Ko darīt Alūksnē

no

Alūksne ir viena no pilsētām, kas pēdējos gados ir uzplaukusi un kļuvusi aizvien saistošāka tās viesiem.

Šajā rakstā atradīsi idejas, kā pavadīt jaukas brīvdienas šajā pilsētā. Vairāki ieteikumi, kur paēst Alūksnē, ko darīt un ko apskatīt.

Raksta saturs:

Kur paēst Alūksnē

Aktīvā atpūta Alūksnē

Ko darīt ar bērniem Alūksnē

Māksla un kultūra Alūksnē

Apskates vietas Alūksnē

Kur paēst Alūksnē

Ieteikumi, kur garšīgi paēst un panašķoties Alūksnē.

Kafejnīca “Pajumte”

Foto: visitaluksne.lv

Pašā Alūksnes centrā atrodama kafejnīca “Pajumte”. Mājīga vieta, kas būs piemērota dažādām kompānijām.

Dažādi siltie un aukstie ēdieni un dzērieni, ir arī opcijas veģetāriešiem. Pieejama bērnu ēdienkarte ar dažādiem jauki noformētiem ēdieniem.

Kafejnīcas “Pajumte” lokācija

Burgernīca “Tvaiks X Ogle”

Foto: visitaluksne.lv

Viena no iecienītākajām vietām ir ģimenes uzņēmums “Tvaiks X Ogle”. Burgernīca mājo īpašā lokācijā – bānīša stacijā.  Šeit pieejams īpašais burgers “Malēnietis”, kurā izmantoti vietējie produkti. Daudzi šo vietu sauc par Alūksnes “must”.

Relaksēta atmosfēra, garda kafija un ēdieni, opcijas bērniem un veģetāriešiem. Suņiem draudzīga kafejnīca, tāpēc var ierasties arī ar savu četrkājaino draugu.

Burgernīcas “Tvaiks X Ogle” lokācija

Kafejnīca “Pie Martas”

Foto: visitaluksne.lv

Kafejnīca, kas atrodas Alūksnes ezera krastā. Mājīga ēka ar nelielu tornīti un grila terasi. Dažādi sātīgi ēdieni un atspirdzinoši dzērieni. Šeit pieejams arī Alūksnes alus.

Laba vieta, ja vēlies paēst, reizē baudot skaistu skatu.

Konditorija “Kārumiņš”

Saldummīļiem jāiegriežas konditorijā “Kārumiņš”. Svaigi ceptas smalkmaizītes, kuru garša ilgi paliks atmiņā.

Vieta, kur nobaudīt tasi kafijas un panašķoties ar kādu gardumu.

Konditorijas “Kārumiņš” lokācija

Picērija “Zebra”

Lieliska pica, kas garšos kā lieliem, tā maziem. Klienti uzteic picērijas laipno un draudzīgo kolektīvu un, protams, arī pašas maltītes.

Sakarā ar ierobežojumiem, picas iespējams pasūtīt tikai līdzņemšanai. Lieliska iespēja uzrīkot pikniku kādā no Alūksnes parkiem.

Picērijas “Zebra” lokācija

Kafejnīca “Benevilla”

Foto: visitaluksne.lv

Vēl viens ģimenes uzņēmums – kafejnīca un viesnīca. Labs variants tiem, kas Alūksnē nolēmuši uzkavēties nedaudz ilgāk.

“Benevilla” atrodas pilsētas centrā, pie Alūksnes ezera. Ēdienus gatavo paši saimnieki, turklāt – ir pieejami dažādi kārumi, piemēram, saldējums no pašu audzētiem produktiem.

Jauks interjers, muzikāli vakara pasākumi, lieliska atrašanās vieta – izcila vieta randiņam!

Kafejnīcas “Benevillas” lokācija

Kafejnīca “Gustiņš”

Vieta, kas priecē ne tikai ar ēdiena kvalitāti, bet arī ar draudzīgajām cenām. Vienkārši ēdieni, kas atgādinās kārtīgu māju ēdienu.

Netālu no kafejnīcas, Tirgotāju ielā 10, atrodas arī uzņēmuma veikals ar tādu pašu nosaukumu, kur iespējams iegādāties dažādus gardumus.

Kafejnīcas “Gustiņš” lokācija

Aktīvā atpūta Alūksnē

Ieteikumi tiem, kuri vislabāk atpūšas, darot kaut ko aktīvu.

Izbraucieni pa Alūksnes ezeru

Foto: visitaluksne.lv

Alūksnes ezers ir vienpadsmitais lielākais ezers Latvijā. Turklāt tas ir arī viens no tīrākajiem ezeriem valstī. Tāpēc, esot Alūksnē, noteikti jāatvēl laiks ūdens priekiem.

 Ir pieejams plašs klāsts – airu laivas, katamarāni, kuģītis, motorlaivas, plosts, kanoe laivas, SUP dēļi un ūdensmotocikli. Iespēja izbaudīt gan mierīgu braucienu, gan noķert adrenalīnu.

Vairāk informācijas var atrast visitaluksne.lv mājaslapā.

Alūksnes ezera lokācija

Veikparks “Zero Wake Park”

Foto: visitaluksne.lv

Alūksnes tuvumā, Ilzenes pagastā, atrodas vienīgais kabeļ-veikparks Alūksnes novadā. Lieliska atpūta skaistā dabas ielokā. Laba vieta arī iesācējiem, jo veikparkā strādā laipni instruktori, kas palīdzēs noturēties uz dēļa.

Veikparka teritorijā pieejama arī vieta piknikam, kur ieturēt maltīti pēc aktivitātēm.

Lāzertags “Zeltiņos”

Foto: visitaluksne.lv

Ja dodies uz Alūksni lielākā kompānijā, vari pārsteigt savus draugus ar lāzertaga spēli. Pieejami trīs spēļu ilgumi: stunda, pusotra stunda un divas stundas.

Lāzertags tiek rīkots speciāli aprīkotos polígonos – angāros, bunkuros, kazarmās, mežā un citur. Šo  aizraujošo spēli iespējams noorganizēt Zeltiņu pagastā, aptuveni 23 kilometru attālumā no Alūksnes.

Lāzertaga lokācija

Trošu nobrauciens “ZZZiPPP”

Foto: visitaluksne.lv

Pārlaidies pāri Alūksnes ezeram! 350 metru garā trose, uz kuras vidēji tiek sasniegts ātrums 50km/h.  Lielisks piedzīvojums, ar ko papildināt savus iespaidus par Alūksni. “ZZZiPPP” ir garākais un ātrākais nobrauciens virs ūdens Latvijā.

Svarīgi – braucēja svaram jābūt 30-100 kilogramu robežās. Biļešu cena ir no 10 eiro nedēļas sākumā, līdz 15 eiro nedēļas nogalēs. Ģimenēm ar bērniem, grupām, studentiem un pensionāriem ir atlaides.

 Trose atrodas blakus Alūksnes skatu tornim, tāpēc nobraucienu var apvienot arī ar uzkāpšanu skatu tornī.

Troses “ZZZiPPP” lokācija

Ko darīt ar bērniem Alūksnē

Ieteikumi ģimenēm, kas vēlas pavadīt jaukas brīvdienas Alūksnē.

Pilssalas rotaļu laukumi

Foto: visitaluksne.lv

Pilssala ir lielākā Alūksnes sala. Tā ir īsta izpriecu vieta bērniem. Rotaļu laukums ierīkots vairākās zonās un ir paredzēts dažāda vecuma bērniem.

Bērniem pieejami slidkalniņi, kāpšļi, tīkls, šūpoles, trošu brauciens un vēl daudz kas cits. Netālu no rotaļu laukuma atrodas peldvieta. Uz salas ierīkota arī kafejnīca.

Pilssalas lokācija

Saimniecība “Mauriņi”

Foto: maurini.wordpress.com

Saimniecība “Mauriņi” ir vieta, kur atpūsties visai ģimenei. Šeit mājo gan dažādi dzīvnieki – , gan iespējams pakarsēties pirtiņā. Turklāt saimnieki piedāvā arī māla procedūras un masāžas.

Vieta, kur pabūt mierā, iedzert kādu veselīgu zāļu tēju un pavērot dzīvniekus. Saimniecība atrodas Veclaicenes pagastā, kurā ir aizsargājamo ainavu apvidus.

Saimniecības “Mauriņi” lokācija

Izbrauciens ar bānīti

Foto: visitaluksne.lv

Viena no īpašākajām lietām Alūksnē noteikti ir bānītis. No Pļaviņas-Valka šaursliežu dzelzceļa līnijas līdz mūsdienām saglabājies 33 kilometru garš posms Gulbene-Alūksne.

Lieliska iespēja aplūkot Vidzemes ainavas un pavizināties ar vēsturisku relikviju. Jāņem vērā, ka bānītis ir lēnāks par mūsdienu vilcienu, tāpēc daļai cilvēku piemērotāks variants būs nobraukt pāris pieturas, nevis visu ceļu. Bānītis kursē katru dienu, informācija par reisiem pieejama banitis.lv

Bānīša stacijas lokācija

Māksla un kultūra Alūksnē

Dažādi ieteikumi kultūras un mākslas cienītājiem.

Viktora Ķirpa Ates muzejs

Foto: visitaluksne.lv

Tiem, kuri vēlas mazliet paceļot laikā un iepazīt mūsu senču ikdienu, vērts iegriezties Viktora Ķirpa Ates muzejā. Tā ir sena zemnieku sēta ar vienpadsmit dažādām ēkām.  Ekspozīcija sastāv no vairāk nekā 4000 priekšmetu.

Katru gadu otrajā septembra sestdienā muzejā norisinās Pļaujas svētki, uz kuriem ierodas dažādi mājražotāji, amatnieki un demonstrētāji.

Muzejs piedāvā izzinošas ekskursijas un izglītojošas programas. Skaista, ainaviska un autentiska vieta, kur būs interesanti visai ģimenei.

Viktora Ķirpa Ates muzeja lokācija

Alūksnes muzejs

Foto: visitaluksne.lv / aluksnespils.lv

Iespējams, viens no skaistākajiem muzejiem Latvijā – tas ierīkots Jaunās pils ēkā. Muzejā pieejamas dažādas ekspozīcijas, izstādes un izglītojošās programas.

Lieliska vieta, kur uzzināt vairāk par Alūksnes un apkārtējās teritorijas kultūrvēsturisko mantojumu.

Muzeja aktualitātes iespējams apskatīt Facebook lapā.

Alūksnes muzeja lokācija

Uģa Puzuļa keramikas darbnīca “Racupkalns”

Pie keramikas amatu meistara Uģa Puzuļa ir iespējams paklausīties stāstus par pirmajiem darinājumiem un aplūkot darbus.

Tie, kuri vēlas izmēģināt roku keramikā, var līdzdarboties māla veidošanā, dedzināšanā un apgleznošanā.

Keramikas darbnīcas lokācija

Alūksnes Kultūras centrs

Alūksnes Kultūras centrā notiek dažāda veida pasākumi – koncerti, teātra izrādes un izstādes. 2015. gadā kultūras centrs tika restaurēts.

Gaidāmos pasākumus var aplūkot Alūksnes Kultūras centra Facebook lapā.

Alūksnes Kultūras centra lokācija

Ekspozīcija “Alūksnes Bānīša stacija”

Foto: visitaluksne.lv

Unikāla ekspozīcija, kas paver iespēju doties virtuālā ceļojumā ar Bānīti. Dzīvesstāsti, fotogrāfijas, videosižeti, kas stacijas noliktavā izveido jaunu pasauli. Ne velti šī vieta tika iekļauta raidījumā “Adreses” – to patiesi ir vērts apmeklēt.

Lai paspilgtinātu savu apmeklējumu, ir pieejama interaktīva ekskursija, spēle “Dzelzceļa detektīvs”, izklaidējošs piedzīvojums “Stacija Alūksne” un literatūras nodarbība “Dodamies ceļojumā!”

Ekskursijas cenrādis.

Ekspozīcijas “Alūksnes Bānīša stacija” lokācija

Apskates vietas Alūksnē

Vairākas apskates vietas, ar ko papildināt savas brīvdienas Alūksnē.

Muzikālais tilts

Foto: visitaluksne.lv

Muzikālais tilts savieno Alūksnes Pilssalu un Tempļakalna parku. Katru apaļo stundu no pulksten 10 līdz pulksten 24:00 no tilta atskan mūzikas skaņas piecpadsmit minūšu garumā.

Tumsā tilts ir izgaismots, radot jauku un romantisku noskaņu.

Muzikālā tilta lokācija

Alūksnes muižas parks

Foto: aluksnespils.lv

Alūksnes muižas parks tika ierīkots 18. gadsimtā. Sākumā tas tika veidots franču dārza stilā, vēlāk tas tika pārveidots angļu stilā.

Parkā ir saglabājušās mazās arhitektūras formas, kas padara pastaigas interesantākas. Parka stūrī ir unikāla, čukstoša laterna, kas mudina apmeklētājus aiziet līdz Mauzolejam un noklausīties parka stāstu četrās valodās.

Alūksnes muižas parka lokācija

Alūksnes skatu tornis

Foto: visitaluksne.lv

Blakus ezeram, Tempļakalna parkā, atrodas 37,8 metrus augsts skatu tornis. No tā paveras ainavisks skats gan uz Alūksnes ezeru, gan Livonijas ordeņa pili, Muižas parku un citiem Alūksnes objektiem.

Skatu torņa darba laiks: otrdien-svētdien 11:00:19:00. Biļetes cena – 1 eiro.

Alūksnes skatu torņa lokācija

Slavas templis

Slavas templis atrodas Alūksnes pilskalna augšējā plakumā, aptuveni 217 metrus virs jūras līmeņa. Tas ir augstākais punkts pilsētā. Slavas tempļa vēsture sniedzas visai tālā pagātnē – tas tika būvēts 1805.-1807. gadā.

Klasicisma stila Slavas templis tika celts par godu Ziemeļu kara simtgadei. Tas ir ticis restaurēts, kā arī ir labiekārtota apkārt esošā teritorija.

Slavas tempļa lokācija

Ciemošanos Vidzemē var papildināt ar citām pilsētām. Izlasi, ko darīt Cēsīs un ko darīt Madonā – divās vietās 100 kilometru rādiusā no Alūksnes.

Komentēt