes u.c. saldumi. Turklāt ģimene tiks arī sacienāta ar gardumiem, kā arī uzzinās daudz ko jaunu.

Tiem, kam patīk mašīnas un ir liela interese par senajiem spēkratiem, noteikti būs interesanti aizbraukt uz Rīgas Motormuzeju. Lai arī šis ir patālāk no centra, tas ir tā vērts. Vairākos stāvos novietotie spēkrati patiesi aizrauj elpu.

Un vēl viena muzeja rekomendācija noteikti būtu Latvijas Nacionālais dabas muzejs. Dabas un dzīvnieku mīļiem šis muzejs noteikti būtu visinteresantākā izvēle. 

LIDO – kafejnīca un izklaide vienlaikus

Ja gribās aizbraukt uz kādu skaistu vietu, kur pašiem ērti pasēdēt un ļaut saviem bērniem izskraidīties pa dažādiem piedzīvojumiem, laba vieta ir atpūtas centrs LIDO. 

Lielajā LIDO centrā ir šaujami divi zaķi ar vienu šāvienu – labi pavadīts laiks ārtelpās un gards ēdiens, ko baudīt. 

Āra terasēs sēdošos vienmēr iepriecina strūklakas, kā arī dažādas aktivitātes. Šeit ir jautrība gan ziemā, gan vasarā. Ja ziemā uzmanības centrā ir krāšņā Ziemassvētku egle un slidošanas laukums, tad vasarā te var braukāties ar bērnu mašīnītēm, baudīt koncertus un karuseļus, lēkāt pa batutiem un daudz ko citu.

Virtuālās realitātes iepazīšana – Virtual Reality Arcade

Ja vēl joprojām nezini, ko darīt Rīgā brīvdienās, tad vēl viena aizraujoša izklaide, ko izmēģināt tepat Rīgas centrā ir portāls “Virtual Reality Arcade”. Te iespējams iepazīties ar virtuālo realitāti drošā vidē pieredzējušu instruktoru vadībā. Šī aktivitāte noteikti bus interesanta gan lieliem, gan arī maziem. Šī pieredze ir kas fantastisks.

Portāls VR piedāvā 50 virtuālās realitātes spēles un pieredzes: piemēram, “multi-player” līdz sešiem spēlētājiem, kas būtu lieliska iespēja izmēģināt VR visai ģimenei kopā. 

Ir arī pieejamas VR “escape room” jeb izlaušanās istabas, kā arī spēles bērniem un simulatori.

Romantiska atpūta ar otro pusīti

romantiska atputa riga

Šajā sadaļā esam apkopojuši lieliskas aktivitātes, ko darīt Rīgā un baudīt savas otrās pusītes sabiedrībā.

Kino apmeklējums

Klasiska randiņa ideja vienmēr ir kino apmeklējums, un Rīga ar kino iespējām patiesi lutina.

Pašā Rīgas centrā atrodas Forum Cinemas kinoteātris. Nedaudz ārpus centra atrodas arī lieliskais Multikino Rīga Plaza iepirkšanās centrā, kā arī Cinamon kino Alfā.

Ja populārākie kino teātri jau ir apmeklēti un gribās izmēģināt ko jaunu, tad Rīgas centrā ir arī pietiekami daudz mazo kinoteātru. Iesakām kādreiz aiziet uz filmu kinoteātrī Bize vai K suns. Fantastiska atmosfēra atrodama arī Splendid Palace kinoteātrī, kur īpaši patīkami ir doties baudīt kino nedēļu filmu izlasi. Arī pati kinozāle sarīkota elegantā telpā, kas atgādina smalku teātra vai operas telpu.

Relaksējoša atpūta kādā no Rīgas SPA viesnīcām

Ja runājam par kvalitatīvi pavadītu laiku kopā, tad kāda no Rīgas SPA viesnīcām var būt laba vieta, kur sākt. Piemēram, laba izvēle ir arī Joker Klubs – tur ir liels baseins, dažādas SPA procedūras un pirtiņas, kur atpūsties. SPA piedāvājumi katrā viesnīcā ir dažādi un daudzveidīgi, tāpēc te noteikti būs ko darīt pārim, kas vēlas labi atpūsties.

Rīgā ir gan lielākas viesnīcas ar plašāku SPA klāstu, gan arī mazākas un omulīgākas viesnīciņas. Jādomā tad par to, kādas ir vēlmes – masāžas, pirtis, baseins, citas procedūras utt.

Labāk ar Rīgas piedāvājumu šajā ziņā var iepazīties mūsu rakstā SPA centri Rīgā.

Andrejsalas mols saulrieta pastaigai

Reizēm vislabāk pavadītais laiks ar otro pusīti ir došanās romantiskā pastaigā un iegrimšana sarunās. Īpaši, ja ir silta diena un tikko ārpus mājas pavakariņots. Tikai, kur lai aiziet?

Domājot par pašu centru, vienmēr laba lokācija ir parki. To mums ir pietiekoši daudz un zaļuma Rīgas centrā nudien netrūkst. Taču garākai pastaigai varam ieteikt radošo Andrejsalu. 

Tajā ir arī restorāni, kā, piemēram, KOYA, kur baudīt gardu maltīti un nepiespiestu atmosfēru. Andrejsalas galā ir mols, kas ir kļuvusi par vienu no iecienītākajiem saulrieta baudīšanas galamērķiem. Veselīga attāluma pastaiga, svaigs gaiss, saulriets un kopā būšana!

Vakariņas ar skatu uz Rīgu

Klasiska randiņa ideja ir doties kopīgās vakariņās. Tas ir iemesls sapucēties un doties atpūsties ārpus mājas – pasēdēt kādā āra terasītē vai arī izbaudīt smalkas vakariņas izsmalcinātā restorānā. Tas atkarīgs no pāra vēlmēm.

Rīgas centrā, īpaši Vecrīgā, ir tik daudz restorāni un kafejnīciņas, kas noteikti ir jāizmēģina:

  • Steiku Haoss ar skatu uz burvīgo Vecrīgu;
  • Rosīgais Andalūzijas suns ar lielisku vasaras terasi;
  • Restorāns FERMA ar skatu uz gleznaino Viesturdārzu;
  • Restorāns Valters pašā Vecrīgas sirdī;
  • Skyline Bar viesnīcas Radisson Blu pašā augšā, baudot skatu pāri Rīgas centram.

Restorānu Rīgā ir patiesi daudz un katrs no tiem sniedz atšķirīgu pieredzi. Esam apkopojuši daudzus lieliskus restorānus mūsu pašu rakstā TOP 30 restorāni Latvijā.

Orientēšanās spēle Rīgā

Jautra aktivitāte, kas piemērota aktīvam pārim, ir orientēšanās Rīgā. Tā var izpausties dažādi – pastāv pastaigu, velo un arī auto orientēšanās veidi.

To var pielīdzināt arī kvestam, jo ir jāmeklē kaut kas noslēpts. Parasti tie ir attēli ar konkrētiem objektiem, kas tev noteiktā lokācijā un laikā ir jāatrod. Šis ir lielisks veids, kā izklaidēties, pavadīt laiku kopā un arī iepazīt pilsētu no jauna. Pamanīt lietas un vietas, kas iepriekš nav tikušas ievērotas.

Mūsdienās jau lielākā daļa orientēšanās spēļu tiek rīkotas caur aplikāciju. Tā kā viss, kas ir jāizdara, ir jāpievienojas spēlei un aiziet!

Street Food pasākumi Rīgas kvartālos

Mīlestība taču iet caur vēderu – tāpēc ir labi kopīga laika pavadīšanu apvienot ar gardu maltīti. Vēl labāk, ja nav jāizvēlas viena konkrēta vieta un katrs var mieloties ar to, ko tajā mirklī sakārojas visvairāk. Tieši šī iemesla dēļ ar vien populārāki paliek Street Food pasākumi gan Rīgā, gan ārpus tās.

Rīgā Street Food pasākumi visbiežāk notiek radošajā Kalnciema kvartālā, stilīgajā Tallinas ielas pagalmā un citviet. Tā ir forša iespēja pavadīt vakaru labā atmosfērā, nogaršot dažādus gardumus un izbaudīt labo laiku pilsētā.

Nereti šie ēdienu pasākumi tiek apvienoti arī ar kādiem koncertiņiem un citām izklaides iespējām. 

Cerams, ka tev ir izdevies ieplānot brīvdienu maršrutu ar aktivitātēm Rīgā!

Ja nezini, ko Rīgā labāk darīt ar bērniem, tad mums ir raksts arī tam gadījumam. Ieskaties rakstā Atpūta Rīgā ar bērniem.

Lai izdodas labi pavadīt laiku!

Komentēt