Ko darīt Madonā

no

Madona ir neliela mazpilsēta Vidzemes augstienē. Reiz tā bija mājvieta mūzikas festivālam “Sinepes un Medus”, vēlāk – “Sintētiskajai Sirdsapziņai”.

Arī līdz mūsdienām ir saglabājušās un parādījušās jaunas vērtības, kuru dēļ ir vērts iegriezties šajā pilsētā. Apkopojām pāris idejas, kur paēst Madonā un kā pavadīt laiku tā, lai tas būtu dažādām aktivitātēm piepildīts.

Raksta saturs:

Kur paēst Madonā

Kultūra un māksla Madonā

Aktīvā atpūta Madonā

Ko darīt ar bērniem Madonā

Apskates vietas Madonā

Kur paēst Madonā

Ieteikumi, kur garšīgi paēst Madonā un tās apkārtnē.

Alus darītava “Madonas alus” un BBQ restorāns

Foto: madonasalus.com

Madonas brūzis atrodas aptuveni 12 kilometrus no pilsētas.  Lieliska gruzīnu virtuve un svaigs alus, kuru izlolojis brūža saimnieks Rolands.

Madonas brūzī iespējams gan vienkārši ieturēt maltīti, gan pieteikties uz alus degustāciju. Mājīgajā teritorijā ir iekopts arī dārzs un kemperu parks, kur iespējams padzīvot mierpilnā atmosfērā.

Madonas brūža lokācija

Krodziņš “Bura H”

Foto: madona.lv/Facebook.com

Iemīļota vieta vietējiem jau daudzus gadus ir mājīgs krodziņš, kas atrodas netālu no Madonas sporta halles. Vieta, kur paēst latviskā garā no sezonāliem produktiem.

Dažādi siltie un aukstie ēdieni, gardi deserti un atspirdzinoši dzērieni.

Krodziņa “Bura H” lokācija

Pop-up restorāns “Vakars uz ezera”

Foto: visitmadona.lv/viedi.org

“Vakars uz ezera” ir lieliska iespēja pārsteigt kādu sev īpašu cilvēku ar neparastām vakariņām. Kā jau nosaukums runā priekšā – vakariņas tiek organizētas uz plosta ainaviskajā Kāla ezerā.

“Vakarā uz ezera” maltītes gatavo kāds no atzītākajiem Latvijas šefpavāriem. Kvalitāte, pārdomātība līdz pēdējai detaļai un brīnišķīga apkārtne.

Pop-up restorāna “Vakars uz ezera” mājaslapa

Kafejnīca “Melnais bullis”

Foto: madona.lv

Pašā pilsētas centrā, “Konzuma” telpās atrodas “Melnais bullis”. Tas ātri izpelnījās vietējo atzinību ar saviem sulīgajiem burgeriem un gardajām uzkodām.

Laika gaitā sortiments ir paplašinājies, un “Bullī” cilvēki iegriežas arī uz vienkāršākām un latviskākām maltītēm. Laba vieta, kur paēst visai ģimenei.

Kafejnīcas “Melnais bullis” lokācija

Kebabnīca “Kebabosta”

Foto: visitmadona.lv

Madonas autoostas ēkā mājo arī “Kebabosta”. Neliela, taču mājīga vieta, kur tikt pie ātras maltītes – kebaba, kebab box, dažādām uzkodām, kā arī karstākā laikā atvēsināties ar ledus kafiju. Piemērota vieta tiem, kuri nevēlas pusdienu pauzei atvēlēt pārāk daudz laika.

“Kebabostas” lokācija

Krodziņš un beķereja “Šlāgeris”

Foto: visitmadona.lv

Tieši “Šlāgerī” tiek gatavota vietējā klasika – kraukšķīgā karbonāde ar vīnogu mērci. Vieta, kur sātīgi paēst visai ģimenei.

Blakus Šlāgerim atrodas arī beķereja, kura vilina cilvēkus tajā iegriezties vēl un vēl.

Krodziņa un beķerejas “Šlāgeris” lokācija

Pankūku kafejnīca “Stūrītis”

Foto: visitmadona.lv

Netālu no pilsētas Saieta laukuma atrodas pankūku kafejnīca “Stūrītis”. Vieta, kas neatstās vienaldzīgus tos, kuri novērtē klasisku garšu, kas atsauc atmiņā bērnību.

“Stūrīša” sortimentā ir dažādas sāļās un saldās pankūkas, kā arī citi aukstie un karstie ēdieni. Laba vieta, kur iegriezties ar bērniem.

Kafejnīcas “Stūrīša” lokācija

Picērija “Neapole”

Foto: unsplash.com/visitmadona.lv

Jau daudzus gadus pilsētas centrā atrodas gabaliņš Itālijas, kuru uz Madona atveda picērijas saimnieks Marko. Viesmīlīga atmosfēra, plaša picu izvēle un, kā pienākas, arī gards saldējums.

Picērijas “Neapole” lokācija

Madonas vīna darītava “Domu pietura”

Foto: visitmadona.lv

“Domu pietura” ir ģimenes uzņēmums – vīnu darītava. Sešdesmit gadu ilgā pieredze vīna taisīšanā rezultējusies visai plašā piedāvājumā.  Melleņu, cidoniju, rabarberu un daudzas citas garšas.

“Domu pietura” piedāvā vīnu degustāciju, kas ilgst aptuveni 1-1.5 stundu. Degustācijas cena – sākot no 40 eiro.  Darītavā iespējams arī nosvinēt kādu īpašu dzīves brīdi.

Vīna darītavas “Domu pietura” lokācija

Kultūra un māksla Madonā

Dažādi ieteikumi mākslas un kultūras cienītājiem.

Festivāls “Maboca” un “Brīnumu nakts”

Foto: Instagram

MABOCA jeb “Madonas foršās mākslas kušķis” ir laikmetīgās mākslas biennāle, kas  pulcē dažādu mediju māksliniekus. Biennāles apmeklētājiem ir iespēja aplūkot izstādes, kas savu vietu atradušas pilsētvidē. Māksla, kas atrod auditoriju autoostā, lietoto preču veikalā vai pilsētas nomalē.

MABOCA ir mūzikas pasākumu “Brīnumu nakts” papildinošs turpinājums. “Brīnumu nakts” šogad Madonā norisinājās jau vienpadsmito gadu. Tajā uzstājas dažādu žanru izpildītāji, taču būtiska loma ir elektroniskajai mūzikai. “Brīnumu nakts” tiek organizēts kinoteātra telpās.

MABOCA Instagram lapa

Koncerts uz ezera “Ezera skaņas”

Foto: ezeraskanas.lv

Brāļu Spaiļu izlolotais projekts – “Ezera skaņas” ir, iespējams, maģiskākais mūzikas notikums Latvijā. “Ezera skaņas” notiek kādā no augusta naktīm. Pasākuma norises sākums ir īsi pirms saullēkta – līdz ar gaismas parādīšanos, atskan arī pirmās mūzikas notis.

“Ezera skaņas” savus mūziķus patur noslēpumā līdz pat koncerta sākumam.  Neparasts notikums, ar ko aizvadīt vasaru.  

“Ezera skaņas” mājaslapa

Kāla ezera lokācija

Madonas novadpētniecības muzejs

Foto: madonasmuzejs.lv/madona.lv

Viena no labākajām vietām, kur iepazīt pilsētu, ir muzejs. Madonas muzejs piedāvā daudzpusīgas izstādes, kā arī pastāvīgo ekspozīciju “Novada arheoloģija”.

Informācija par aktuālajām izstādēm meklējama muzeja mājaslapā. Muzejs piedāvā arī muzejpedagoģisko programmu un ekskursiju pa Madonu.

Madonas novadpētniecības muzeja lokācija

Biedrība “Melnais piens”

Biedrība “Melnais piens” organizē dažādus kultūras un izklaides pasākumus. Ar “Melnā piena” palīdzību Madonā notikušas “Comedy Latvia” uzstāšanās,  mūzikas koncerti un improvizācijas  teātra izrādes, kā arī cita veida pasākumi.

Paralēli pasākumu organizēšanai, biedrībai ir arī pāris ilgtermiņa projekti: multimediju studija, šaha klubs un video projekts par talantīgiem skatuves cilvēkiem Latvijā.

Biedrības “Melnais piens” Facebook lapa

Jāņa Seiksta keramikas darbnīca

Foto: visitmadona.lv

Jānis Seiksts nodarbojas ar keramiku jau četras dekādes. Apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskursija pa podnieka darbnīcu, keramikas cepļa apskate, iespēja pašiem piedalīties procesā un aplūkot daiļdārzu. 

Tie, kuri paciemojušies Seiksta darbnīcā, slavē viesmīlību un aizrautību, ar kādu Jānis ieved savā pasaulē. Darbnīcā iespējams arī iegādāties keramikas izstrādājumus.

Jāņa Seiksta keramikas darbnīcas lokācija

Kinoteātris “Vidzeme”

Madona ir viena no retajām mazpilsētām, kas var priecāties paši par savu kinoteātri. Gadu gaitā, kino teātris ir piedzīvojis uzlabojumus un saviem apmeklētājiem piedāvā seansus divreiz nedēļā – ceturtdienās un svētdienās.

Kinoteātra “Vidzeme” lokācija

Aktīvā atpūta Madonā

Madona izsenis pulcē dažādus sportistus. Šeit notiek Eiropas un pasaules līmeņa sacensības. Ik gadu šeit savā starpā sacenšas sportisti rollerslēpošanā, motokrosā, orientēšanās, slēpošanā un citos sporta veidos.

Šī ir piemērota vieta visiem, kas labprāt nododas aktīvai atpūtai. Apkopojām pāris idejas, kā pavadīt aktīvas brīvdienas Madonā.

Peintbols

Foto: madona.lv

Peintbols ir lieliska spēle, kas uzsit asinis, pārbauda reakciju un spēju sadarboties komandā.

Uzspēlēt šo aizraujošo spēli Madonā piedāvā brīvdienu māja “Silmalas”. Šeit iespējams arī nodoties citām aktivitātēm – katamarānu braucienam, šaušanai ar pneimatiskajiem ieročiem un iznomāt piepūšamās atrakcijas.

Brīvdienu mājas “Silmalas” lokācija

Sporta komplekss “Smeceres sils”

Foto: visitmadona.lv

“Smecers sils” ir viens no būtiskākajiem pilsētas viesu magnētiem. Ik gadu šeit norisinās dažādas sacensības – rollerslēpošanā, biatlonā, riteņbraukšanā un citos sporta veidos.

Labiekārtota, skaista vide priežu meža ielokā – iespēja doties pastaigā vai nodoties sportiskām aktivitātēm. “Smeceres sils” piedāvā dažādu sporta laukumu un inventāra nomu. Ja vēlaties Madonā uzkavēties ilgāk, “Smeceres silā” iespējams noīrēt arī guļbūves tipa māju.

“Smeceres sila” lokācija

Gaiziņkalns

Foto: madona.lv

Vieta, kuru bieži saista ar Madonas apkaimi, ir augstākais punkts Latvijā – Gaiziņkalns. Dabas taka, kas sniedzas 2,5 kilometru garumā, skaista ainava, iespēja uzrīkot pikniku un nopeldēties ezerā. Gaiziņā atrodas arī kafejnīca un telpas, kurās var uzrīkot svinības.

Ziemā šis ir labs pieturas punkts tiem, kas aizraujas ar slēpošanu un citiem ziemas priekiem. Slēpju, snovborda dēļu un sniega kameru noma jautrām un piepildītām brīvdienām.

Gaiziņkalna lokācija

Madonas kartingu trase

Foto: visitmadona.lv

Tiem, kam patīk ātrums, jāieplāno brauciens Madonas kartingu trasē. Trase ir vienu kilometru gara un tai ir mainīgs reljefs. Vieta, kur gūt asas izjūtas un uzstādīt savu ātruma rekordu.

Kartingu darba laiks: P.-PK. 12.00-20.00 un S., SV. 11.00-20.00. Minimālais brauciena garums ir 10 minūtes (10 eiro).

Madonas kartingu trases lokācija

Madonas veikparks

Foto: visitmadona.lv

Tie, kuri aktīvo atpūtu labprāt bauda ūdens tuvumā, priecāsies par Madonas veikparka sniegtajām iespējām. Madonas karjerā iespējams nomāt SUP dēļus, ūdens dēļus, izmēģināt 200 metrus garo trasi un tramplīnus. Madonas karjera teritorijā ir arī labiekārtota peldvieta un volejbola laukums.

SUP dēļa noma (1h) – 7 eiro, veikborda dēļa noma (1h) – 5 eiro, kabeļa noma (1h) – 20 eiro. Laba vieta, kur atpūsties kopā draugu kompānijā vai ģimenes lokā.

Madonas veikparka lokācija

Ko darīt ar bērniem Madonā

Pāris ieteikumi ģimenēm ar bērniem, kā pavadīt laiku Madonā.

Lauku sēta “Kalna lāči”

Foto: madona.lv

Ja jūsu ģimenei patīk dzīvnieki, iegriešanās lauku sētā “Kalna lāči” sagādās daudz prieka. Šeit mājo savvaļas zirgi, alpakas, poniji, truši, murkšķis un strauss. Neliels mini zoo un senatnīga lauku māja dabas rezervāta malā.

Ciemojoties šajā mini zoo, līdzi var paņemt kādu burkānu vai kāpostu, ar ko uzcienāt dzīvniekus. Ieeja par ziedojumu.

Lauku sētas “Kalna lāči” lokācija

Meža apmācību centrs “Pakalnieši”

Vieta, kur bērni var mācīties par dabu un dzīvniekiem. “Pakalnieši” piedāvā izglītojošas un izklaidējošas nodarbības, kas paplašinās bērnu redzes loku un vairos zināšanas par dabas procesiem.

Meža apmācību centra “Pakalnieši” lokācija

Madonas skeitparks

Foto: visitmadona.lv

Bērni, kuri aizraujas ar skeitbordu, skrituļošanu vai braukšanu ar skrejriteni, novērtēs apciemojumu Madonas skeitparkā. Lai gan āra skeitparks tika atklāts vien 2020. gadā, pilsētas vēsture ar skeitbordu ir visai sena.

Iepriekš Madonā darbojās iekštelpu skeitparks “Indoor”, kuru izveidoja vietējie entuziasti. Ik gadu skeitparkā norisinājās Aldoņa Rībenieka piemiņas kauss, kurā sacentās skeitbordisti un inline braucēji no visas Latvijas.

Jaunais skeitparks ir rūpīgi izstrādāts projekts, kur trenēties gan jaunajiem, gan pieredzējušajiem sportistiem.

Madonas skeitparka lokācija

Pilsētas rotaļu laukums

Foto: madona.lv

Nelielais rotaļu laukums atrodas pilsētas centrā. Piemērota vieta, kur uz brīdi atvilkt elpu vecākiem, bet bērniem paspēlēties. Rotaļu laukums pirms pāris gadiem tika atjaunots un modernizēts.

Šo pilsētas daļas apmeklējumu var pārvērst nelielā pastaigā. Otrpus ceļam atrodas Madonas lielā strūklaka un Mīlestības grava.

Rotaļu laukuma lokācija

Apskates vietas Madonā

Pāris vietas, ar ko papildināt savu brīvdienu maršrutu Madonā un tās apkaimē.

Ziedu audzētava “Kalsnavas Arborētums’

Foto: visitmadona.lv

Aptuveni 30 kilometrus no Madonas atrodas 143 hektāru lielais arborētums. Tas ir dārzs, kur aug dažnedažādie kokaugi – čūskegles, korķa koki, zīdkoki, burvju lazdas, tulpjukoki un citi. Šo skaistumu var aplūkot arī no 25 metru augsta skatu torņa.

“Kalsnavas Arborētums” piedāvā dažādus pakalpojumus. Grupu un skolēnu ekskursijas, apmešanās kempingā, vieta kāzu svinībām. Jūnijs ir peoniju ziedēšanas laiks, augustā norisinās festivāls par kokiem “Koku dabā”, oktobrī – “Raganu slotu balle”, novembrī – dažādas Ziemassvētku laika aktivitātes.

“Kalsnavas Arborētuma” lokācija

Ezeri – Lubānas, Rāceņu un Kāla ezers

Foto: visitmadona.lv

Madonas novadā atrodas vairāki skaisti ezeri, kur nopeldēties, pazvejot un vienkārši izbaudīt jauko ainavu. Latvijas lielākais ezers – Lubāns – atrodas uz Madonas un Rēzeknes novadu robežas, aptuveni 60 kilometru attālumā no Madonas. Lubānas ezera krastā atrodas informācijas centrs, kas organizē ekskursijas apkārt ezeram.

Vien 3 kilometru attālumā no Madonas, Lazdonas pastaigā, atrodas Rāceņu ezers jeb Rācenītis. Arī šim ezeram ir iespējams apiet apkārt. Četru kilometru pastaigā ietilpst gan iešana gar ezeru pa meža takām, gan iešana pa asfaltēta ceļa nomali.

Ainaviskais Kāla ezers atrodas Vestienas pagastā, aptuveni 30 kilometru attālumā no Madonas. Šis ezers ir platforma gan pasākumam “Ezera skaņas”, gan pop-up restorānam “Vakars uz ezera”.

Lubānas ezera lokācija

Rāceņu ezera lokācija

Kāla ezera lokācija

Parka kalns un Biržu muižas vēsturiskais centrs

Madonas muzeja apkaimē atrodas pilsētas kalns un Biržu muižas vēsturiskais centrs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves ir saglabājusies pārvaldnieka ēka un pagasta magazīna. Uz kādreizējo muižas ūdens dzirnavu pamatiem tagad slejas Madonas bibliotēka.

Parka kalns ir augstākā vieta pilsētā. Tā ir jauka vieta pastaigām – pa izmīto taciņu, kur gājuši daudzi. No Parka kalna paveras skats uz māju jumtiem.

Biržu muižas vēsturiskā centra lokācija

Parka kalna lokācija

Mīlestības graviņa

Foto: madona.lv

Romantiska vieta pastaigām ar tikpat romantisku nosaukumu – Mīlestības graviņa. Par godu novadniecei – rakstniecei Ilzei Indrānei, gravā ir izveidota laipu laiva ar autores citātiem. Mīlestības gravas turpinājumi ir Šķiršanās un Laulības grava.

Jauka un zaļa vieta, kur pastaigāties, pabūt dabas tuvumā teju pilsētas centrā un vienkārši iepazīt Madonas mazos, īpašos stūrīšus.

Mīlestības gravas lokācija

Vien 88 kilometru attālumā no Madonas, ir cilvēku iemīļotās Cēsis. Ja nolem doties arī tajā virzienā, izlasi, ko darīt Cēsīs.

Komentēt