Ko darīt Kuldīgā

no

Viena no Latvijas šarmantākajām pilsētām noteikti ir Kuldīga.  Senatnīgā vecpilsēta, platākais ūdenskritums Eiropā, velvju tilts. Daudzi uz Kuldīgu dodas pavasarī, kad rumbā lēkā zivis.  Taču baudīt pilsētas senatnīgo noskaņu un atrast lietas, ko darīt, iespējams visa gada garumā.

Rakstā apkopojām vairākas idejas, kur garšīgi paēst Kuldīgā, ko darīt un ko apskatīt. Vienalga, kādā kompānija – Kuldīga sniegs patīkamu atpūtu visiem. Turklāt ar uzviju!

Raksta saturs:

Kur paēst Kuldīgā

Pilsētā ir vairākas jaukas un mūsdienīgas vietas, kur gardi paēst. Dažādi restorāni un kafejnīcas, kur labprāt iegriežas paši kuldīdznieki un kur noteikti jāiegriežas arī pilsētas viesiem.

Rātslaukums ir laba vieta, kur doties pusdienlaikā – tur atrodas vairākas kafejnīcas, no kurām izvēlēties. Tuvu viena otrai atrodas “Pagrabiņš”, “Kursas zeme”, “Goldingen room” un “Marmalāde” . Apkopojām pāris ieteikumus, kur gardi papusdienot – gan Rātslaukuma robežās, gan citur Kuldīgā.

Krodziņš “Pagrabiņš”

krodzins kuldiga

Vietā, kur agrāk bija cietums, ierīkota omulīga kafejnīca.  Plaša ēdienkarte, starp kuriem atrodami arī sevišķi latviski ēdieni, piemēram, Kurzemes skābputra. Tāpat atradīsies arī ēdieni bērniem. Piemērota vieta ģimenēm vai draugu kompānijai, kuri vēlas sātīgi paēst.

Krodziņš atrodas pašā centrā, tāpēc tā apmeklējumu var apvienot ar mierīgu pastaigu pa Kuldīgas šaurajām ieliņām.

Krodziņa “Pagrabiņa” lokācija

Kafejnīca “Kursas Zeme”

kursas zeme kuldiga
Foto: Kursas Zeme FB

“Kursas zeme” ir viena no rātslaukuma esošajām kafejnīcām. Vieta, kur iegriezties tiem, kuri nespēj savu dienu iedomāties bez aromātiskas kafijas tases.

Pievilcīgs interjers, ēdienkarte dažādām gaumēm un vilinošs kafijas aromāts. Viena no visaugstāk novērtētajām vietām Kuldīgā – apmeklētāji slavē gan draudzīgo personālu, gan ēdiena kvalitāti.

Kafejnīcas “Kursas Zemes” lokācija

Restorāns “Goldingen Room”

restorans goldingen room
Foto: VisitKuldiga.com

Mājīga atmosfēra pašā Rātslaukuma vidū. Vietējie runā, ka šeit atrodama labākā pica pilsētā. Kafejnīcā pieejama itāļu ēdienkarte, kā arī Itālijas un Francijas vīni.

Laba vieta, kur ieturēt kārtīgu maltīti plašai draugu kompānijai vai garas dienas izskaņā nobaudīt glāzi laba vīna.

“Goldingen Room” lokācija

Kafejnīca “Marmalāde”

restorans marmalade
Foto: VisitKuldiga.com

Vieta jaukam randiņam – kafejnīca “Marmalāde”. Sortimentā ir plašs un ļoti gards kūku un smalkmaizīšu klāsts. “Marmalādē” iespējams arī paēst kārtīgas brokastis, kas sniegs enerģijas devu pārējai dienai.

Kafejnīca atrodas netālu no Alekšupītes – upes ar nelielu ūdenskritumu.

Kafejnīcas “Marmalāde” lokācija

Restorāns “Bangerts”

bangerts kuldiga paest

“Bangerts” piedāvā mūsdienīgu ēdienkarti, senatnīgu atmosfēru un satriecošu skatu uz Ventu. Šeit noteikti vērts iegriezties tiem, kuri vēlas izmēģināt kaut ko jaunu un iepazīt jaunas garšas.

Dažādi zivju, gaļas un dārzeņu ēdieni, uzkodas un dzērieni. Laba vieta, kur romantiski papusdienot divatā vai kopā ar ģimeni, jo pieejama arī speciāla ēdienkarte bērniem.

Restorāna “Bangerts” lokācija

Kafejnīca “Riverside”

riverside kafejnica kuldiga
Foto: Riverside FB

Laipns personāls, garšīgs ēdiens un atmosfēra, kas priecē. Dažādi atspirdzinoši kokteiļi, kas veldzēs saulainajās vasaras dienās un maltītes no svaigiem produktiem.

“Riverside” ir ērta atrašanās vieta, kuru īpaši novērtēs tie, kuri ierodas ar savu automašīnu – pieejama ērta autostāvvieta. Par visu ir padomāts.

Kafejnīcas “Riverside” lokācija

Suši bārs “Hercogs”

susi bars kuldiga

Āzijas virtuves piekritējiem pa prātam būs “Hercogs”. Klasiskie, veģetārie, karstie suši… Suši bārs saviem klientiem piedāvā arī piegādi Kuldīgas robežās – iespēja uzrīkot nelielu pikniku kādā no pilsētas parkiem.

Par īpašu šo vietu padara gardie Hercoga bāra kokteiļi – ļoti dažādi, krāsaini un garšīgi!

Hercogs Suši lokācija

Picērija “Stender’s pica”

stenders pica kuldiga
Foto: Stender’s pica FB

Viena no Kurzemes picērijām “Stender’s pica” atrodas Kuldīgā. Tā ir iecienīta vieta kā vietējiem, tā arī pilsētas viesiem.

Ēdienkartē atrodamas ne tikai picas, bet arī dažādi siltie, aukstie un saldie ēdieni.

Picērijas “Stender’s pica” lokācija

Krodziņš “Klūdziņa”

krogs kludzina
Foto: VisitKuldiga.com

Dzīvās uguns krodziņš “Kludziņa” Kuldīgā mājo jau kopš 1993. gada. Laba vieta tiem, kuri vēlas paēst mierīgākā vidē – ārpus pilsētas centra. Ēdiens tiek gatavots ar rūpību klientu acu priekšā. Ja neesi steigā un vēlies nobaudīt kādu latvisku maltīti, šī būs īstā vieta.

Krodziņa “Klūdziņa” lokācija

Aktīvā atpūta Kuldīgā

Ieteikumi aktīvās atpūtas cienītājiem.

Kvadraciklu noma “Kuldīgas kvadracikli”

kuldigas kvadracikli

Aptuveni desmit kilometru attālumā no pilsētas centra ir iespējams noīrēt kvadraciklus. Iespēja pie stūres sēsties gan pašam, gan ļauties braucienam kāda cita vadībā.

Lai vadītu kvadraciklu, nepieciešamas B kategorijas tiesības un personu apliecinošs dokuments. Pirms brauciena tiek ieturēta drošības nauda 50 eiro apmērā. Maksa par stundu ir 25 eiro.

Kvadraciklu nomas lokācija

Laivu brauciens

laivas brauciens

Kuldīgas apkārtnē ir pieejamas vairākas laivu nomas. Iepazīsti Abavas, Ventas, Engures un citas upes vai arī dodies laivu braucienā pa ezeru. Kanoe laivas, kajaki, motorlaivas vai pat koka plosts… Iespēju ir daudz.

Laivu nomas pieejamas vairākās lokācijās. Braucienu var uzsākt vienā punktā, bet pabeigt – citā. Tiek piedāvāta iespēja saplānot individuālu braucienu vai izmantot jau gatavu maršrutu. “Goldingen River” piedāvā noorganizēt dažāda veida pasākumus uz plosta – iespēja uzrīkot vakariņas kopā ar draugiem vai mazu koncertu.

“Abavas laivas” lokācija

“Abavas brīvdienas” lokācija

“Mučas” lokācija

“Jūras laivas” lokācija

“Goldingen River” plosta lokācija

Mārtiņsalas pludmale

martinsalas peldvieta
Foto: VisitKuldiga.com

Gada siltajos mēnešos nopeldēties un aktīvi pavadīt laiku ar ģimeni ir iespējams Mārtiņsalas pludmalē. Šeit atpūtniekiem ir pieejamas tādas aktivitātes kā volejbola laukumi, bērnu rotaļu laukumi, piknika un ugunskura vietas.

Drošākai peldēšanai, protams, peldvietu vasaras sezonā uzrauga glābējs. Labiekārtotajā atpūtas vietā pieejamas arī ģērbtuves un labierīcības. Šī ir lieliska vieta bezrūpīgai brīvdienu atpūtai, kad pagozēties saulītē un nopeldēties pludmalē.

Mārtiņsalas lokācija

Zirgu sēta “Eguss”

zirgu seta egoss
Foto: Egoss FB

Aptuveni 20 kilometru attālumā no Kuldīgas ir iespēja doties izjādēs. Tiem, kuriem nav pieredze zirga mugurā, nav jābaidās, jo stallī iespējams apgūt jāšanas pamatprasmes. Ainaviska vide, kurā pabūt mierā un klusumā.

Stallī mājo gan zirgi, gan poniji. Tie, kuri nevēlas doties izjādē, var doties bezrūpīgā braucienā pajūgā.

Zirgu sētas “Eguss” lokācija

Kuldīgas SUP

sup kuldiga
Foto: VisitKuldiga.com

Ja rodas vēlme pēc kāda ūdens sporta, ko apvienot ar atpūtu, tad Kuldīgas SUP ir lielisks veids, kā izklaidēties. Tā kā sup dēļi piedāvā universālu atpūtu, tie būs piemērot gan maziem, gan lieliem – gan pieredzējušiem, gan arī šīs aktivitātes iesācējiem.

Alternatīvas SUPiem ir piepūšamie pūšļi un divvietīgi kajaki, ko arī ir iespējams izīrēt tieši tajā pašā vietā.

SUP nomas lokācija

Ciskdrill retro velo noma

ciskdrill velo noma
Foto: VisitKuldiga.com

Ja gribās apskatīt pilsētu, bet nav spēka izstaigāt visu maršrutu ar kājām, labs variants ir velo noma. Ar divriteni varēs izbraukāt visu pilsētu, apskatot arī nedaudz tālākus apskates objektus. Šādu iespēju piedāvā retro riteņu noma Ciskdrill.

Šeit darbojas velosipēdu restaurācijas darbnīca, muzejs un tiek piedāvāta eleganti restaurēto retro velosipēdu noma. Katrs atradīs sev piemērotāko ričuku brīvdienām!

Ciskdrill nomas lokācija

Ko darīt Kuldīgā ar bērniem

Idejas, kā pavadīt laiku ģimenēm, lai interesanti būtu gan vecākiem, gan bērniem.

Strausu ferma “Nornieki”

strausu ferma

Strausu ferma atrodas 20 kilometru attālumā no Kuldīgas un piedāvā apskatīt gan dzīvniekus, gan putnus. Fermā darbojas arī restorāns, kur iespējams nogaršot mūsu platuma grādiem gana eksotisko strausa gaļu.

Vieta, kas neatstās vienaldzīgu nevienu,  sevišķi bērnus, kuriem, iespējams, vairāk par putniem patiks mīļās kaziņas. Ekskursija pieejama tikai gida pavadījumā. Ekskursijas cena: 3 eiro pieaugušajiem un 2 eiro bērniem.

Strausu fermas “Nornieki” lokācija

Izklaides centrs Īvandlande

ivandlande
Foto: Īvandes muižas FB

Īvandes muižai ir iepūsta  jauna elpa. Vieta, kur ģimenes vairāku stundu garumā var izzināt dabas un mākslas pasauli, kā arī iepazīties ar muižas vēsturi.

Šeit atrodams lielākais mini elektro auto parks Kurzemē, eksotiskais putnu dārzs un trušu dārzs. Muižas senajā zirgu stallī iespējams aplūkot dzīvās gleznas. Dažādu vecmeistaru darbi “pārcelti” 2D un 3D animācijās. Īvandlande ir atvērta no jūnija līdz septembrim.

Īvandlandes lokācija

Murkšķu audzētava “Jaunstuči”

murkski kuldiga
Foto: Jaunstuči FB

Murkšķu audzētavā mīt vairāk nekā 26 iemītnieki. Omulīgie dzīvnieciņi priecāsies par līdzpaņemtiem burkāniem, kurus nekautrēsies notiesāt turpat, acu priekšā. Apmeklējumu nepieciešams rezervēt, audzētava viesus uzņem līdz oktobrim.

Labi pavadīta diena svaigā gaisā ar dzīvnieciņu klātbūtni ir labs veids, kā pavadīt laiku kopā ar ģimenes locekļiem vai tuviem draugiem.

Murkšķu audzētavas lokācija

Mežvidu labirints

mezvidi labirinti
Foto: Mežvidi labirinti FB

Pārbaudījumiem bagātais labirints izaicinās atjautību, spēkus un orientēšanās spējas. Bērnus priecēs arī rotaļu laukums, darbnīca un dubļu kafejnīca.

Labirints ir atvērts posmā no 1. jūnija līdz 1. septembrim, kas šo vietu pārvērš par lielisku vasaras ceļojumu galamērķi. Labirints darbojas katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18. 00

Mežvidu labirinta lokācija

Kultūra un māksla

Kuldīgai piemīt savs šarms, kas īpaši novērojams dažādās kultūras apskates vietās.

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”

muzejs senas kuldigas stasts
Foto: VisitKuldiga.com

Dodoties uz kādu vietu, ir forši ne tikai atpūsties, bet arī papildināt savu zināšanu vācelīti. Tam lieti noderēs interaktīvs piedzīvojums gida pavadījumā, kas atklāj Kuldīgas jautros, baisos, iedvesmojošos un traģiskos stāstus.

Vasaras sezonā muzejam ir noteikts darba laiks, ziemas sezonā – pēc vienošanās. Cena par apmeklējumu – 5 eiro par personu.

Muzeja “Senās Kuldīgas stāsts” lokācija

Kuldīgas Mākslas nams

kuldigas makslas nams
Foto: VisitKuldiga.com

Plašas un skaistas ekspozīciju zāles, kas piepildītas gan ar pašmāju, gan ārzemju mākslinieku darbiem. Vieta, kur nesteidzīgi paklīst, pavērot, padomāt un iedvesmoties.

Vasaras periodā Mākslas nams ir atvērts T.-S. 10.00-18.00 un Sv. 10.00-16.00.

Kuldīgas Mākslas nama lokācija

Kaļķu ielas kvartāls

kalku ielas kvartals

Kaļķu ielas kvartāls ir vieta, kur doties atpūsties un sajust industriālas atmosfēras piegaršu. Teritorija vasaras sezonā pulcē viesus, kas nāk uz šejieni baudīt kafiju un citus dzērienus, kā arī patīkamo, brīvā stila atmosfēru.

Šobrīd Kaļķu ielas kvartālā darbojas piecas dažādas ražotnes, ieskaitot alus darītavu Duna. Tā lielā mērā ir iemesls, kāpēc šis kvartāls pulcē tik daudz cilvēku – gan vietējo, gan arī tūristu.

Kaļķu ielas kvartāla lokācija

Mākslas telpa M22

makslas telpa  kuldiga
Foto: VisitKuldiga.com

Vieta, kura jāapmeklē tiem, kuri vēlas gūt jaunas zināšanas mākslas un kultūras jomā. Mākslas telpa M22 piedāvā dažādus mākslas un kultūras seminārus, kursus un konferences.

Lielo studiju ir iespējams arī noīrēt privātiem pasākumiem. Ja ir vēlme pēc kopā būšanas un ar mākslu saistīta pasākuma ar draugiem vai darba kolēģiem, šī ir īstā vieta.

Mākslas telpas M22 lokācija

Apskates vietas Kuldīgā

Vēl citas vietas, ko iekļaut savā brīvdienu maršrutā.

Riežupes smilšu alas

smilsu alas
Foto: visitkuldiga.com

Lai arī ar alām parasti tiek asociēta Sigulda, tieši Kuldīgas pusē ir garākais alu labirints Latvijā. Tā kopējais garums ir 2 kilometri, no kuriem aplūkošanai ir pieejami 460 metri. Teritorijā aplūkojamas arī koka skulptūras.

Īpaši šī vieta patiks tiem, kuri labprāt apmeklē dabas apskates objektus. Riežupes smilšu alas atrodas vien 5 kilometru attālumā no Kuldīgas un to apskate iespējama tikai gida pavadībā.

Riežupes smilšu alu lokācija

Ventas rumba

ventas rumba
Foto:VisitKuldiga.com

Kuldīgas klasika – Ventas rumba. Tas ir platākais ūdenskritums Eiropā – tā aptuvenais platums ir 100 metri, bet palu laikā tas var sasniegt pat 270 metru platumu.

Ventas rumba un ķieģeļu tilts veido skaistu ainavu, kas ir šīs pilsētas “must-see”. Drosmīgākie var arī paši pāriet pāri ūdenskritumam.

Ventas rumbas lokācija

Kuldīgas vecpilsēta ar Alekšupīti

vecpilseta
Foto: VisitKuldiga.com

Kuldīgas vecpilsētas sākums meklējams 13. gadsimtā. Šis ir vienīgais šāda tipa mazpilsētas apbūves projekts Baltijā, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Šo Kuldīgas daļu dēvē arī par Latvijas Venēciju – ēkas ir celtas ap Alekšupīti, kuras ūdens tek gar mājas dienām.  Pa Vecpilsētas ieliņām noteikti jāpastaigā ikvienam, kam tuva arhitektūra un vēsture, kā arī tiem, kuri vēlas izbaudīt romantisku un autentisku atmosfēru.

Kuldīgas vecpilsētas lokācija

Ēdoles pils

edoles pils
Foto: VisitKuldiga.com

Skaista apskates vieta Kuldīgas novadā, uz kurieni doties sajust vēsturisku notikumu dvesmu, ir Ēdoles pils. Tā ir vienīgā Kurzemijas bīskapijas celtā pils, kas vēl šodien ir apdzīvojama. No pils torņa paveras burvīgs skats uz dīķi un Tempļa kalnu.

Ēdoles viduslaiku pils muzejā apmeklētājiem apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kur apskatīt dažādas istabas, bibliotēku, zāles u.c.

Ēdoles pils lokācija

Ventas ielejas dabas taka

ventas kuldiga
Foto: VisitKuldiga.com

Labiekārtota dabas taka, kas sniedz iespēju baudīt dabu, atrodoties pilsētā. Taka ved gar Ventas kreiso krastu, un tā savieno Kuldīgas tiltus.

Dabas taka ir 2 kilometru gara un ir apgaismota, tādēļ pastaigā var doties arī kādā vēlākā diennakts stundā. Ja pastaigas iedvesmo, tad Kuldīgas Ventas ielejas dabas taka noteikti spēs pozitīvi pārsteigt.

Ventas ielejas lokācija

Lāčkroga ezers

lackroga ezers
Foto: VisitBaltics.net

Aptuveni 27 kilometru attālumā no Kuldīgas atrodas Lāčkroga ezers. Tas ir īpašs ar savu tirkīzzilo ūdens krāsu. Turklāt šis ezers tiek uzskatīts par tīrāko Baltijā – tā ūdens ir dzerams.

Ezeram iespējams apiet apkārt, īpaši acīgie apkārtnē atradīs arī liecības no pagātnes – drupas mežā. Šī ir skaista vieta, ko iekļaut savā apskates objektu maršrutā, braucot gar Kuldīgu.

Lāčkroga ezera lokācija

Ar savām skaistajām ainavām, gardajiem ēdieniem un senatnīgo auru – Kuldīga noteikti kļūs par tavu vietu, kur atgriezties.

Papildini savus iespaidus par pilsētu un izlasi par kino filmām, kas uzņemtas Kuldīgā. Ceļojumu Kurzemē var papildināt ar citu pilsētu apskati. Uzzini, ko darīt Ventspilī un ko darīt Liepājā.


Komentēt