Ko darīt Kuldīgā

no

Viena no Latvijas šarmantākajām pilsētām noteikti ir Kuldīga.  Senatnīgā vecpilsēta, ūdenskritums, velvju tilts… Daudzi uz Kuldīgu dodas pavasarī, kad rumbā lēkā zivis. Taču pilsētai ir vēl daudz kas cits, ko piedāvāt tās viesiem.

Rakstā apkopojām vairākas idejas, kā pavadīt laiku, kur garšīgi paēst un ko apskatīt – gan braucot kopā ar ģimeni, gan draugiem vai otro pusīti. Vienalga, kādā kompānija – Kuldīga sniegs patīkamu atpūtu visiem. Turklāt ar uzviju!

Kopā ar ģimeni

Pāris ieteikumi ģimenēm ar bērniem – gan aktivitātes, gan vietas, kur mierīgi pasēdēt un gardi paēst.

Strausu ferma “Nornieki”

Strausu ferma atrodas 20 kilometru attālumā no Kuldīgas un piedāvā apskatīt gan dzīvniekus, gan putnus. Fermā darbojas arī restorāns, kur iespējams nogaršot mūsu platuma grādiem gana eksotisko strausa gaļu.

Vieta, kas neatstās vienaldzīgu nevienu,  sevišķi bērnus, kuriem, iespējams, vairāk par putniem patiks mīļās kaziņas. Ekskursija pieejama tikai gida pavadījumā. Ekskursijas cena: 3 eiro pieaugušajiem un 2 eiro bērniem.

Strausu fermas “Nornieki” lokācija

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”

Dodoties uz kādu vietu, ir forši ne tikai atpūsties, bet arī papildināt savu zināšanu vācelīti. Tam lieti noderēs interaktīvs piedzīvojums gida pavadījumā, kas atklāj Kuldīgas jautros, baisos, iedvesmojošos un traģiskos stāstus.

Vasaras sezonā muzejam ir noteikts darba laiks, ziemas sezonā – pēc vienošanās. Cena par apmeklējumu – 5 eiro par personu.

Muzeja “Senās Kuldīgas stāsts” lokācija

Krodziņš “Pagrabiņš”

Foto: VisitKuldiga.com

Vietā, kur agrāk bija cietums, ierīkota omulīga kafejnīca.  Plaša ēdienkarte, starp kuriem atrodami arī sevišķi latviski ēdieni, piemēram, Kurzemes skābputra. Tāpat atradīsies arī ēdieni bērniem.

Krodziņš atrodas pašā centrā, tāpēc tā apmeklējumu var apvienot ar mierīgu pastaigu pa Kuldīgas šaurajām ieliņām.

Krodziņa “Pagrabiņa” lokācija

Ar draugiem

Ieteikumi tiem, kuri vēlas doties piedzīvojumā kopā ar draugu kompāniju.

Riežupes smilšu alas

Foto: VisitKuldiga.com

Lai arī ar alām parasti tiek asociēta Sigulda, tieši Kuldīgas pusē ir garākais alu labirints Latvijā. Tā kopējais garums ir 2 kilometri, no kuriem aplūkošanai ir pieejami 460 metri. Teritorijā aplūkojamas arī koka skulptūras.

Īpaši šī vieta patiks tiem, kuri labprāt apmeklē dabas apskates objektus. Riežupes smilšu alas atrodas vien 5 kilometru attālumā no Kuldīgas un to apskate iespējama tikai gida pavadībā.

Riežupes smilšu alu lokācija

Goldingen Room

Foto: VisitKuldiga.com

Mājīga atmosfēra pašā Rātslaukuma vidū. Vietējie runā, ka šeit atrodama labākā pica pilsētā. Kafejnīcā pieejama itāļu ēdienkarte, kā arī Itālijas un Francijas vīni.

Laba vieta, kur ieturēt kārtīgu maltīti plašai draugu kompānijai vai garas dienas izskaņā nobaudīt glāzi laba vīna.

“Goldingen Room” lokācija

Ventas rumba

Foto: VisitKuldiga.com

Kuldīgas klasika – Ventas rumba. Tas ir platākais ūdenskritums Eiropā – tā aptuvenais platums ir 100 metri, bet palu laikā tas var sasniegt pat 270 metru platumu.

Ventas rumba un ķieģeļu tilts veido skaistu ainavu, kas ir šīs pilsētas “must-see”. Drosmīgākie var arī paši pāriet pāri ūdenskritumam.

Ventas rumbas lokācija

Ar otro pusīti

Un, protams, ka šī skaistā mazpilsēta ar romantiskajām, bruģētajām ieliņām ir labs galamērķis jaukām brīvdienām divatā.

Kafejnīca “Marmalāde”

Foto: VisitKuldiga.com

Vieta jaukam randiņam – kafejnīca “Marmalāde”. Sortimentā ir plašs un ļoti gards kūku un smalkmaizīšu klāsts. “Marmalādē” iespējams arī paēst kārtīgas brokastis, kas sniegs enerģijas devu pārējai dienai.

Kafejnīca atrodas netālu no Alekšupītes – upes ar nelielu ūdenskritumu.

Kafejnīcas “Marmalāde” lokācija

Ventas ielejas dabas taka

Foto: VisitKuldiga.com

Labiekārtota dabas taka, kas sniedz iespēju baudīt dabu, atrodoties pilsētā. Taka ved gar Ventas kreiso krastu, un tā savieno Kuldīgas tiltus.

Dabas taka ir 2 kilometru gara un ir apgaismota, tādēļ pastaigā var doties arī kādā vēlākā diennakts stundā.

Ventas ielejas lokācija

Virkas muiža

Foto: VisitKuldiga.com

Ja esat nolēmuši Kuldīgā nakšņot, viesmīlīgu uzņemšanu sniegs Virkas muiža. Pieejamas 2 viesnīcas – sena muiža un svaigi renovēta ēka.  Numuriņi ir ērti, mājīgi un eleganti. Tiem, kuriem patīk plašums un miers, Virkas muiža piedāvā kādu no trim apartamentiem.

Viesnīcas teritorijā pieejama bezmaksas stāvvieta, kā arī viesiem tiek piedāvātas brokastis. Viesnīcā iespējams uzturēties arī mājdzīvniekiem.

Virkas muiža lokācija

Ar savām skaistajām ainavām, gardajiem ēdieniem un senatnīgo auru – Kuldīga noteikti kļūs par tavu vietu, kur atgriezties.

Papildus noderīgu informāciju vari smelties VisitKuldiga mājaslapā. Ja esi ieplānojis apskatīt arī citas vietas Kurzemē, uzzini, ko darīt Liepājā un aplūko, kādi SPA ir pieejami šajā Latvijas pusē.

Komentēt