Ko darīt Daugavpilī

no

Daugavpils ir Latgales lielākā pilsēta. Dažiem tā asociējas ar Daugavpils Universitāti, citiem ar cietoksni, vēl kādai daļai ar Marku Rotko. Pilsēta turpina attīstīties un kļūst aizvien piesaistošāka tās viesiem. Vienalga, vai interesē kultūra, vēsture vai atpūta pie dabas, ir vērts pavadīt brīvdienas šajā pilsētā.

Šajā rakstā apkopojām pāris idejas, ko darīt Daugavpilī. Dažādas kompānijas – ģimene, draugu bariņš vai pāris – noteikti var atrast piemērotas aktivitātes.

Ko darīt kopā ar ģimeni

Pāris vietas, ko apskatīt, dodoties kopā ar ģimeni, lai būtu interesanti kā maziem, tā lieliem.

Daugavpils inovāciju centrs

Daugavpils inovāciju centrs ir vieta, kur smelties jaunas zināšanas par zinātni, matemātiku, tehnoloģijām un inženierzinātni. Inovāciju centrs piedāvā dažādus eksponātus, eksperimentus, izglītojošas nodarbības un ekskursijas ģimenēm.

Ieejas maksa vienai personai ir 4 eiro, ģimenei (2+2) – 12 eiro, bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Daugavpils inovāciju centra lokācija

Latgales zoodārzs

ko darīt daugavpilī
Foto: visitdaugavpils.lv

Eksotiski papagaiļi, krokodili, pērtiķi un čūskas… Latgales zoodārzs ir neliels, tomēr tajā ir gana, ko redzēt. Zooloģiskajā dārzā mitinās dzīvnieki gan no tropu, gan vietējās ainavas. Piemērota vietiņa, kur iegriezties dzīvnieku mīļiem.

Ieejas maksa skolēniem ir 50 centi, pieaugušajiem 1 eiro, bet pirmskolas bērniem ieeja ir bezmaksas.

Latgales zoodārza lokācija

Kafejnīca “Pasaules brīnumi”

Vienkārša, bet mājīga kafejnīca iepretī Andreja Pumpura skvēram. Ēdienkartē atrodamas gan tādas pārbaudītas vērtības kā soļanka, gan suši.

Darba dienās pieejamas arī kompleksās pusdienas.

Kafejnīcas “Pasaules brīnumi” lokācija

Ko darīt kopā ar draugiem

Vietas, ko apmeklēt kopā ar draugiem.

Šmakovkas muzejs

muzejs
Foto: visitdaugavpils.lv

Katrai vietai – savs dzēriens. Balkānos atzīst rakiju, Spānijā – sangriju, bet Latgalē – šmakovku.  Tas ir stiprs dzēriens, kura pirmsākumi meklējami visai tālā pagātnē – aptuveni 12. gadsimtā.

Latgalē šmakovkai ir īpaša nozīme. To ne tikai dzer, bet izmanto arī kulinārijā un ārstējot dažādas kaites. Ar šmakovkas vēsturi un, protams, arī garšu, iespējams iepazīties Šmakovkas muzejā. Apmeklētājus muzejs pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Ir iespējamas gan ekskursijas, gan meistarklases. Iegādāties šo dzērienu līdzņemšanai iespējams T/C “Solo” veikalā “ZS Sēlija”.

Šmakovkas muzeja lokācija

Gastrobārs “Yoggi Bear”

Pašā Daugavpils centrā atrodas moderns gastrobārs  “Yoggi bear”. Tas priecē ne tikai ar interjeru, bet arī ar gaumīgiem un gardiem ēdieniem.

“Yoggi Bear”  ir vieta, kur draugu kompānijā iestiprināties ar kādu gaļas vai jūras velšu maltīti vai nesteidzīgi papļāpāt, baudot uzkodas un dzērienus.

Gastrobāra “Yoggi Bear” lokācija

Pirts rituāls brīvdienu mājā “Beibuki”

Pirts ir vieta, kur ne tikai relaksēties, bet arī gūt spēku. Tā attīra kā ķermeni, tā garu. Vien 15 kilometru attālumā no Daugavpils atrodas brīvdienu māja “Beibuki”.

Brīvdienu māja atrodas pašā Daugavas krastā. Iespēja atpūsties mierīgā, ainaviskā vidē un izbaudīt īstu pirts rituālu. Tiem, kuriem patīk ūdens aktivitātes, ir iespēja nomāt smailītes vai kanoe laivas, ar kurām izbraukt pa Daugavas lokiem.

Brīvdienu māja “Beibuki” lokācija

Ko darīt kopā ar otro pusīti

Arī divatā ir iespējams pavadīt jaukas un interesantas brīvdienas Daugavpilī.

Marka Rotko mākslas centrs

Marks Rotko ir viens no atzītākajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē. Lai gan viņa radošā karjera ir saistīta ar ASV, Daugavpilī ir izveidots mākslas centrs, kur var aplūkot šī mākslas granda darbus.  Līdztekus Marka Rotko darbiem,  laikmetīgās mākslas centrs piedāvā dažādas mainīgās ekspozīcijas.

Mākslas centrā ir iespējams arī nakšņot kādā no 10 mājīgajiem numuriņiem.

Marka Rotko mākslas centra lokācija

Pilsētas apskate “Daugavpils pa tramvaja logiem”

Ja viesojaties Daugavpilī pirmo reizi, īpaši piemērots būs izbrauciens ar 20. gadsimta beigās ražoto tramvaju. Ekskursijas ilgums ir 1 stunda, un tās laikā iespējams iepazīt pilsētas vēsturisko centru, Baznīcas kalnu un citas vietas.

Braucienam jāpiesakas iepriekš. To iespējams izdarīt Daugavpils tūrisma informācijas centrā.

Daugavpils tūrisma informācijas centra lokācija

Restorāns “Plaza”

restorāns
Foto: visitdaugavpils.lv

Dienas izskaņai labi piestāvēs restorāns “Plaza”. Tas atrodas viesnīcas “Latgola” desmitajā stāvā. Eleganta vieta, kas ir īpaša ar savu skatu pār pilsētu.

“Plazā” iespējams ieturēt mierīgas vakariņas un izmēģināt arī kādu tradiconālo latgaliešu ēdienu, piemēram, kāpostu zupu ar baravikām.

Restorāna “Plaza” lokācija

Iedvesmu citām aktivitātēm var smelties Daugavpils tūrisma mājaslapā. Tāpat vari papildināt savu mazo ceļojumu ar kādu no reģionu SPA centriem. Iepazīsti arī citas Latvijas pilsētas, kurās pavadīt patīkamus brīžus ar saviem tuvajiem – uzzini, ko darīt Cēsīs vai kā pavadīt laiku Liepājā.

Komentēt